Budíček Matěje Stropnického, svatby Martina Komárka a metály režisérů Adamce a Renče

Napsal/a Robert Malecký 6. září 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Začátek politické sezóny, jak se teď moderně říká okamžiku, kdy se veřejné osoby vrátily z dovolené, zatímco jejich továrny na špínu jely celé léto naplno, přinesl několik hezkých probuzení. Ten kluk Stropnický, jak mu pěkně říká teta primátorka, zjistil, kdo vlastně Praze vládne. A Krnáčová to prý není. To je nám ale překvapení.

  • Tohle si poslechněte: Adriana Krnáčová neřídí pražský magistrát! Vládne tam prý šéfka pražské ANO Radmila Kleslová. Bystrozraku Matěje Stropnického (SZ) na takové poznání stačil pouhý rok ve funkci. No nic, citujme Novinky.cz: „Doufám, že se podaří její vliv uvnitř klubu ANO oslabit natolik, že to rozhodující slovo bude mít ten, kdo byl zvolen ve volbách. To znamená paní primátorka.“

Fňuk, dojemná péče. Psisko skoro vymáčklo slzu. Možná se kolem sebe mohl Stropnický rozhlédnout dřív. Dejme tomu loni v listopadu, kdy ho Kleslová z pozice faktické šéfky vyjednávacího týmu za ANO do funkce schválila. Nebo si mohl spočítat, že když Kleslová odstřelila z pozice kandidáta na primátora Jana Kasla a prosadila Krnáčovou, že to asi nebylo pro její krásné modré oči nebo schopnost řečnit


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Zcela nový rozměr v této souvislosti dostává prohlášení jiné členky ANO, místopředsedkyně sněmovny Jaroslavy Jermanové. (Pozn. pro 9 999 998 obyvatel ČR – to je ta v mikině s kapucí, kterou vydávala za svetřík.) Novinky.cz ji před deseti dny v době vrcholící „krize komunikace Adriany Krnáčové“ citovaly v tom smyslu, že primátorka má její podporu stejně jako každá žena, která v politice vykonává takovou funkci.

Uffff, ale vida ji, Jermanovou. Prozíravou. Co  vypadalo jako řekněme nižší komunikační dovednost, jak se teď v ANO říká kravině, najednou dostává zcela jiný rozměr. Ví Jermanová, co my ne? Nebo je jen připravená na všechno?

  • 10702169_862112937165741_6152629862968175106_nO tomhle nevíme, co si máme myslet. „Je to skoro rok, co jsem se oženil. Tehdy jsem přísahal, že je to svatba poslední a vážně jsem si věřil. Bylo to naivní. Rok se s rokem sešel a za necelé tři týdny se žením znovu. Tentokrát to ale bude naposled. Zaručeně,“ stojí na facebookovém profilu poslance Martina Komárka (ano, ANO).

Na dálku to smrdí pastí. Psisko má teorii, podle níž si poslanec nevtíravě říká o pozornost médií, které se mu tímto tedy dostává. Budeme sledovat.

  • Do kulturní fronty obdivovatelů prezidenta Zemana s jasným názorem na otázku migrantů se za velikána a nositele medaile Za zásluhy Filipa Renče, o kterém jsme tu psali minule, postavil dělník televizní zábavy, režisér Jiří Adamec. A nezklamal: „Nepomůžou sbírky šatů a bot před kamerami senzacechtivých televizních stanic. Ti lidé většinou přijíždějí do Evropy oblečeni lépe než polovina obyvatel České republiky.“

A šup do fronty na metál. 28. říjen se blíží, Jiří Adamec doma ještě medaili nemá, pokud samozřejmě nepočítáme titul zasloužilého umělce, který mu byl zaslouženě udělen v roce 1989. Jako oblečení na hradní slavnost pak doporučujeme flísku, která zaručuje, že bude oblečen minimálně tak dobře jako polovina přítomných režisérů v sále.

Ještě jednou dobré ráno.

 

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)