Psí týden: ČT pod tlakem. Něco nám tu chybí. Bez nižších daní to nepůjde

Napsal/a -pes- 10. dubna 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Prezident Zeman se dál chystá na oslavy výročí konce druhé světové války do Moskvy, v parlamentu se ministři, poslanci a senátoři hádají o všechno možné, sem tam se objeví něco o Babišovi či lidech kolem něj


Připomeňme si, čeho dalšího si v uplynulém týdnu všímal HlídacíPes.org.

  • Známý televizní zpravodaj Michal Kubal si postěžoval na tlak, kterému jsou v souvislosti s děním na Ukrajině vystavena česká veřejnoprávní média. „Projevuje se to spoustou stížností na práci zahraničního zpravodajství. Můžeme se bavit o tom, nakolik je motivace některých českých politiků čistě vnitropolitická a nakolik v tom má prsty třetí mocnost,“ řekl v debatě o českých médiích pořádané společností Post Bellum a moderované šéfredaktorem HlídacíPes.org Robertem Břešťanem. Čtěte zde.
  • „Regály máme plné, ale to ostatní jaksi nepřichází,“ konstatuje sociolog Jan Hartl, který coby spoluzakladatel Střediska empirických výzkumů již dvacet pět let sleduje měnící se nálady ve společnosti. V rozhovoru pro HlídacíPes.org vysvětluje, že Češi ještě „to ostatní“ ani neumějí pojmenovat, i když na Západě o tom sociologové hovoří již léta. Na příkladu Václava Klause ukazuje, jak Češi chtějí uctívat své prezidenty. Celý rozhovor najdete zde
  • Největší odpor k chystanému rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu přichází od energetické skupiny ČEZ a také od Senátorů působících v komunální politice, sdělil jeho prezident Miloslav Kala. Pravomoci NKÚ by se od příštího roku měly rozšířit především o kontrolu hospodaření obcí, ale také Českého rozhlasu, České televize a státních firem včetně ČEZ. Více si přečtete zde.
  • Někdejší ředitel Českých drah Rudolf Mládek má za to, že centrální banka bojuje s deflací marně. Jediným lékem na neduhy českého hospodářství je podle něj snížení daní z příjmů. Přečtěte si jeho důvody.
  • Naopak viceguvernér ČNB Mojmír Hampl je přesvědčen, že jedna z největších osobností české ekonomiky, legendární profesor Engliš by bankéře za jejich současné kroky pochválil. Ve třicátých letech totiž pomáhal stabilizovat korunu podobným způsobem. Hamplovu úvahu najdete zde.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)