Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
facebookový profil Týdeník policie, Neznámý vandal poničil čínské vlajky.

Proměna Ovčáčka v zuřivého pekinéze, na co nemá Jurečka názor a ochutnejte svého řezníka

Na vlajky byl tenhle národ vždycky dobrý, však taky měl za okny nastálo takové ty plechové trojúhelníky, aby bylo kam zasouvat. Situace na Leninově třídě v Praze i přesto zůstávala řadu dní nepřehledná, nakonec ale zdá se prosadili svou fašizující Čecháčci, kteří vyvěsili vlajky Tibetu. Že to nedává smysl? A ono tady něco smysl poslední dobou dává?

 • Králem veřejné debaty kolem pocintaných vlajek se stal mluvčí zastoupení Čínské lidové republiky v ČR, jakýsi Jiří Ovčáček. Zdá se, že došlo k výraznému podráždění jeho vstupních periferií, neboť jeho obvyklé šňafání přešlo z fáze hyperaktivní mops do stádia hysterický urvaný pekinéz: „Politickou a morální odpovědnost za vandalismus v Praze nese výhradně TOP 09, jejíž starosta Prahy 6 takové počínání posvětil. Poškozování státních vlajek nás vrací do doby druhé republiky, tedy do doby, kdy řádili fašizující Čecháčci.

Vynikající. Máme ještě v živé paměti dobu, kdy takový státně nebezpečný vandalismus automaticky vyšetřovala Státní bezpečnost, a zdá se, že někteří by politickou policii rádi znovu povolali do akce. Třeba se dočkáme. A druhá věc: Je hezké vidět, co dokáže pátou kolonu čínských zájmů v ČR opravdu rozzuřit. V tomto směru návštěva čínského prezidenta už teď splnila svůj účel.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

 • Andrej Babiš ve sněmovně vysvětloval okolnosti nabytí dotace na Čapí hnízdo a byla z toho samozřejmě estráda. Shrneme si jen základní reakce. Babiš: „Nikdo mi nemůže upřít základní právo na vlastnictví a působení v politice.“ ČSSD: Babiše se nezbavíme, protože by to posílilo Babiše. Lidovci: Poradíme se u Luxova hrobu a uvidíme. Marian Jurečka: Na Babišovo vysvětlení nemám názor.

To je nám překvapení. Jinak situace se vyvíjí předpokládaným směrem, Babiš řekl, že pokud se prokáže podvod, odstoupí, což ale předem vylučuje. Víc vědět nepotřebujete. 

FB_IMG_1458850303074

 • Po kratší odmlce o sobě dal opět vědět předseda Strany zelených a člen politbyra Komunistické internacionály mládeže Matěj Stropnický, který byl předtím naposledy spatřen, jak nakupuje houbičky na mytí nádobí a houbičky. Teď se na facebooku pustil do poučování pravicově smýšlejících studentů, jaký by měl být jejich ideově čistý vztah k práci během studia. Rozzuřila ho Svobodná studentka Tereza Sladkovská: „Pane Stropnický, my studenti chodíme do práce právě o svátcích. Zaprvé přes týden studujeme, zadruhé za to dostáváme příplatek. Právě se nám snažíte zakázat jedny z jediných dnů, kdy si můžeme při náročném studiu přivydělat.“

A co na to mladý levý zelený? „Jak daleko může dojít dobrovolně nedobrovolné sebezotročování, pardon. Vy máte volat, že odmítáte při studiu pracovat a že na to studium chcete od státu podmínky, ne že chcete ještě o svátcích chodit na pokladny brigádničit, ufff.“ Ufff. Tolik příspěvek progresivní levice k tématu sociálních výdobytků studentstva v roce 2016. Víc k tomu nemáme.

12901145_1027506923952962_7955235511262764741_o

 • A protože máme ty Velikonoce, podíváme se ještě do Kauflandu. Ale to už je taková tečka za tím naším dnešním příběhem a lehký náznak, kam by se tato veselá společnost mohla dále ubírat.

Tak klidný zbytek Velikonoc.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. český maloměšťák napsal:

  K symbolickému protestu vyjadřujícímu nespokojenost s tím, že subjekty ČR by již dál neměly vozit své výrobky do Číny přes Německo, ale napřímo…či s tím, že by se ČR zařadila do šiku zemí jako jsou např. USA či Japonsko – tedy zemí velmi čile obchodujících s Čínou, potažmo zemí jako UK či Německo, tedy zemí EU s největšími čínskými investicemi z řad zemí EU…k tomuto asi pouze toto :
  Pokud jsme právním státem, pak by mělo být postupováno stejně jako v případě pana Smetany. Tedy dotyční poškozovatelé cizího (veřejného) majetku by měli být odsouzeni za spáchání příslušného trestného činu a měli by nahradit škody. Pokud neuposlechnou, měli by dostat tresty natvrdo.
  Jedině takový právnický stát totiž vzkvétá, který naděluje všem stejně.
  Možná by celou věc mohla soudit Ovčáčkova manželka, anebo aspoň Chovancova. Aby to bylo vskutku vyvážené.
  Každopádně by starostovi na Praze 6 v případné jeho volební kampani neměl nikdo na bilbordy přikreslovat tykadélka. Mstít se , soužky a soudzi – to tedy ne !!

  • Petys napsal:

   Faktem zůstává, že ta vlajka je ohavná, režim za ní také. Těžko lze ten ohavnej rudej hadr nějak poškodit tak, aby vypadal esteticky hůř než vypadá normálně.
   Tihle hoši co to udělali, mají moje sympatie a obdiv. Velice mě tím potěšili.

Přidávání komentářů není povoleno