Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Miloš Zeman - Prezident České republiky,

Psí týden: Milionové transakce prezidentského páru, hladová Kobra a Dukovo rozhřešení

Náš projekt PAVUČINY BYZNYSU přináší zajímavé informace. Jedna z nich zaujala i detektivy Daňové Kobry. Ti teď zkoumají námi popsanou miliardovou transakci firmy z daňového ráje založené spoluvlastníkem Škody Transportation. Na zajímavé toky peněz jsme narazili i při podrobnějším pohledu na nadační fondy prvního páru republiky.    


 • Nadační fond manželky prezidenta Ivany Zemanové má jasný cíl – pomáhat dětem, seniorům a lidem v nouzi. Profiluje se tím, že pomoc bude vždy směřovat konkrétním lidem. Letos ale putoval více než milion korun na účet prezidentského nadačního fondu založeného za účelem splácení státního dluhu.6Necelý milion poslal Zemanové fond do manželova fondu také v loňském roce. V letošním roce zaslal fond prezidentovy manželky peníze na účet Zemanova nadačního fondu hned dvakrát. V lednu došlo k připsání 16 tisíc korun, v dubnu to už byla násobně vyšší částka – 1,1 milionů korun. Přes 962 tisíc korun poslal Nadační fond Ivany Zemanové do prezidentova fondu také na podzim loňského roku. Proč to všechno? Vysvětlí Eliška Hradilková Bártová v článku Transakce nadací prezidentského páru.
 • Miliony dokumentů z takzvaných Panama Papers poukázaly nejen na to, jak se dá v zahraničí vyhnout zdanění, ale upozornily také na možné mechanismy praní špinavých peněz. Znaky těchto podezřelých transakcí jsou i v databázi týkající se českých společností a zaujaly už i českou policii. Na podezřelé praktiky narazil HlídacíPes.org při společném pátraní s deníkem Lidové noviny kolem firmy založené českým miliardářem a spoluvlastníkem Škody Transportation Michalem Koreckým v daňovém ráji na ostrově Samoa. Složitou operaci popisuje Eliška Hradilková Bártová v materiálu Vyšetřovatelé Daňové Kobry cílí na transakce firmy založené miliardářem Koreckým.
 • Josef Šlerka se podíval na Facebook podle Klubu českého pohraničí. Proč? Pokud jde o Facebook, stále častěji se mi vybavuje Švejk a jeho návštěva blázince kde se dozvídáme, že uvnitř světa existuje ještě jeden, mnohem větší. Nějak podobně to na Facebooku funguje. Jelikož je každý z nás do určité míry uzavřen ve své sociální bublině, býváme možná občas překvapeni, jaké stránky a skupiny lze potkat, když se vydáme na výpravu “k těm druhým.” Já jsem jednu takovou výpravu podnikl na podnět mluvčího českého prezidenta. Jiří Ovčáček v jednom svém tweetu zmínil Klub českého pohraničí…
 • Právní hrozby společnosti CEFC v Česku zapadají do oficiální čínské doktríny trojího boje. Ten spočívá v boji psychologickém, mediálním a právním, který se vzájemně doplňuje, říká 7235200376_c98387e5cb_zv rozhovoru pro HlídacíPes.org Martin Hála. On a Olga Lomová v rámci společnosti AcaMedia a Ústavu Dálného východu FF UK spustili v pondělí 23. května specializovaný web Sinopsis.cz zaměřený na dění v Číně. Jak zdůrazňuje Martin Hála, projekt to má být faktografický a neideologický.  A důvod spuštění webu? Čínské aktivity v Česku jsou prý krajně znepokojivé a politici to ignorují.
 • Pražský arcibiskup Dominik Duka ve východomoravských Osvětimanech, odkud pochází prezidentův kancléř Vratislav Mynář, v polovině června odslouží slavnostní mši. Signatář Charty 77 Jan Urban ho v této souvislosti veřejně prostřednictvím HlídacíPes.org požádal o modlitbu a rozhřešení pro 265 obětí masakru v nedaleké Horní Moštěnici. Proč? Vážený otče arcibiskupe…
 • Ruský Rosatom, americko-japonský Westinghouse či korejská Kepco se představili jako zástupci firem, které mají v jaderném průmyslu zájem jak o spolupráci s českými firmami, tak i o stavbu nových bloků jaderné elektrárny Dukovany. Česká vláda nechce opakovat otevřený tendr, který ČEZ v roce 2009 vyhlásil na dostavbu dvou bloků Temelína. V Temelíně dokonce ani nechce prioritně stavět. Přednost mají mít Dukovany a místo tendru přímé oslovení strategického partnera.
 • Historik Šitler: Proč se nelze tolik divit dnešnímu stavu „bojovníků za svobodu“.734958_392138864209159_68766063_n“Lví podíl na myšlenkovém (ne)vývoji Českého svazu bojovníků za svobodu, má do značné míry hluboký nezájem tehdejší české společnosti o názory a potřeby obětí nacismu,“ píše historik a diplomat Jiří Šitler ve své reakci na text publicisty Adama Drdy: Uprchlíci, minulost, předseda Vodička a ruská cesta českého svazu bojovníků. Adam Drda ve svém článku podle mého názoru opominul v historii Českého svazu bojovníků za svobodu (ČSBS) 90. léta, tj. éru předsedy Jakuba Čermína, který strávil v komunistických věznicích delší dobu než v koncentračním táboře.
 • Přibývá českých škol, které se připravují na rizika teroristické útoku v bezprostředním okolí školy, případně nacvičují reakci pro případ, že do budovy školy vnikne šílený střelec. Podobné situace nejsou v zahraničí výjimkou, nešťastný konec měl předloni i případ na obchodní akademii ve Žďáru nad Sázavou, kde útočnice s nožem pobodala několik studentů a 16 letý student na následky zranění zemřel. To, že je nácvik s podivným názvem “invakuace”, reakcí na dění ve světě a rizika, na něž se ve školách příliš často netrénuje, připouští i zřizovatelé škol.
 • Česko hledá až 120.000 zaměstnanců. Řešením nejsou jen migranti, ale i starší populace.
  worker

  ©©

  Domácí ekonomika po krizovém zaškobrtnutí zařadila vyšší rychlost, trh práce nestíhá. Řada firem tak marně shání zaměstnance a zároveň ve strukturálním vzduchoprázdnu vlaje nemálo těch, kteří v principu nemají co nabídnout. Vzhledem k očekávanému posunu od modelu montovna k něčemu sofistikovanějšímu navíc podobných lidí zřejmě bude přibývat. Podrobnosti probírali proděkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE Pavel Hnát a ředitel české pobočky společnosti Hays Ladislav Kučera.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno