Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook: Tomio Okamura, zdroj

Ceník kapitána Okamury, jak dostat antiislamistu k prezidentovi a kupte si k Vánocům řopík

Jak zákon o ochranných známkách může potrápit média *** Člen SPD hrozí novinářům finanční kontrolou *** BIS vyškolí české firmy proti špionáži – 39. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

OKAMURŮV CENÍK: Pohled do povinně zveřejněného seznamu dárců za rok 2017 ukazuje zjevný mustr, podle něhož se v SPD přinejmenším před posledními parlamentními volbami postupovalo. Kdo byl na kandidátce první, poslal svému hnutí vždy 100 tisíc korun, včetně samotného Tomia Okamury. Kandidáti na druhém místě posílali 50 tisíc a tak dále. Samotný Okamura taková podezření označuje za lež a kampaň proti němu.

BIČ NA MÉDIA: Bez větší pozornosti prošla českým parlamentem novela zákona o ochranných známkách. Její součástí je i mnohem stručnější paragraf o ochraně know-how a obchodního tajemství. Vedlejším efektem by mohl být i způsob, jak hrozbou vysokých pokut zkomplikovat práci zejména investigativním novinářům.

SIROTCI À LA CARTE: Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.

HLAVNÍM VCHODEM DO LÁN: Schůzka prezidenta Miloše Zemana s poslancem německého Bundestagu Petrem Bystroněm a exporadcem Donalda Trumpa Stephenem Bannonem v Lánech vzbudila zaslouženou pozornost. Méně už se ví, že spolu s nimi se do letního prezidentského sídla dostali i zástupci nejtvrdšího jádra českých odpůrců islámu z okolí Martina Konvičky, od kterých se přitom  Hrad před časem distancoval.


LÍBÍ SE VÁM, CO DĚLÁ HLÍDACÍ PES? POMOZTE NÁM V TOM POKRAČOVAT

 TŘEBA PRAVIDELNÝM PŘÍSPĚVKEM 100 KČ ZA MĚSÍC NEBO I VYŠŠÍM – DĚKUJEME VÁM!


KUPTE SI ŘOPÍK: Česká armáda dodnes aktivně využívá desítky objektů někdejšího předválečného pohraničního opevnění jako „objekty důležité pro obranu státu“. Jde již jen o zlomek staveb, které byly horečně dokončovány právě před osmdesáti lety. Jeden a půl tisíce z nich je už nyní v soukromých rukou.

„NERAD BYCH VÁS ZLOBIL“: Redakce internetového deníku Drbna minulý týden konfrontovala kandidáta za SPD Lubomíra Pánu s informací, že jeho habilitační práce pravděpodobně obsahuje závažné nedostatky. Místo odpovědi na dotazy přišel dopis s výhrůžkou. Člen SPD v dopise naznačuje nepříjemnosti, které by prý redakci mohl způsobit.

ŠKOLENÍM PROTI ŠPIONŮM: Případ čínské špionáže u české firmy, na který před časem upozornil HlídacíPes.org, se stal jedním z důvodů, proč nyní BIS spolu s Ministerstvem průmyslu plánuje pořádat pro tuzemské firmy bezpečnostní školení právě o rizicích špionáže.

UFO DOHNAL ZÁKON: Politici z vládnoucího ústeckého hnutí UFO (Ústecké fórum občanů) skončili s nezákonnou praxí, kdy si z veřejných peněz hradili televizní reportáže na svou podporu. Poté, co na kauzu upozornil HlídacíPes.org a RRTV počínání politiků označila za nezákonné, došlo ke změně smlouvy o povinné autorizaci televizních reportáží. HlídacíPes.org to teď zjistil z veřejně dostupného registru smluv.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno