Už ani řádek havloidním spratkům z mainstreamu! Národní domobrana se uzavírá před veřejností

Napsal/a Robert Malecký 2. srpna 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

„Nic neskrýváme, jelikož naše vlastenecké svědomí je čisté,“ psal před několika týdny redakci HlídacíPes.org Jiří Kajman Zícha, muž, který s kamarády „stráží“ zelenou hranici mezi Cínovcem a Petrovicemi. Setkání ale nakonec odmítl. Teď, po sérii článků i v dalších médiích, Národní domobrana vydala svým členům přísný rozkaz: S havloidními spratky z mainstreamu se vůbec nebavte.

Jeden z trojice šéfů Národní domobrany Marek Obrtel tak prý reaguje na množící se žádosti o rozhovory a mapování činnosti jednotlivých buněk domobranců. Těch je aktuálně po celém Česku přes devadesát.

„U nezkušeného a podobnými situacemi neprotřelého jedince může tento zájem vyvolat úsměv na rtech a hřejivý pocit u srdce. My, kteří jsme si podobnými situacemi již prošli a jejich následky jsme si prožili a troufám si říct, že jsme si je už i „odžili“, my už tak lehkomyslní nejsme a nebudeme,“ píše Obrtel ve výzvě, kterou rada domobrany zveřejnila 29. července.

Velitel mluvil a byl odsouzen

Reportáže HlídacíPes.org, TV Prima nebo serveru aktuálně.cz prý mohou domobrancům nabourat psychiku. „Kolotoč událostí vedoucí k nevěrohodnosti, ztrátě serióznosti až k případnému rozpadu iniciativy je tak roztočen. Zdůvodňujete, upřesňujete, dementujete, popíráte – až popřete sami sebe, neboť jak známo – tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou,“ píše Obrtel.

Zmiňuje i letní reportáž z roku 2015, kterou o aktivitách jihočeské roty Jana Žižky z Trocnova natočil reportér České televize Lukáš Landa. Ten za ni obdržel prestižní Novinářskou cenu za rok 2015. V reportáži zaznívají slova tehdejšího velitele jihočeské domobrany, za která byl posléze soudem odsouzen k podmínce.

„Pravdou je, že značnou měrou si M. H. tento ortel zavinil sám svou prostořekostí, o které jsme spolu předtím několikrát hovořili a já osobně jsem jej na podobné problémy upozorňoval a varoval ho před unáhlenou reakcí před kamerou s ohledem na pokřivené charaktery mainstreamových redaktorů, což je přesně to, čeho chceme uchránit naše domobrance,“ píše nyní Marek Obrtel.

Dodává, že cíle domobrany jsou mnohem vyšší a ambice ušlechtilejší, než aby její členy uspokojovalo, že se na ně usměje nějaká hezká zprofanovaná redaktorka či že svůj úžasný obličej uvidí v hlavním zpravodajství.

Rozkaz zní jasně: Mlčet!

A zde rozkaz, který Obrtel svým „podřízeným“ vydal:

„Jako velitel a představitel rady Národní domobrany vydávám tedy závazný pokyn všem domobrancům Národní domobrany a zejména pak domobrancům na jednotlivých stupních velení a řízení, aby bez vědomí rady Národní domobrany neposkytovali žádné informace o struktuře, počtech, činnosti a vnitřním životě Národní domobrany do jakýchkoliv mainstreamových i jiných médií a podobně zaměřených subjektů.

Věřím a jsem přesvědčen o tom, že svou disciplinovaností, uvědomělostí a obrovskou motivací k našemu hlavnímu cíli dokážeme překonat i takto rafinované nástrahy establishmentu a jeho nástrojů. Domovinu ubráníme!“

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)