Tutti frutti ramadán, podrždeštník Stropnický, Babiš v táboře

Napsal/a Robert Malecký 13. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Psisko strávilo týden v zahraničí a celkem pochopitelně ho zajímalo, jak je naše republika viděna pohledem zvenčí. Jak Evropa vnímá naše zvládání uprchlické krize, jak náš premiér působí vedle Angely Merkelové, prostě tyhle věci. Je to jak v tom starém vtipu. Víš, co se říká o Česku? Vůbec nic. A teď zprávy z Brna.

  • Stará sdílená zkušenost lidstva říká, že je televizní produkce dobrá, špatná a z Brna. O tom, že je město u zatáčky na Vídeň tak trochu mimo všechny kategorie, nás opět přesvědčilo páteční vysílání Dobrého ráno s ČT, kam přišel vytvářet humor písničkář Slávek Janoušek. „Přijdu domů, ani jsem se nepřevlík, za barákem u bazénu uprchlík,“ nahodil téma. „Ožírá mi ve skleníku papriky, tutti frutti ham ham ham, připlaval k nám ze severní Afriky, tutti frutti ramadán.“ A do třetice ukázka: „Domlouvá se rukama i nohama, vypadá tak trochu jako Obama.“

No prostě náramná bžunda. Psisko má takový nutkavý sen, že se jednoho dne někdo v ČT zachová dospěle. Vypadat by to mohlo třeba takhle: Z režie vyleze chlap, dojde na pódium, kde sedí Janoušek a jeho dva kumpáni, a řekne: „Hele, to si snad děláte pr*el, ne?“ A vypne to. V Brně je možné všechno, třeba se dočkáme. „Bude to premiéra, ještě jsme to nikde nehráli,“ řekl o písni Janoušek. Psisko nechce být zlé, ale asi by u toho mělo i zůstat.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Minule jsme tu psali o dojemné péči pražského náměstka Matěje Stropnického o další politickou kariéru primátorky Adriany Krnáčové. A vida! Lovestory má pokračování, a celkem pochopitelně se jí chopil bulvární Blesk. „Náklonnost si Krnáčová se Stropnickým projevili ve středu, když přijeli před areál nádraží Bubny. Jakmile primátorka vystoupila z auta, rozeběhla se k náměstkovi a se slovy „ahoj!“ mu vlepila pusu na obě tváře. Ten jí pak držel deštník, aby na ni nepršelo.“

A tak je to správné. Stropnický drží primátorce deštník, a symbolicky tak dává najevo své prozření, co se týče skutečných poměrů v hlavním městě. Teď ještě aby jeden z nich přinesl na jednání o pražských stavebních předpisech šéfce pražského ANO Radmile Kleslové tašku, a je vymalováno. Tak ahóóój, krize komunikace zažehnána, jede se dál.

  • Když se v polovině léta vydal do uprchlického tábora v Bélé-Jezové středočeský hejtman, kladli jsme otázku, jak to souvisí s jeho kompetencemi. Stejná se nabízí i u ministra financí Andreje Babiše (ANO), který se tam vypravil včera. Jak informoval ústřední tiskový orgán hnutí ANO, deník MF Dnes, ministr se zajímal o ekonomickou stránku celé věci: „„Stojí to 245 korun na den. Překvapení pro mě bylo, že mnozí na to mají peníze.“

Psisko zaujala ta fotka. V první chvíli si dokonce myslelo, že se ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) rozhodl řešit problémy kolem České pošty internací vybraných osob slovenského původu. Ale ne, je to z druhé strany plotu. Ale malý kopanec do kotníku ve válce mezi Babišem a Chovancem přece jen proběhl. „Je pro mě absurdní, že v České republice máme 104 tisíc volných pracovních pozic a na některé nemohou české firmy sehnat pracovníky. Naše firmy čekají měsíce na to, až stát udělí pracovní vízum hlavně ukrajinským zájemcům o práci,“ řekl Babiš. Stát je zde vnitro, aby bylo jasno.

35738

  • Ale aby to nevypadalo, že zde nemáme talentované kádry schopné přilákat pozornost zahraničí. Velmi blízko k tomu mají v Mladé Boleslavi, kde musela městská policie během léta dvakrát řešit udání týkající se volného pohybu běženců. „Když jsme oznámení prověřovali, zjistili jsme, že se jedná o fotbalisty FK Mladá Boleslav, kteří mají tmavou pleť. Není divu, že se lidé lekli. Informací o běžencích bylo v tu dobu hodně, a tak si to s černými hráči prostě spojili,“ vysvětlil tamní deputy sheriff Stanislav Holub.

Není divu, že se lekli. Takový černoch v Boleslavi, to tu lidi nepamatují. To by bylo, abychom tu mezinárodní ostudu nakonec nevyrobili. 

Klidnou neděli.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)