,

Týden s hustým Ústím: Až na vás vyskočí zelený mužíček, muži, kteří močí vsedě, a úspěšná čistka v muzeích

Napsal/a Robert Malecký 15. července 2017

Těšili jsme se, jak se tento týden vydáme s hlídkami Národní domobrany do Dubí na zelenou hranici, aby nám povyprávěly, jak se loví nelegální migranti. A jak je třeba poznají. Jenže přišlo zklamání: Domluvená schůzka byla zrušena, nedostali jsme důvěru. I tak ale článek o „zelených mužíčcích“ vzbudil velký zájem. Co dalšího se v naší laboratoři politiky na severu Čech urodilo?

Rodinný renault zaparkovaný bokem k silnici jako vozová hradba. U něho pan Jiří Kajman Zícha se svým ovčákem a husitským praporem. Bývalý hraniční přechod Petrovice na Ústecku, 12. června 2017. První hlídka Národní domobrany „Krušní psi“ vyrazila do terénu. „Dnes musíme být vidět. Přijde čas a splyneme s hranicí,“ šturmuje Zícha na facebooku.

Haf! Jsme Krušní psi. Jak Národní domobrana loví nelegální migranty na zelené hranici

K tématu jsme se ještě vrátili: Zaujalo nás, jaké jsou vlastně pravomoci takových hlídek. A vyšlo najevo, že riziku případného stíhání nebo řízení za přestupek se vystavují sami členové hlídek. Vydávají se totiž za něco, co nejsou.

Pravomoci hlídek domobrany: nula. Vnitro se od nich distancuje

Legrační je i kauza povinného močení vsedě, které na „své“ radnici v květnu zavedl košťanský starosta Tomáš Sváda. Tedy bylo by legrační, kdyby v pozadí nebyl vážnější problém. On si totiž pro svůj vtip starosta vypůjčil kulaté razítko se státním znakem, což tak nějak nesmí. A vše je to úkazem vážnějších věcí, které se na radnici v Košťanech dějí a o kterých budeme psát v následujících dnech.

Kauza povinného močení vsedě: ministerstvo vnitra vyšetřuje zneužití razítka se státním znakem

Závěrem si ještě připomeneme kauzu čistek, které v krajem řízených muzeích a galeriích rozpoutali komunisté ve vedení kraje. Připomeňme, že šlo třeba o vyřizování účtů s ředitelem Oblastního muzea v Chomutově Stanislavem Dědem, na kterého měli komunisti dlouhodobě spadeno – třeba kvůli spolupráci muzea s německými krajanskými spolky nebo podpoře Tibetu. Jak zjistil HlídacíPes.org, konkursy na ředitele muzeí v Chomutově a Děčíně dopadly, jak měly. Nepohodlní ředitelé neuspěli.

Hotovo. Odvolaní ředitelé muzeí končí, rada kraje už jmenovala nástupce

1 komentář

  1. Josef Voborník napsal:

    Zneužití razítka se státním znakem , když se zřejmě jednalo o pokus o vtip – vyšetřování této kauzy staví Ministerstvo vnitra na úroveň srovnatelnou s protektorátními úřady. Viz film Ostře sledované vlaky. Rozdíl je pouze v tom, zda bylo razítko umístěno na papír nebo na prdelku.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies