Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
European Patent Office European Inventor Award, zdroj

Tajemství luxusních nemovitostí Mirka Topolánka: apartmán od neprůhledné firmy a byt bez daně

Bývalý premiér a stávající kandidát na prezidenta Mirek Topolánek se svojí ženou formálně vlastní pouze novostavbu domu nedaleko Kutné Hory. Další dvě nemovitosti mají ale „zaparkované” ve společné firmě. Způsob jejich pořízení i v souvislosti s návratem Topolánka do politického života zasluhuje zvýšenou pozornost. 

Mirek Topolánek, bývalý premiér a bývalý předseda ODS, ohlásil svou ambici chovat se jako prezidentský kandidát „podle dobrých mravů a zvyklostí.” Je otázka, zda tato deklarace uspěje v konfrontaci s tím, jakým způsoben v uplynulých letech nakupoval lukrativní nemovitosti.

Firma Eliášova 922

Stále kupříkladu není jasné, za jakou částku si Topolánek pořídil luxusní byt 7+1 o rozloze 433 m² v pražských Dejvicích, kde nyní se svou rodinou bydlí. Byt získal prostřednictvím převodu firmy s ručením omezeným, nelze proto dohledat, kolik za něj zaplatil, a zda tedy daný výdaj odpovídá i výši jeho oficiálních příjmů.

„Firmu jsem koupil za 200 tisíc korun i s tím úvěrem, který splácím,“ citoval v roce 2015 Topolánka týdeník Téma. Do rekonstrukce tohoto bytu dal prý dalších sedm miliónů korun.

Společnost, kterou odkoupil (a s ní i byt), se jmenovala Eliášova 922 a založil ji vlivný právník Jan Šťovíček. On sám za byt v roce 2011 zaplatil 13,6 miliónu.

Tím, že Topolánek byt nekupoval do osobního vlastnictví, ale převáděl na sebe obchodní podíl ve firmě, vyhnuly se smluvní strany povinnosti platit daň z převodu nemovitosti (nyní daň z nabytí). Jakkoli je takový prodej a nákup nemovitostí legální, při odhadované tržní hodnotě bytu v daném roce stát býval mohl (při prodeji do osobního vlastnictví) získat více než milion korun.

Pozornost si zasluhuje také další transakce, kterou Topolánek uskutečnil letos v květnu. Tehdy do jeho majetkového portfolia přibyl rozlehlý apartmán ve Špindlerově Mlýně.

V tomto případě je sice částka za nemovitost dohledatelná – za horský byt zaplatil přes 17 milionů korun. Jenže není jasné, komu peníze vlastně putovaly. Firma, se kterou Topolánek smlouvu uzavřel, je neprůhledná, se sídlem v daňovém ráji (detaily níže).

Jak Mirek Topolánek nakupoval své nemovitosti

Vytvořeno v aplikaci ClueMaker společnosti Profinit. Zdroj dat: aplikace Cribis, Katastr nemovitostí. ©HlídacíPes.org

V nedávné minulosti odrážel Topolánek otázky na svůj majetek hrubými výrazy, že je po tom veřejnosti „hov*o”. Ani nyní, coby kandidát na post prezidenta, na dotazy kdo stojí za firmou, od které koupili luxusní apartmán, či jaká byla cena pražského bytu neodpověděl. Reakci však formuloval výrazně mírněji.

„Velmi rád budu veřejnost o těchto záležitostech informovat. V současné době připravuji soubor odpovědí a informací tohoto typu najednou v rámci zveřejnění mého majetku,” napsal Topolánek v SMS zprávě s tím, že prosí o čas, jaký měli jeho soupeři – ostatní prezidentští kandidáti.

„Kdybyste viděla mou pracovnu doma, tak byste pochopila, že v tom binci, kde difundují pracovní, soukromé a byznysové vrstvy do sebe, mi bude chvíli trvat, než dám všechny potřebné informace dohromady,” dodal Topolánek.

Utajená cena

Evidentní je, že Mirkovi Topolánkovi se po odchodu z velké politiky (a přestupu do byznysu) dařilo. Kromě koupě bytu za neznámou částku si nedaleko Kutné Hory postavil luxusní dům za téměř 30 milionů korun, za dalších 17 milionů si pořídil apartmán v Krkonoších.

K tomu má nyní na účtu ještě zhruba tři miliony korun, jak uvedl minulý týden na debatě prezidentských kandidátů v Právnické fakultě.

Podobně jako Topolánek, ani právník Jan Šťovíček nechce sdělit, za jakou částku se firma s luxusním bytem prodávala (respektive jaký úvěr na ní vázl).

„Prodej bytu panu Topolánkovi je soukromou transakcí, a cena věcí dohody, je naprosto přiměřená s ohledem zejména na investice, které pan Topolánek v čase do bytu vložil,” konstatoval pro HlídacíPes.org Šťovíček s tím, že bývalý premiér bydlel v bytě nejdříve jako nájemník.

Podle jeho slov se s Topolánkem znají už řadu let: „S panem Topolánkem se znám z doby, kdy byl premiérem a já advokátem zastupujícím stát v kauze Setuza,” uvedl advokát, který se v současné době věnuje především sportovnímu právu.

Nedávno ale zastupoval ve sporu s jeho bývalou partnerkou také Marka Dalíka, někdejšího Topolánkova blízkého spolupracovníka i přítele.

Topolánek po převzetí Šťovíčkovy firmy (a bytu) jmenoval na post jednatele svoji manželku Lucii Talmanovou a o rok později, v únoru 2016, na ni za 100 tisíc korun převedl také poloviční podíl. Současně firmu přejmenovali na TopTal21 (podle všeho jde o zkratku jejich příjmení a číslo domu, kde bydlí – pozn.red.).

Jak firma, která nejspíše slouží pouze k nákupu nemovitostí, hospodaří, není možné zjistit – navzdory zákonné povinnosti nezveřejňuje své účetní závěrky.

Apartmán z Buffala

Na Topolánkovu společnost je kromě pražského bytu napsána ještě nemovitost v nově vybudované luxusní horské chatě ve Špindlerově Mlýně, ve které je celkem pět jednotek.

Stavba vznikla na místě bývalé chaty Sněženka, kterou podle deníku Insider prodal stát soukromé firmě Kotapera původně patřící finanční skupině Penta.

Jenže současný vlastník této firmy je skryt za neprůhlednou společností Buffdale Prospects LLC sídlící v daňovém ráji Delaware v USA. Není tak zřejmé, komu vlastně Topolánek, který je pod smlouvou podepsán, za nemovitost zaplatil.

Zdroj: Katastr nemovitostí. ©HlídacíPes.org

Podkrovní apartmán o rozloze 121 m², jehož součástí je obytná hala, tři pokoje, dvě koupelny, balkon, sklep, parkovací stání a podíly na okolních pozemcích, přišel jeho firmu TopTal21 podle údajů v kupní smlouvě na částku 17 484 500 Kč.

Jak vyplývá z kontraktu, na koupi si Topolánkova firma vzala úvěr od banky J&T, ke které má Topolánek dlouhodobě velmi blízko.

Podle veřejně dostupných dokumentů společnost Kotapera, od níž Topolánek apartmán koupil, v minulosti zastupovala Marka Dalíka při vyjednávání úředních formalit pro stavbu jeho chalupy v Jeseníkách.

Dalíkovy stopy

Kdo za touto firmou stojí, ale opět není jasné. Odpověď nedává ani brněnský architekt David Tasler, který je členem představenstva Kotapery a současně zastupuje neprůhlednou mateřskou firmu.

„Nevidím jediný důvod, proč bych se o tom měl s vámi bavit. Tímto je pro mě tento hovor ukončen,” reagoval Tasler na otázku, kdo je vlastníkem firmy, od které koupil Topolánek horský apartmán.

Ještě v loňském roce byl Tasler také společníkem firmy bau32, která v roce 2008 zaslala ODS (tehdy v čele s Mirkem Topolánkem) dar deset tisíc korun.

Podle informací HlídacíPes.org tato společnost apartmánový dům ve Špindlerově Mlýně projektovala. Připravila také projekt pro stavbu chalupy Marka Dalíka v Jeseníkách.

V současné době je David Tasler jednatelem společnosti Bramley, která koupila pozemky sousedící s apartmány. A tady se opět objevuje jméno právníka Jana Šťovíčka. Ten totiž firmu ještě v roce 2015 vlastnil.

Stejně tak se znovu objevuje i jméno Topolánkova někdejšího blízkého spolupracovníka Dalíka. Jeho strýc Zdeněk Pánek je jednatelem společnosti ovládající Bramley – na tuto firmu převedl Dalík část svého podílu ve firmě VIS Teniscentrum.

A na stejné adrese sídla společnosti Bramley pak byly u tamního advokáta uložené v úschově miliony jak od Topolánka, tak například od šéfa zdravotnických investic Penty Václava Jirků, či od společnosti Impera určené na nákup apartmánů v horské chatě.

Ani v tomto případě ale není dohledatelné, kdo firmu navázanou na Dalíkovo okolí ve skutečnosti vlastní. Nelze proto vyloučit ani to, že vlastníkem je sám Dalík.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

54 komentářů

 1. Anna Mezenska napsal:

  Zajímavé, ještě zajímavější by bylo, kdybyste prozradili, kdo vám za tuhle „zprávu“ zaplatil. Kopete-li za panáky Drahoš + Fischer, de facto kopete za tandem Zeman+Babureš. A pak, že hlídáte demokracii. Nepochybně ale zemanovské či baburešovské pojetí demokracie. Mám velmi ráda psy, ti zkorumpovaní jsou fuj, ty ne.

  • Petr Kaminsky napsal:

   Ale, ale, nac takove emoce? Jsou to proste kluci, kteri spolu mluvi. Predstavte si, ze jste lobista/lobistka. Kdo a jakou formou Vam plati za sluzby/praci? Myslite, ze Vam chodi pravidelne plat od zamestnavatele? Nebo ze zakaznikum (kteri jsou navic Vasi kamaradi) vystavujete faktury?

  • Weber napsal:

   Zajímavé je to také z pohledu na sociální postavení a možností se uplatnit v politice. Ten kdo má obrazně holý zadek, ten má v dnešní době větší šance v politice uspět. Babiš a jiní bohatí by mohli vyprávět. Z tohoto pohledu je vidět chytrost M. Zemana, kterému stačí pronájem Pražského hradu s příslušenstvím a gumový člun na Vysočině. Myslím, že jeho šance na znovuzvolení jsou i z tohoto pohledu vysoké.

  • Robert Břešťan napsal:

   Žijete ve velmi smutném mentálním světě, ale pokud je vám tam dobře, budiž vám přáno.

   • Weber napsal:

    Nenechte se otrávit, určitě posláním novináře je informovat čtenáře. Že ty informace mohou být různě zabarvené je možné, ale s tím by si měla poradit zase nabídka informací a inteligence čtenáře. Ne vždy se daří, jak by si mnozí přáli.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Způsob jak je článek napsán a jak promptně se objevil, úvahu Petra Kaminského nejen ospravedlňuje, ale i potvrzuje její oprávněnost. Váš povzdech o jeho „smutném mentálním světě“ není na místě a od seriozního novináře bych nic takového nečekal.

  • Pamětník - bohužel napsal:

   No to je malér, když kdokoli vyhledá, ověří a zveřejní nepříjemná fakta… Autorku je nutno tvrdě ztrestat! Už proto, že by zítra mohla časově spojit bilanci nabývání majetků s vyhrúžkami pana Topoláka – „nějaká noc dlouhých nožů musí přijít…“ Jeho odvolávání NSZ za veřejné varování cit: “ před vývojem ke kriminálnímu státu“ se zdůvodněním, “ … takovou kritiku si nejvyšší úředník státu – nesmí dovolit!“ a jeho dalšími excesy.

   • Orza napsal:

    Jo, jo. Němci říkávali o Češích, že jsou to svině. Jen nevím, které ty Čechy tím mysleli. Ty jedny, ty druhé, nebo všechny?

  • Pamětník - bohužel napsal:

   Také mám rád psy a k Vašemu direktivnímu fuj! – už chybí jen připomenout Topolánkovu zřejmě stejně míněnou vyhrůžku: “ Es kommt der Tag!“ Prosím zkuste myslet hlavou.

  • jan rich napsal:

   Vy ale kopete za duo Topolánek-Dalík.Máte za to,že obstojí proti duu Drahoš-Fischer,či duu Zeman-Babureš?Ten optimizmus Vám závidím.

  • Adam napsal:

   Zdravím, myslím, že platit nikdo nemusel. Ve svétle toho, že Topolův nejbližší spolupracovník nastupuje 5letý trest, je Váš koment opravdu směšný.

   • Jakub Kamenicky napsal:

    Nastupuje trest za jediný z desítek či stovek „projektů“ či „obchodních případů“ své New Deal Communication.

 2. Petr Švehlík napsal:

  A ti všichni, co byli Topolánkovo obchodní protistrany při obchodech s nemovitostmi řekli – „Investovali jsme do tebe už dost, budeš teď kandidovat na prezidenta, neboť i my máme obchodní zájmy a když tě lidí zvolí, budeš na oplátku kopat za nás“.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Prezident ČR má téměř nulové pravomoce za někoho kopat. Je důležitý jen z tím, že může udělit milost či vyhlásit amnestii i vrahovi a dále pak po volbách do PS, kdy pověřuje, či nepověřuje toho, či onoho sestavením vlády, ostatní pravomoci (čl. 62 a63 Ústavy) jsou značně korigovány dalšími zákony, případně t.zv. zvyklostmi. Jinak, je to jen kladeč věnců a řečník při výročích.

   • jan rich napsal:

    Vy si pane protiřečíte.Dle Vás ta nezákonná grupa chce Topolánka pozdvihnout do funkce prezidenta.Jeho dle Vás zdánlivá malomocnost je právě silná v pravomoci udělovat milosti.Ta grupa by měla jistotu,že pokud jí „ujedou nohy“,je tu prezident Topolánek se svými milostmiPod pohrůžkou profláknutí toho co kdysi bylo.Má to logiku?Podle mne ano.

 3. vasikpacemaker napsal:

  Navrhnu snadné řešení; zvolme prezidentem pana KAJÍNKA ; z vězení těžko hledal bohaté sponzory a peníze si vydělal vlastní pílí a přičiněním!

 4. tatana napsal:

  Původně ta chata ve Špindlu patřila Vodním stavbám.

 5. Nemec napsal:

  Na zlodějnu máme polici a ne paní Hradílkovou. Až bude Topolánek podezřelý ze spáchání trestného činu, tak se paní Hradílková může starat o jeho jmění. Zatím madam podněcuje lidi k nenávisti proti sympatickému člověkovi. Jistě to dělá z lásky k novinařině.

  • Robert Břešťan napsal:

   To se hluboce mýlíte. Starost o jmění politiků je věc veřejného zájmu. Nevím, co na tom nechápete. V čem konkrétně spatřujete „podněcování k nenávisti“? Ve faktech, v otázkách, v souvislostech? Těžko…

   • Weber napsal:

    „Starost o jmění politiků .. …“, jestli dobře rozumím sdělení, tak myslíte jen legalitu? Nebo více parametrů?

    • Robert Břešťan napsal:

     A to jste si všiml, že majetkové přiznání politici zveřejňují ze zákona?

     • Weber napsal:

      Ale to víte, že vím, ale Vy uvádíte zajímavý výraz „starost“ a jelikož nevím, co Vy tím máte na mysli( někdo má starost o to, aby toho nebylo moc, jiný nepřeje nic dobrého, natož majetek, jiný by chtěl detailní info, kde to má atd.), tak jsem se zeptal, co tím myslíte Vy, jako hlava redakce, nic víc. Jen ta odpověď se mi zdá trochu podrážděná a stačilo napsat odkaz na příslušný zákon. Mimochodem, Topolánek doposud není politik, jen kandiduje do politiky a tedy vše jej teprve čeká, nebo se mýlím?

  • Radko Škrovánek st. napsal:

   Topolánek : Sympatický člověk ani náhodou SYMBOL KORUPCE A AROGANCE tak ho vidí většina občan ČR.Prezidentem ani náhodou,skončí s možná max. s 10% v prvním kole,svěsí ocas mezi nohy a pomaže zpět mezi podobné týpky ! ! ! st.

  • liberal shark napsal:

   Paní Hradíljková vyšťourala fakta a pak je veřejně prezentovala. Přesně to je úlohou novináře.

  • Č. Ludvík napsal:

   Novináři dělají přesně to, co mají dělat.

 6. Alexandr Rovný napsal:

  To není problém jenom Topolánka, ale všech politiků odkojených Klausem a Zemanem, ze stáje Prog. ústavu, založeném Andropovem. Poprvé jsme nešli k volbám, abychom si opět nenaběhli. A Černá královna se opět řehtá. Martinec ji chtěl vyšetřovat a kvičela jako svině, vedená na porážku, do všech zkorumpovaných médií.

 7. Radim Bzura napsal:

  Dle titulku bych čekal něco šokujícího. Ale v podstatě žádné nové informace. Bývalý předseda ODS a premiér a nyní podnikatel má velký byt. Postupoval dle platných zákonů ČR. Proč by platil dań z převodu (nabytí), když mu to zákon neukládá? Plat někdo v ČR daně, které platit dle zákona nemá?

  • Adam napsal:

   jediné zarážející je ta rychlost podnikatelského úspěchu, podobně jako pan Gross, nicméně možná Vám to nepřijde divné, ještě dodám, že jeho nejbližší spolupracovník nastupuje 5letý trest – za mě ne příliš dobré vysvědčení jeho vlády

 8. skiper napsal:

  Celkem není potřeba tolik úhlů pohledu.
  Majetek kde se vzal tu se vzal, tak to u nás chodí / hlavně u politiků / !
  ALE !! Je neskutečná drzost kandidovat na hlavu státu a přitom se skrývat
  za takovou chobotnicí podivných transakcí .

  • Annass napsal:

   Přesně !!! To zase bude fraška, ty volby..

  • jan rich napsal:

   Kde se majetek vzal?Nejkřišťálovštějším způsobem zrodu.Promiň Stanislave Grossi.

 9. Nemec napsal:

  Nevím co to je veřejný zájem ale velmi dobře vím co je to lidská závist. Podněcování k nenávisti spatřuji ve zveřejňování majetku někoho, bez uvedení jak se k majetku dostal. Pokud by paní Hradílková napsala, že se Topolánek dostal k majetku díky své vrozené inteligenci, vzdělání , známostech nebo zlodějně bylo by to v pořádku. Jenže ona vypustila bublinu pro blby aby měli co závidět, pomlouvat a podle toho volit.

  • Robert Břešťan napsal:

   Ano, to je přesné… bez uvedení, jak se k majetku dostal. Když nakupujete přes anonymní firmu a od anonymní firmy, tak to moc transparentně nepůsobí. Jinak majetková přiznání jsou běžnou součástí veřejné kontroly nad politiky.

   • jan rich napsal:

    Přes veškerá ujištění by občan-volič měl vědět u politika,jakým úradkem se ke svému majetku dostal.Nepostačí „schopnost,“,“umění“,“inteligence“.Nutná jsou fakta.A vy se kapitalisticky kroutíte jako žížaly,když máte kápnout božskou.

  • Pamětník - bohužel napsal:

   Bublinu? – možná, ale proč jen pro blby? Skoro bych řekl, že mezi „nás – blby“ patříte. Přiznáváte, že – Nevíte co to je veřejný zájem. Zkuste své odhalení specifikovat. Nenapadá vás, že by to autorka dělala jen pro orientaci – jako službu pro váhající, aby po doporučujících masážích koho volit – nevolili z neznalosti neřádstev kandidáta? Možné doporučení nabízím z dětství: Bodrý děda, jihočech mě učil: „Užíváš-li cizí hlavu – do vlastní si (ukládej fekálie!“

  • Jakub Kamenicky napsal:

   Domnívám se, že se pletete. Obecně, novinář uvádí fakta ověřená z několika zdrojů, na která jsou důkazy.

   Neověřená tvrzení o „vrozené inteligenci“ či „vzdělání“ páně Topolánka si žurnalista – profesionál nemůže dovolit. Bez toho, že by viděl originál diplomu jeho alma mater nebo certifikát české Mensy?

   A závist? Co bych měl Topolánkovi nebo Paroubkovi závidět?

   A jak asi závidí americký proletariát, jenž volil Trumpa jeho stíhaným poradcům, že nemlží, jako česká politická elita odchovaná komunistickým Prognostickým ústavem, důstojníky StB a KGB/GRU, ale proaktivně zveřejňují vše, co mohou okamžitě poté, co na ně ty novinářské hyeny vytáhnou transakce od ukrajinských bolševiků?

 10. Tomáš Zvonař napsal:

  Když jsem se dočetl, že v USA , stát Delaware je „daňový ráj“ , tak jsem se musel pousmát. Prostě další trouba schovávající se za seriozní web tady plácá nesmysly, které jsou ovšem skvělým materiálem pro nepříliš inteligentní plebs, tedy voliče současného prezidenta Zemana a imigranta Babiše ,či Okamury. Marná snaha pánové z Hlídacího psa ! Zeman stejně volby prohraje – nepodceňujte lidi – nejsou všichni hloupí!

  • Jakub Kamenicky napsal:

   Myslím, že se pletete. Zeman nevyhraje, ale nikoliv kvůli tomuto článku. Vypadá to, že do finále jej s. Nejedlý dotlačí na vozíku se slinou na rtu.

   Ledaže by jej jeho voličům stačila 7 let stará fotka na billboardech, jako v případě zvolení senátora s. Čuby z JZD Slušovice.

 11. simona napsal:

  Víte přátelé,přej a bude ti přáno ….dej a bude ti dáno…do dnešního dne,jsem si myslela,že budu pana Topolánka volit,,,,,nebudu,to ,že má majetek obrovský a nikdo neví jak na něj vydělal ,není jediný v naši politice,,pustila jsem si rozhovor ,s paní Topoltalmanovou…slinty,slinty,..je první matka.Nato,aby byla první matka,musela jiným dětem tátu vzít, když řekla, že její manžel je slušný a charakterní…nevím,jako ženatý se zasnoubil ,chlubil se tímto v minulosti na F,svého synka počal jako ženatý,paní Pavla ani netušila, že Topol zanáší a fotila se s dětmi a charakterním Mirkem na volební kampaň,TopTal21 mají kachní žaludky,,,,,jsem volič pravice, nemám ráda Zemana ale raději Zeman než Talmanová…poslechněte si dnešní rozhovor s touto paní,TO NE,ať vaří pivo a jezdí do Špindlu ,nikomu nebude chybět……

 12. David Raben napsal:

  Tak jsou tam i zajimavejsi otázky nez dan z nabyti. Napr. typu platí fyzická osoba MT úplatu v obvykle výši společnostem za užívání bytu a apartmánu? Dost často tomu tak nebývá a má to zajímavé daňové i odpovědnostni důsledky…

 13. Jaroslav Pokorný napsal:

  Lidi co blbnete? Drahoš je s Babišem domluven, že ho bude po zvolení podporovat. A Zeman ve druhém kole odstoupí ze zdravotních důvodů.

  • Tondach napsal:

   Vy jste byl u toho, když to ti dva domlouvali a Zeman vám to řekl osobně, nebo přes Ovčáčka? Sdělte to nám, nevědoucím …. a klidně i přehánějte!

  • Adam napsal:

   kéž by 🙂

 14. jan rich napsal:

  Dalíkovi přeji za lumpárny pod pláštíkem ČR hodně krutý arest.Taky za to,že „nezazpíval“.Ten trest je ostatně časově snesitelný a pak si při svém mládí může potom užívat toho,co si „podnikatelsky“ vydělal.

 15. Zdenek napsal:

  Je smutnou pravdou, ze o politiku se zajima jen maly zlomek volicu, neco jako moralni profil kandidata je voditkem pro podobne marginalni skupinu. Jinak snad ani neni mozne vysvetlit vysledky voleb do PS, preference soucasneho prezidenta, drzost Topolanka kandidovat… Neznalost a nezajem jsou vyrazne mene spatne, nez predpoladat u vetsiny naroda podporu stbaku se zlodejskym instinktem, hulvata, co za trochu moci pro sebe prodava narodni zajmy zemim s obludne nedemokratickymi rezimy, podporu strany zalozene na sireni nenavisti, dalsi strany, ktera coby synonymum korupce bezostysne bojuje proti transparentnimu nakladani s verejnymi penezi a presto je volitelna, dalo by se pokracovat. Takze ne, Cesi jsou cestni a rovni lide, co cti pravo a demokracii, jen obcas nemaji presne informace. Nebo se snad mylim?

 16. liberal shark napsal:

  Dobrá práce, paní autorko

 17. Danubis napsal:

  neni tech milionu nejak moc co ma Topolanek s Talmanovou. Myslite si, ze to jde nasetrit z platu, nebo z jine cinnosti???

 18. KvaK napsal:

  Na samém začátku každé dnešní krádeže je majetek státu před rokem 1989. Jinak by to bylo perpetum mobile…

 19. Libor Supcik napsal:

  Chudaci. Zeman neni zdrav ani mentalne [prezidenstvi na rozdil od Nobelovky let neprida] …a Topolanek je zdrav?.. Proc do toho jde? ..rekl bych ze trpi tim, ze jeste nema dost… trpi chtivosti vcelku exemplarni [sluzba sobe pres klientstvi a politiku]. To nebyva zdrave, ac je to bezne. Jak muze nemirny primitivni materialismus osalit byvale skauty i slusne [ pohorsujici se] obcany ,,,nevim. Guru huleni po knajpach Horak rikal neco o energii a erekci, co se bude libit damam. Asi nejen jim.

 20. Marcel Dejmek napsal:

  První i poslední otázkou každého názoru má být posouzení toho, komu a čemu ten komentář slouží. To je neúprosná logika hodnocení každého projevu!
  V tomto případě to vidím jako když nějaká okolnost vzbudí paniku mezi všemi zainteresovanými stranami na prezidentských volbách!
  Opravdu je Topolánek takovým deux ex machina české politiky? Pokud by byl, pak bych jej rozhodně volil raději, než opilce, který nás táhne zpět, do náručí ruského medvěda.

 21. Honza napsal:

  Pseudožurnalistka Eliška Bártová nezjistilla vůbec nic.. jen vyrobila dehonestační článek, který má sloužit oponentům Mirka Topolánka k špinavé argumentaci. Na zveřejných doměnnkách totiž není ani špetka faktu a jde jen o čisté spekulace. Udivuje mě, že server, který jsem řadil mezi svobodná a čistá média, dělají špinavou žurnalistiku, která nerespektuje soukromí, osobní právo a je plná vlastních nesmyslných závěrů, které jen prozrazují, že je paní Eliška trochu nevzdělaná, nikdy nepodnikala a obchodní vazby jsou pro ni z říše snů. Ukazuje se, že lidská hloupost je patrně největší bolest téhle společnosti. Bohužel tím u mě celý server klesl na spodinu, která se neštítí vlastně napsat cokoli.

  Hned v úvodu
  Je otázka, zda tato deklarace uspěje v konfrontaci s tím, jakým způsoben v uplynulých letech nakupoval lukrativní nemovitosti.
  – rozvíjí doměnku nekalých praktik, která není ničím podložena než její vlastní úvahou (neprofesionální)

  Jenže současný vlastník této firmy je skryt za neprůhlednou společností Buffdale Prospects LLC sídlící v daňovém ráji Delaware v USA.
  – stát nezakazuje podnikat v daňových rájích, proto tato praxe není nezákoná, přesto se paní redaktorka snaží vyvolat dojem podezření a nekalé praktiky
  – Jenže není jasné, komu peníze vlastně putovaly. Firma, se kterou Topolánek smlouvu uzavřel, je neprůhledná, se sídlem v daňovém ráji (detaily níže).
  a co je paní Bártové do toho? Sděluje nám ona sama detaily ze svého života? Problém je v tom, že by asi nikoho nezajímaly .-(

  to jen na ukázku, jde o vysoce neprofesionální práci a špinavou žurnalistiku, která zavádí objednávkou.

  Je nejen pro mě opravdu překvapením, že takovou věcí sever hlidacipes.org vůbec zabývá. Uvažovall jsem o silnější finanční podpoře tohoto projektu, ale tento styl žurnalistiky určitě jako investor podporovat nebudu.

  • Jakub Kamenicky napsal:

   Podezřele mnoho slov a stejnou strategii, jakou odsuzuje u „pseudožurnalistky“, hned v tom prvním, použije obratem i samotný „pseudodiskutér“.

   Kdyby nebyl placen od slov, stačilo by mu říct jednu větu, „to, že něco zákon nezakazuje ještě neznamená, že je to morální“.

   Nechci stát v čele s amorálním hulvátem. K tomu bolševického konfidenta v čele exekutivy a dalšího v předsednictvu dolní komory parlamentu…

   Už abych pakoval kufry…

 22. Marcel Dejmek napsal:

  Je neuvěřitelné, jaký strach vzbuzuje kandidatura Topolánka na úřad prezidenta.
  Nikdy nebyl za nic odsouzen, ani trestně stíhán, ale konspiračních teorií o něm se rojí mraky. Není to jen mužská závist nad tím, jaké rozměry má jeho vybavení, vyfocené v Toskánsku na jachtě? Vzhledem k tomu, že kritiky jsou jen muži, vidím to tak, že pro některé je to sžíravá závist nad jeho mužstvím. Mít za prezidenta člověka bez komplexů a úchylek, to by nemělo být špatné.

  • Jakub Kamenicky napsal:

   Vy vnímáte strach některých kruhů české společnosti z Topolánkovy kandidatury? Myslím, že by se jej obával leda… jak to jen korektně říct a nikoho se nedotknout…? Prosťáček?

   Nezapomínejte, že pro Čechy platí „Nebát se a nekrást“!

   Poznámka ohledně mužství páně Topolánka je freudovsky trefná a konečně přináší svěží argument do této mdlé debaty.

   Můžeme dále diskutovat, jestli paparazzi zvěčnili premiéra hned poté, co vylezl z ochlazovacího bazénu Berlusconiho sauny (pak se Mirek náčelníkem domorodců může stát) anebo zrovna slezl z Berlusconiho Ruby, případně Lucie Talmanové (pak by z průměru zas tak moc nevyčníval).

   Komplexy určitě nemá. Ale s těmi úchylkami bych byl opatrnější…

Přidávání komentářů není povoleno