Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Tomio Okamura, zdroj

Ceník kapitána Okamury, jak dostat antiislamistu k prezidentovi a kupte si k Vánocům řopík

Jak zákon o ochranných známkách může potrápit média *** Člen SPD hrozí novinářům finanční kontrolou *** BIS vyškolí české firmy proti špionáži – 39. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

OKAMURŮV CENÍK: Pohled do povinně zveřejněného seznamu dárců za rok 2017 ukazuje zjevný mustr, podle něhož se v SPD přinejmenším před posledními parlamentními volbami postupovalo. Kdo byl na kandidátce první, poslal svému hnutí vždy 100 tisíc korun, včetně samotného Tomia Okamury. Kandidáti na druhém místě posílali 50 tisíc a tak dále. Samotný Okamura taková podezření označuje za lež a kampaň proti němu.

BIČ NA MÉDIA: Bez větší pozornosti prošla českým parlamentem novela zákona o ochranných známkách. Její součástí je i mnohem stručnější paragraf o ochraně know-how a obchodního tajemství. Vedlejším efektem by mohl být i způsob, jak hrozbou vysokých pokut zkomplikovat práci zejména investigativním novinářům.

SIROTCI À LA CARTE: Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.

HLAVNÍM VCHODEM DO LÁN: Schůzka prezidenta Miloše Zemana s poslancem německého Bundestagu Petrem Bystroněm a exporadcem Donalda Trumpa Stephenem Bannonem v Lánech vzbudila zaslouženou pozornost. Méně už se ví, že spolu s nimi se do letního prezidentského sídla dostali i zástupci nejtvrdšího jádra českých odpůrců islámu z okolí Martina Konvičky, od kterých se přitom  Hrad před časem distancoval.


LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁ HLÍDACÍ PES? POMOZTE NÁM V TOM POKRAČOVAT

 TŘEBA PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM 100 KČ ZA MĚSÍC NEBO I VYŠŠÍM – DĚKUJEME VÁM!


KUPTE SI ŘOPÍK: Česká armáda dodnes aktivně využívá desítky objektů někdejšího předválečného pohraničního opevnění jako „objekty důležité pro obranu státu“. Jde již jen o zlomek staveb, které byly horečně dokončovány právě před osmdesáti lety. Jeden a půl tisíce z nich je už nyní v soukromých rukou.

„NERAD BYCH VÁS ZLOBIL“: Redakce internetového deníku Drbna minulý týden konfrontovala kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že jeho habilitační práce pravděpodobně obsahuje závažné nedostatky. Místo odpovědi na dotazy přišel dopis s výhrůžkou. Člen SPD v dopise naznačuje nepříjemnosti, které by prý redakci mohl způsobit.

ŠKOLENÍM PROTI ŠPIONŮM: Případ čínské špionáže u české firmy, na který před časem upozornil HlídacíPes.org, se stal jedním z důvodů, proč nyní BIS spolu s Ministerstvem průmyslu plánuje pořádat pro tuzemské firmy bezpečnostní školení právě o rizicích špionáže.

UFO DOHNAL ZÁKON: Politici z vládnoucího ústeckého hnutí UFO (Ústecké fórum občanů) skončili s nezákonnou praxí, kdy si z veřejných peněz hradili televizní reportáže na svou podporu. Poté, co na kauzu upozornil HlídacíPes.org a RRTV počínání politiků označila za nezákonné, došlo ke změně smlouvy o povinné autorizaci televizních reportáží. HlídacíPes.org to teď zjistil z veřejně dostupného registru smluv.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno