Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia
,

Poslední sezóna pokleslého prezidenta Zemana. Chce si udržet vliv nad výběrem svého nástupce

KOMENTÁŘ. Další setrvání Miloše Zemana ve funkci prezidenta je neudržitelné. Přesto otázka nezní, kdy odstoupí, ale co ho k tomu může případně donutit. Nebo viděno z jiné strany – co ho bude do poslední chvíle, která nastane nejpozději příští rok v březnu, nutit k setrvání na Pražském hradě nebo v Lánech. Do značné míry je to otázka domácí politiky a možných jmen jeho nástupců.

Obrácení prezidenta Zemana v posledních dnech nabývá až groteskních rozměrů. Samozřejmě s tou výhradou, že jde o vážnou věc na pozadí ruské invaze, utrpení ukrajinského lidu i důležitých okolností v nastavení české domácí politiky.

O tom, že je Miloš Zeman dlouhodobý podporovatel putinovského Ruska a sloužil mu jako nástroj propagandy, nemůže být za posledních osm let pochyb. Zůstává tedy otázka, co Zeman a jeho okolí sleduje tak náhlým obratem; média nás informují, že poradce Martin Nejedlý sundal ze svého mobilu kryt s Putinem, manželka hradního kancléře Alexandra Mynářová sdílí dojemné příběhy o ubytování maminek z Ukrajiny, Alena Schillerová nás ve středu po návštěvě prezidenta měla potřebu ujistit, že prezident by byl ve věci protiruských sankcí ještě tvrdší než světové společenství, no učiněný jestřáb. Ronald Reagan hadr.

Děkujeme, odejděte

Sám Miloš Zeman své pomýlení uznal. Krátce, jen v detailu a bez vyvození dalších důsledků. „Před několika dny jsem řekl že Rusové nejsou blázni a že na Ukrajinu nezaútočí. Přiznávám, že jsem se mýlil,“ řekl 24. února, v den, kdy už se Putin valil na Ukrajinu. Pak tu máme další čerstvé svědectví Aleny Schillerové a ředitele hradního zahraničního odboru Rudolfa Jindráka – prý je z postupu Vladimira Putina zklamaný. Hm, to my jistě taky.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

Chybí ale následující věty: Zklamal jsem i já sám, když jsem Putina nekritizoval za anexi Krymu a podporu zelených mužíčků v „republikách“ na Donbase. Zklamal jsem, když jsem podporoval ruské zkazky o Vrběticích a novičoku a když jsem torpédoval protiruské ekonomické sankce. Byl jsem nevkusný, když jsem se s Vladimirem Putinem plácal po zádech a vtipkoval o eliminování novinářů. Ještě loni jsem podlézavě psal do Moskvy o tom, že ve věci koronaviru spojujeme své naděje s Ruskou federací a plival na zahraniční vakcíny.

Nic z toho nezaznělo, ovšem. Výzva k omluvě podobného ražení zazněla od skupiny bývalých politiků a signatářů Charty 77: „Zbývá vám poslední a jediná čestná cesta: Omluvte se ukrajinskému lidu, České republice i našim spojencům a co nejdříve abdikujte! Umožníte tak občanům v červnu ústavní cestou zvolit novou hlavu státu, která zemi provede největší zkouškou od druhé světové války.“

Přesně to se Miloš Zeman nechystá udělat a my se musíme ptát, proč.

Sázka na nízké pudy

Zeman načal svou poslední sezónu na Pražském hradě a loučit se zjevně nechystá. V pondělí bude předávat státní vyznamenání za uplynulé dva koronavirové roky. Na den 172. výročí narození prvního československého prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka – symbolicky. Pořád se Zeman nevzdal představy, že patří do linie demokratických státníků. Nechápe, že se svými osmi lety podpory putinovského Ruska zařadil k tomu nejpokleslejšímu, co na Hradě úřadovalo. A že bylo s čím soupeřit.

Svou poslední sezónu hodlá Zeman zasvětit poslednímu velkému úkolu: Hodlá si udržet vliv nad výběrem svého nástupce. Ví, že volby bude obtížné vyhrát pro toho, kdo nedokáže oslovit Zemanovy voliče z minulých voleb. Možná je veden jednoduchou úvahou. Kdyby byly volby v červnu a volební kampaň začala teď, významně by se zvýšily šance generála Petra Pavla. Mimochodem ještě před začátkem války velkého terče ruských dezinformačních kampaní, počínaje kremelským Sputnikem. To Zeman nehodlá dopustit.

Zemanovým favoritem je dlouhodobě Andrej Babiš, kterému ovšem nehodlá dát svou podporu zadarmo. Babišovi toho vyčítá hodně. Nedokázal prosadit návrat Rosatomu do tendru na dostavbu Dukovan, nedovezl Sputnik V, nepotvrdil vyprávěnku o dalších vyšetřovacích verzích výbuchů ve Vrběticích, definitivně nezařízl jmenování Michala Koudelky ředitelem BIS, jen alibisticky nechal rozhodnutí na novou vládu. Po říjnových volbách se navíc zachoval zbaběle. Po Zemanově hospitalizaci stáhl kalhoty a nehrál se Zemanem hru na dva pokusy o sestavení vlády, ale hlavně vystartoval po Zemanových panoších – Martinovi Nejedlém a Vratislavu Mynářovi.

Babiš je v nezáviděníhodné situaci. Drží sice dál svá média, ale ta jsou plná tématu války a ruské agrese. To není jeho parketa a neumí se v ní se svým marketingovým strojem pohybovat. Neumí se prodávat, když nevládne. V roli předsedy opozice je ztracený, chybí mu obsah, Markové Prchalové by řekli, že jeho profil nemá content. Navíc byl znovu sněmovnou vydán ke stíhání v kauze Čapí hnízdo a čeká se, zda půjde před soud.

Babiš se pokusil zneužít ukrajinskou humanitární krizi a vsadil na kartu obyčejné lidské závisti. „Pomoc Ukrajině je důležitá, ale nesmíme zapomínat na české občany. V tom má vláda velké rezervy,“ vyhlásil ve čtvrtek. Kdyby řekl prosté: odpusťte lidem DPH na energie, našel by téma. V konstrukci „Ukrajina ano, ale…“ se ovšem jen usvědčil ze snahy hrát na nejnižší pudy.

Ve dnech bezprostředně předcházejících válce jsme viděli snahu členů hnutí ANO houfně prezidentovi pochlebovat. Jejich příspěvky na sociálních sítích o návštěvě prezidenta ve sněmovně a jeho jinak banálním projevu ke státnímu rozpočtu byly až směšně oslavné. Vidíme v tom strategii Andreje Babiše získat Zemana zpátky na svoji stranu právě těmi prostředky, které ho tak vystihují. Hrbit se před silnějším, když ho potřebuji, protože jsem ho minule ponížil, když jsem myslel, že slábne.

Duopol Zeman-Babiš fakticky padl v říjnu po sečtení výsledků sněmovních voleb. Ještě půl roku ale uvidíme snahy o jeho reinkarnaci.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

54 komentářů

 1. krátký napsal:

  Doufám, že neodstoupí. Nesnáším tyto útoky na důstojnost člověka. Doufám, že doslouží svůj úřad.

  • dlouhý napsal:

   krátký, a jeho útoky na naši důstojnost snášíte dobře?

   • love hlav napsal:

    Zeman neodstoupí – jelikož žádnou důstojnost ani nemá!
    Kdyby nějakou měl – neházel by na ČR Novičoka, Vrbětice …

    a neudělal by si z Babiše – kterého nazval podrazákem , lhářem
    a nedůvěryhodným člověkem – svého kámoše .

  • J. Vydra napsal:

   Jak souvisí vaše první věta s druhou, pro změnu inteligentní? Za svého působení Milouš opakovaně útočí na oponenty i nevinné, a snižuje jejich důstojnost! Je to lhář a sprosťák, obhajovat jej je úchylné.

  • Miloš napsal:

   Dobrý den, kdyby vzhledem ke svému zdraví již podruhé nekandidoval na prezidenta,nemuselo to být a možná by si ho většina lidí i vážila. Kň

   • Wenzel Z. napsal:

    To nemyslíš vážně, že si dějiny národa budou vážit pana Zemana…

  • Jana napsal:

   Tento člověk svou důstojnost ztratil dávno. Není na co útočit.

   • jitka myšková napsal:

    V jedné pohádce se říká : Nelze ztratit to, co nemáte. Nebo v jiné : Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje.
    Vzpomínáme, nezapomeneme.

  • Zdeněk napsal:

   Důstojnost člověka mu nikdo nebere, nedůstojné chování a jednání, které je mu však tak vlastní, je správné odsoudit a on jako nejvyšší pol. představitel by měl z toho vyvodit politickou odpovědnost a abdikovat.

  • Martas napsal:

   Podepsal jsem petici za odstoupeni Zemana a posilam ji dal svym pratelum. Podpisu je uz vice nez 6.tisic a dalsi rychle pribyvaji. Takze vy tedy podporujete Zemana, ktery je osobnim pritelem okupanta Putina ? Mate taky svoji petici na obranu Zemana nebo jen obtezujete trolenim v diskuzich ?

 2. toky napsal:

  Zeman je obrázek české politické zbabělosti a ten nedostatek odvahy stále trvá. Provedl spoustu zlého, ale jeho sázka na nedostatek odvahy mu bohužel dál vychází.

  • Martas napsal:

   Vas vyrok podepisuji! Ta zbabelost ma , dovolim si uvazovat, hluboke koreny v nasi minulosti, 38, 48 nebo 68. Vzdy vitezil kalkul, ze se to nejak uhraje. Ubozi Cesi, nikdy jsme v techto chvilich nevybojovali narodni vitezstvi, ktere by nam utkvelo navzdy v pameti. Nemuzeme se tedy divit soucasnemu stavu. Neozbrojeni civilove v kazdem meste na Ukrajine jdou s obrovskou odvahou holyma rukama proti dobre vyzbrojenym ruskym okupantum zatimco nase politicka reprezentace neni schopna se ani pokusit odstranit prokazatelne ruskeho agenta z ceskeho hradu. Ta zbabelost je umocnena starim a kondici prezidenta Zemana. Vsichni se ho boji, v takove zemi zijeme.

   • A. S. Pergill napsal:

    V roce 38 a 39 spousta vojáků odešla do zahraničí, a tam proti Hitlerovi bojovala. A velice dobře.
    V roce 1948 se, bohužel, nenašel nikdo, kdo by se postavil protikomunistickému odboji do čela. Selhali i „demokratičtí“ politici. Navíc zde byla vzpomínka na Mnichov, kde nás Západ předal Hitlerovi na zlatém tácku a s citrónkem v hubě. A jediný, kdo u Společnosti národů protestoval, byl SSSR. Taková zkušenost se hned tak nevytratí.
    V roce 1968 jsme byli napadeni silou, mnohonásobně přečíslující naši armádu. Přesto lidé proti okupantům s holýma rukama šli. Někteří mají i pomníčky nebo pamětní desky.

    Ukrajina je v podstatně lepší situaci než jsme byli my v těch letech v tom, že ji podporují téměř všechny evropské státy, že selhala Putinova sázka na ruskojazyčné obyvatelstvo (takže nemá pátou kolonu, spolupracující s okupanty, jako my ve všech třech těchto rocích), nemá ve svém čele nemocného a osobně nestatečného Beneše (jako my v letech 1938 a 1948), ale osobně velmi statečného Zelinského. MMCH, Beneš byl vzděláním a celou svou profesí politik, Zelinský je vzděláním a do svého presidentování byl i profesí herec. O něčem to svědčí, ne? Zejména když SSSR udolal taky původně herec – Reagan.

    V horší situaci je Ukrajina tím, že její terén, až na oblast při hranicích s Polskem a Slovenskem, je vysoce nevhodný pro nějakou partyzánskou činnost.

 3. Josef napsal:

  Asi mu uniklo, že je přímá volba. A nikdo nebude volit Stbáka a komouše.Miloši neraď Babiš ani náhodou.

 4. skeptik napsal:

  O tom, že je Miloš Zeman dlouhodobý podporovatel putinovského Ruska a sloužil mu jako nástroj propagandy, nemůže být za posledních osm let pochyb. Konec citátu. Obávám se pane Malecký, že podpora putinovského Ruska trvala u Miloše Zemana podstatně déle, než těch vámi zmiňovaných osm let. Voliči a bohužel i novináři si toho jen nevšimli nebo spíše všimnout nechtěli. Velká škoda. Velmi rád bych se jednou dozvěděl, co vedlo například TV Prima a TV Nova k tomu, tvářit se během volební kampaně před prezidentskými volbami v roce 2013, jako by neexistovali jiní kandidáti na úřad prezidenta, než Miloš Zeman a Jan Fischer. Že těch kandidátů bylo tehdy ve skutečnosti devět, nám slabým hláskem prozradila pouze ČT.

  • A. S. Pergill napsal:

   Skeptiku,
   rozhodně Zeman nezašel tak daleko, jako politici z Německa, Rakouska a dalších zemí EU. Kteří veřejně přešli do ruského žoldu.
   A Zeman vždy patřil k těm rozumným politikům, kteří šířili skepsi o boji za klima ruským plynem.

   • skeptik napsal:

    Buďte si jist, Pergille, že zadarmo ty ruské bláboly nepřežvykuje a nehlásá. A zda se k přechodu do ruského žoldu veřejně přizná nebo nepřizná není podstatné.

 5. Manitius napsal:

  Pan Malecký je vedle, tady přece vůbec nejde o nějakého příštího nástupce. Zeman otočil, protože mu jeho poradci řekli, že pokud by to neudělal, byl by okamžitě terčem obrovské kritiky nejen u nás, ale především ve světě. Takhle Zeman jen získal politické body. O Babiše se tady nejedná, ostatně, kdo by dnes uvažoval o volbách. A Babiš je v současném proudu informací neviditelný a nějakou dobu ještě bude.

  • Zdeněk napsal:

   Kdo by rok před volbami neuvažoval o volbách? Myslíte si, že Babiš pojmul svůj poslanecký mandát jako poctivý poslanec nebo jen dobře státem placenou prezidenskou kampaň?

 6. Sedlová napsal:

  Snad některým bude vadit,že firmy soudruha expremiera stále obchodují s Ruskem ještě tyden po invazi.

  • A. S. Pergill napsal:

   Snad vám nebude vadit, že totéž dělají četné firmy německé, francouzské, z USA a z mnoha dalších západních států. A že sankce proti Rusku byly záměrně navrženy jako „děravé“, tato aktivity umožňující.

 7. Vladimír Komárek napsal:

  Jestli myslí podporu Ukrajiny Zloman vážně, měl by osobně (vlakem není problém) přijet na státní návštěvu této země do Kyjeva. Promluvit na hlavním náměstí k lidem a povzbudit je.
  Vždyť je to tak prosté. Dokumentovat řeči činem !

 8. Tomáš napsal:

  Každý národ má takového prezidenta, jakého si zaslouží. O současném našem prezidentovi to platí umocnen, stejně jako o vládě. V zivotopisnem pojednání o třech našich prezidentech je toho napsano o MZ dost. Vyznačuje se mediální zdatnosti a velotoci, kterými překvapoval, nebo děsíl a dosáhl met nejvyšších. Bohužel poslední rok a den ve funkci naznačuje, že jeho konzistencnost je miziva, jen idiot nemění názory. V turbulentni době v jaké jsme se ukazuje ubohost jeho flexibility, možná se na tom podepisuje nemoc, ale potom je to přežívání ve funkci ke škodě národa i jeho. Poslední výkřik do tmy o našich dobrovolcich, kteří chtějí bojovat na Ukrajině to dokumentuje. Spanelaci jsou mu asi prikladem není to zrovna ideální příklad, ale caudillo to přežil, neobsadil Gibraltar, jak jej svadel Hitler a Mussolini a ejhle ono se to vyplatilo,novy král byl sice na zeny, ale zvládl to i když nyní skončil v exilu. Budu volby nejprve komunální, mohou dopadnout nejednoznacne, ale prezidentské ty už neovlivní, leda polibkem smrti nějakého kandidáta. Bylo to dlouhé a je čas odejít pane prezidente Zemane, budoucnost je nejistá, říkají latinici.

 9. Petr Adámek napsal:

  Zeman řekl v ruské televizi, že Rusko na Ukrajinu nezaútočí, a Putin ho svou invazí Ukrajiny „podrazil“. A těm, kdo ho podrazí, Zeman neodpouští, ať už je to Špidla nebo Putin. S předchozími Zemanovými postoji to nijak nesouvisí, jenom to ten podraz zesiluje.

 10. Toky napsal:

  Zločinec na vozíku kterému všechno projde.

 11. Martin Dobeš napsal:

  Dobrý den,
  ostuda země Zeman se drží jako klíště,nejde vypsat referendum o odvolání lidovým hlasováním?

  • lovechlav napsal:

   Referenda má na starosti Okamura a jeho kamarád –
   „zkrachovalý podnikatel “ Jakub Olbert – vedoucí šibeničníků
   ze „seriálu “ Chcípl PES: –
   Jakub Olbert podniká v Rusku , v Petrohradě…
   a který jak čteme – kandiduje na prezidenta ČR.

   Vypadá to, že Vladimír, Vladimírovič Putin – je jak pro Okamuru,
   tak i Jakuba Olberta „velkým vzorem“ !!!

   A co nato Češi ?
   Ti Okamuru vůbec nezajímají –
   hlavně když mu ten Chcíplý Pes a ta referenda
   o kterých neustále mele pořád dokola „sypou“ hodně peněz,
   za které si pořídil hrad – viz článek:

   „Takešiho hrad je hotový. Dům Tomia Okamury vzbuzuje …“

   • Marie Zinnerová napsal:

    vystihl jste to přesně. populista OKAMURA má plnou pusu, lidí a občanů, ale je tak chudál průhledný, že je až k politování, neMá žádnou sebereflexi, když nevidí, jak ho všude v debatách zešměšnují, MYSLÍ , ŽE TO JE TRAPNÁ FIGURKA, a lidě by ho opravdu volit neměli, v parlamentu mlátí prázdnou slámu 4hodiny, stojí to velké peníze, které tahá právě on z kapes těch tolik jím vzívaným občanům a lidem, otravuje klima jkdyby nebyl směšný, a trapný, odešel by sám a neotravoval by svojí hloupostí . a trapností. .

    • lovechlav napsal:

     Populista Okamura – ten stále hovoří o korýtkách druhých , ale nejvíce jej mrzí, že přišel o to korýtko své . Přišel o auto, pár desítek tisíc , ochranku a další prebendy – takže není divu, –
     že pořád koalici napadá osočuje – kdy doslova „štěká“ –
     víc než ten Chcíplý pes – který vede jeho kámoš Jakub Olbert !

     Okamura je rád , že jej dotují naši oligarchové obchodující v Petrohradě a Rusku – a že se u nás najde stádo hlupáků – podporujících “ Chcíplého psa „a jeho šibenice –pod vedením právě tohoto Jakuba Olberta – který by se rád stal prezidentem ČR .

     S Okamurou a jeho šmejdy bychom se měli opravdu nač „těšit “ !
     Jako by nám nestačila ta stávající proruská banda na našem Hradě !

     .Moc se mi líbilo, Jak se Okamura u Soukupa ošíval , když
     přišla řada na ty jeho NE- migranty ,- a také když se jej ptal – jak ke svému domu = neboli hradu Okamura -přišel !

     Okamura se to pochopitelně nelíbilo a Soukupovi řekl ,že na to nebude odpovídat a ani to poslouchat a že odejde ,-
     načež mu Soukup dal najevo – že může klidně odejít !!!

     Nakonec u Okamura u pana Soukupa až do skončení jeho pořadu zůstal .
     Jen se divím, že takového blba- kterým Okamura bezesporu je – pan Soukup do svého pořadu vůbec zve..

     Jak všichni vidíme – že co se týče Tomia Okamury,-
     není o co stát . Když Okamura udělá nějaký „průser “
     je zalezlý jako krysa –
     kdy pak „na vyžehlení “ svého průs*eru ,-
     za sebe pošle jak jsme viděli Radima Fialu , Jaroslava Baštu a pod..

     Jak víme, tak Okamura je křivák a lhář – který neumí nic jiného než hlasitě žvanit. napadat a osočovat koalici !

     Na tyto Okamurovi „přednosti “ ještě slyší nějaké to ucho jeho slabomyslných voličů . Jak dlouho ještě – to uvidíme .

  • Josef-UL napsal:

   Zeman propadl do kanálu a je zbytečné ho odvolávat.

   • lovechlav napsal:

    V prvé řadě by měl z Hradu vyhodit Putinovi dva velké kámoše,
    „Lukoila “ Nejedlého a kancléře bez prověrky – Vratislava Mynáře

 12. petrph napsal:

  Tedy je to pro mne fakt prekvapenim, ze si novinari ani signatari ani prazska kavarna ani nevim kdo, nezvykli za tu dlouhou radu let na ten zasadni fakt, ze se Zeman zasadne neomlouva.Tecka Tecka Tecka.Coz je sice neslusne, lec nikoliv protipravni, ani protiustavni. Tak proc se o tom pokazde zminovat, Zeman se zase neomluvil, uz jste to pani slysela, Zeman se zase neomluvil,..100x porad za sebou, dlouhou radu let..? Nevim jak kdo, ale na to si nehraju ani ve svem okoli, kdyz se s nekym pohadame, tak si pak v vklidu prodiskutujeme predmet sporu, kdo ma jake argumenty, splest se muze kazdej..Ale bez toho najust pozadovat omluvu, protoze ja si myslim ze mam pravdu, to fakt nema vejsku.

  • Zdeněk napsal:

   Milý pane, vy ale nejste prezident a nešíříte své bludy z nejvyššího místa do všech stran 9 let v kuse. Neohrožujete bezpečnost země zaměstnáváním lidí bez bezp. prověrek s podezřelými vazbami na dlouhodobě označované nepřátelské režimy. Ano, Zeman se má právo mýlit, ale také by měl z toho vyvodit politickou odpovědnost.

   • petrph napsal:

    S těmi prověrkami máte pravdu, ovšem za to může špatně napsaný zákon. Mělo by prostě platit, kdo nemá prov.ěrku, nemůže tu kterou funkci dělat. Tečka. Docela zajímavý by bylo projet celou státní správu i zvolené politiky ve funkcích, kolik z nich má či nemá)

    No a pokud jde o ty bludy Zemana , nevím jak Vy, ale já na akce Hradu nechodím, čili osobně projevy Zemana přímo neposlouchám, ani na to nemám čas, a doufám že budete souhlasit s tím, že tak nedělá 99.999 procent národa.
    Takže jestli naše ostražitá a vřp. média ty bludy po Zemanovi opakují a to ještě s velkými titulky řadu měsíců a let, dokola , aby si jich každý všiml „toto říká prezident“, tak by si i za to měla nést zodpovědnost…
    No a za třetí, politická zodpovědnost se nese tak, že ho příště lidi nebudou volit, což nebudou stejně..

   • lovechlav napsal:

    V prvé řadě by měl z Hradu vyhodit Putinovi dva velké kámoše,
    „Lukoila “ Nejedlého a kancléře bez prověrky – Vratislava Mynáře

  • Pavel napsal:

   Proč tolik slov? Stačilo napsat „A komu tím prospějete?“

 13. Milan napsal:

  Zeman by měl neprodleně abdikovat a nadobro zmizet z veřejného a politického života v Česku a širokém okolí. Copak je normální aby po většinu prezidentské funkce veřejně kolaboroval a jednal v neprospěch našeho státu a přitom musel vědět jak si ten dobytek Putin čistí vraždami a kriminály Rusko.

  • Toky napsal:

   Na abdikaci nemá duševní ani morální potenciál. Je tak vychlastaný, že už nechápe základní věci.

  • Ondrej napsal:

   mel. ale nebude…je to velezradna prolhana troska a skodit bude az do konce..mel by byt maximalne ignorovan az do konce mandatu, pokud uz nebude odvolan, coz se asi nestane, ale stat se melo uz davno..hnus

  • petrph napsal:

   Což by byl dost nebezpečnej precedens pro politiky po celé Evropě. Víte co se za Putinem nalítala třeba taková Merkelová??

 14. krásný den napsal:

  at je už raději zticha a čeká na konec období. to mu pomůže .bude mít lehčí spani.

 15. Přemysl Kubišta napsal:

  Kdo straní zájmům cizí mocnosti proti zájmům vlastní země, je kolaborant a jako takový patří za velezradu před soud.

 16. love hlav napsal:

  Miloš Zeman by byl velmi rád ,-
  kdyby na jeho místo nastoupil ještě horší a nedůvěryhodnější člověk,
  než je on sám !!!
  A proto doporučuje našim občanům komunistu a bývalého agenta
  ŠTB a dnes již stíhaného Andreje Babiše –

  který má už dávno nárok na zcela jiný post – než je ten prezidentský ,-
  o který chce usilovat jen proto ,- aby se vyhnul hradu,
  který nese název MÍROV !

  Tomio Okamura – rovněž to podporovatel Putina –
  by pro Babiše byl něco jako Mynář s Nejedlým pro Miloše Zemana.

  V takovém případě by již nic horšího než jsou tato jména,-
  nemohlo Českou republiku a její občany nikdy už potkat !

  • Bohuslav Kaleta napsal:

   Hanbíte se za svá slova tak, že se „bojíte“ podepsat ?????

 17. lovechlav napsal:

  To. že nebude zveřejněna moje e-mailová adresa to beru, Ale že nebude zveřejněn –
  můj příspěvek který napřed zveřejněn byl – a za chvíli dodatečně odstraněn-
  tak to nechápu .
  Nechce se mi věřit, že i zde – by byla cenzura, která by likvidovala pravdivé údaje
  Děkuji Vaši redakci za odpověď .

  • lovechlav napsal:

   Vidím , že moje příspěvky již „naskočily“,
   ale nevím zda redakce není na někom závislá –
   a nepotřebuje tak souhlas s uveřejněním .
   V demokratickém zahraničním tisku – toto nebývá zvykem .

  • Ondřej Neumann napsal:

   Prispevsky editujeme. Ty vecne a slusne zverejnime. Ostatni mazeme.

   • toky napsal:

    Vaše evidence trvá často 3dny a i když nepoužívám vulgarizmy, příspěvky vaši evidenci nepřežijí!

 18. lovechlav napsal:

  Zeman by měl neprodleně abdikovat a nadobro zmizet z veřejného a politického života v Česku a širokém okolí. Copak je normální aby po většinu prezidentské funkce veřejně kolaboroval a jednal v neprospěch našeho státu a přitom musel vědět jak si ten dobytek Putin čistí vraždami a kriminály Rusko.
  toto napsal Milan dne 4.3.2022 (11:31)

  a já stejně jako vy v redakci , s tím souhlasím .

 19. lovechlav napsal:

  Musím se se smíchem ptát,-
  zda to schválení nemusí jít přes Hradního mocnáře –
  našeho Vratislava Mynáře bez prověrky ,
  či dokonce přes Vladimíra Putina –
  kdy tomu již začíná věřit i celá moje rodina.

 20. vlad napsal:

  Po Zemanovi stejně přijde Babiš, lidé nejsou hloupí a už vidí, co pětiblok páchá. Káže vodu a pije víno. Pětiblok nejvíc mrzí, že volbu prezidenta nedělají poslanci. To by měli jisté a dali by tam nějakého proamerického exota. To se ale nestane. USA nikdo na světě nemá rád, vždyť ničí pokojné země a dělá jen rozbroje. Naštěstí to lidé ví, mají pravdivé informace a a ani cenzura EU tomu nezbrání. Zeman dovládne, nemá důvod k odstoupení.

 21. Lovechlav napsal:

  Zda po Zemanovi přijde na Hrad agent STB Babiš – který za svůj dotační podvod – Čapí hnízdo – které mu „nepatří “ byl zbaven imunity –
  aby se mohl obhájit u soudu – – kdy křivě přísahal i na své vlastní dět,
  jej nabyl .
  Spíš za své podvody, zakleknutí na naše firmy a podnikatele,
  neoprávněné čerpání evropských dotací atd.. –
  má naději na Hrad Mírov .
  A co se Zemana týče -který byl spíše pro Ruský než Český –
  tak ten dovládne už jedině s ostudou

Přidávání komentářů není povoleno
ReklamaMediální Gramotnost