rutty / photo on flickr, The Koran

Pavučiny byznysu: Hlava pražských muslimů Mohamed Abdel Mageed. Muž, který nechce být vidět

Napsal/a Robert Malecký 18. prosince 2015

Pan Neviditelný. Nový šéf pražské muslimské obce Mohamed Abdel Mageed je všechno, jen ne veřejně aktivní zástupce komunity. Funkce se ujal už před víc než rokem, přesto se jeho jméno v českých médiích prakticky nevyskytuje. Vystudovaný lékař, podle serveru Echo24 původem z Palestiny, v Česku podniká v několika společnostech, jejichž hlavní náplní je vedle architektonické činnosti obchod.

Sedmačtyřicetiletý Abdel Mageed byl do čela Muslimské obce v Praze zvolen poté, co byl loni její dosavadní šéf, arabista Vladimír Sáňka, obviněn z šíření nenávisti kvůli vydání knihy Základy tauhídu − Islámský koncept Boha. Protimafiánský útvar, který teď už podruhé navrhuje státnímu zástupci, aby Sáňku postavil před soud, je přesvědčen, že kniha šíří rasismus, antisemitismus, xenofobii a násilí proti tzv. méněcenným rasám.

Obec odmítá, že by změna komunity se stíháním souvisela. Po arabistovi v jejím čele stanul muž, který navenek jménem obce příliš nevystupuje. I v jeho minulosti najdeme kontroverzní krok: před pěti lety organizoval pražské vystoupení amerického politologa Normana Finkelsteina, autora knihy Průmysl holocaustu. Ta, jak napsalo Echo24, kritizuje údajné komerční zneužívání utrpení Židů samotnými Židy.

Brno, Praha, Teplice

Muslimská náboženská obec v Československu existovala od roku 1934, po roce 1990 byla reprezentována prof. Mohamedem Alim Šilhavým. Oficiální registraci získalo Ústředí muslimských obcí v roce 2004.

Dnes sdružuje tři pobočky – v Brně, v Praze a v Teplicích. Samotná Muslimská obec v Praze byla zaregistrována v roce 2007 a jejím členem se může stát každý muslim nebo muslimka, který není členem jiné registrované náboženské společnosti. U muslimů, kteří nejsou státním příslušníky ČR, je podmínkou povolení k trvalému pobytu.


Psali jsme: ÚOOZ již podruhé navrhuje, aby byl bývalý šéf pražských muslimů postaven před soud


K nedávným teroristickým útokům v Paříži vydala Muslimská obec odsuzující prohlášení, podle něhož útočníci zneužívají jméno Boha a víru k ospravedlnění jejich zrůdných činů. „Poselství islámu, dle slov Koránu, je poselstvím milosrdenství všem lidem, a ne poselstvím msty a nenávisti, kterou extremisté z Alkaidy a ISIS šíří svou zločinnou politickou ideologií,“ stojí v textu.

Byznysové vazby kolem Mohameda Abdela Mageeda zmapoval HlídacíPes.org za pomocí analytických nástrojů Tovek a Gnosus společnosti Bisnode.

Muslim

1 komentář

 1. český maloměšťák napsal:

  Hlavní problém nejsou náboženství, ani pamflety o které se opírají (byť je pozoruhodné a zkoumáníhodné nakolik jsou stále masově vyznávány věroučné koncepty starověké, ale i tento fenomen zřejmě souvisí s organizací a příslušnou propagandou, včetně propagandy nejúčinnější – indoktrinace dětí). Hlavním problémem jsou církevní organizace – ty často oslepují , vedou k bezpodmínečné loajalitě interpretacím “ fuhrerovského“ rázu, přirozené autority nahrazují hiearchizací dle různých kanonů a dalších pochybných “ pověření“, ohlušují a zahlušují přirozenou touhu po dialogu umrtvovacími monology (kázání)….a to, v jakém poměru se mají k distribuci moci v dané komplexní společnosti. Kdy např. v Saudské Arábii je to uláma – kterýžto orgán zastává roli regulátora poslední instance. Podle čehož to pak vypadá i právě např. se školstvím, tak jak to vypadá. Kdy u nás jde zatím “ jen“ o fázi remalgamace, rehybridizace sekulárního – církevním (neboť nejde jen o náboženství, nýbrž o moc církevních organizací).
  Kdy je paradoxní, že téměř nikomu nevadí hrubé porušování práv a svobod dětí, indoktrinovaných s finanční pomocí státu starověkými exceptuálními ubermenšovskými koncepty, zde nikdo nikoho nenavrhuje trestně stíhat…avšak v případě zmíněné knihy, které dítě (ale ani mnoho doapělých) není vůbec s to porozumět ani obecně, ani v dětailech, pořádá se nesmyslný hon – hon v otmto případě na kritický rozum, neb je cílen dospělý člověk, který přeci ale by již měl být kritickým rozumem vybaven, co se tedy má kriminalizovat ? Dle mé maličkosti jsou daleko nebezpečnějšími antisemitské či antimuslimské karikatury…a přeci znělo a zní mamédii i veřejností “ Je suis Charlie“ !!!!!
  Který úřad ochrání děti ?
  Aby nebyly oběťmi mentálního masového vraždění ? Oběťmi experimentů prováděných na nich při pomoci fiskálu ?
  Aby se nestaly poslušnými posluchači a vyznavači starověkých (ba inklinujícíh někdy i k pravěku) , ubermenšovsky laděných věrouk ?
  Kdy je komické, že soudy přiřkly dětem právo utrácet singrovky na internetu, ale nezabývají se právem odmítnout se nechat mentálně znásilnit. A tedy příslušným mechanismem – jak toto uregulovat.

Přidávání komentářů není povoleno
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies