Fidel v bolševickém pekle, Andrej píše Sally a sprosťák Bohuslav Sobotka

Napsal/a Robert Malecký 27. listopadu 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Fidel Castro odešel do bolševického pekla. V přijímači mu ostříhali fousy a vlasy nad límec mundúru, čím poměr sil dobra a zla na světě zůstane aspoň pro malou chvíli zachován. My jsme zde jeho skutečnou velikost oslavili nedávno při příležitosti jeho devadesátin. Ano, šlo o těch pětatřicet tisíc žen v posteli. Mrtvé jsme nepočítali – příliš se nevyznáme ve velkých číslech, tak to necháme Belzebubovi.

  • Vzhledem k tomu, že El Comandante umíral snad na pětkrát, jak Manon Lescaut v té nesnesitelně dlouhé Pucciniho opeře, většina světových státníků už svoji árii uměla. Za pozornost tak stojí snad jen štěk šéfa EK Jean-Clauda Drunkera:

„S odchodem Fidela Castra svět ztrácí muže, který byl pro mnohé hrdina.“
(Jean-Claude Juncker na twitteru, 26. listopadu 2016)

Je to tresť současné EU v kostce. Takový lucemburský EU bouillon. Nic neříct, nikoho moc nenas*at, a hlavně si nevšimnout podstaty. Naštěstí my zde, v pupku světa, máme jinačí střelce. Za všechny to nejlépe shrnula znalkyně českých ložnic (neplést s Českými ložnicemi), těch prezidentských zvlášť, paní Irena Obermannová.

20161127_124243

„Diktátor s charismatem, to je vždycky průser. Důvěřoval svému kouzlu jako svému revolveru.“
(Irena Obermannová v komentáři na facebooku, 26. listopadu 2016)

Očekáváme už jen tiskovou zprávu, že vítězem kubánské revoluce byl tak či tak Institut Václava Klause.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Ale už rychle k domácímu dění, tady totiž vrcholí 345. díl soap-opery zvané EET s podtitulem Všeci sú zloději, len ja som terazky magorom. Pojďme na ukázku z rubriky Dopisy v koši nekončí.

„Milá Sally,
psala mi důchodkyně z Kladna, má 89 let. Bydlí v rodinném domku, v garáži má malý obchod se zeleninou, veškeré zboží nakupuje v supermarketech včetně DPH, její zákazníci jsou důchodci, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět do města. Tahle paní má důchod sedm tisíc, nemá počítač a nemá internet a přivydělává si. I proto přicházíme s tím, že by se podnikatel s ročními tržbami do 250 tisíc korun a daňovým paušálem mohl obrátit na Finanční správu. Ta řekne: Ano, babi, my se na to podíváme, zaplatíte nám 600 korun a nemusíte mít účetnictví, nebudete kontrolována Finanční správou a nemusíte evidovat, protože máme s vámi domluvenou daň.“
(ministr financí Andrej Babiš v deníku Blesk, 27. listopadu 2016)

2016-11-27

Takhle: Ono je teď velice módní všechno kolem EET házet na Andreje Babiše. My, protože v sobě nosíme smysl pro spravedlnost, se ho proti všem musíme zastat. Masarykovsky, aby všem těm absurditám nebyl konec. Tak především to byla většina 105 poslanců za ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL, kdo zákon v únoru protlačil sněmovnou. Spolu koně kradli, spolu ať visí. Druhá věc: pokud má nyní ČSSD pocit, že EET je průšvih, je za to plně odpovědný i její předseda Bohuslav Sobotka. Jako předseda vlády měl kdykoli možnost kteréhokoli neschopného ministra navrhnout k odvolání. Je to jeho vláda, jeho zodpovědnost. Vlastně se už těšíme, až v rámci svých inspekčních cest zavítá do Letenské ulice na ministerstvo financí. To bude fičák.

Ale ono tak zle nebude. EET se nejspíš 1. prosince zhroutí. Nahradí ho ČET, neboli česká evidence tržeb, na kterou už mezitím najelo Generální finanční ředitelství. Na Daňovém portále zveřejnilo formulář, kde můžete svého živnostníka jednoduše a zcela v souladu s nejlepšími zdejšími tradicemi udat. A je posekáno.

  • Byla zde řeč o Bohuslavu Sobotkovi. Ten v týdnu překročil další metu, ještě nedávno zcela nemyslitelnou. Ve veřejném prohlášení napsal své první sprosté slovo od 7. třídy ZDŠ. „Hezká historka o tom, jak Lidovky, vlastněné Andrejem Babišem, zcenzurovaly můj včerejší tweet…“ Tak začíná facebookový příspěvek předsedy vlády, týkající se, jak jinak, sporu o EET. Podstatný není, celý ho zájemci najdou zde. To podstatné ovšem přichází vzápětí.

„To jsou opravdu ze svého majitele tak „předposraní“, že škrtají automaticky z textu všechno, co by ho nedejbože mohlo rozčílit?“
(premiér Bohuslav Sobotka na facebooku, 24. listopadu 2016)

Wow! A ještě jednou: Wow! Jak tohle skončí? Kde se toto zastaví? Dočkáme se dne, kdy se Bohuslav při zasedání vlády nakloní vedle k Andrejovi a řekne třeba: Vole, dáme voběd? My jsme kanálové, sprostě mluvíme často a dobře, panu premiérovi proto fandíme. Slávku, do toho!

15253500_10154734627226703_246759913061970663_n

  • Což nás přivádí k závěrečné kvízové otázce? Komu fandí Bohuslav Sobotka, rodák od Brna? Zbrojovce? Zetoru? Ba ne, fandí SK CEFC Slavii Peking, promiňte – Praha. A jak mu to panečku sluší! A ten zápal pro hru! Vyslovený rowdie.

Tak klidnou mysl, vtipy o vládním klubu si nechte od cesty.

Follow @malecak

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)