Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Printscreen: Facebook Účtenkovka,

Cesta ke štěstí dlážděná účtenkami, chudáci exekutoři a klášter vzdorující mocným

Velvyslanec v Bernu je post snů, už přes rok je ale neobsazený *** Jak politici vyměnili média za Twitter *** PPF uzavřela obchod roku a začala úřadovat – 24. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

ČEŠI A ÚČTENKOVKA: Rekordman, který chtěl v květnu uspět v státní účtenkové loterii, si na svou šanci musel vyčlenit nejméně deset hodin čistého času. Zhruba takovou dobu zabralo, než do systému přepsal potřebné údaje ze všech 4690 účtenek, jež přihlásil. Jinak je ale zájem Čechů o loterii poměrně malý.

NECHCETE DO BERNU? Není právě obvyklé, aby měl vládou i prezidentem schválený český velvyslanec v šuplíku už řadu měsíců pověřovací listiny i potřebné agrémenty (souhlasy přijímající země) a na ambasádu stále neodjel. Tím spíše, když jde o post, na němž český velvyslanec chybí už rok a čtvrt. Takto na odjezd na ambasádu ve Švýcarsku stále čeká diplomat Ladislav Škeřík. Je za tím politický tlak?

NOVÁ DOBA: Média byla dlouho zprostředkovatelem mezi politiky a veřejností. Politici to respektovali a naučili se s médii „pracovat“. Veřejnost četla, poslouchala a sledovala, co jim vládci skrze média říkají. To se ale v posledních letech zásadně změnilo. Ikonickým příkladem je americký prezident Donald Trump a jeho twitterová smršť.Českým Trumpem“ je pak v tomhle ohledu bezesporu Andrej Babiš.

PPF ZAČALA ÚŘADOVAT: Finanční skupina PPF, která získala čtyři české firmy navázané na plzeňskou Škodovku, obměnila obsazení statutárů i dozorčích rad. Jako stálice ale zůstává Michal Korecký, který působil už ve vedení původní Škody Holding. Společnost miliardáře Petra Kellnera přistoupila k personálním obměnám záhy po završení transakce, kterou lze označit za „obchod roku“.

KRÁL EXEKUTORŮ: Exekutorská profese v České republice funguje od roku 2001. V té době také v Přerově vznikl jeden z nejkontroverznějších exekutorských úřadů v zemi. Patnáct let ho vedl Tomáš Vrána. V rozhovoru pro HlídacíPes.org nabízí pohled na exekuce očima těch, kdo je provádějí. „Exekutor je dnes pomalu až sprosté slovo, se kterým se zametá jako s hadrem,“ stěžuje si.

TRUMPOVA CLA: Naprostá většina ekonomů odsuzuje cla, která uvalil Donald Trump na dovoz oceli a hliníku z Číny, Kanady, Mexika a nejnověji Evropské unie. Ačkoli se zdá, že z historických zkušeností má obchodní válka skutečně pouze poražené a žádné vítěze, nelze zastírat, že USA mají pro zavedení dovozních cel řadu dobrých důvodů.

PRÁCE JAKO NA KOSTELE: Břevnovský klášter v Praze je nepřehlédnutelnou stavbou pro všechny, kdo z tunelu Blanka po Patočkově ulici vyjíždějí dále na západ. Ještě před čtvrtstoletím to byla ruina, která se těžko vzpamatovávala ze 40 let komunistické „péče“. Benediktini dali klášter dohromady a udělali z něj prosperující podnik. Teď vyhlížejí výsledek politických jednání o zdanění církevních náhrad.


Podpořte nezávislou žurnalistiku.

Jako odměnu za dar ve výši 499 korun obdržíte exkluzivní 100stránkovou publikaci Babiš. Vůdce pro 21. století.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno