Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook ANO,

Psí týden: Krnáčová a spol. neumějí utrácet, hejtmanův odstřih od Škodovky a náhubek českým médiím

Odstřihnu se od Škody Transportation, slíbil budoucí hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Praha se nerozvíjí, na účtech metropole leží ladem 39 miliard korun. Jaké další originální informace přinesl HlídacíPes.org v končícím týdnu?

 • 549547256_90f17c5615_o

  Velkou pozornost poroty i hlasující veřejnosti v letošní soutěži Otevřeno x Zavřeno přitáhla negativní nominace Parlamentu ČR za přijetí tzv. náhubkového zákona. Konkrétně jde o novelu zákona o trestní odpovědnosti právnických osob, která umožní stíhat vydavatelské domy za pomluvu. Podle Oldřicha Kužílka jde o tikající bombu,, která hrozí, že bude požírat schopnost české společnosti svobodně se orientovat. 
  Psali jsme v pondělí: Náhubkový zákon č. 2: Tiše bující rakovina české demokracie

 

 • Jedním z argumentů odpůrců přijímání arabských imigrantů do Evropy je to, že muslimská populace je iracionální, barbarská, nekulturní a necivilizovaná. Tímto způsobem se pohlíží i na samotný islám.
  Příznivci integrace oponují tím, že rozlišování populace na civilizovanou a necivilizovanou je xenofobní a rasistické, a že neexistují externí standardy pro určení toho, co je civilizované. Považovat za civilizované pouze to, co uzná západní civilizace, zakládá podle nich povinnost jiných kultur přijmout západní standardy, aby byly považovány za rovnocenné…
  Jak tedy poznat civilizovaný stát? ptal se v úterý ve svém textu Aleš Rozehnal.

 

 • bernard-cssd

  Podnikatel Josef Bernard z ČSSD bude novým hejtmanem Plzeňského kraje. Jak už dříve HlídacíPes.org upozornil, Bernard vlastní přes českou a kyperskou společnost akcie strojírenského podniku Škoda Transportation, jehož vlastnická struktura byla dlouho zahalena tajemstvím. V souvislosti s nástupem na post hejtmana podnikatel slíbil, že se bude od Škodovky distancovat. „Opustím všechny funkce ve firmě a svůj podíl dám do správy advokátní kanceláři,“ řekl na dotaz HlídacíPes.org. Psali jsme ve středu.

 

 • Strategie rozvoje hlavního města pod vedením Adriany Krnáčové a spol.? Nedělat pokud možno nic.
  Rozvoj metropole se v posledních letech zbrzdil až zastavil. Praha neinvestuje a nezvládá přípravu nových projektů. Jak jsme napsali v polovině týdne, v penězích přitom problém není: na bankovních účtech pražského magistrátu leží 39 miliard korun.

 

 • 13240600_10206668026200496_7438130067548471135_n

  Kdyby byl poslanec Martin Komárek, ještě komentátorem, napsal by jistě spoustu pěkných článků. Ty. v nichž na facebooku komentuje krajské volby, se mu ale moc nepovedly.
  Komárek hořekuje nad „spolčením neschopných“ proti hnutí ANO, tedy snaze postavit koalice bez Babišova hnutí, plete si vítěze voleb s tím, kdo dosáhl většiny, s níž lze vládnout. Jednadvacet procent prostě není procent padesát, psal Robert Malecký ve své glose. První na pásce je vítěz voleb, ale ne nositel vůle většiny lidu. A klidně může skončit v opozici.

 

 • stan_800x800_drabova-490x560

  Ministerstvo vnitra tvrdí, že předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová nesmí být zároveň krajskou zastupitelkou. Má pravdu?
  Podle ministerstva si musí vybrat mezi prací v čele úřadu a působením v zastupitelstvu. Jak to tedy je? Jak už to u nás bývá: jsou dva zákony, stejně platné a silné. A rozporné. Ovšem Právník Aleš Rozehnal ve své analýze vydané v pátek dovozuje, že se ministerstvo plete a Dana Drábová neuvolněnou, řadovou zastupitelkou být může. Naopak v radě by zasednout neměla, neměla by se ani stát hejtmankou. Což stejně nemá v úmyslu.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

1 komentář

 1. Alexandr Rovný napsal:

  Neznám žádné nůžky, které by dokázaly odstřihnout politika od zprivatizovaného majetku.V případě MUS by padla i Černá královna s celou svoji partou, jak o tom píšu v příspěvcích.

Přidávání komentářů není povoleno