Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
astique on TrendHype, Putin :)

Putin jako milovník fotbalu, prezidentská demokracie v Česku a jak funguje vztek na facebooku

Může prezident odmítnout premiérovi ministra? *** Vztek na sociálních sítích *** Jak obstál Putin jako pořadatel šampionátu – 29. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

PREZIDENTSKÁ, NEBO PARLAMENTNÍ? Může prezident odmítnout premiérovi ministra? Velmi stručná odpověď: Vždy směl. A dnes už i může. Právník Pavel Hasenkopf na základě sporu o jmenování Miroslava Pocheho ministrem zahraničí analyzuje českou ústavu i ústavní systémy okolních zemí. Otázku, zda máme parlamentní, nebo prezidentskou demokracii, rozebral v druhém pokračování.

LAJKY NESTAČÍ, PŘIDEJTE VZTEK: Málokterý populistický politik se obejde bez emotivních gest při veřejných vystoupeních nebo emočně zabarvených výrazů v příspěvcích na sociálních sítích. Právě tam, konkrétně na Facebooku, můžou emoce – a nejvíce hněv – populistům pomoci zasáhnout větší publikum. Algoritmus Facebooku totiž takovým emotivním příspěvkům „fandí“.

V MEDIÁLNÍ GRAMOTNOSTI JSME ZASPALI. Agent Mulder říkal, že pravda je někde venku. Čím dál víc Čechů se domnívá, že „pravda neexistuje“ nebo že „pravda je někde uprostřed“, případně že „každý může mít svoji pravdu“.

CHYTRÉ ČESKÉ HLAVIČKY. Český objev může přepsat dějiny medicíny a vydělat desítky miliard. Vývojáři ze společnosti Riocath Global si nechali patentovat unikátní typ katetru, který by měl být pro pacienty výrazně šetrnější. Navíc minimalizuje riziko infekce, například při vyšetření močových cest.

ŽURNALISTIKA V KRIZI. „Lidé mají pocit, že na sociálních sítích dostávají necenzurovaný obsah, že je to tedy nejsvobodnější platforma šíření informací.“ Jenže to není tak úplně pravda.

PUTIN JAKO MILOVNÍK FOTBALU: V neděli skončilo Mistrovství světa ve fotbale, pořádané poprvé v Rusku. Jak země Vladimira Putina v pořadatelství obstála a jakou roli v tom všem hrála politika? Pro HlídacíPes.org shrnul publicista, znalec fotbalu a provozovatel expertního webu Plejer.cz Petr Nosálek.

PERSONÁLNÍ BÍDA SLOVENSKÉ RTVS: Na pozici zahraničního zpravodaje novinář obvykle stoupá dlouhé roky. Post v cizině se bere jako jeden z vrcholů kariéry reportéra. Zahraniční zpravodajství je ale taky drahé a síť korespondentů si můžou dovolit jen finančně silná média. Slovenská veřejnoprávní RTVS ted zkouší obsadit tyto prestižní pozice uchazeči přes facebookový inzerát. Kvalita neutrpí, tvrdí médium.

ČERNÉ DUŠE NA ÚŘADECH: Nová vláda bude dále nabírat státní zaměstnance a souhlasí i s růstem jejich platů. Tisíce černých duší na úřadech a ministerstvech se zatím škrtat nebudou.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno