Vrchní, prchni, Babiš – námořní admirál a nejlepší scénář ministra Stropnického

Napsal/a Robert Malecký 20. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Ve sněmovně se probírala elektronická evidence tržeb, to tam bývá pravidelně veselo. Babiš vydal brožuru ze svého, když to nejde ze státního, je to prostě lidumil. Možná se dočkáme i chvíle, kdy koupí Plastikům nové kytary místo těch, co jim je ukradli U vystřelenýho voka. 

  • Poslankyně a bývalá novinářka Jana Lorencová (za ANO) udělala druhou velkou ránu svého života. Po kšeftech s lehkými topnými oleji, na které upozornila v polovině 90. let, odhalila zdroje organizovaného zločinu v ČR. Jsou to – dýška. „V restauraci těžko najdete číšníka, který nedostává velkou část svého příjmu cash. K čemu ty peníze slouží? Především k financování organizovaného zločinu,“ prohlásila v pátek ve sněmovně během debaty o zavedení EET.

Aniž by se Psisko chtělo pouštět s touto morální veličinou do nějaké dišputace, za poznámku to stojí. S dýšky se to má v Česku tak, že zdaleka nedosahují ani obvyklých civilizovaných 10-20 procent z útraty. Cash už to taky v době platebních karet úplně nebývá. Zajímavá je ale myšlenka, jak se těch pár nezdaněných tisícovek měsíčně dostává do rukou mafiánů. To je číšníci odevzdávají na lampárně na Hlavním, místo, aby je odnesli domů? Paní Lorencová ví možná víc – před rokem 1989 se živila jako servírka. Ale spíš ji ve svaté válce za EET postihlo bujení fantazie na úkor rozumové činnosti. 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


FB_IMG_1442435159408

©©

  • To majitel hnutí ANO Andrej Babiš, to je jiná třída. Dal se rovnou na velení námořních operací NATO. „Tak vida. Konečně jde člen NATO do akce, ke které jsem vyzýval už koncem srpna,“ komentoval na Twitteru vyslání 950 německých námořníků do Středomoří.

A teď fakta: Jde o námořní operaci Evropské unie, jmenuje se NAVFOR-Med a nevelí jí český ministr financí, ale italský kontradmirál Andrea Gueglio. Odsouhlasena byla na jednání ministrů zahraničí zemí osmadvacítky v červnu a český ministr Lubomír Zaorálek (ČSSD) o tom své kolegy ve vládě informoval. Takže stačilo dávat na vládě trochu pozor, a ne si pod lavicí hrát s kalkulačkou.

  • Ten pán, co hraje ministra obrany, nám nějak vypadl z role. Nebo mu někdo předložil špatný scénář. „Jistě, plot není ideální. A co tedy navrhujete? Střelce ve vlaku? Přeju vám, aby tam zas cestovali tři američtí vojáci,“ napsal Martin Stropnický na Twitter.

Takže si to shrneme. Ministr obrany se domnívá, že za vznikajícím plotem na hranicích se mačkají hordy teroristů. Ministr obrany má k dispozici Vojenské zpravodajství, což je parta lidí, která se kromě sledování (pardon, kontrasledování) manželek premiérů snad věnuje i zpravodajské činnosti. Slova ministra obrany tedy buď znamenají, že čeští vojenští špioni vědí víc než jejich kolegové ze spřátelených služeb, nebo by si měl Stropnický zase rychle najít správný scénář. Nejvíc mu sluší ten, kde většinou mlčí.

  • Plastikům ukradli nástroje. A protože jsou mezi nimi i kluci mladí, energičtí, začali je sami po zastavárnách na Žižkově hledat. To se ale vůbec nelíbí policii. „Tím, že kapela zveřejnila fotografie nástrojů a nekoordinovaně po nich pátrá, může z nich udělat tzv. horké zboží, které je nezpeněžitelné a pachatel tak může nástroje dokonce znehodnotit. Vlastním pátráním tak kapela prokazuje medvědí službu policii i sobě.“

Vzkaz mluvčího pražské policie Tomáše Hulana je jasný. Nepleťte se nám pod nohy, my si vaše nástroje chceme nenajít a případ odložit sami. Do tří měsíců čekejte obálku s pruhem, nashle.

Klidné babí léto.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)