Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
K. Aksoy, zdroj

Michal Kubal: Česká televize je pod brutálním tlakem. Kvůli Rusku

„Ten tlak je brutální. Nemyslím si, že by vnitropolitický tlak byl jiný, než jsme už zažívali. Věc, která je nová, je zahraničně-politický tlak,“ říká šéf zahraniční redakce ČT Michal Kubal.

Nové tlaky na Českou televizi se podle jeho slov objevily v posledním roce v souvislosti s ukrajinskou krizí.

„Projevuje se to spoustou stížností na práci zahraničního zpravodajství. Můžeme se bavit o tom, nakolik je motivace některých českých politiků čistě vnitropolitická a nakolik v tom má prsty třetí mocnost,“ řekl Michal Kubal na debatě o českých médiích pořádané společností Post Bellum.


Celý záznam diskuse, jejíž průběh moderoval HlídacíPes.org, je k přehrání pod tímto textem.


Zahraniční redakce měla podle Kubala vždy výhodu v tom, že politické tlaky či stížnosti na podobu vysílání ji většinou míjely. To se ale výrazně změnilo.

Stokrát nic umoří Kavky?

„Ten tlak je enormní. Zdá se, že se někdo cíleně snaží vyhledávat sebemenší chyby, které Česká televize udělala, a vystupuje zcela v souladu s doktrínou ruské propagandy, která říká nemusíte věřit Kremlu, ale byli bychom rádi, kdybyste nevěřili vůbec nikomu,“ říká Kubal.

Cílem je podle něj zásadně zpochybnit klíčová média v dané zemi, „aby lidé začali být více zmateni, než třeba jsou“. Tlak na Českou televizi podle jeho zkušeností vytváří pestrý spolek lidí.

„Naším častým „klientem“ je Monika Hoření, bývalá mluvčí KSČM, nebo lidé kolem Jiřího Vyvadila. Je těžké neustále vyvracet některé argumenty, které se nezakládají na pravdě, vysvětlovat, proč jsme nepsali o výzvě německých akademiků varujících před třetí světovou válkou… Je to stokrát nic umořilo osla,“ podotkl v diskusi Michal Kubal.


Čtěte též: Chystáme návod, jak čelit ruské propagandě, říká šéf bruselského týmu


Pokud jde o politiky, atmosféra se podle něj změnila zhruba po 17. listopadu a návštěvě premiéra Sobotky ve Spojených státech, i nyní, v souvislosti s reakcemi na průjezd amerického konvoje.

„Nevyřčený tlak i přímé výroky, že Česká televize je jednostranná, které zaznívají i od některých politiků ČSSD, tak trochu začíná mizet. I z Bruselu začíná zaznívat, pozor je tu ruská propaganda a je zapotřebí jí nějak čelit. Do té doby to pro někoho možná vypadalo jako klíčová výprava pár lidí na Kavčích horách a vás, co se ruské propagandě věnujete,“ řekl Kubal.

Nadšení nebo peníze?

Upozorňuje i na to, jakou péči musejí stěžovatelé věnovat hledání chyb (či domnělých chyb) České televize.„Kde ti lidé berou čas? Čím se živí, když mají čas, aby probírali hodiny a hodiny televizního vysílání a hledali tam, že v jedné reportáži měl obyčejnou chybou jeden a ten samý voják jednou titulek rebel a podruhé ukrajinský voják? Mohu jen spekulovat,“ poznamenal Kubal.

Podle něj ale nelze přehlédnout i některá domácí „mocenská centra“. „Například v kritice pana prezidenta přímo zaznělo, že Česká televize vysílá jednostranně a že je to špatné komerční médium,“ připomněl v debatě Michal Kubal.


 

Celý záznam debaty:

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

61 komentářů

 1. Pavel napsal:

  No nevím, v pátek odvysílali reportáž o protestu odpůrců zbraní ve Washingtonu. Na to jaká směšná skupinka /26 ks/ to byla jí redaktor věnoval mimořádnou pozornost. Výkvětem reportáže byl rozhovor s matkou zastřeleného agenta FBI, která udržuje jakýsi hřbitov zastřelených. Tato paní protestuje proti držení zbraní, protože její syn byl zastřelen ve službě. Takže jasným kriminálníkem. Lze této reportáži rozumět jako podpora kampaně za odzbrojení slušných bezúhoných obyvatel ČR. ?

  • Trejbal Jaromír napsal:

   Podpora odzbrojení bezúhonných osob osob z tohoto příspěvku přímo kape. Zločinec by měl vědět, že při páchání trestné činnosti může být zabit. Pak není co řešit.

  • luj napsal:

   Jednoznačne:-))Modrá Pražská pakáž které vše jiné na levo je naprosto nepřípustné a podle nich nedemokratické..Nemohou se smířit s tím že po dlouholeté pavicové vládě která je vychovala a dala jim školu lží a mediální manipulace s národem za peníze již dnes nejsou potřební..Chcípající kůn kolem sebe kope nejvíce a toto video je toho důkazem:-))Nestranost médií je výhradou demokracie ale to je ve státu Praha absolutně nemožné:-))

   • Sylva Šauerová napsal:

    Z Vás ta „demokracie“ rovnou odkapává. A necloumá s Vámi takhle náhodou hysterie ? 🙂

   • MT napsal:

    Pozdravujte vládnoucí soudruhy z KSČM, SPO(Z) a Úsvitua poptejte se jich, proč se nevrhali pod kola DragoonRide aby zachránili světový mír!
    🙂

   • Arne napsal:

    Pravicové vlády prolezlé komunisty…

  • vladimír napsal:

   Páni z ČT, rád by som povedal, nič si z atakov nerobte. Ja viem, že je to ľahko povedať, ťažšie je to tak cítiť.
   Ale ja, na Slovensku, ak sa chcem čokoľvek relevantné dozvedieť zo sveta, vrátane Ruska a ukrajiny, tak jedine z ČT. Slovenské televízie sú oproti Vám trikrát prevarený čaj. Je to hrúza, aká neprofesionalita vládne v slovenských TV.
   Držím palce a: Čo človeka neporazí, to ho posilní, všetko najlepšie.

 2. petrph napsal:

  Ale to je pěkné, takže takzvaná veřejnoprávní televize provozovaná ze státem nařízené speciální daně, si prosím stěžuje že na ní lidé podávají stížnosti o tom že je neobjektivní a že třeba některé informace jsou zfalšované?
  A co má dělat proboha takový živnostník kterého třeba konkurence napráská že nedodržuje nějaký zákon? No nemůže dělat nic, musí příslušné státní kontrole všechno doložit,do posledního halíře, do poslední faktury..A i tak ho někdy čeká mastná pokuta za nedodržení par.x odst y za nějakou blbost.
  Takže co brání ČT aby z těch miliard co dostavá zaplatila pracovníka (možná dva) který skutečně každou stížnost přečte a prozkoumá zda je oprávněná čili nic?

  • MT napsal:

   A co brání každému bolševikovi, který si na ČT stěžuje založit si televizi vlastnía lepší nebo aspoň ze svých úspor zaplatit neoprávněné stížnosti?

 3. J.Němec napsal:

  Pane Kubal.

  Co si myslíte, že dělají všichni ti naši komunističtí důstojníci armády a policie včetně těch vlastizrádců od STB, kteří mají vysoké důchody a výsluhy ??? Tito lidé jsou navíc ozbrojeni a mají za sebou Ruské bodáky s hnusnou propagandou a lží. Toto lidé vědí, že za chvíli vymřou, tak zase povstali. Zatím škodí hlavně na internetu a čekají až je někdo vysvobodí z demokracie a svobody. Oni jsou zvyklí na teror neboli ubližování nevinnému a lhaní. Smysl pro hrdého vlasteneckého Čecha nemají.

  • J. Vydra napsal:

   Souhlas! A ještě si chodí na ambasádu pro levnou vodku a podrbání za ouškem, jaký jsou hrdinové!

  • Milan napsal:

   Pane Němec.
   Hned na začátku říkám,že z mé rodiny byli vězněni za komunistů jako kulaci,takže aby jste si nemyslel,že komunistům nadržuji.Nenadržuji nikomu,ale dokáže mě nadzvednout pojem hrdý vlastenecký Čech.Prosil bych o vysvětlení co si vy pod tím pojmem představujete.Hrdý vlastenecký Čech podle mě nepodporuje ani východ a ani západ,dělá jen to co je dobré pro jeho vlast a lid jeho vlasti.Podle mého není v této zemi politik ani jiná obecně činná osoba.A pokud není v politice nemůže být i v novinařině,prosil bych kdo z novinářů je „hrdý vlastenecký Čech“?? A pokud pan Vydra píše o chození na ambasádu pro vodku a drbání,kam chodí pro drbání naše novinářská a vládní elita? ….Lidi,nebuďte pitomci a začněte počítat co komu co prospěje….

   • klapaciuss napsal:

    Novinář má psát podle svého nejlepšího svědomí. Pravdu. Vlastenectví v tom nehraje a ani nesmí hrát žádnou roli. Lež ve jménu vlasti je pořád jenom lež.

  • vladimír napsal:

   Už jsem si také mnohokrát dával otázku, kde se tady bere tolik „přátel“ Ruska, když si pamatuji, po srpnové okupaci Československa, jak jsme všichni přísahali, že u nás už to Rus jednou pro vždy prohrál.
   Ale pak jsem si vzpomněl na listopadový samet v roce 1989 a ptal jsem se také, kam se poděly ty desetitisíce soudruhů ředitelů,lampasáků, esenbáků, estébáků, soudruhů zaměstnanců OV, KV KSČ, milicionářů, pro které bylo soudruhování, čestprácování a láska k SSSR na věčné časy, životním krédem, neboť to zaručovalo jejich výtah ke korytu. Někteří z nich už nejsou mezi živými, ale stále je jich dost a jsou stále zde, a jak je nějaká příležitost, vystrkují rohy a to vždy více, pokud se stát přikloní více doleva co se nyní stalo.

   • sasek napsal:

    Ti všichni mají potomky, kteří v duchu pochybné výchovy nastoupili tam, odkud jejich otcové a matky byli na čas vytlačeni. Až jim otrnulo, navázali staré sítě a kontakty a nacpali se všude, kde lze získat výhody a profit, od politiky přes státní službu až po byznys. Jsou v přesile a uondají svou splachovací náturou každého kritika. Koho neuondají, toho zničí, mají své soukmenovce všude. Tento druh lidí je nesmrtelný, vyskytují se ve všech státech a režimech, jsou nevyhubitelní jako potkani.

 4. Jan Netopil napsal:

  Možná mohli pozvat ještě třeba zástupce Respektu. Jinak debata super. Jen houšť.

 5. Seraphim napsal:

  V diskusiách,kde sa prihlasujú ľudia cez FB, som odhalil už viacero rusofilných antiNATO diskutérov, ktorí boli ŠTBáci. Dnes povyliezali ako krysy z dier a broja silne proti NATO a ešte silnejšie za Rusko, za anexiu Krymu, za tzv. „separatistov“, proti Ukrajine.
  Títo bývalí štbáci sa nehanbia ani falšovať spisy, aby očiernili iných diskutérov. Napr. graficky upravia obrázok, kde napasujú k priezvisku meno. Takíto sa tu snažia teraz destabilizovať mier v SR aj ČR, snažia sa, aby ľudia začali zmýšľať viac proti NATO, proti EÚ, aby sa prikláňali čoraz viac k Rusku, aby ignorovali všetko to zlé, čo nám tu vyviedli komunisti a Rusi od II. sv. vojny.
  Jedno je isté – história sa opakuje a radikalizovaním našej spoločnosti vzniká priestor na extrémizmus. A extrémizmus je predzvesťou utrpenia, smrti, vojny.

 6. Helena Bečková napsal:

  Jen doufám, že to ČT nikdy nevzdá. Sleduji výhradě zpravodajské pořady a doufám, že budu moct i nadále. Můžu porovnávat se CNN, SkyNews a samozřejmě internetovým zpravodajstvím a moc ČT zj. ČT24 fandím. Držte se a nedejte se!

 7. Jiří Středa napsal:

  Je to válka, jsme s Ruskem ve válce. Už si to všichni uvědomte. Ti, co u nás podporují Putina a ruskou agresivní, válečnou politiku, tak jako kdysi podporovali ruskou komunistickou nadvládu před 89., jsou nepřátelé Západu, demokracie a ČR. Taky to už vůbec neskrývají a otevřeně hlásají. Rus a zdejší bolševik se připravovali už dávno na tuto situaci. Např. v ČT je ředitelem soudruh Dvořák, dosazený česko-ruským oligarchou, Putinovým kamarádem Kellnerem – podporovatelem i Zemana. V armádě, věrný komunistický voják od 1975, Petr Pavel, stojí otevřeně proti ministru Stopnickému, brojí proti pomoci Ukrajině, proti základně NATO v ČR, přestože by to byla pro nás větší bezp. záruka proti Rusku, než občasná společná cvičení, a taky si chce prosadit svého člověka do vojenské policie. Odhalujte ruské agenty, vystupujete proti nim, ať jsou to politici v parlamentu nebo prezident! Bude-li to třeba pro záchranu demokracie, a myslím si, že k tomu brzy dojede a je nutné se na to připravovat, musíme jít opět do ulic a z postů odstranit ruské zdrádce, agenty, korupčníky a oligarchy. Během nové demokratické revoluce se bude třeba vypořádat s komunisty, kteří nebyli za své zločiny po 89. postaveni před soud. V jejich nepotrestání a infiltraci státní správy a politiky, spočívá hlavní příčina Putinovi síly u nás. Buďme odvážní. Bojujeme za svobodu a demokracii, kterou nám Rus a bolševik už nevezme.

 8. Michal napsal:

  no kdybych Roberta neznal, tak bych tomu veril 🙂

 9. Petr napsal:

  CT = propaganda

 10. Svy meno pitomy masine nereknu napsal:

  Taky vy děláte za peníze daňových poplatníků takový (dle vás neúmyslný) boty ve zprávách, až člověk žasne co jste schopní vypustit, a vy nemate ani tu soudnost se veřejně za tyto chyby omlouvat a udělat s nimi něco. Asi kvůli tlaku Bruselu a Washingtonu. Ale to nikdy nepřiznáte, na to nemáte hřbet.

 11. bb napsal:

  nemate kIamat ,vytrhavat veci z kntextu pretoze dnes uz sa da vsetk dohIadat a nebudete mat TIAKY

 12. Daniela Řezníčková napsal:

  Požadavek „vyváženosti“ zpravodajství mi připadá naprosto nesmyslný. Kdykoli pustím TV, exhibují tam několikrát za večer Filip, Dolejš, Kováčik apod. Jako bychom neměli paragrafy o protiprávnosti minulého režimu. Teď to bylo naposledy vidět při průjezdu konvoje NATO. Bolševiků a protestujících bylo minimum, těch, kdo přišli spojencům zamávat a pozdravit je, tisíckrát víc. Ale čas věnovaný oběma skupinám byl stejný, takže ruská média našla dost materiálu pro své lhaní.

  • Anežka Osvaldová napsal:

   To si pouštíte TV nejspíš asi jen 1x za měsíc, pak se nesmíte divit, že máte „křivé zrcadlo“. 🙂

  • Standa napsal:

   On by stačil jeden odvážný soudce, který by vyhodnotil propagaci komunismu stejně jako propagaci fašismu nebo popírání holocaustu, protože v tom není valného rozdílu. Pak jen slovo „komunistická“ v názvu strany by bylo onou propagací, ovšem naše komunisty prolezlá justice ve spolupráci s vámi jmenovanými a dalšími si to zatím spolehlivě hlídá. Zatím ani nikomu z establishmentu zřejmě nevadí otevřená podpora cizí mocnosti, která přímo ohrožuje bezpečnost a stabilitu tohoto státu, natož pak vlastizrádce na Hradě. To jsme to po 25 letech zdánlivé demokracie dopracovali. Už včera bylo pozdě se vzchopit !

 13. Miloš Horáček napsal:

  Vážení,
  abych si zachoval vlastní duševní zdraví stačí, když občas nahlédnu na sociální sítě a podívám se na příspěvky v ČT Hyde Parku. . Tam je přímo ideální materiál. Jistě, je to poněkud morbidní, ale stoprocentně spolehlivé. Jenom zde se vyskytuje koncentrovaná blbost a zloba. Nehodlám nikterak zlehčovat fakta o působení proruských „trollů“ nebo přímo proruských aktivistů jako jsou Vyvadil , Filip , Ransdorf , Kováčik , Foldina , Hiuml a dalších levičáci. Jako levicově smýšlejícího člověka mě jejich postoje a výroky mimořádně uráží. Ale zpět k tlaku na ČT. Po hysterii na sociálních sítí spojené s průjezdem spojenců našim územím se jasně ukázalo co si myslí tzv. mlčící menšina. Pro nás je důležité, aby si veřejnoprávní TV a rozhlas zachovali maximální nadhled a dále poskytovali objektivní informace. Tak pokračujte. Držím palce.
  Miloš Horáček

  • Jaroslav napsal:

   Konečně někdo normální. Děkuji. Už jsem si začínal myslet, že budu buď nosit trenky s americkýma pruhama, nebo se podívám na Kubu. do Quantanama….

   🙁

   Nebo na Sibiř.

   Dneska je opravdu problém najít si tu správnou destinaci na dovolenou… 😉

 14. Serbin napsal:

  Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl. Takže nevím, pane Kubale, proč cítíte brutální tlak, když předkládáte veřejnosti jen samé pravdivé informace 🙂 Já vím, potřebujete hlavně klid na práci 😀

 15. Jan Vaňo napsal:

  Neuvěřitelné, lidé, kteří platí poplatky, chtějí vyvážené a kvalitní zpravodajství. A pracovníkům ČT se to nelíbí. Co s tím budou dělat.

 16. Jarumas napsal:

  Na vysielaní Českej televízie sa ľahko hľadajú klamstvá, pretože každá reportáž zo zahraničia smerom na východ je klamstvo a to väčšinou staré pár dní, keď už skutočné informácie a videá z miesta diania boli uverejnené na internete.

  • klapaciuss napsal:

   Ano, Aeronet, Sputnik nebo podobné Moskvou řízené weby rádi předhodí nemyslícím smečce nějaké ty zaručeně pravé informace z místa. Jako když zveřejnily fotografie vlaku plného raket NATO jedoucího údajně z Ostravy na Ukrajinu, aby se pak ukázalo, že vlak nebyl nafocen v Ostravě, ale na konkrétním nádraží v Rusku před několika lety a nejsou v něm rakety NATO, ale vyřazené ruské rakety, jedoucí do šrotu.

   Nemyslící smečka, ale má jasno, a s pocitem těch, kdo znají „skutečnou pravdu“ píší stížnosti na ČT. Bože můj.

 17. Kodl napsal:

  Je tady odkaz na článek „Chystáme návod, jak čelit ruské propagandě, říká šéf bruselského týmu“
  Já to přeložím:
  „Chystáme návod jak čelit tomu, že lidé nežerou naše mystifikace okolo Ruska“. LOL
  A v těchto intencích pracuje i Česká televize.
  Mystifikace, překrucování skutečností, jednostranný pohled, zastírání pravdy.

 18. Martin napsal:

  Kdo vyhledává sebemenší chybičky v České Televizi? Co je to za rétoriku. Zločinci na ČT ze sebe začínají dělat šikanovaný chudáčky,že někdo je upozorňuje i na sebemenší chybičky ve vysílání?
  Místo toho,aby začali dělat objektivní zprávy,tak se stavějí do roli ublížených chudáčků,že oni nic,oni muzikanti a zlý diváci hledají chybičky?
  Tak si to uvedeme na pravou míru. Česká Televize je čistá Americká a Bruselská propaganda,a neříkejte mi Pane Břešťan,že o tom nic nevíte. Moderátoři jsou demagogové,zcela záměrně a účelově uvádí jednostranné informace.Oponenty v přímém přenosu cenzorují,neustálým přerušováním. Např.: Moderátoři zcela záměrně přerušují oponenty,pokládají zcestné,účelové otázky . A s tím vojákem, to bylo úmyslně zkresleno,akorát,že to bylo už tak okaté,tak to večer předělali a sami se nachytali na hruškách.To bych tady mohl pokračovat a povídat do příštího silvestra – Prostě a jednoduše ČT je hlásná trouba demagogií Ameriky a Bruselu. Novináři jsou zločinci,kryjící fašistické genocidy a Banderovskou vládu na Ukrajině. Měli by být všichni postaveni před Ústavní soud.Kdyby od začátku pravdivě informovali co se tam děje,kdo se tam chce chopit moci,tak žádná válka nemusela být,informovaní občané by to nedovolili. Ale proč,že? Když mocenské zájmy na Ukrajině má USA s EU a komu slouží ČT no jim, tak proč by to dělali. Ruská propaganda pánové jděte s tímhle do (_!_). Takovými články ještě více poukazujete na to co jste zač. Zavřít Vás za krytí genocid,válečných zločinů a mnoho mnoho dalšího ve jménu USA!

  • Alex napsal:

   Máte pravdu Martine. Také to tak vidím, a myslím, že nás bude víc. Člověk ani nemusí být kdovíjaký „analytik“, aby neviděl, kterým směrem se propaganda ČT a dalších masmedií vede. Navíc z těch klasických „fint“ mediokracie, které tak dobře popisujete, jsou tady
   i některé další jako například záměrné zamlčení, tedy neinformování, o událostech, které se staly (neniformování a později, když už to „prosáklo“ na You tube, zkreslené informace podle válečné propagandy ukrajinské vlády o událostech v Odesse budiž toho mementem). Podobně vytrvalá mediální kampan ČT proti vrcholnému představiteli ČR, demokraticky v přímé volbě zvolenému prezidentovi, a tak dále a tak podobně.
   Jediné štěstí je, že ještě funguje Internet a jeho alternativní media. Pamatuji ještě doby, kdy za důvěryhodné medium byla považována třeba BBC, což dnes už bohužel také neplatí. Byli sice trochu pomalejší, ale nepustili ven zprávu, pokud nebyla potvrzena ze dvou nezávislých zdrojů. To co píšete, ale i řada dalších příkladů svědčí o skutečnosti, že o důvěryhodnosti ČT nemůže být řeč. Nevím jestli pro ni můče být omluvou, že v „tom není sama“. Jako veřejnoprávní televize by se alespon o důvěru svých diváků měla snažit. Jak je vidět, opak toho je pravdou. Česká televize v rukou vlivových skupin mimo demokratické instituce (Rada ČT a RRTV jsou pouze jakýmsi „křovím“) se tak postupně stala jakousi vlivovou mediální agenturou, jakýmsi státem ve státě, a to je moc špatné.

   • josef napsal:

    Jak můžete od p.Kubala čekat zpravodajství jiného rázu. Vše jde podle plánu. Jako mnozí tzv. nezávislí a objektivní novináři vystudoval a pracoval dlouhou dobu v USA tam nasáknul a už odtud na nás chrlil ty „správné“ pohledy které s objektivitou neměly nikdy nic společného. Čekáte, že když se tak „těžce“ vypracoval (resp. byl vypracován) na pozici v které teď je se něco změní????Já tedy ne. ČT by se měla zprivatizovat, poplatky zrušit a ať si tedy získávají diváky a sledovanost svým uměním a rozmanitostí svých pořadů. Toho se totiž bojí jako čert kříže. Za cizí peníze vypouštět bludy do éteru dokáže každý moula na to nemusí studovat.

 19. František Mlejnek napsal:

  Mnoho zdejších diskutérů, kteří fandí politice USA a jejímu vývozu „demokracie“ po celém světě, tady mate pojmy. Člověk nemusí být žádný rusofil, jemu stačí vlastní mozek, aby pochopil, že Rusko se nevzdá statutu světové velmoci, zároveň ale nemá žádné ambice na rozpoutání světového konfliktu. Srovnávání dnešního Ruska se SSSR je naprosto mylné. Česká televize by se měla ale skutečně odideologizovat a vykládat fakta z různých úhlů pohledu na skutečnosti. Tato fakta by měla být předkládána nezaujatě, naprosto neutrálně, nezávisle na tom, čí je tato země spojencem. Pak by i její zpravodajství bylo důvěryhodnější.

 20. Viktor Svoboda napsal:

  Rád bych se zdejších zeptal na dve věci:

  1) co přesně má být ta „Ruská propaganda“? Něco konkrétnějšího, než pejorativní označení jakéhokoliv názoru, který se liší od oficiální doktríny…

  2) Z čeho pramení jistota ČT, že jsou objektivní? Novináři ČT (a v podstatě všichni nařčení novináři) totiž automaticky vycházejí z toho, že mají pravdu, jsou objektivní a nezávislí a amerika představuje dobro….. toto berou jako dogmata a jakékoliv jiné názory musí ted být špatně. Nikdy se totiž nezabývají obhájením svých postojů, pouze diskreditazí oponentů…

  Ale je hezké, jak se v této kultivované diskusi sešli jednobarevní novináři, kteří si navzájem dali za pravdu, oponenty nazývají úchyly, společenskými lůzry a hlavně hrdinně brání vědomí občanů před škodlivými informacemi. Hlavně aby se k nim nedostaly špatné a neschválené názory a nedej bůh aby byly zaneseny pochyby do hlav občanů a oni by pak byli nuceni ne přebírat informace z TV/rádia, ale díky zmatku si museli udělat vlastní názor (nedej bože jiný, než novináři chtějí)….toto tam několikrát zaznělo a je to takový nebezpečný názor, který je jen krok před zavedením cenzury….jak to ale udělat, aby to nemuseli nazvat cenzurou? Ano, budeme tomu říkat boj proti propagandě….

  PPS: „Když si do studia někoho pozvete, a on tam říká vyložené lži, tak je to komunista…“ Moc hezké, nikdo jiný asi nelže 🙂

 21. Zdeněk napsal:

  Ceska televize by mela byt pri pozyvani hostu do debat vyvazenejsi, a ne ze si tam bude zvat povetsinou lidi s protiruskymi nazory, a aby se nereklo, tak se tam obcas mihne pres telemost Foldyna, Schneider nebo Koller.

  A nejvic me fascinuji debaty, ktere vede slecna Tvaruzkova nebo p.Borek, kteri misto aby polozili otazku, a pak nechali hosta odpovedet, tak v polovine prvni vety jim zacnou skakat do reci a vnucovat jim svoje protiruske teze.

  Clovek by rekl, ze CT neni snad ani placena z koncesionarskych poplatku, ale z penez americke ambasady.

  Na televizi se uz 2 roky nedivam, ale tyhle demagogicke porady se ke mne dostanou pres internet.

 22. Pavel napsal:

  Z diskuze mi běhá mráz po zádech. Kdybych neměl s „pravdivou reportáží“ vlastní zkušenost, asi bych nad těma pseudochytrolínama mávl rukou a nepsal bych nic. Jenže ono se to má tak, že za těma polopravdivýma zprávama jsou většinou mrtví lidé. Zpravodajství přináší informace o počtu zabitých, neověřené spekulace a polopravdy. Komentáře pak obstarají buď tupí přikyvovači, nebo neškodní idioti, schopni změnit názor už během diskuze. Potom to, že Franta bodnul Tondu je „skoro věrohodně“ odprezentováno jako fakt a nakonec je úmrtný list vystaven Frantovi a Tonda je pouhým svědkem něčeho, co právník označí za nehodu a ČT to opět „skoro věrohodně“ odprezentuje. No a jako potvrzení skoro věrohodnosti si pozvou žijícího Tondu a jako oponenta jeho právníka…. Tož bezva……. A fenomén, že kdo nesouhlasí s hlavním proudem, je automaticky bolševik a já nevím jaký ruský agent – no jděte s tím někam. To jste fakt takoví paranoici a psychouši? Pokud ano, hledejte za každým stromem rusáka, špiona, nebo protistátní živly…. A hlavně se nezapomeňte bát vlstního stínu – nevíte, odkud dopadá světlo a na kterou stranu je ten stín vržen. Na západ, nebo na východ??? Takže buzolu s sebou a hlavně se nezbláznit…..

 23. Jurek napsal:

  ČT a zejména ČT24 je etalonem pravdy a objektivity! A kdo tvrdí něco jiného, je ruský agent placený Putinem, estébák a člen KGB!

 24. Jaroslav napsal:

  Nemyslím si že by ČT dělala svou práci špatně. Ovšem tohle by se stávat nemělo 🙂

  .„Kde ti lidé berou čas? Čím se živí, když mají čas, aby probírali hodiny a hodiny televizního vysílání a hledali tam, že v jedné reportáži měl obyčejnou chybou jeden a ten samý voják jednou titulek rebel a podruhé ukrajinský voják? Mohu jen spekulovat,“ poznamenal Kubal.

  mám obavu, že mě též někdo brzy obviní z proruského terorismu protože se snažím nekriticky vnímat celé to dění kolem prostoru bývalého SSSR.

  Já si uvědomuji sílu propagandy a proto se snažím informace porovnávat v širším měřítku s obecně známou situací. Ano. Je nezpochybnitelné, že jsme terčem Ruské propagandy. Ale to není to co mě trápí. je v pořádku že to víme. Je ovšem nepopiratelný fakt, že propaganda ( teď hodně uvozovky) Americká nás tesá způsobem jako v  48 roce v USA. Tehdy byl ten protikomunistický boj v americe hodně živý. Překvapuje mě, že to zkouší i u nás v této době. A přímo mě bolí že jim to nekriticky velká spousta lidí baští.

  Ano, Putin je diktátor. Ano, není to svatý dobrý člověvk.
  Stejně tak Americká politika je všechno možné, jen ne čistá, nezávislá a nevinná.

  Svět není černobílý a pořád v něm platí že:

  Silnější pes mr*á. 🙁

  • Petr napsal:

   Nemyslím si že by ČT dělala svou práci špatně….

   Zřejmě nemáte možnost srovnat informace v anglicky a německy mluvících TV. ČT absolutě propadává, v porovnání s A a N TV je neobjektivní, tendenční a docela často uvádí neověřené a dokonce i lživé informace. Lžou nám, za naše peníze.

   Kubal říká, že jsou pod brutálním tlakem. Otázkou je, pod tlakem od koho? Pokud by ČT byla alespoň tak objektivní jako německá, anglická a US média, lidi by jim určitě nenadávali. Ale s tím co předvádí ČT je tu jen jediná možnost, přestat jim platit. Oni neplní povinnosti služby veřejného média, tak proč bych já měl plnit povinnost a posílat jim peníze. To raději přispěju na provoz některého z divadel.

 25. Myrek napsal:

  Televizní přijímač má jednu krásnou funkci. Tlačítko ON/OFF. Přístroj zapínám velmi sporadicky a sleduji, co mne baví. Pokud to teda čirou náhodou vysíláte. Politická publicistika do okruhu mých zájmů sice patří, ale vaši nesleduji. Abych nelhal, někdy nakouknu, abych se následně přesvědčil, že se nic k lepšímu nezlepšilo. Moravec stále tlachá v príma time a mně se, kromě jiného, zvedá TK. Nejmenoval se někdo z rodiny Emanuel? Objektivitu v Kotlince nečekám, ale opravdu mne nebaví koukat stále na stejné ksichty a poslouchat propagandistické kecy. A že vám to lidi nežerou? Nedivte se. My starší jsme se naučili číst mezi řádky a mladší to většinou nezajímá.

  • Laco G. Mlynář napsal:

   Myrku, problém je, že i když nepoužijete tlačítko ON, Na Krkavčí hory musíte stejně posílat peníze. To je ta nesystémovost v kapitalistickém systému a demokracii.

   Prezident Zeman to řekl správně, pokud se mi vysílání Krkavčích hor nelíbí, měla by být možnost povinné peníze poslat na jiný bohulibý účel.
   V tomto případě bych peníze rád poslal třeba České filharmonii, nebo Národnímu muzeu, nebo Národní galerii, nebo nějaké charitě pečující o bezdomovce. Ale ať mne nikdo nenutí posílat peníze lhářům na Kavky.

   Tím by došlo i na socík na Krkavčích horách. Museli by se začít chovat zákaznicky. Jinak by vyhladověli.

 26. Laco G. Mlynář napsal:

  Pane Kubale, když mi Vietnamec onde na rohu prodá shnilé banány, už k němu víc nepůjdu a nedám mu vydělat. Ani mě nenapadne mu něco vysvětlovat, nebo si stěžovat. Když totéž udělá Česká televize, musí každý občan v tomto státě příští den její služby povinně nakoupit zase a zase a to i když se na vysílání přestane dívat. Stačí, když vlastní zařízení seto box, kterým je lze sledovat.
  Prostě monopolní socík non plus ultra. A tento monopolní moloch, kde vládnou komunistické odbory se ještě podivuje, že jeho nekvalitní služby zákazníci reklamují? Kdepak je Baťovo „Náš zákazník, náš pán.“?
  Jste úplně mimo, vraťte se do časů Gustava Husáka na Hradě!

 27. Martin Kučera napsal:

  .„Kde ti lidé berou čas? Čím se živí, když mají čas, aby probírali hodiny a hodiny televizního vysílání a hledali tam, že v jedné reportáži měl obyčejnou chybou jeden a ten samý voják jednou titulek rebel a podruhé ukrajinský voják? Mohu jen spekulovat,“

  Tak, pane Kubale, chci věřit, že opět jen omylem a nikoliv úmyslně, jste odvedl smysl celé kauzy „ukrajinský voják-rebel“ na jinou kolej.

  Problém přeci nebyl v tom samotném omylu, špatném označení, to by se klidně mohlo stát a nepochybně se to stává. V té kauze šlo přeci o to, co voják označený jako „ukrajinský“ říká, (totiž, že začala střílet druhá strana a oni měli rozkaz nestřílet), a co je dovoleno řící o pár hodin později vojákovi, označenému jako „rebel“ (tam už jeho zmínka o tom, že začala střílet druhá strana, byla vystřižena).

  Opakuju, chci věřit, že tento váš pokus odvést podstatu kauzy někam jinam, není demagogická manipulace, ale opět jenom lidský omyl. Ale, upřímně, vzhledem k vašemu povolání, to druhé by vám profesně moc nelichotilo:-)

 28. Jaroslav Havrda napsal:

  Jsem již starý člověk,prožil jsem hrůzu padesátých let,vyhození z vysoké školy a následnou nucenou práci ve stavebníctví.To jen na úvod,aby jsem nebyl nařčen z bolševika.Ale to co se dnes děje v mediich,ta cílená demagogie kolem ruského nebezpečí ,to věčné harašení zbraní pod taktovkou USA,to přece nemůže normálně myslící člověk přehlédnout.Začalo to Majdamskou hrůzou,upalováním policistů,kteří nesměli střílet,pokračovalo to fašistickou lůzou v Oděse,nevysvětleným sestřelem letadla,a cíleným ničením východní Ukrajinských měst a jejich obyvatel,kteří se nechtěli swmířit s Porošenkovým diktátem.Ted se připravují na ofenzivu pod dohledem USa.Bude z toho třetí světová.A to vše pod samou taktikou medii,tak jek to činily media čtyřicet let před sametem.Nic se nezměnilo!!!!!!!!Lidi probudte se!!

 29. Laďa napsal:

  Čt… nebrečet…. nedělat školácké chyby….informovat vyváženě a nezaujatě a není problém 🙂 !!

 30. Milan napsal:

  Pane Kubal a jiní novináři ČT jste si vědomi toho že je Vaše propagace naciznu a fašizmu vč. genocidy civilního obyvatelstva na Ukrajině u nás v ČR stále ještě trestným činem?

 31. klapaciuss napsal:

  Vidím, že v diskuzi je opět armáda známých proruských trollů a jejich dokola omílané stále stejné příspěvky typu „jsem bývalý politický vězeň, ale …“

  Doufám, že ČT24 vydrží.

 32. Ivanhoe napsal:

  Od roku 1965 ziji většinou v cizine, takze urcite zadny bolsevik. CT je nespolehliva a neseriozni telezivni stanice, nota bene v rukách neumetelu! Peníze na jeji udrzbu jsou vyhozene prostředky: zabavne porady na nizke urovni poulicno rehotu, programy s politickou vypovedi „usinute“ ve prospěch soucasne politické moci a jejich protektoru, politické zpravodajstvi ani v naznaku se nesnazi o zdani „objektivity“. Obavy obcanu nebere vazne, v podstete se jim vysmiva. Posloucham ji jen proto, abych trochu vedel co na nas vrchnost chysta, vuci jejím mezinarodne-politickym zpravam mam inherentne neduveru.

  • sasek napsal:

   A jak se vám tam na Výchdě žije, už se hlásí jaro i v zemi, odkud odjakživa přicházel mráz, svrab a neštovice?

 33. Vašek napsal:

  Je zajímavé, že mnozí diskutující se často ohánějí tzv. evropskými hodnotami, ale v EU jsou normálně povoleny komunistické strany a zakázány jsou pouze nacistické a fašistické strany. Komunistická ideologie je tedy považována EU orgány jako jedna z alternativ dobra a já s tím výkladem souhlasím. A v této souvislosti chci říci, že komunistická stana měla nejvíce obětí za 2. světové války, u nás hlavně za Heydrichiády a nesla největší břemeno domácího odboje proti fašismu a nacismu. Tak jako se v minulosti zapomínalo na hrdiny ze západní fronty, tak dnes je shazována oběť hrdinů z východu – 20 milionů padlých občanů SSSR. A Miladu Horákovou zavraždila také společenská atmosféra, ne nepodobná současné, kdy každý, kdo myslí jinak, je považován za škůdce a za agenta cizí mocnosti.

 34. pupík napsal:

  hrdý vlastenecký Čech – chi,chi,cha … to ten čo keď sa mu cez republiku brázdia hore dolu cudzie armády tak sa hádže o zem a bozkáva im vojenské topánky?

 35. Moderovat či nemoderovat napsal:

  Ano, tenhle web nutně potřebuje moderované příspěvky nebo žádné příspěvky. Protože tuhle žumpu, tu skutečně nemá smysl nechat online.

 36. PetrH.Senov napsal:

  Pan Kubal zřejmě vůbec nechápe význam slov „brutální tlak“. Někdo na něj zatlačí a už je to brutální tlak. Chce snad říct, že zažívá to co političtí vězni v padesátých letech, protože oni zažívali brutální tlak. Kolik lidí zažilo v posledních dvacetipěti letech brutální tlak, kdy jim bylo vyhrožováno např. ztrátou zaměstnání a s tím spojenými existenčními problémy? Zaměstnanci ČT si žijí bezstarostný život v nenažraném molochu.Pokud se jim něco nelíbí, mohou svobodně odejít pracovat. Nikdo jim nebrání, jen mám obavy, že by museli ukázat trochu jinou výkonnost, a ne to co je na obrazovce k vidění nyní.

 37. enrigo napsal:

  Ale to je blabolu tady, skoro jako na Novinkach.To se fakt nedá…. Je to hnus,velebnosti, poznávat, co hlupců jest zde vůkol a jak hoří snahou to své hlupstvi veřejně prezentovati…….to bolí.

Přidávání komentářů není povoleno