Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Týden s hustým Ústím: Až na vás vyskočí zelený mužíček, muži, kteří močí vsedě, a úspěšná čistka v muzeích

Těšili jsme se, jak se tento týden vydáme s hlídkami Národní domobrany do Dubí na zelenou hranici, aby nám povyprávěly, jak se loví nelegální migranti. A jak je třeba poznají. Jenže přišlo zklamání: Domluvená schůzka byla zrušena, nedostali jsme důvěru. I tak ale článek o „zelených mužíčcích“ vzbudil velký zájem. Co dalšího se v naší laboratoři politiky na severu Čech urodilo?

Rodinný renault zaparkovaný bokem k silnici jako vozová hradba. U něho pan Jiří Kajman Zícha se svým ovčákem a husitským praporem. Bývalý hraniční přechod Petrovice na Ústecku, 12. června 2017. První hlídka Národní domobrany „Krušní psi“ vyrazila do terénu. „Dnes musíme být vidět. Přijde čas a splyneme s hranicí,“ šturmuje Zícha na facebooku.

Haf! Jsme Krušní psi. Jak Národní domobrana loví nelegální migranty na zelené hranici

K tématu jsme se ještě vrátili: Zaujalo nás, jaké jsou vlastně pravomoci takových hlídek. A vyšlo najevo, že riziku případného stíhání nebo řízení za přestupek se vystavují sami členové hlídek. Vydávají se totiž za něco, co nejsou.

Pravomoci hlídek domobrany: nula. Vnitro se od nich distancuje

Legrační je i kauza povinného močení vsedě, které na „své“ radnici v květnu zavedl košťanský starosta Tomáš Sváda. Tedy bylo by legrační, kdyby v pozadí nebyl vážnější problém. On si totiž pro svůj vtip starosta vypůjčil kulaté razítko se státním znakem, což tak nějak nesmí. A vše je to úkazem vážnějších věcí, které se na radnici v Košťanech dějí a o kterých budeme psát v následujících dnech.

Kauza povinného močení vsedě: ministerstvo vnitra vyšetřuje zneužití razítka se státním znakem

Závěrem si ještě připomeneme kauzu čistek, které v krajem řízených muzeích a galeriích rozpoutali komunisté ve vedení kraje. Připomeňme, že šlo třeba o vyřizování účtů s ředitelem Oblastního muzea v Chomutově Stanislavem Dědem, na kterého měli komunisti dlouhodobě spadeno – třeba kvůli spolupráci muzea s německými krajanskými spolky nebo podpoře Tibetu. Jak zjistil HlídacíPes.org, konkursy na ředitele muzeí v Chomutově a Děčíně dopadly, jak měly. Nepohodlní ředitelé neuspěli.

Hotovo. Odvolaní ředitelé muzeí končí, rada kraje už jmenovala nástupce

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

  1. Josef Voborník napsal:

    Zneužití razítka se státním znakem , když se zřejmě jednalo o pokus o vtip – vyšetřování této kauzy staví Ministerstvo vnitra na úroveň srovnatelnou s protektorátními úřady. Viz film Ostře sledované vlaky. Rozdíl je pouze v tom, zda bylo razítko umístěno na papír nebo na prdelku.

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaBělorusko