Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Seznamování tuleňů v ústecké ZOO / Foto: Ondřej Bičiště / MAFRA / Profimedia
,

Pšenková, nebo Fejk? Co nabízejí zájemci o místo ředitele ústecké zoologické zahrady

DOKUMENT. Zooložka ústecké zoologické zahrady Ilona Pšenková a bývalý dlouholetý ředitel pražské zoo Petr Fejk představili v pondělí zastupitelům své koncepce, s nimiž se ucházejí o místo ředitele ústecké zoo. Není to úplně standardní postup, rozhodnutí o jmenování ředitele je v kompetenci rady města, která ale zatím o vítězi konkursu nerozhodla.

Koncepce jsou natolik rozdílné, a v případě Petra Fejka dokonce až převratná, že radní před svým rozhodnutím přenesli diskusi do zastupitelstva a budou chtít znát i názory veřejnosti. Obě koncepce chce město v úterý zveřejnit na webových stránkách města.

HlídacíPes.org má obě verze, které kandidáti v pondělí představovali, k dispozici a přináší je bez dalšího komentáře jako dokumenty.


Koncepci Petra Fejka najdete zde.

Koncepci Ilony Pšenkové najdete zde.


Vítězem výběrového řízení se podle komise vedené radní Evou Novákovou (ANO) stal v polovině dubna Petr Fejk. Na druhém místě pak skončila zooložka ústecké zoo Ilona Pšenková. Uchazečů bylo pět, mezi neúspěšnými skončil třeba nynější pověřený ředitel Dušan Usvald.

„Vzhledem k tomu, že uvedení jsou natolik kvalitní a každý z nich měl poněkud odlišnou koncepci rozvoje zoologické zahrady, doporučila výběrová komise pozvat oba uchazeče na jednání zastupitelstva Ústí nad Labem,“ uvedla tehdy radní Eva Nováková. Finální výběr bude znovu na radě města.


Projekt HlídacíPes.org – Ústí nad Labem byl podpořen základním grantem Active Citizens Fund.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře