Velebovy migrantské počty, Chládkův fotbalový účet a tajenka jménem Andrej Babiš

Napsal/a Robert Malecký 9. srpna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Vláda vyhlásila prázdniny, ministři odjeli na dovolenou a veřejný prostor ovládla druhá liga. A podle toho to taky vypadalo. Umí senátor Veleba počítat? Co se naučil exministr Chládek od stopera Ujfalušiho? A komu velí Miloš Petera? Kdo je vůbec Miloš Petera? Otázky, samé otázky.

  • Senátor Jan Veleba volá po okamžitém uzavření hranic ČR. Nezávislý senátor Veleba je ve skutečnosti předsedou Strany práv občanů (ano, to je ta strana, která se zde čas od času, když se urve pár prokurátorů, pokouší převzít moc, protože ve volbách to neumí). Má to logiku: SPO je hlásnou troubou prezidenta Miloše Zemana, který xenofobní káru už pár dní táhne. „Podle náčelníka Generálního štábu je armáda schopna poslat až 1500 vojáků, což je dostačující počet,“ vyřešil věc Veleba.

Psisko neví, školy nemá. Ale na internetu se píše, že hranice ČR je dlouhá přesně 2290 kilometrů a 200 metrů, což je pěkného jeden a půl kilometru na jednoho vojáka, 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, no prostě nic moc, hranice děravá jak cedník. To by nešlo, ani kdyby se přidal osobně prezident s puškou v ruce.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Na uprchlickou notu si zabrnkal i středočeský hejtman Miloš Petera z ČSSD. Ve středu se vydal do Bělé pod Bezdězem, aby se osobně, jak se píše na oficiálním webu Středočeského kraje, přesvědčil o zajištění bezpečnosti ve městě a situaci v Zařízení pro zajištění cizinců Bělá-Jezová. K obavám prý není důvod, „navíc jsme se dnes dohodli na ještě lepší součinnosti cizinecké policie a vedením obce, aby pan starosta, místní policisté i lidé měli co nejvíce relevantních informací,“ uvedl Petera.

O návštěvě po celý den otrocky referovala ČT24 a Psisko se těšilo, až zazní ty správné otázky veřejné služby. „Pane hejtmana, jaký je vztah krajské agendy k podmínkám v uprchlických zařízeníchKterými bezpečnostními sbory kraj disponuje a jak se podílejí na zajištění bezpečnosti v Bělé pod Bezdězem? A jak se vám sem jelo po středočeských silnicích druhých a třetích tříd, které naopak do vaší agendy spadají?“ Tušíte správně, tyto otázky nezazněly.

  • Screenshots_2015-08-05-19-20-33Nebýt pana Zdeňka Šikla z Ostravy, národ by se nedozvěděl, že jeden z ministrů poslal na účet strojvůdce Pendolina zraněného u Studénky 200 tisíc korun. Pan Šikl je hravý, takže nás nejdřív trochu napínal („jeden ze členů naší „slavné“ vlády – můžete hádat 3x který, ale Sobotka to nebyl“), škoda, že hru zkazil tím, že hádanku napsal zrovna na profil šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Trefa, byl to Babiš! „Děkujeme pane ministře Babiši, že jste nejen špičkový politik, ale i člověk se srdcem na pravém místě.“ Poděkování pak přebral i oficiální profil hnutí ANO, pod epickým titulkem Co se na Twitteru Andreje Babiše nedočtete.

O tom, že je Andrej Babiš muž se srdcem na pravém místě, Psisko nepochybuje. Nebýt  ale toho, že má kolem sebe lidi, co jsou ochotni nám to znovu a znovu připomínat, by na to možná občas třeba zapomnělo. Takže díky, pane Šikle, za připomenutí. Hlavně nenápadně.

  • Žádné béčko určitě není exministr školství Marcel Chládek, který to dotáhl až do reprezentace. Po vyhazovu z vlády za vybrané chování ve společnosti dam se ho ujal šéf fotbalové asociace Miroslav „Celý jaro bylo cinklý“ Pelta, a učinil tak další významný krok na cestě k obnovení důvěry v české fotbalové bafuňářství: „V osobě Marcela Chládka získáváme posilu k zajištění koncepce spolupráce a podpory na úrovni státu, krajů a měst v zájmu vytvoření optimálních podmínek právě pro reprezentační týmy a fotbalové akademie.“ Ať už ta věta znamená cokoli, zvláštní radost z ní budou mít hlavně u ženské reprezentace.

Na dovolenou podle všeho odjeli i pánové Šlachta a Ištvan, jinak si Psisko nezájem orgánů činných v trestním řízení o tuto zjevnou sabotáž nedovede vysvětlit. To už se v téhle zemi konalo a rozdávaly se obálky s pruhem pro míň. Na druhou stranu – z dobrých zdrojů víme, že Chládek už nyní připravuje obhajobu postavenou na tvrzení, že k žádné dohodě o obsazování postů nedošlo a ta částka taky nesouhlasí.

Příjemný zbytek prázdnin.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)