facebookový profil Andreje Babiše,

Psí týden: Novinářský boj o Babiše, metál od Putina a pravda Leopoldu Hilsnerovi

Napsal/a Ondřej Neumann 6. února 2016

Slabým místem Andreje Babiše je vyšetřování okolností padesátimilionové evropské dotace pro jeho Farmu Čapí hnízdo. Jím vlastněné média okolo této záležitosti obchází v uctivé vzdálenosti a servírují čtenářům příběhy starších rozkrádaček – jako by zneužívání moci politiky skončilo nástupem jejich majitele do vlády. Nově vzniklé „antibabiš“ mediální projekty naopak vidí Čapí hnízdo téměř za vším, co se v republice šustne. Co na to čtenář?, ptáme se spolu s klasikem české televizní moderace…    

 

 

 

  • Pravda není na prodej. Účetní Janě Šádkové v kauze Oleo Chemical prý policie nenabízela peníze jako spolupracující obviněné, ale jen jako policejní informátorce. To totiž smí – zatímco zaplatit spolupracujícího obviněného by byl skandál. Teď se ovšem ukazuje, že část státních zástupců by proti takové možnosti nebyla. Šéf Unie státních zástupců Zdeněk Matula tvrdí, že stát jinak nemá při rozkrývání mafiánských struktur co nabídnout. Nápad vyvolal nesouhlas – proti jsou obhájci, politici, i špičky soustavy státního zastupitelství.

 

 

  • Jana Urbana zase zaujala změna ve vedení Městského státního zastupitelství v Praze. Posloužila mu hned ke dvěma článkům V prvním – Lenka Bradáčová aneb Ne-spravedlnost s lidskou tváří – píše, že pražská Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová patří bezesporu mezi nejobratnější mediální osobnosti české scény. Už více než tři roky se snaží u veřejnosti vzbudit dojem nekompromisního a rázného boje s korupcí a snahy očistit od korupčních vazeb celou soustavu státního zastupitelství. Publicista Jan Urban rozebírá, proč tento mediální obraz podle něho neodpovídá skutečnosti. Druhý si pak můžete přečíst zde: O huse, spravedlnosti, Opencard a státních zástupcích.

 

  • Mnoho lidí se domnívá, že Leopold Hilsner byl křivě obviněn ze spáchání rituální vraždy křesťanky Anežky Hrůzové a že jeho odsouzení k trestu smrti bylo justičním omylem. A jen díky prominutí kapitálního trestu císařem nebyla spáchána justiční vražda. Takový názor však není úplně přesný, píše v textu pro HlídacíPes.org na základě znalosti soudního spisu právník Aleš Rozehnal v článku Mýty a pravda o soudním procesu s Leopoldem Hilsnerem. Téma “Hilsner” nově otevřela filmem Zločin v Polné Česká televize.

 

 

 

  • Marek, Dalík, bývalý poradce a blízký spolupracovník někdejšího premiéra Mirka Topolánka se v posledních letech stáhl do ústraní. O vliv přišel, zámožným mužem však zůstal. V končícím týdnu byl nepravomocně odsouzen za své angažmá v kauze Pandury. Eliška Hradilková Bártová zmapovala jeho současný majetek.

 

 

 

 


Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies