Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Jiřího Kajmana Zíchy,, "Nejsem sám a další se přidají."

Haf! Jsme Krušní psi. Jak Národní domobrana loví nelegální migranty na zelené hranici

Rodinný renault zaparkovaný bokem k silnici jako vozová hradba. U něho pan Jiří Kajman Zícha se svým ovčákem a husitským praporem. Bývalý hraniční přechod Petrovice na Ústecku, 12. června 2017. První hlídka Národní domobrany „Krušní psi“ vyrazila do terénu. „Dnes musíme být vidět. Přijde čas a splyneme s hranicí,“ šturmuje Zícha na facebooku.

Národní domobrana neprožívá nejlepší období. Na konci června zrušil soud v Ostravě spolek, který provozoval konzulát Doněcké lidové republiky na severu Moravy. V čele samozvaného konzulátu stála jedna z trojice šéfů domobrany Nela Lisková.

Na severu Čech se naopak od poloviny června začaly formovat hlídky dobrovolných strážců zelené hranice. Vyrážejí do terénu, zatím v úseku mezi Petrovicemi a Cínovcem. A na facebooku vyzývají, aby se přidali další lidé. Je to jen hra? Nebo je snaha zformovat občanské hlídky složené třeba z bývalých pohraničníků myšlena vážně?

Mix Zemana, Husa a Žižky

Facebookové profily Národní domobrany a jejích příznivců z regionů jsou obvyklým mixem sdílení proruských webů, podpory prezidentovi Miloši Zemanovi a historických person českých dějin – Jana Husa nebo Jana Žižky.

Ale taky vlastní aktivity. 12. června se s kamarády na první hlídku u Petrovic vydal záložák Jiří Kajman Zícha.

„Vojáci, domobranci, přidejte se, je lepší být připraven. Potřebujeme obsadit úseky: Cínovec-Fláje a Petrovice-Děčín, na zatím namátkové kontroly zelené hranice,“ stojí na jeho facebookovém profilu vedle fotografií „z akce“.

Další výpravy do terénu se konaly 18. a 29. června. A před pár dny připojila fotografie z akce i další podobná skupina – Národní domobrana Litvínov. Ta „hlídá“ úsek kolem přehrady Fláje.

Cílem má být propojení všech úseků na bývalé hranici s NDR, jak ostatně píše František Fanda Kanga, sám bývalý příslušník Pohraniční stráže. „Každá rota PS měla své pojmenování. Moldavští Tygři, Cínovecký Tchoři, Habartičtí Orli, Krásnoleský Kozlové. A tak to šlo až do Hrádku nad Nisou, kde končila Děčínská brigáda PS,“ píše.

Naši hranici ubráníme!

Ale proti komu? Smysl takového počínání v situaci, kdy počet ilegálních migrantů překračujících zelenou hranici klesl na minimum, je nejasný. Má jít o obranu proti lidem překračujícím hranici směrem do Německa? Nebo naopak těch, kteří by se případně vraceli zpět?

HlídacíPes.org se to rozhodl prozkoumat a představitele domobrany požádal o rozhovor.

„Lepší by bylo osobní jednání, jelikož vše nejde ve zkratce popsat. Mohlo by dojít k nedorozumění, nebo špatnému pochopení. Jinak nic neskrýváme, jelikož naše vlastenecké svědomí je čisté,“ odepsal Kajman Zícha

Po několika dnech tedy dolaďujeme podrobnosti. „Pokud budete mít zájem přijet do Teplic (Dubí) a dostat nezkreslené informace o činnosti skupiny Domobrany, v zájmu pravdy si udělám neomezený čas. Jsou to složité a důležité věci, aby se na ně dalo odpovídat pár slovy na FB. Děkuji za pochopení a jsem připraven k diskuzy. Jiří Kajman Zícha Dubí.“

V pondělí tedy přišel čas, kdy se chce HlídacíPes.org vydat za Krušnými psy do Teplic. Schůzka se ovšem nekoná. „Dobrý den. Již toto setkání není možné, obraťte se prosím na: František Krejča, Rada národní domobrany,“ píše Kajman Zícha.

František Krejča je jedním z trojice lídrů Národní domobrany. Spolu se zmíněnou Nelou Liskovou k nim patří ještě podplukovník v záloze Marek Obrtel.

Na žádosti redakce ale nikdo z vedení Národní domobrany dál nereaguje.

Proveďme defenestraci!

Jsme tedy dál odkázáni pouze na veřejné projevy členů hlídek na sociálních sítích. Tam jistou strategii naznačují.

„Dnes musíme být vidět. Přijde čas a splyneme s hranicí,“ píše ke smyslu výprav do terénu a postávání kolem bývalých hraničních přechodů Kajman Zícha.

A taky ukázky primitivního rasismu: Zíchu třeba rozčílí, když z hračky uvnitř Kinder vajíčka, které vnučce koupil v Německu, vypadne postavička snědé pleti. „To už je na mne fakticky moc,“ glosuje to.

Kajman Zícha se ale umí i rozvášnit. Při sledování filmů o husitské době, které sdílí, ho napadají myšlenky na opakování defenestrace z roku 1419. „Bude-li to nezbytně nutné, udělejme to!“

A za jakých podmínek by bylo nezbytné vydat se do Prahy vyházet politické představitele z oken? „V době „míru“ by to byla vražda. Ale každý, kdo zve nepřátele do naší země musí vědět, co ho čeká. V případě napadení (teroristický čin proti národu) musíme být důslední a žádný vlastizrádce nesmí uniknout trestu.“

Přes čáru už se nechodí

Sluší se samozřejmě poznamenat, kolik migrantů hlídky domobrany zadržely, nebo je aspoň potkaly. Sami členové hlídek na to stejně jako na další otázky neodpověděli. Ale nejspíš žádného – aspoň o tom nikde neexistuje žádný záznam.

Počet nelegálních migrantů v Česku klesá. V roce 2015, kdy vrcholila poslední uprchlická vlna, jich cizinecká policie zajistila 3294. Loni toto číslo kleslo na 511.

Zadržených lidí, kteří loni pomáhali uprchlíkům s tranzitní migrací, tedy tzv. převáděčů, bylo loni 56, o 112 méně než v roce předchozím. Je ale třeba říct, že zelená hranice již není pro převáděče zajímavá a organizují spíš hromadné transporty vozy nebo po železnici. Policie v této souvislosti varuje před obzvlášť nebezpečnou formou přepravy v cisternových vozech.


(Použité fotografie pocházejí z facebookových profilů Národní domobrany Litvínov a Jiřího Kajmana Zíchy.)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

66 komentářů

 1. Michal Breškovec napsal:

  Soubor psychopatů, pomatenců, zastydlých bolševiků a kolaborantů s Putinem – pochytat a podle zásluh roztřídit, ty nemocné do psychiatrických léčeben a ty ostatní do kriminálu a nebo je všecky rovnou vyhostit do jejich země zaslíbené, do Ruska, tam by je přešla chuť na takové hlouposti.

  • Vít P. napsal:

   Aspoň se projdou s pejskem na zdravém luftu, mají pohyb a užijou si krásné přírody <3 😉

   • Václav Kovářík napsal:

    To je sice chvályhodné, ale ten církevní symbol – kalich – je tam jaksi navíc, protože tradice pohraniční stráže nemají s vírou v Boha zhola nic společného. ba naopak. Jsou to prostě blbci.

    • karel napsal:

     Kalich chápu spíše jako symbol Husitů, viz i husitský prapor.

  • Jiří Kajman Zícha napsal:

   Výborně ! nic o mě nevíte a už by jste mě poslal do blázince nebo kriminálu,opravdu mě nepřekvapuje tento výklad demokracie.Mimochodem:nikdy jsem nebyl a ani nejsem v KSČ,ani je nepodporuji,prosazoval jsem vždy neutrální Českou republiku v srdci Evropy s mírotvorným postavením mezi dvěma bloky.Jsem hrdý Čech,potomek husitů,vychováván v pravdě a lásce k vlasti a nenechám se vyhánět ze své rodné země i když by se vám to asi hodilo.Cítím se zdráv jak psychicky,s velikou životní zkušeností,tak fyzicky,o čemž svědčí i mé dobrovolné dárcovství krve.Pokud máte pane Breškovče ještě něco na srdci,s důvěrou se na mne obraťte,pokusím se vám pomoci.

   • Karel Vyskočil napsal:

    Ještě jsem neviděl magora, který by se necítil zdráv 🙂

    • karel napsal:

     Říká Karel Vyskočil, známý jako Kája Vyskoč.

   • Petr Hrbáček napsal:

    Začal bych pravopisem…

    • Ivana napsal:

     Je skutečně s podivem, jak drtivá vetšina našich vlastenců, kteří jsou ochotni se bít za naše národní hodnoty, tradice a kulturu, naprosto neovládá to jediné, co nás snad jako národ opravdu spojuje – jazyk.

   • Zdeněk Hoffmann napsal:

    Pakliže se této hlídce podaří znemožnit příchod přičmoudlické chamradi přes zelenou hranici,tak dělají dobře.Jak to dělají v těchto dnech v Maďarsku.Postavili plot a ten kontrolují hlídky.Rozdíl mezi Národní domobranou a Maďarskou ostrahou hranic je pouze v tom,že tam to zřídil stát,který se stará o bezpečí občanů a tito lidé to dělají dobrovolně.nevidím na tom nic špatného.Když vláda ČR se o to nestará a podporuje pičmoudlíky,tak to asi budou muset vzít do ruky dobrovolníci.A Já jim za to děkuji.

    • Marie Mazurková napsal:

     Souhlasím, a také pánovi děkuji.

     • Jiří Kajman Zícha napsal:

      Marie Mazurková:děkuji,vlast nikdy nezradím !

   • Adam Shifty Burda napsal:

    Dobrý den,

    Myslím si, že jako správný vlastenec byste alespoň mohl zvládat základy Českého jazyka. Jinak nejste nic jiného, než pokrytecký trouba.

   • Mata Hari napsal:

    Pane Jiří, jen do nich!!! Fandím celému vašemu spolku. Jen houšť a větší kapky!!!!

  • František Mrázek napsal:

   Od kdy je hraní si na vojáky trestné?

  • Kamil Bednář napsal:

   Breškovče, určitě zavřít ale tebe. (nejspíš do chlívku kam patříš). Co je ti po tom co jiní dělají ve svém volnu, zadarmo místo těch jimž to přísluší a za co berou peníze.
   Ta Stropnického banda se raději bude předvádět jinde než by bránila svoji vlast.
   Nejsi nic jiného než „kašpar“ který je ochotem nechat naše lidi napospas té ničemné imigrantské sebrance. Tož tak

   • Michal Breškovec napsal:

    Vážený pane Bednáři, až nějakého toho uprchlíka uvidíte aspoň ze vzdálenosti 100 metrů, tak začněte něco plácat. Já na rozdíl od vás netrpím žádnou předposraností a ze slova muslim nemám hned hnědé trenky jako vy. Nesoudím lidi podle náboženství, rasy atd., ani nehážu všechny do jednoho pytle, nebo neodsuzuji na základě chování davu, soudím lidi pouze na základě jejich vlastních činů.
    Pokud lidé prchají z války, je potřeba jim pomoci, pokud jsou to ekonomičtí migranti, nu, pokud nám mohou být prospěšní, tak je můžeme vzít, pokud ne, tak holt budou muset hledat jinde a my jako civilizovaní lidé by jsme měli přemýšlet jak jim globálně pomoci, ostatně my sami máme na jejich chudobě také nějaký nezanedbatelný podíl.

    Nemám spor s nikým, kdo resektuje naše zákony a kulturu, nevnucuji nikomu svůj ateismus, ale ani si nechci nechávat vnucovat od někoho jeho náboženství – pokud někdo poruší tato „moje“ pravidla, tvrdě s ním zatočím a je mi jedno, jestli to bude nějaký bolševik, putinovský kolaborant, český nácek, nebo arabský islamista, ale do té doby, má každý šanci prokázat, že je normální, slušný člověk, který může v klidu žít vedle mě.

    • Ladislav Valkó napsal:

     Tak tebe bych chtěl vidět s někým tvrdě zatočit, kašpárku!

    • ČERT napsal:

     „…my sami máme na jejich chudobě také nějaký nezanedbatelný podíl…“ Prosím Vás, já se s Vámi nechci hádat, ale můžete alespoň trochu konkretizovat, koho míníte tím „my“ a na koho konkrétně chudobě máme nějaký podíl. Mám si to tedy představit, že my jako obyvatelé ČR někoho, s prominutím, vyžíráme nebo rozkrádáme? Zvlášť když tedy, pokud jsem si všiml, nížeji popíráte, že nás samotné rozkradl Západ…

    • Ale oni ten islám každému vnucují i násilím.Nelze s nimi existovat v naší zemi.Přičmoudlíci pokoj nedají,nedělejte si žádné iluze,že to půjde pokojnou cestou.I když my občané ČR bychom chtěli pokojnou cestou s nimi existovat,tak Přičmoudlíci na nic pokojnou cestou nepřistoupí.To je zbytečná naděje.Pryč s nimi.

     • Petr Král napsal:

      Když už se, Kajmane, snažíte vydávat za Hoffmanna, odstraňte z textu ten debilní zlozvyk, kdy za čárkami a tečkami ve větách nepíšete mezeru. A neškodilo by spíš psát pod vlastním jménem, než se tu schovávat. Opravdu Vás každý gramotný člověk podle toho pozná 😀

    • Marie Mazurková napsal:

     Žádné jste neviděl? Tak se přijeďte podívat třeba do Prahy – Vršovic, budete se divit. Pak si projděte na Internetu zkušenosti lidí z dalších měst u nás.

     • Tomáš Fuk napsal:

      Já v Praze žiji nějakých 33 let, Vršovice občas navštívím a žádný uprchlíky sem ještě neviděl. No možná to bude tím, že nepovažuji každého ne Árijce za uprchlíka.
      Když jste z těch Vršovic, naproti Ďolíčku přes ulici, je výborná prodejna kebabu, kde bývá akce dorum klasik za 50 Kč. Někdy se tam zastavte a zkuste si promluvit s personálem. Možná Vás překvapí, že to nejsou žádní uprchlíci, ale normální zaměstnanci odvádějící daně. A pro upřesnění se po Praze pohybuji nejčastěji pěšky nebo MHD, od okrajových částí po centrum a opravdu sem si nevšiml těch tisíců okupantů, před kterými mě na těch internetech citlivější jedinci stále varují. Nedávno sem čekal na známou na Hlavním nádraží. Její vlak mel zpoždění asi hodinu a já si tak říkal kolik těch migrantu stačím při čekání napočítat. No za hodinu ani jeden! Ale teď už je mi všechno jasné, oni totiž vystoupili už ve Vršovicích. 🙂 . Lidi občas si vystrčte hlavu ze zadku, Potkat v Praze aspoň jednoho z těch 12 ti migrantů co tu ofiko sou, to chce fakt z prdele kliku.

   • Michal napsal:

    Presne podobnych postizenych mame v populaci dost jako pozustatek nedostatku jodu.

   • Přesně tak.Oni to dělají dobrovolně,platí si benzín,uniformy,cvičí ve svém volném čase.Aspoň něco dělají,když my ostatní ne.Hlídání hranice by mělo být v zájmu státu a ten by to měl zajistit.

    • Ctibor Novotný napsal:

     Dokud dodržují zákony, tak ať si klidně hrají na vojáky. Nicméně tyhle skupinky většinou brzy začnou cítit přílišné sebevědomí a tvoří si vlastní zákony. Takže z různých neoficiálních „domobranců“ mám po pravdě větší strach než z musulmanů, kterých je tady minimum.

    • Adam Shifty Burda napsal:

     Pane Kajmane,
     Když se chcete vydávat za nějakého pana Hoffmana, mohl byste alespoň nepoužívat stejné hrubky?

  • Jitka napsal:

   Pomatenci. Chci aby naši bezpečnost zajistil stát a ne agresivní troubové.

  • Ladislav valkó napsal:

   Breškovče, Breškovče, ty jednou na té Lysé, v mlze a tmě, zabloudíš a nenajdeš cesty zpět. Tvé pirátské bláboly tomu napovídají.

  • Jan Novák napsal:

   Velice by mě zajímala pravidla pro diskusi, když mé příspěvky čekají na schváleni a takovéto vulgarity a urážky tady projdou. Vy multikulturalisté jste teda pěkná verbež. Snad to s vámi někdo brzy vyřídí.

 2. Jiří Kajman Zícha napsal:

  Děkuji za zveřejnění příspěvku,i když některé Vaše úvahy jsou úsměvné.Je lepší být připravem,nežli překvapen,na tom trvám a všem doporučuji i v zájmu svého zdraví se projít na „zdravém luftu“,nežli sedět na FB.Nebylo mě doporučeno upřímně se vyjádřit k politické situaci „Hlídacímu psu.org“a již je mě jasné proč.Netrpím záští a nenávistí,odpouštím Vám,neb nevíte,čeho činíte.

  • Limaj napsal:

   Nikdo vás o odpuštění nežádal. Nebo snad ano? Pokud ne, není třeba ho udělovat.

   • Jiří Kajman Zícha napsal:

    Limaj:vy jste redaktor?Nepředstavil jste se.

  • Jonáš napsal:

   Vlastenec jak má být… Gramatika, jako již tradičně u podobných jedinců, hapruje… Bravo! Děkuji, že díky Vám mohu klidně spát.

  • Ctibor Novotný napsal:

   Mně by Vaše vyjádření se k politické situaci docela zajímalo, je pravda co se píše v článku, že v případě teroristického útoku chcete likvidovat nějaké vlastizrádce dle vlastního výběru? To je totiž trestný čin.

 3. Daniel G. napsal:

  Okamurův, potažmu Zemanův elektorát. A tak my si tu žijeme.

 4. Jiří Kajman Zícha napsal:

  Pokud se budete,vy kritici podívat na můj profil,nic neskrývám,tak jako mnozí z vás.Nemám se za co stydět.Navíc vám navrhuji se podívat i na mou vlasteneckou stránku s názvem:“A to je ta krásná země,země Česká,domov můj..“-fotky.

 5. monarchista napsal:

  Cituji: „Ale každý, kdo zve nepřátele do naší země musí vědět, co ho čeká“. Souhlasím, ale k tomu nepotřebujeme žádné příslušníky bývalé komunistické PS. Je v pravomoci Senátu, obžalovat současného prezidenta z velezrady, neboť je to on, kdo nám sem zve Rusy a Číňany.
  Kéž by už v čele státu místo voleného a nezodpovědného politika stál nevolený, dědičný panovník, zodpovědný za své činy nám i potomkům. Nic takového by nebylo možné, ani ta „domobrana“ v krušných horách, na Šumavě i jinde..

 6. klouda napsal:

  Jednoduchý trik, jak se potrhlíků zbavit: Nakukat jim, že se mají vyzbrojit k těm fángličkám husitskými řemdihy.
  Již ze Saturnina víme, jak dopadl lupič, který napadl Saturnina. Sám se řemdihem skoro umlátil. 🙂
  Mimochodem filmaři se inspirovali historickým vtipem od Neprakty o zraněném husitovi.

 7. Pavel napsal:

  Víte co je na tom nejhorší? Že všechny tyhle nesmysly schovávate za tak ušlechtilou věc jako je vlastenectví. Já se také považuju za vlastence, a proto chci silnou Evropu, abysme nebyli v područí Ruska, které nás tady 40 let dusilo, chci prezidenta, který bude svůj stát důstojně reprezentovat a prostupné schengenské hranice, protože patříme do Evropy. Vy a Vámi podobní jste pro Česko stejně nebezpeční jako arabští imigranti, proti kterým tak srdnatě bojujete.

  • Tomáš Jedno napsal:

   rusko nás možná 40 let dusilo ale západ nás rozkradl ani ne za polovinu

   • Michal Breškovec napsal:

    Ale, jaký pak západ nás to rozkradl? Já jsem žádný fiktivní západ naši zemi rozkrádat neviděl, zato jsem viděl naši zemi rozkrádat lidmi jako Václav Klaus, Krejčír, Kožený, celá ta partička z ODS, ČSSD a také soudruh Babiš a jiných stran, které se za těch skoro 30 let dostali ke korytu. Pojďme si nejdřív udělat pořádek doma.

    • Ladislav Valkó napsal:

     A mohlo by se začít u Bartošových kuřibrků, rádoby „Pirátů“.

    • Zajisté máte doma velmi zajímavý archiv „rozkradačů“ České republiky. Mohl byste být tedy konkrétní a přesně vyjmenovat, co, kdo, kde a kdy rozkradl? Pokud tak nemůžete učinit, jste pouhý tlučhuba, který papouškuje „novinářské fráze a výmysly“. Takže šíříte pomluvy, což je trestné; a se svobodou slova nemají pomluvy nic společného.
     A ještě k národní domobraně. V roce 1938, v době nacistického ohrožení ČSR, vznikaly, vedle pravidelné armády a policie, ozbrojené jednotky Stráže obrany státu. Nemusím snad připomínat, jak tehdy ustupování brutálnímu násilí (viz nacističtí ordneři v pohraničních oblastech ČSR) dopadlo a to nejen pro ČSR ale pro celou Evropu.

  • Jiří Kajman Zícha napsal:

   Tak to raději nebudu komentovat,jen aby vám to vlastenectví vydrželo,budete ho za několik let,(doufám,že ne dříve)potřebovat.Největší nebezpečí přijde z vašeho milovaného Německa.Ostatně tak jako vždy v historii.

   • Vladimír napsal:

    Pane Zícha,plně za vaším vlastenectvím stojím a vážím si všech lidí Vám podobných! Je to z podivem kolik je mezi námi takových co se snaží naší republiku darovat bruselským politikům a slovo vlast je pro ně prázdný pojem ! Ohledně těch muslimských přivandrovalců z Německa, je už dnes u nás několik tisíc ,ne jen dvanáct , jak prohlašuje vláda. Stači se podívat kolem sebe v Praze ,Brně aj. větších městech .Vždycky nás západ jenom využil a zradil,a o Německu ani nemluvě !

   • Těžky napsal:

    Až to začne,tak se budou tito lide shanět po nějakem znamem myslivci co ma doma flintu! Armada ČR neexistuje a policiste se rozutečou a budou chranit sve rodiny.A od NATO nebo teroristu z USA pomoc nikdo nečekejte!!Domovinu musime sami ochranit. Zdravi Šedi vlci ze Severni Moravy.

    • A proto musí Národní domobrana být vyzbrojená a připravená.Její příslušníci mají podle zákona právo mít zbraň.A kromě toho,její velitelé jsou profesionální vojáci,kteří svému řemeslu rozumějí.

 8. Limaj napsal:

  Ach jo. Kde jakej pomatenec má dnes hodně mediálního prostoru. Kdyby se raději věnoval kynologii, byl by mnohem užitečnější. Ale ok, třebas tam chytí nějaký motýly.

  • Jiří Kajman Zícha napsal:

   limaj:asi vám ušlo,že tento článek vyšel proti mé vůli.Stěžujte si prosím jinde,děkuji za pochopení.

   • Jiří Kajman Zícha napsal:

    Bohužel zde může onanovat kdejaký anonym !!!

   • Robert Malecký napsal:

    Vážený pane Zícho,
    vůbec se zde nechci motat do Vašich diskusí, jen uvedu do řádného kontextu Vaše tvrzení, že článek vyšel proti Vaší vůli.
    Dostal jste v souladu se všemi pravidly novinařiny i obyčejné slušnosti prostor k prezentaci vlastního pohledu. Rozhodl jste se ho nevyužít, fajn, tečka.
    Nic to ovšem nemění na tom, že článek nevyšel ani proti Vaší vůli, ani z Vaší vůle, já dokonce o Vaší vůli vůbec nic nevím. Co naopak vím zcela přesně, že vydání článku s Vaší vůlí nemá vůbec co dělat.
    Malecký

    • Jiří Kajman Zícha napsal:

     Pane Malecký.Nic proti novinářům,kteří chtějí znát pravdu.Ale tu si musí také ověřit,aby někoho nepoškodili.Jak vysvětlíte,že fotka,kterou jste použil proti Domobraně,nemá s domobranou vůbec,ale vůbec,nic společného ? Nikdo na fotce není, mimo mne(s detektorem kovů), v domobraně.Použil jste evidentně lživé informace a to jenom kvůli tomu,aby jste rozpoutal tuto nenávistnou kampaň mezi hlupáky,kteří nevědí vůbec nic,ale rádi se přidají si taky na někoho,koho neznají,plivnout. S pozdravem,Kajman.Čekám na vaší odpověď,děkuji.

 9. Štěpán napsal:

  Já jsem to z článku nepochopil, co ti strejcové, nostalgicky vzpomínající pošahaní bývalí pohraničníci – takže ti režimem braní za spolehlivé, na těch bývalých přechodech dělají? Oni někoho zastavují a kontrolují? Jako já ještě umím pochopit, že s přibývajícími křížky na hřbetě a vzrůstající senilitou je něco takového možné a že to dědouškům dělá radost a co víc, že najednou mají pocit, že jsou zase důležití a že už nevnímají, že většina z nich má prču, ale co si to dovolují? Kdyby se mě nějaký takový pošahanec s klackem v ruce, mundůru a s čoklem na řetězu pokoušel zastavit, na což nemá právo, tak jak myslí, že budu reagovat? Dokud si tyhle bizár choutky budou ukájet v soukromí, budiž, ale ať nechají být ostatní. Navíc, jak vidno ze složení jejich vedení, je to dost slušná sebranka…

 10. Pavel napsal:

  Je mi docela smutno, když čtu výlevy lidí, kterým vlastenectví nic neříká. Je mi smutno z lidí, kteří nechápou realitu, ve které žijí, a nechají se vodit za nos těmi, kteří jsou u moci a věří prolhaným a koupeným médiím.
  Opravdu je lepší být připraven, než překvapen. Fandím lidem, kteří se snaží něco podniknout, než aby seděli se založenýma rukama a čekali, co bude. Neříkám, jestli to dělají dobře nebo špatně, ale cením si toho, že nejsou nečinní a přitom nikomu neškodí. Nechte je na pokoji. Nepřeji vám, abyste na ně vzpomněli, až vám, nedej pánbůh, bude jednou zle.

  • Ano,to je velmi dobře napsané.Aspoň něco dělají.

  • Jiří Kajman Zícha napsal:

   Pavel:děkuji,ale oni za peníze nemohou mluvit jinak,to by žádné nedostaly.Neuvědomují si,že my děláme vše zdarma a pouze z vlasteneckého cítění,protože to se nedá koupit a ani zničit.Navíc,protože nemají žádné pádné argumenty,snaží se nás zařadit jednou mezi fašisty,jednou mezi „rusofili“,jak se jim to hodí.Nic z toho není pravda.Snaží se pouze rozeštvat společnost a tím posloužit svému dobrodincovi.Ono se totiž v bezvládí, chaosu a rozdělené společnosti dobře vládne a hlavně krade.

   • Jiří Kajman Zícha napsal:

    To zdejším“pisatelům“ urážejících komentářů nevadí,že lidé z vlády se jezdí za státní peníze bratříčkovat se soukmenovci z Landsmančaftu a ukazují jak vysoko skáče jejich pes !!!

    • Jiří Kajman Zícha napsal:

     Dodatek:…a že Česká armáda pod vedením vlastizrádců se chystá jezdit v doprovodu(možná velením) Německého Wermachtu,značeného na obrněných vozech a tancích přesně jako za 2.sv.války totožným křížem,v blízkosti Ruských hranic.

     • Tomáš Fuk napsal:

      Jakých vlastizrádců? Jediní vlastizrádci jsou lidé jako vy, kteří jsou hrozbou pro liberální demokracii. A co na tom, že se česká armáda chystá spolupracovat se svými spojenci ? Jsme součástí NATO, k tomu patří plnit nějaké závazky a účastnit se společných akcí. Jinak proč by se ČR nemohla účastnit manévrů u hranic s Ruskem? Je snad území vně Ruských hranic majetkem/územím Ruské federace? Ukrajina je taky Ruským majetkem? Protože podle situace na Krymu mi přijde, že si právě Rusové a jejich lokajové myslí, že co je u hranic náleží caru. Nenáleží, Rusům by mělo být úplné hovno do toho, koho si jejich soused zve na návštěvu, nebo k jaké alianci se rozhodl připojit. Ale to se do vašeho vidění světa nehodí. Vy, nešťastný člověk z toho , že nám EU nařizuje přijmout pár migrantů, brečíte po večerech do polštáře a sníte o velké české nezávislosti, ale zemím u Ruských hranic byste tuto autonomii mile rád odepřel.
      ps: ne každý, kdo o sobě tvrdí že je vlastenec jím opravdu je. A být vámi, dám si pozor koho osočujete z vlastizrady. Dle mého (skromného) názoru, lidé jako vy tvoří v této republice tzv. pátou Ruskou kolonu. Tito lidé velebící Putina jako zachránce, co by nejradši viděli naší zemičku v náruči velké matky Rusy, to jsou skuteční vlastizrádci. Ne pár lidí humanitního vzdělání, kteří by jen poskytli dočasný azyl či pomoc lidem postiženým válkou.
      A jestli si myslíte, že by ČR položil pobyt 3000 cizinců, ať už muslimského, křesťanského, nebo ateistického vyznání. Tak to s vaší „národní“ hrdostí a vlasteneckým sebevědomím není moc růžové.

  • Adam Shifty Burda napsal:

   Jenomže Pavle, o tom, jestli to dělají dobře nebo špatně, o tom to přesně je. Tady pan kajman to dělá tím nejhorším možným způsobem.

   Ačkoliv absolutně nemá ponětí, jak poznat (nelegálního) migranta od kohokoliv jiného, přesto si troufá kohosi kontrolovat. Pokud chce tohle dělat, co mu brání dát se k policii?

   Člověk, který chce kontrolovat jiné za každou cenu si žádnou úctu nezaslouží, protože je to prostě hnus.

   A než mě začnete kamenovat jako vítače, věřte, že rozhodně nejsem pro jakoukoliv bezprecedentní pomoc komukoliv, kdo o ní zažádá nebo přijde s nataženou rukou.

 11. Jaroslav Bolek napsal:

  Stejnej magor jako teroristi o tom to je radikalismus.At se radsi streli sam do hlavi bude o magora mene.

  • Adolf napsal:

   Bolku zavolej si z Polska Lolka a nech se zastřelit sám:-)

 12. Jan Novák napsal:

  Skvělá práce chlapi. Nenechte se otrávit neziskovkáři, sluníčky. Mají zvýšenou aktivitu, poněvadž se jim moc nedaří zavádět multikulturalizmus v naší zemi. U článků v médiích v pracovní době také podle mě tak logicky vítězí jejich názory. Hlavně to nepřehnat s rasizmem. Černoch křesťan je něco jiného než černoch muslim. Respekt k druhým a chránit naši vlast před těmi, co ji nerespektují.

 13. Seru Nato napsal:

  Takže nikomu nevadí, že parta pošahanejch kremlobotů bere zákon do vlastních rukou? Holt je asi bavilo honit a střílet ty co odtud zdrhali za komančů a zůstalo jim to doteď

Přidávání komentářů není povoleno