Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Milion chvilek pro demokracii, zdroj

Co potřebuje česká justice, proč nájem není fuj a jak to vidí kardinál

Zbaví se Prima nálepky Zemanovy televize? *** Bakala píše soudu: „Absurdní divadlo.“ *** Šedá zóna českých dezinformátorů  – 20. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

10 TOP PROBLÉMŮ JUSTICE: Demonstrace po celém Česku za nezávislost justice nekončí. HlídacíPes.org definoval deset dlouhodobých problémů české justice ve své publikaci Mapa justice. Je pro ně příznačné právě to, že jsou dlouhodobě známé, ale k jejich řešení chybí vůle, peníze nebo čas. Projděte si celou desítku.

 

 

CO CHYBÍ SOUDŮM: Tři moci ve státě – zákonodárná, výkonná a soudní. Zná to každý, kdo si prošel maturitní otázky z občanské nauky nebo letmo nakoukl do Ústavy. V současném Česku je v tom ale háček. Zatímco první dvě jmenované mají svou vrcholnou reprezentaci, třetí se musí spoléhat jen na neformální uskupení. A to je samozřejmě málo.

ZEMANOVA TELEVIZE: V úterý 30. dubna uštědřila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání Primě výchovný záhlavec za tendenční loňskou předvolební prezidentskou diskuzi. Nadržování Miloši Zemanovi je na Primě dlouhodobým dosledovatelným trendem. Nedávná rezignace šéfky zpravodajství Primy Jitky Obzinové to ale sama o sobě nespraví, píše Ondřej Neumann.

Řečeno napřímo – Prima debatu „cinkla“ ve prospěch jednoho z kandidátů. Radní též nařídili nápravu „do sedmi dnů od doručení“. I když se to nabízí, rezignace Obzinové jistě onou „nápravou“ není.

AŤ OBĚTI PROMLUVÍ: Pachatelů sexuálního zneužívání může být více, než o kolika nyní víme, připouští v rozhovoru pro HlídacíPes.org a Aktuálně.cz kardinál a arcibiskup pražský Dominik Duka. „Ale dozvíme se o nich, jen když oběti promluví. My sami je nevypátráme,“ říká. Přečtěte si také, jaký je Dukův vztah s Tomášem Halíkem či Milošem Zemanem.

 

 

ŠEDÁ ZONA: Web Středoevropan.cz byl donedávna jedním z nejúspěšnějších dezinformačních webů v České republice. Jeho šéf Filip Vávra s kořeny v neonacistické scéně se ale v dubnu odmlčel jak na internetové stránce, tak na sociálních sítích. Web Středoevropan ukazuje „šedou zónu“ českých dezinformátorů: ani prokremelskou, ani pročínskou, ale protiunijní.

BAKALA PÍŠE SOUDU: Někdejší těžební společnost OKD (dnes podnik pod názvem Správa pohledávek OKD) vyzvala miliardáře Zdeňka Bakalu, aby vstoupil do řízení v „kauze Citibank“ jako vedlejší účastník na straně žalované britské banky. Bakala odmítl s tím, že jde „o absurdní divadlo rozehrané žalobci“.

ČÍNSKÉ TEMNO: Současná Čína připomíná lesklý obal oslňující zbytek světa, za ním je ale jen temnota a prázdnota, popisuje spisovatelka Radka Denemarková. Nejen o její poslední úspěšné knize Hodiny z olova věnované právě Číně mluvila s autorkou Kateřina Procházková z projektu Sinopsis.

Nedocházelo mi to dlouho, ukázala mi to právě až Čína. Tržní hospodářství a fungující ekonomika nepotřebují lidská práva.

NEŠTÍTIT SE NÁJMU: V podílu domácností s vlastním domem či bytem je Česká republika mezi zeměmi EU na 11. místě, patří tedy k nadprůměru. Naopak největší podíl nájemního bydlení mají Německo či Rakousko. Z českých krajů je nájemní bydlení více rozšířené na severu Čech a Moravy a také v hlavním městě. Bydlet v nájmu ale není žádné selhání, vzkazují experti.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno