Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Fenst on Foter.com, zdroj

Proč nás Kreml podcenil, jak válčí miliardáři a kde se v Česku vede slovenská kampaň

Dvacet let v NATO: Češi fandí společné obraně, platit se nám ale nechce *** Zneužívání nezletilých v církvi: v ČR odvolán jeden kněz *** Proč Západ zapomíná na Tibet? – 11. týden roku 2019 na HlídacíPes.org.

VÁLKA MILIARDÁŘŮ: Těžké váhy českého byznysu se do sebe ostře pustily kvůli velké síti automobilových dealerství a závodu na výrobu železničních vagonů. Ve střetu figuruje i štědrý sponzor prezidentské kampaně Miloše Zemana.

KREML NÁS PODCENIL: V Rusku převládla teorie, že Sovětský svaz se rozpadl poté, co se rozpadl tmel jeho národů – ideologická nadstavba. Důsledkem je přesvědčení, že pokud má nyní Rusko uspět v soutěži se Západem, musí zaútočit proti jeho podstatě – proti tmelu v podobě liberální demokracie.

ČEŠI A NATO: Dvacet let po vstupu Česka do NATO má Aliance v tuzemsku dobré renomé. Navzdory dezinformačním kampaním a koketování části politického spektra s Putinovým Ruskem je NATO pro většinu Čechů zárukou bezpečnosti. České výdaje na obranu jsou ale stále jedny z nejnižších ve srovnání s našimi spojenci. A to může být velmi brzy vážný problém.

POJISTKA OD GRANÁTU: Polský voják Marcin Kulas, který v Afghánistánu jen těsně unikl smrti v boji s Tálibánci, se po deseti letech poprvé mimo bojiště setkal s mužem, který mu zachránil život – americkým seržantem Coreym Speckem. Stalo se v Praze, v rámci oslav výročí vstupu Česka a Polska do NATO.


MAPA ČESKÉ JUSTICE od HlídacíPes.org

ZEMAN útočí na nezávislost soudů. Je justice připravená na podobné ataky?


„ONI JSOU KASTA“: Kvůli podezření ze sexuálního zneužívání nezletilých byl letos na konci ledna odvolán ze své farnosti kněz v českobudějovické diecézi. Biskup jej takzvaně suspendoval až poté, co se jedna z obětí dopisem obrátila přímo na papeže Františka.„Oni jsou prostě kasta, která je něco víc, a hotovo. Obětem nikdo nevěří,“ říká Jan Rozek, který zahájil iniciativu Pro čistou církev na pomoc obětem zneužívání.

TIBET VE STÍNU: V regionu Sin-ťiang čínské úřady internovaly dle odhadů více než milion obyvatel turkického původu a muslimského vyznání do táborů, jež oficiálně označují za převýchovná střediska. I proto poněkud v pozadí pozornosti západních médií nyní zůstal Tibet, který se potýká s velice podobným vývojem, pouze rozloženým do více než 60 let represí, útlaku a asimilačních snah čínské vlády.

PRAHA VOLÍ ČAPUTOVOU: Slovenská kampaň před volbami prezidenta jde do finále nejen na Slovensku, ale i v České republice. V tuzemsku totiž žijí desítky tisíc Slováků, kteří v prezidentských volbách nemůžou hlasovat jinak než osobně přímo doma. Na Slovensko se proto před víkendovým hlasováním vydají zástupy voličů. Na „české Slováky“ také mířila předvolební kampaň.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno