Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Jiří Kajman Zícha, Na stráži v Petrovicích

Už ani řádek havloidním spratkům z mainstreamu! Národní domobrana se uzavírá před veřejností

„Nic neskrýváme, jelikož naše vlastenecké svědomí je čisté,“ psal před několika týdny redakci HlídacíPes.org Jiří Kajman Zícha, muž, který s kamarády „stráží“ zelenou hranici mezi Cínovcem a Petrovicemi. Setkání ale nakonec odmítl. Teď, po sérii článků i v dalších médiích, Národní domobrana vydala svým členům přísný rozkaz: S havloidními spratky z mainstreamu se vůbec nebavte.

Jeden z trojice šéfů Národní domobrany Marek Obrtel tak prý reaguje na množící se žádosti o rozhovory a mapování činnosti jednotlivých buněk domobranců. Těch je aktuálně po celém Česku přes devadesát.

„U nezkušeného a podobnými situacemi neprotřelého jedince může tento zájem vyvolat úsměv na rtech a hřejivý pocit u srdce. My, kteří jsme si podobnými situacemi již prošli a jejich následky jsme si prožili a troufám si říct, že jsme si je už i „odžili“, my už tak lehkomyslní nejsme a nebudeme,“ píše Obrtel ve výzvě, kterou rada domobrany zveřejnila 29. července.

Velitel mluvil a byl odsouzen

Reportáže HlídacíPes.org, TV Prima nebo serveru aktuálně.cz prý mohou domobrancům nabourat psychiku. „Kolotoč událostí vedoucí k nevěrohodnosti, ztrátě serióznosti až k případnému rozpadu iniciativy je tak roztočen. Zdůvodňujete, upřesňujete, dementujete, popíráte – až popřete sami sebe, neboť jak známo – tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou,“ píše Obrtel.

Zmiňuje i letní reportáž z roku 2015, kterou o aktivitách jihočeské roty Jana Žižky z Trocnova natočil reportér České televize Lukáš Landa. Ten za ni obdržel prestižní Novinářskou cenu za rok 2015. V reportáži zaznívají slova tehdejšího velitele jihočeské domobrany, za která byl posléze soudem odsouzen k podmínce.

„Pravdou je, že značnou měrou si M. H. tento ortel zavinil sám svou prostořekostí, o které jsme spolu předtím několikrát hovořili a já osobně jsem jej na podobné problémy upozorňoval a varoval ho před unáhlenou reakcí před kamerou s ohledem na pokřivené charaktery mainstreamových redaktorů, což je přesně to, čeho chceme uchránit naše domobrance,“ píše nyní Marek Obrtel.

Dodává, že cíle domobrany jsou mnohem vyšší a ambice ušlechtilejší, než aby její členy uspokojovalo, že se na ně usměje nějaká hezká zprofanovaná redaktorka či že svůj úžasný obličej uvidí v hlavním zpravodajství.

Rozkaz zní jasně: Mlčet!

A zde rozkaz, který Obrtel svým „podřízeným“ vydal:

„Jako velitel a představitel rady Národní domobrany vydávám tedy závazný pokyn všem domobrancům Národní domobrany a zejména pak domobrancům na jednotlivých stupních velení a řízení, aby bez vědomí rady Národní domobrany neposkytovali žádné informace o struktuře, počtech, činnosti a vnitřním životě Národní domobrany do jakýchkoliv mainstreamových i jiných médií a podobně zaměřených subjektů.

Věřím a jsem přesvědčen o tom, že svou disciplinovaností, uvědomělostí a obrovskou motivací k našemu hlavnímu cíli dokážeme překonat i takto rafinované nástrahy establishmentu a jeho nástrojů. Domovinu ubráníme!“

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

33 komentářů

 1. Martin Vedral napsal:

  Je mimořádně důležité dohlídnout na to, aby lidé organizovaní v této vlastizrádné bojůvce (vystupuje otevřeně proti našim spojencům i proti zájmům naší země) nemohli být ozbrojeni případně aby byli přišli o možnost vlastnit zbraň.

  • Petr Michalský napsal:

   Zajímavý komentář p.Vedrala,který je zděšený z  možností držení,vlastnění a nošení zbraní !! Doporučil bych mu seznámit se s příslušnými zákonnými normami pro získání práva držení a nošení zbraní v ČR.

  • VLASTIZRADCŮ JE HODNĚ, V ČEM JE nato NÁŠ SPOJENEC? AMERICKÝ PREZIDENT OTEVŘENĚ ŘÍKA, ŽE NÁM AMERIKA NEPOMŮŽE. bUDE MÍT CO DĚLAT SAMA SE VOU ZÁCHRANOU

 2. Petr Bednář napsal:

  Tenhle plátek je fakt pecka. Velice se pobavím. Speciálně takhle kauza je fakt srandovní.

  • PP napsal:

   Budování ke státu paralelních organizovaných soukromých ozbrojených militantních složek, které se nám budou potulovat po lesích a hrát si na někoho s pravomocí, to moc legrační není. V momentě, kdy máte postavenou infrastrukturu poslušných vojáčků s protizápadním názorem, kteří fandí Putinovu Rusku, už jde dokonce přímo o potencionální ohrožení demokracie. Protože taková infrastruktura se dá pak použít na leccos. Viz Ukrajina.

   • Helena Nová napsal:

    Teda, tady jsou komentáře absolutních nevlastenců a lidí bez přehledu co se ve skutečnosti děje a co je potřeba proti tomu podniknout!
    Plně SOUHLAS m s domobranou, jestliže naší vojáci jsou nesmyslné posílání do zahraničí na místě a nás a naše hranice nikdo nestráží před invzisty-migranty!!!!!

    • Ales Ponec napsal:

     Kolik ilegalnich imigrantu a narusitelu vniklo prez CS hranice do dnesniho dne?

     • Hanča napsal:

      Hodně. Je jich už po různých městech dost. Stačí se dívat. A vypadá to, že je někdo přiváží, neutíkají jednotlivě přes hranice.

 3. Libor Škudrna napsal:

  Máte u mě mé sympatie a velkou podporu.Národní domobrany si moc vážím.

  • Jan Stihomam napsal:

   soudruhu, to vam nepreju. mel byste si s tim zajit za nejakym lekarem. nejvic se mi ale libi, ze nas tihle hrdinove chrani pred uprchliky, islamisty a teroristy a v symbolice pouzivaji husitsky kalich. pritom sami husite byli regulerni teroriste, kteri vrazdili, znasilnovali a vypalovali vesnice a kosteli ve jmenu nabozenstvi. a to uz nemluvim o tom, ze sympatizuji s Ruskem, ktere nas tady 40 let okupovalo. holt soudruzi z lidovych milici ehm vlastne z domobrany huli dobry matros, asi to bude stare rude pravo.

   • Pavel-P-Lener napsal:

    Pane Stihomame (jak příslovečné příjmení!), souhlasím s Vámi ve věci užívání kalicha jako symbolu. Nechci Vás intelektuálně podceňovat, ale kalich měl z věroučného náboženského hlediska jiný smysl, než jaký mu posléze přisoudil jihočeský bandita (dříve se říkalo lapka) Žižka z Trocnova. O teroristickém směřování tzv. polních vojsk nemůže být dnes ani stín pochybností, poněvadž hmotné a kulturní škody byly po lipanské bitvě nedozírné a České království se z nich vzpamatovávalo nejméně dalších 100 let. Symboliku ND považuji z tohoto hlediska za problematickou. Vezměme však v úvahu, že husitskou symbolikou byly inspirovány i čsl. legie v Rusku, Francii a Itálii v době 1. sv. v. Nicméně ideu ND v současné rozvrácené Evropě považuji za positivní.

   • Helena Nová napsal:

    Dobrý matroš spíše hulí vedení EU!
    EU která vědomě nechává isamizovat Evropu!!! A proč toto dělají se zřejmě pánům příspěvků moc líbí. ????

 4. Hjulius napsal:

  Velmistr Obrtel se vyjádřil zcela jasně: naši samozvaní domobranci nedohlédnou ani konce věty, tak ať raději tajemně a vlastenecky mlčí. Bydlím na čáře a každý den s celou rodinou děkujeme přírodě že čára je opět jen čára na mapě. Bavím se představou pana Krokodýla jak zpoza křoví pozoruje rodinu arabů co si z Teplic udělali výlet na Zinnwald. A jímá mne hrůza že by parta těchto inteligentů si chtěla hrát na pomocnou stráž soudruha Koziny.

  • Pavel-P-Lener napsal:

   Pane Hjuliusi, než začnete blábolit na internetu, doporučuji zevrubné studium českých dějin. V současné době již není zatíženo „třídní mantrou“ marx-leninského náhledu.

  • Helena Nová napsal:

   Arabové-muslimove v naší slovanské zemi nemají co dělat! Stačí že vlastizrádci z ČR jim prodávají půdu kolem Teplic! Př vás je zřejmé zcela normální, že českou půdu vlastní cizáci z Arabských Emirátů! Nechápu jak to občanům ČR může být lhostejné!!!!! Teď to jsou muslimské Teplice, a za chvíli další lázeňská města a pak již všechna města…….

 5. Pavel-P-Lener napsal:

  Jestliže má ČR z cca 22 000 profesionálních vojáků, zřejmě včetně bandy civilních zaměstnanců, 4 500 snad (?) bojeschopných mužů, nesourodou směs dopravní techniky a několik (údajně 7 !!!) pronajatých švédských gripenů, které (opět údajně) podle smlouvy nesmí bez souhlasu pronajímatele použít k bojovým akcím, tak se nesporně jedná o operetní spolek ochotníků nevalné úrovně, jehož jednotlivé komparsy jsou posílány na jakési „zahraniční mise“. Putin se určitě zblázní strachy, až mu nějaký jeho zpravodajský čičmunda řekne, že v Litvě (?) stojí proti Rusku 200 českých vojenských mameluků a učí se dělat vpravo a vlevo bok. Jestliže českými ministry obrany, spíše však sebeobrany či „expedičních sborů“, mohou být komediant Stropnický, osmidenní Karolina Peak (její lidový název uvádět mně brání ostych) nebo zpěvandule Parkanová, která se producírovala někde u čs. zahraničních jednotek v maskáčích jako příslovečný slon v porcelánu, pak je ČR svým vojenským partnerům k smíchu. Mnohačetný sbor generálů a vysokých důstojníků je určitě u vytržení, když se tito ministerští exoti objeví v jejich rajónech. A tak se, posměváčkové a kritici, nedivte, že několika (zatím) stovkám českých občanů není taková situace lhostejná. Tím chci jednoznačně říci, že podporuji ideu Národní domobrany. A její údajná orientace na putinovské Rusko? Nenechte se vysmát! Rusko má vlastní národnostní, sociální, ekonomické a politické problémy, takže pokud nebude ČR výrazně ohrožovat ruské zájmy, představuje pouze poněkud obtížný segment. Pokud by současné Rusko bylo tak agresivní, tak by ukrajinský „majdan“ dávno vyřešilo a s těmi třemi pobaltskými státy, navíc se silnými ruskými menšinami, by si poradilo i bez nutnosti vojenské intervence. Jenom se podivuji Trumpovi i Putinovi, že si opět mezinárodně poměřují velikosti „pindíků“, zejména poté, co se oba státníci setkali a před celým světem si demonstrativně potřásali pravicemi. Jsem zvědav, zda dnešní poštěkávači vůči Národní domobraně budou tak intesnsivně poštěkávat za rok, dva či tři roky. Zatím dobrovolní neozbrojení členové ND vykonávají činnosti, které mají v popisu práce policie ČR a dnes zcela zbytní zaměstnanci celní správy. Nemám relevantní informace o jejich vzájemné komunikaci, mám však informace, že ministerstvo vnitra i ministerstvo obrany (sebeobrany či expedičních sborů) se od jejich činnosti ostentativně distancuje. Domnívá-li se někdo, že vojáci národních jednotek NATO půjdou dobrovolně a s nadšením vojensky hájit ČR v případě ohrožení, tak je mohu ubezpečit, že se velice mýlí. Při příslovečném „lámání chleba“ budou všichni bojovat pouze za své národní a státní zájmy. Ostatně president Trump to řekl jasně: (Parafrázuji) USA nebudou do budoucna vojenským deštníkem evropských států.

  • Strana G napsal:

   Zdravím mistře Pavle,
   nemohu nechat Váš komentář bez reakce. Nerozumím výsměchu na armádu (ačkoliv by si ho v mnoha ohledech zasloužila), jelikož ministr je špička ledovce a hlavní vliv na chod armády, jak si ji představujete Vy, jsou generálové a další. Spíše mi přijde, že se jen snažíte „hejtovat“ a tím vyvolat v pocit, že vlastně domobrana je správný projekt, jelikož všichni ostatní jsou neschopný. Když ještě dodáte domněnku, že se NATO, v případě napadení ČR nepřítelem, na nás vyprdne a Rusko není nijak nebezpečné, už mi zapadají dílky skládačky.
   Takže Vám popřeji mnoho zdraví, soudruhu a kdyby jste mi odpověděl, k čemu je v současné době nutná domobrana, byl bych Vám vděčen. Pokud mi však napíšete, že k ochraně hranic před uprchlíky, tak se snad zvencnu 😀

   • Zdravím mistře Strana G. Předně nevím, proč mne oslovujete titulem „mistře“ (tak jsem jej na oplátku použil také), za druhé nevím, proč mně nadáváte do soudruhů; ještě jste mohl napsat „estébáku“ nebo „agente StB“ a bylo by to tzv. „v cajku“. A k zvencnutí mám značně daleko, nevím, jak Vy.
    Nyní k věci:
    Pokládáte-li personální obsazování ministerstva „obrany“ v posledních několika letech za optimální, tak to zde veřejně napište, zdůvodněte a neschovávejte se za nějaký pseudonym. Já jsem se také podepsal plným jménem, druhé příjmení je po mém dědovi z matčiny strany. Máte snad něco proti tomu?
    Armádě se nevysmívám, konstatuji pouze ověřitelný fakt o tabulkových počtech a skutečných počtech akceschopných vojáků. Možná, že bych ještě pochopil „výsadek“ do Litvy, ale co mají co dělat čeští vojáci v jiném kontinentu?
    Ve svém, kriticky uznávám poněkud (nebo značně – račte si vybrat) obsáhlém příspěvku jsem uvedl fakta, která jsou, v současném internetovém prostředí, snadno zjistitelná, ověřitelná a také věcné konfrontovatelná. Samozřejmě, že Vás nebudu podpásově podezírat, že jste můj příspěvek řádně nečetl, to by bylo nejen snadné ale i hloupé – z mé strany. Jak však bývá u nás v ČR zvykem, protidiskutér si vybere z kritizovaného textu pouze to, co se mu buď momentálně hodí nebo na co rozumově stačí. Mohl bych psát ještě dále, leč nehodlám opakovat již jednou vyřčené.
    Pouze poznámku k domobraně: Se zřetelem na současnou politickou situaci nejen v ČR ale i v celém evropském prostoru považuji ideu ND za přijatelnou, poněvadž alespoň zatím nepatrná část občanů má jakési-takési povědomí o obsahu slova „vlastenec“. Samozřejmě, že není ideální, aby v jakémkoliv státě paralelně existovaly instituce, přejímající činnosti, které má vykonávat stát a které si daňoví poplatníci platí. Angažmá paní Liskové v tzv. „doněckém konzulátu“ je bezesporu kontroverzní, avšak na druhé straně – co představují ty desítky „neziskových organizací“, které ze státních prostředků podporují nelegální migraci a jejich pracovníci si z této činnosti udělali velmi dobrý osobný byznys.
    Pan Pilný, postbabišovský ministr financí, navrhuje v příštím státním rozpočtu (!) pro neziskové organizace částku 11 miliard. Připadá Vám to normální?
    Přeji Vám rovněž zdraví – pane!
    A nakonec jedno pravopisné upozornění: Tvar „kdyby jste“ je hrubou pravopisnou chybou, správný tvar je „kdybyste“ (obdobně „abychom, kdybychom“ atd. Nu – každý jsme omylný.

   • Helena Nová napsal:

    Páni odpůrci domobrany, češství a slovanství jsou naše kořeny a jsme to my! Západ nás v historii vždy zradil, vždy nás okupoval a vždy nás neměl rád a takovým bastardům Češi fandí a tím lezou do óbr zadnice. Fuj, hanba takovým omezencům!

    • Tomáš Kourek napsal:

     Hlavne ze z vychodu prisla zachrana, ze soudruzko?

     • nováček napsal:

      Máte pravdu, strýce mé ženy, dnes už je nebožtík, zachránili před smrtí vysílením a hladem v Osvětimi (Polsko), kde ho věznili předkové našich přátel z Německa, vojáci Rudé armády ( tak se jmenovala armáda SSSR), kteří přišli z východu.
      Opravdu Kourku Tomáši, záchrana přišla z východu. Aspoň pro 99% Čechů.

 6. Ivanhoe napsal:

  S udivem jsem docela překvapen jak přesně někteří ví kdo byli husité a co dělali možná ale měli v rukách správné knihy z kterých čerpali a nebo se přenesli do té doby,a některé komentáře hovoří sami za sebe co je to za člověka však co jsme v ČR

  • Pane Ivanhoe, když již pociťujete tak silné nutkání obšťastnit internetovou diskusi, pak se laskavě nejdříve naučte stavbu vět a souvětí (slovo „syntax“ jste asi v životě neslyšel, že?) a také pravopis. Pokud jste starší ročník a pamatujete marx-leninský výklad dějin, já bohužel ano, tak si jistě vzpomenete, že husité byli národními hrdiny, jenže po nich zůstala pouze hospodářská a kulturní devastace země i těch území, do nichž vpadli, nejméně na celé následující půlstoletí. Datum bitvy u Lipan si laskavě dohledejte sám. Pokuste se formulovat Vaše „myšlenky“ srozumitelněji – příště. Děkuji za pozornost.

  • ČERT napsal:

   Na husity si alespoň můžeme udělat tak nějak celistvý, úplný náhled, když budeme vycházet z toho, co je v nejrůznějších dobových kronikách a dokumentech, a když víme, kam to spělo. To v případě věcí jako Národní domobrana nelze, protože nevíme, kam se situace může zvrhnout a jakou roli, ať pozitivní nebo negativní, může nějaká taková organizace sehrát. Ale to je asi náhled primárně historika, který je zvyklý dívat se na věci s jistým časovým odstupem (samozřejmě, ten ani zdaleka nemusí být tak dlouhý jako zrovna v případě husitů), ale může mít problém s objektivním hodnocením některých aktuálních záležitostí. – – – Ale, když už se to tu v diskusi zase často točí okolo antagonismu „Západ versus Rusko“… Podle mého názoru, ideální by byla existence Evropské unie jako svazku suverénních evropských států, jejímž členem by se mohlo stát, kdyby mělo zájem, i Rusko… Ano, i Rusko, protože navíc, pokud se nemýlím, i tomu je přístup do EU přinejmenším teoreticky otevřen… Kořeny tohohle stávajícího problému spočívají ve vývoji na evropském kontinentě cca od období let 1989/1991. – – – On totiž ten faktor té stávající tzv. nové studené války a Ruska, které vlastně krachlo a selhalo v závěru studené války, může trochu připomínat otázku druhé světové války a faktor Německa, předtím poraženého v první světové válce. Samozřejmě, Putin a spol. nejsou staří sovětští komunisté, tak jako Hitler a nacisté nebyli Vilém II. a někdejší, v podstatě „prušácké“ elity císařského Německa. – – – Ale to už jsem se od těch husitů dostal k historii o dost novější…

 7. PP napsal:

  Výborně. Takže tyhle proruské militantní bojůvky mašíblů a VKnetových válečníků odcházejí namísto odpovídání na celkem logické otázky raději do stínu. Obávám se, že jim to stejně nepomůže, protože novináři o nich budou psát dál a před tajnými službami se taky neschovají. To, že jsou coby potencionální ohrožení státu a ruští trojští koně dávno sledovaní, o tom vůbec není třeba pochybovat.

  • Helena Nová napsal:

   Domobrana že je ohrožením státu?????????. A bruselské omezování SVOBODY A SUVERENITY UNIJNÍCH ZEMÍ OHROŽENÍM ZŘEJMĚ NENI, MIGRACE A OBSAZOVÁNÍ EVROPSKYCH ZEMÍ MUSLIMY A AFRIČANY TO ZŘEJMĚ OHROŽENÍ TAKÉ NENÍ….. ALE DOMOBRANA TA JE PODLE PISATELŮ VELJÝM OHROŽENÍM…?? TEDA PÁNOVÉ, ZDÁ SE, ŽE JSTE ZTRATILI VEŠKERÝ ROZUM O VLASTENECTVÍ ANI NEMLUVÍM…????

 8. Pane PP, především se podívejte POTENCIONÁLNĚ do slovníku cizích slov, zřejmě budete překvapen. Nyní k Vaší poznámce. Velmi rád bych Vám uvěřil tvrzení o „proruských …. atd.“, ovšem až poté, kdybyste předložil alespoň jeden relevantní a ověřitelný důkaz z nezávislých zdrojů (a priori vylučuji tandem Kubík – Slonková). V opačném případě se pohybujete na úrovni „jedna paní v konsumu povídala“. Pokud jsou zde nějací mašíblové (což znamená MAgor, ŠÍlenec, BLbec), jsou to novináři, kteří se přilepí na každý blábol; přirovnání si odpustím. Máte-li však na mysli jakousi paní Liskovou, musím ji bohužel považovat za politického diletanta, v souvislosti s „doněckým konzulátem“. Kdyby byla politicky prozíravější, mohla si založit nějakou neziskovou organizaci a zřejmě by bez problémů dostávala ze státního rozpočtu tučný příspěvek. Ostatně všechny neziskovky, co jich v ČR je, úspěšně „dojí“ státní rozpočet a jejich pracovníci si tak založili výborný byznys. Jste-li daňový poplatník, tak se s tím bohužel nedá nic dělat, jste-li přispívatel na dobročinné účely, tak se nad sebou zamyslete. Přeji hezký den – „o tom vůbec není třeba pochybovat“.

 9. Pavel napsal:

  Mohl bych “ domobranu“ pozadat o zorganizovani putovni vystavky migranta? Abychom alespon jednoho videli v realu.Dekuji.

 10. Tondach napsal:

  Zajímavé, jak jsou úspěšní bojovníci proti zde neexistujícím imigrantům s Okamurou v čele…. pak se divíte, že jsem v jiném článku napsal, že společnost blbne?

  • nováček napsal:

   Todach, zkuste se zamyslet, v čem spočívá význam slova imigrant. Není to jenom ten, co nám ho přiděluje Evropská komise, ale i ten, který ač cizinec, tady koupí půdu, postaví na ní dům, přistěhuje se, žije tady a nevrací se tam, okud přišel. Některým se už dnes říká menšiny. A takových je v ČR na desítky tisíc, ne-li dost přes sto tísíc; pozn.: 3 miliony jich bylo z bývalé ČSR vysídleno na základě dohody vítězných mocností po 2.světové válce, takže EK přesně ví, kolik se jich sem do ČR ještě dá umístnit!

 11. Oskar (hanák z Hané( napsal:

  NSDAP (Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei) v ČSR také v roce 1938 nebyla a člena – nacistu, nikdo z většiny Čechů nikdy neviděl. A hle, už za rok byla NSDAP v celých Sudetech s hojným počtem členů a to bez putovní výstavy! Pokud Pavel by snad nevěděl, co to NSDAP je, což je pravděpodobné, tak je to to, čemu se dnes říká, také Hitlerova nacistická partaj.

Přidávání komentářů není povoleno