Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
policie.cz, ÚOOZ

ÚOOZ již podruhé navrhuje, aby byl bývalý šéf pražských muslimů postaven před soud

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu znovu navrhl státnímu zástupci, aby obžaloval bývalého šéfa pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku. Ten byl po loňské razii v pražským muslimských centrech obviněn kvůli vydání kontroverzní knihy o islámu, žalobce ale v červenci případ vrátil policii.

Informaci facebookového Týdeníku policie redakci HlídacíPes.org potvrdil mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták. „Ano, podali jsme státnímu zástupci návrh na podání obžaloby, je to stále tentýž případ,“ řekl Hanták.

Sáňka se měl trestného činu dopustit vydáním knihy Základy tauhídu − Islámský koncept Boha. Protimafiánský útvar je přesvědčen, že kniha šíří rasismus, antisemitismus, xenofobii a násilí proti tzv. méněcenným rasám.

Sáňka obvinění odmítá. “To obvinění je absurdní a nezakládá se na pravdě. Hodnocení samotné knihy ze strany policie považuji za velice neadekvátní, nepravdivé a nekompetentní. Vůbec nic závadného se v té knize neobjevuje. A ani policejní spis neodkazuje na žádnou pasáž knihy, kde by se něco takového mohlo objevit,” řekl před časem serveru Neovlivni.cz.

Razie v muslimských modlitebnách

Sáňkovu obvinění předcházela rozsáhlá razie v pražských modlitebnách muslimské obce. Na zásah si stěžovala řada účastníků pátečních modliteb. Vadilo jim, že museli během policejního zákroku ležet obličejem k zemi a také to, že na ně policisté mířili samopaly. Podle ministerstva vnitra, které nechalo zákrok prověřit, byl průběh akce v pořádku.

V případu policisté navrhovali obžalobu již v první polovině letošního roku, státní zástupkyně OSZ Praha 1 Zdeňka Galková jim ale případ vrátila k dopracování. Podle Neovlivní.cz chyběl především výslech samotného Sáňky.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

2 komentáře

 1. J.Němec napsal:

  Víře ani politice nerozumím. Muslima jsem ještě nepotkal. Ale na setkání s naši prezidentem byli nějací vojáci, pro které je seskupení Nato zločinecká organizace. Tedy i náš prezident je snad v zločinecké organizaci. To jsem z toho jelen. Kdo je tedy pro Českou republiku větší nebezpečí pan Sańka nebo pan Obrtel? Nebo už v Nato nejsme? Prostě jsem jelen.

 2. Chaloupka napsal:

  Mein Kampf je zakázaný.
  Korán je povolený.

  Nacismus je zakázaný.
  Komunismus povolený.

  Fašismus je zakázaný.
  Islám je povolený.

  Nedivím se, pane Němec, že jste z toho Jelen, když logiku výše uvedených věcí, patří do lebky nějakého OSLA!!!

Přidávání komentářů není povoleno