Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Thomas Hawk via Foter.com, Castro

Fidel v bolševickém pekle, Andrej píše Sally a sprosťák Bohuslav Sobotka

Fidel Castro odešel do bolševického pekla. V přijímači mu ostříhali fousy a vlasy nad límec mundúru, čím poměr sil dobra a zla na světě zůstane aspoň pro malou chvíli zachován. My jsme zde jeho skutečnou velikost oslavili nedávno při příležitosti jeho devadesátin. Ano, šlo o těch pětatřicet tisíc žen v posteli. Mrtvé jsme nepočítali – příliš se nevyznáme ve velkých číslech, tak to necháme Belzebubovi.

 • Vzhledem k tomu, že El Comandante umíral snad na pětkrát, jak Manon Lescaut v té nesnesitelně dlouhé Pucciniho opeře, většina světových státníků už svoji árii uměla. Za pozornost tak stojí snad jen štěk šéfa EK Jean-Clauda Drunkera:

„S odchodem Fidela Castra svět ztrácí muže, který byl pro mnohé hrdina.“
(Jean-Claude Juncker na twitteru, 26. listopadu 2016)

Je to tresť současné EU v kostce. Takový lucemburský EU bouillon. Nic neříct, nikoho moc nenas*at, a hlavně si nevšimnout podstaty. Naštěstí my zde, v pupku světa, máme jinačí střelce. Za všechny to nejlépe shrnula znalkyně českých ložnic (neplést s Českými ložnicemi), těch prezidentských zvlášť, paní Irena Obermannová.

20161127_124243

„Diktátor s charismatem, to je vždycky průser. Důvěřoval svému kouzlu jako svému revolveru.“
(Irena Obermannová v komentáři na facebooku, 26. listopadu 2016)

Očekáváme už jen tiskovou zprávu, že vítězem kubánské revoluce byl tak či tak Institut Václava Klause.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Ale už rychle k domácímu dění, tady totiž vrcholí 345. díl soap-opery zvané EET s podtitulem Všeci sú zloději, len ja som terazky magorom. Pojďme na ukázku z rubriky Dopisy v koši nekončí.

„Milá Sally,
psala mi důchodkyně z Kladna, má 89 let. Bydlí v rodinném domku, v garáži má malý obchod se zeleninou, veškeré zboží nakupuje v supermarketech včetně DPH, její zákazníci jsou důchodci, kteří nemohou nebo nechtějí dojíždět do města. Tahle paní má důchod sedm tisíc, nemá počítač a nemá internet a přivydělává si. I proto přicházíme s tím, že by se podnikatel s ročními tržbami do 250 tisíc korun a daňovým paušálem mohl obrátit na Finanční správu. Ta řekne: Ano, babi, my se na to podíváme, zaplatíte nám 600 korun a nemusíte mít účetnictví, nebudete kontrolována Finanční správou a nemusíte evidovat, protože máme s vámi domluvenou daň.“
(ministr financí Andrej Babiš v deníku Blesk, 27. listopadu 2016)

2016-11-27

Takhle: Ono je teď velice módní všechno kolem EET házet na Andreje Babiše. My, protože v sobě nosíme smysl pro spravedlnost, se ho proti všem musíme zastat. Masarykovsky, aby všem těm absurditám nebyl konec. Tak především to byla většina 105 poslanců za ČSSD, ANO 2011 a KDU-ČSL, kdo zákon v únoru protlačil sněmovnou. Spolu koně kradli, spolu ať visí. Druhá věc: pokud má nyní ČSSD pocit, že EET je průšvih, je za to plně odpovědný i její předseda Bohuslav Sobotka. Jako předseda vlády měl kdykoli možnost kteréhokoli neschopného ministra navrhnout k odvolání. Je to jeho vláda, jeho zodpovědnost. Vlastně se už těšíme, až v rámci svých inspekčních cest zavítá do Letenské ulice na ministerstvo financí. To bude fičák.

Ale ono tak zle nebude. EET se nejspíš 1. prosince zhroutí. Nahradí ho ČET, neboli česká evidence tržeb, na kterou už mezitím najelo Generální finanční ředitelství. Na Daňovém portále zveřejnilo formulář, kde můžete svého živnostníka jednoduše a zcela v souladu s nejlepšími zdejšími tradicemi udat. A je posekáno.

 • Byla zde řeč o Bohuslavu Sobotkovi. Ten v týdnu překročil další metu, ještě nedávno zcela nemyslitelnou. Ve veřejném prohlášení napsal své první sprosté slovo od 7. třídy ZDŠ. „Hezká historka o tom, jak Lidovky, vlastněné Andrejem Babišem, zcenzurovaly můj včerejší tweet…“ Tak začíná facebookový příspěvek předsedy vlády, týkající se, jak jinak, sporu o EET. Podstatný není, celý ho zájemci najdou zde. To podstatné ovšem přichází vzápětí.

„To jsou opravdu ze svého majitele tak „předposraní“, že škrtají automaticky z textu všechno, co by ho nedejbože mohlo rozčílit?“
(premiér Bohuslav Sobotka na facebooku, 24. listopadu 2016)

Wow! A ještě jednou: Wow! Jak tohle skončí? Kde se toto zastaví? Dočkáme se dne, kdy se Bohuslav při zasedání vlády nakloní vedle k Andrejovi a řekne třeba: Vole, dáme voběd? My jsme kanálové, sprostě mluvíme často a dobře, panu premiérovi proto fandíme. Slávku, do toho!

15253500_10154734627226703_246759913061970663_n

 • Což nás přivádí k závěrečné kvízové otázce? Komu fandí Bohuslav Sobotka, rodák od Brna? Zbrojovce? Zetoru? Ba ne, fandí SK CEFC Slavii Peking, promiňte – Praha. A jak mu to panečku sluší! A ten zápal pro hru! Vyslovený rowdie.

Tak klidnou mysl, vtipy o vládním klubu si nechte od cesty.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

9 komentářů

 1. nováček napsal:

  Není Sobotka (ten Bohuslav ze Slavkova u Brna), který teď nejen že neposlouchá, ale dokonce štěká na svého pána, na Babiše, už znovu na odpis? Není kopání do Sobotky , kopáním do mrtvoly? S ním je totiž ČSSD, pro mnoho jejich dřívějších voličů nevolitelná a prohraje-li ČSSD sněmovní volby, je zmíněný Sobotka politickou mrtvolou de jure i de facto. Babiš, to je jiná, ten má svou firmu a své věrné zaměstnance, i když Pokorná Jermanová zazlobila, ocenil Babiš nakonec její asertivitu. Slouží totiž, jak se ukázalo, plně ku prospěchu firmy.

  • petrph napsal:

   Jenomže, to je právě ta cesta do pekel, kterou prošla před pár lety ODS. On přece taky už rok a půl před byl Nečas taky „na odpis“, ale ODS se rozhodla ho nevyměnit, ať vládne dál „aby netratila moc ve vládě“.
   Jak to dopadlo víme, po zásahu policie na úřadu vlády podal Nečas demisi /podotýkám, nemusel), a teď je v pohodě a vysmátej – co se i psalo, tak teď dělá ředitele nějaké čínsko-české megafirmy. Kdo na to doplatil a padnul na hubu, byla ODS, se 7 procenty ve volbách…
   Takže takto dopadne i ČSSD, pokud nechá Sobotku „jako policitickou mrtvolu“ v čele do příštích voleb.

   Zkrátka, to je ta potíž, naše klaické politické strany už přestaly být demokratické a zodpovědné ve své základně. Ty jsou direktivně řízeny´seshora – a ti členové dole mají pak za loajalitu nárok na různé „benefity“ z veřejných prostředků,k teré vedení ve vládě řídí, tak proč by protestovali

 2. Petys napsal:

  Já jsem to tušil a dávno říkal. Profízlování EET nestačí, nutně musí přijít potichu i udávání. Ke světlé budoucnosti se v Česku musíme profízlovat a proudávat navzájem. EET nemůže 100% fungovat bez udavačů!
  Tak to bylo za komunistů a tak to bude za estébáka Babiše zase.
  A že mu k tomu pomohli ČSSD a KDU-ČSL, to už je jenom stejný paradox dějin jakým byl v podstatě demokratický přechod vlády ke komunismu umožněný stejně pomatenými a zbaběle alibistickými českými tzv. demokratickými stranami a straničkami.
  Jsme slované a žádnej slušnej stát ve slovanském prostředí ještě nikdy nevznikl a pokud ano, tak měl velmi krátké trvání. Že nám to vydrželo přes 20 let je v podstatě zázrak, výjimka dějin. Teď se zas vraťte do ohrady.

 3. Anton Němec napsal:

  Už delší dobu jsem se nezasmál, jak při čtení tohoto článku. Pane Malecký, děkuji. Bohužel to v našem státě není jen komedie, ale hlavně tragikomedie.

 4. MV napsal:

  Darwin písal- prežijú najschopnejší a najpríťažlivejší. Myslel tým na vývoj druhov, bez ktorého by sme boli asi na úrovni protozoát.
  Ale čo je to tá príťalivosť? Harmónia? sexepíl? Inteligencia a fyzické zdravie?….Už to vraj matematici zistili. Ale koľko kásnych a schopných ľudí neprežije. A nezanechajú ani potomstvo.
  Prof. MUDr. Korec raz na jednej prednáške ako katolík a brat kATOLíCKEHO BISKUPA kORCA VEREJNE VYHLáSIL, žE VERí na akýsi evolučný princíp, ktorý svetu nadelil Všemohúci. Asi neveril, že Boh stvoril Adama a Evu. A doslova sa opýtal, prečo je toľko rozmanitých druhov rýb v moriach a oceánoch? Na čo to slúži? Ja to teda neviem.

  Ak veríme na vývoj po špirále a stále hore a na vyššej úrovni, tak sa bojíme, aby to nebol vývoj hore do „bludného“ kruhu. Až do skonania vekov.

  Ak sledujeme vývoj ľudskej spoločnosti od prvotnopospolnej spoločnosti k feudálnej, potom ku kapitalistickej a v časti sveta k socialistickej, tak sa každý človek, ktorý má mozog a nie je podplatený žralokmi alebo opačnými, že či nemal Marx a Engels pravdu, že ak svetové spoločenstvo dospeje do istej úrovne,tak musí dôjsť k inému prerozdeľovaniu nadhodnoty, lebo ináč bude zle- nedobre, lebo darmo-väčšina je väčšina a chcú prežiť aj chudobní.
  Ale možno ani to nie je pravda, keď si uvedomíme, že do 2.sv. vojny 90 percent slovenského obyvateľstva žilo na dedinách.Teraz je to príliš málo a či to nie je hlavnou príčinou, že to akosi škrípe takmer v každej civilizácii. Nekvalitné potraviny, preťažené deti, digitálna demencia,drogy,skoliózy,depresie,respiračné a iné infekcie v školách a pod.

  Môj rozum mi hovorí, že skoro každý zásah človeka do prírodných zákonov prínáša obrovské problémy.Ale Homo sapiens predsa musí rozmýšľať a niečo pretvárať. Nuž nech robí niečo, ale nie zbrklo a nie pre zbytočný luxus .
  Aj keď ma vychovávali v ateistickom duchu, vždy mi vŕtalo v hlave, prečo Ježiš propagoval chudobu. Asi vedel,že pozemský život je krehký a ľahko zničiteľný.A aj tá jeho snaha naučiť ľudí láske má hlbokú logiku.A čokoľvek urobíte mojím maličkým- mne ste to urobili. Ateisti sa smejú a hovoria, veď je nadbytok ľudí, nestačí ich zem uživiť.Ale- je to ozaj tak? A čo tak zobrať zdroje veľkozlodejom? Dosť- ja nie som revolucionár. Preto ešte pripomeniem, že Ježiš tvrdil, že do manželstva nemožno nikoho nútiť. Obojstranná, hlboká láska tam musí byť. Tak asi koľko manželstiev toto spĺňa? A koľko žien na svete sú len akési stroje na výrobu detí?
  Islam je síce najmladšie monoteistické teologické učenie, ale len raz Všemohúci poslal svet svojho syna umrieť na kríži. Ale asi ho ľudia nedokázali poslúchnuť? Tak preto poslal ešte jedného proroka, aby si mohli vybrať? A čo starý zákon? Asi zlyhali, lebo zlaté teľa sa im stalo bohom.Ale neviem. Boli veľmi prenasledovaní. Po holokauste sa to všetko skomplikovalo a oni sa musia brániť.Hovado ,narkoman hitler to poriadne posral. Steiner: zabudni, že si žid, kresťan ti to pripomenie a naopak.

  Ja to neviem, ale čosi tu „zhora“ chcú presadiť, aby sa život udržal, alebo bol aspoň znesiteľnejší. Lepšie sa báť ako sa zľaknúť, ako tvrdila moja spolužiačka Zuza?
  Mne sa môj život nevydaril, dnes by som postupovala ináč a poviem vám, stačilo poslúchnuť tie znamenia, ktoré sú tak kresťanmi velebené a ateistami zosmiešňované. Mne je to už jedno, ale ľúto je mi mojich detí, vnúčat, pravnúčat, preto ma serie, ak niekto po smrti Castra povie, že nič dobre neurobil. Kuba má najnižšiu novorodeneckú úmrtnosť,nepozná bezdomovcov. U nás sú ich masy. Sympatické je aj to, že nedovolil vraždiť politických väzňov ako je to inde.Pre toto kritizoval aj bývalé ZSSR. Určite mal chyby a predstihol dobu, ale nakradnutý majetok mafiánov rozdal občanom Kuby.Asi len Pán Boh vie, čo bude s Kubou ďalej. Dúfajme že sa tam “ neposekajú“.

  Nikomu nedržím vo svete palce. Dokonca D. TRUMP by mohol byť užitočný vo svete v tom, že má Slovanku manželku a nebude -možno- nami opovrhovať. A keďže všade sa trasie zem a stále viac a sú povodne, mal by začať s prestavbou stavebníctva a dať impulz svetu, že nie je možné ďalej stavať také krehké domy Spadnú už po malých otrasoch.A nech sa vyserie na útočné vojny. Stačí sebaobrana. A tí, čo chcú zarábať na vojne, ho budú nútiť na útočné vojny. Tých nech pošle do basy.

  Ľudia chcú najmä mier ,zdravie a bezpečný život.

  Členka mlčiacej väčšiny.

 5. Mlčiaca väšina napsal:

  Darwin písal- prežijú najschopnejší a najpríťažlivejší. Myslel tým na vývoj druhov, bez ktorého by sme boli asi na úrovni protozoát.
  Ale čo je to tá príťalivosť? Harmónia? sexepíl? Inteligencia a fyzické zdravie?….Už to vraj matematici zistili. Ale koľko kásnych a schopných ľudí neprežije. A nezanechajú ani potomstvo.
  Prof. MUDr. Korec raz na jednej prednáške ako katolík a brat kATOLíCKEHO BISKUPA kORCA VEREJNE VYHLáSIL, žE VERí na akýsi evolučný princíp, ktorý svetu nadelil Všemohúci. Asi neveril, že Boh stvoril Adama a Evu. A doslova sa opýtal, prečo je toľko rozmanitých druhov rýb v moriach a oceánoch? Na čo to slúži? Ja to teda neviem.

  Ak veríme na vývoj po špirále a stále hore a na vyššej úrovni, tak sa bojíme, aby to nebol vývoj hore do „bludného“ kruhu. Až do skonania vekov.

  Ak sledujeme vývoj ľudskej spoločnosti od prvotnopospolnej spoločnosti k feudálnej, potom ku kapitalistickej a v časti sveta k socialistickej, tak sa každý človek, ktorý má mozog a nie je podplatený žralokmi alebo opačnými, že či nemal Marx a Engels pravdu, že ak svetové spoločenstvo dospeje do istej úrovne,tak musí dôjsť k inému prerozdeľovaniu nadhodnoty, lebo ináč bude zle- nedobre, lebo darmo-väčšina je väčšina a chcú prežiť aj chudobní.
  Ale možno ani to nie je pravda, keď si uvedomíme, že do 2.sv. vojny 90 percent slovenského obyvateľstva žilo na dedinách.Teraz je to príliš málo a či to nie je hlavnou príčinou, že to akosi škrípe takmer v každej civilizácii. Nekvalitné potraviny, preťažené deti, digitálna demencia,drogy,skoliózy,depresie,respiračné a iné infekcie v školách a pod.

  Môj rozum mi hovorí, že skoro každý zásah človeka do prírodných zákonov prínáša obrovské problémy.Ale Homo sapiens predsa musí rozmýšľať a niečo pretvárať. Nuž nech robí niečo, ale nie zbrklo a nie pre zbytočný luxus .
  Aj keď ma vychovávali v ateistickom duchu, vždy mi vŕtalo v hlave, prečo Ježiš propagoval chudobu. Asi vedel,že pozemský život je krehký a ľahko zničiteľný.A aj tá jeho snaha naučiť ľudí láske má hlbokú logiku.A čokoľvek urobíte mojím maličkým- mne ste to urobili. Ateisti sa smejú a hovoria, veď je nadbytok ľudí, nestačí ich zem uživiť.Ale- je to ozaj tak? A čo tak zobrať zdroje veľkozlodejom? Dosť- ja nie som revolucionár. Preto ešte pripomeniem, že Ježiš tvrdil, že do manželstva nemožno nikoho nútiť. Obojstranná, hlboká láska tam musí byť. Tak asi koľko manželstiev toto spĺňa? A koľko žien na svete sú len akési stroje na výrobu detí?
  Islam je síce najmladšie monoteistické teologické učenie, ale len raz Všemohúci poslal svet svojho syna umrieť na kríži. Ale asi ho ľudia nedokázali poslúchnuť? Tak preto poslal ešte jedného proroka, aby si mohli vybrať? A čo starý zákon? Asi zlyhali, lebo zlaté teľa sa im stalo bohom.Ale neviem. Boli veľmi prenasledovaní. Po holokauste sa to všetko skomplikovalo a oni sa musia brániť.Hovado ,narkoman hitler to poriadne posral. Steiner: zabudni, že si žid, kresťan ti to pripomenie a naopak.

  Ja to neviem, ale čosi tu „zhora“ chcú presadiť, aby sa život udržal, alebo bol aspoň znesiteľnejší. Lepšie sa báť ako sa zľaknúť, ako tvrdila moja spolužiačka Zuza?
  Mne sa môj život nevydaril, dnes by som postupovala ináč a poviem vám, stačilo poslúchnuť tie znamenia, ktoré sú tak kresťanmi velebené a ateistami zosmiešňované. Mne je to už jedno, ale ľúto je mi mojich detí, vnúčat, pravnúčat, preto ma serie, ak niekto po smrti Castra povie, že nič dobre neurobil. Kuba má najnižšiu novorodeneckú úmrtnosť,nepozná bezdomovcov. U nás sú ich masy. Sympatické je aj to, že nedovolil vraždiť politických väzňov ako je to inde.Pre toto kritizoval aj bývalé ZSSR. Určite mal chyby a predstihol dobu, ale nakradnutý majetok mafiánov rozdal občanom Kuby.Asi len Pán Boh vie, čo bude s Kubou ďalej. Dúfajme že sa tam “ neposekajú“.

  Nikomu nedržím vo svete palce. Dokonca D. TRUMP by mohol byť užitočný vo svete v tom, že má Slovanku manželku a nebude -možno- nami opovrhovať. A keďže všade sa trasie zem a stále viac a sú povodne, mal by začať s prestavbou stavebníctva a dať impulz svetu, že nie je možné ďalej stavať také krehké domy Spadnú už po malých otrasoch.A nech sa vyserie na útočné vojny. Stačí sebaobrana. A tí, čo chcú zarábať na vojne, ho budú nútiť na útočné vojny. Tých nech pošle do basy.

  Ľudia chcú najmä mier ,zdravie a bezpečný život.

  Členka mlčiacej väčšiny.

 6. petrph napsal:

  No, ono se EET 1.prosince nezhroutilo – ale „poněkud“ se prodloužil reakční čas . Jak ukazovali v jedné reportáži téhož dne, tak ze slibovaných tří vteřin (ale to prý je naprosté maximum, lze nastavit i kratší,..) bylo najednou deset vteřin. Což už je skoro na hranici únosnosti, a to se zatím připojily jenom hospody. Až se připojí na jaře i obchody a hypermarkety, bude to ještě horší – ale „opět se to nezhroutí, “ bude stačit, když „poučení technici“ dle doporučení z MF prodlouží přípustné maximální časy na půl minuty, nebo na minutu.. Nic zkrátka „nezkolabuje“, jen si „prostě“ naštvaní občanycí počkají mnohem déle ve frontách.. Zvykmou si, co jim zbude..
  ..Taková tichá postbolševická normalizace.

 7. Jos napsal:

  Pane Roberte Malecký, největší vina F.Castra v očích takových trapných pisálků jako jste vy je, že Kubu ušetřil osudu zemí amerického zadního dvorku. Děsivého osudu Argentiny pod vedením Vidala a dalších generálů, Chile pod Pinochetovou vražednou vládou, osudu Uruguaye pod krutovládou Bordaberryho, osudu Bolivie, Brazilie, Paraguaye, ale i třeba Hondurasu, Guatemaly, kde všude vedly vlády, s laskavou podporou CIA, Kissingera, min. zahraničí USA, ale i R.Regana, válku nejen proti politické opozici, ale i proti vlastním občanům. Krutou válku s desetitisíci mrtvými, umučenými a zmizelými. Že ušetřil Kubu děsu a hrůzy a tisíce mrtvých a zmizelých v rámci Operace Kondor. To co se dělo va druhé polovině 20. století pod taktovkou USA a CIA ve střední a jižní Americe se dá srovnávat snad jen s děním v hitlerovském Německu. A jen za to, že před tím svinstvem Kubu ochránil má u mne F.Castro absolutorium. Nemluvě o řadě dalšího. A mimochodem, bezvýznamné a hloupé názory znalkyně českých ložnic si pro příště laskavě vetkněte za klobouk. A neobtěžujte s nimi publikum.

  • ČERT napsal:

   Pokud jde o toho F. Castra, dodal bych, že USA mu nemohly zapomenout asi už tu potupu, že se na Kubě (o to horší, že leží USA ještě o dost blíž než třeba Jižní Amerika) začal tak blízce paktovat se SSSR, tj. komunistickým nepřítelem a cizí, neamerickou velmocí, a tím ji v podstatě „vytáhl“ z toho panamerického systému pod taktovkou USA – který v podstatě vycházel už z tzv. Monroeovy doktríny (s kořeny v r. 1823) a fakticky se začal jaksi naplňovat, realizovat až od přelomu 19. a 20.století. Jinak, právě na Kubě se silný a bezprostřední vliv USA projevoval už od r. 1898 (kdy se tam, v důsledku války mezi USA a Španělskem a také vlastní, kubánské osvobozenecké války, zhroutila španělská moc) – a až do 30.let 20.století zůstávala Kuba prakticky otevřeně, skrz tzv. Plattův dodatek ke své ústavě, polokolonií USA. – – – A pokud jde o tu situaci v řadě jiných zemí Latinské Ameriky ve druhé polovině 20.století, tj. v období studené války, USA se snažily, aby se tam právě neopakoval ten kubánský scénář, a proto tam podporovaly brutální, ale sobě nakloněné diktátory atd. (příležitostně to dělaly už dříve). Sociální a vnitropolitická situace v těch latinskoamerických zemích byla dost napjatá – a nabízela se alternativa vzestupu levicových a vyloženě prokomunistických a prosovětských sil (a víme, že i po kubánské revoluci se na jednu dobu stalo takovým příkladem i Chile, za Allendeho, dále sandinovci v Nikaragui, po jeden čas se tomu blížilo i Peru pod levicovou vojenskou vládou). Takže ta Latinská Amerika se stala jedním z kolbišť studené války – vždyť víme, že se o ní běžně hovořilo jako o součásti tzv. třetího světa, k čemuž byly socioekonomické i politické předpoklady. Ale to je jen konstatování, tím se nepokouším zpochybňovat Váš osobní názor na F. Castra. Ale připomněl bych jen, když existují tendence chválit Castra např. za jeho sociální politiku, objevují se naopak i tendence zdůrazňovat, kterak ekonomicky úspěšný byl se svým kapitalismem režim generála Pinocheta v Chile (zčásti srovnávaný i v tomto ohledu s finálním hospodářským vzestupem za režimu jiného diktátora v jedné evropské zemi, která je právě s Latinskou Amerikou kulturně provázána, tj. Španělskem gen. F. Franka, anebo s autoritativními režimy v některých východoasijských zemích).

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost