Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ředitel ČRo René Zavoral a současná moderátorka rozhlasu Alexandra Mynářová (archivní foto z pořadu Vlivní na TV Barrandov.)
Repro: TV Barrandov,

Ondřej Neumann: Angažováním Alex Mynářové ředitel Zavoral dokončuje normalizaci Českého rozhlasu

IN MEDIAS RES. Veřejnoprávní Český rozhlas pod vedením Reného Zavorala opět vykročil o pořádný kus vstříc vládnoucí politické moci. Po vyštvání investigativního novináře Janka Kroupy a dalších lidí z jeho týmu po reportáži o sporných praktikách Babišova koncernu Agrofert, po angažmá vesměs tuctového moderátora Lubomíra Veselého zvaného též Xaver, jehož hlavní předností je servilita vůči mocným a fakt, že je oblíbencem Miloše Zemana, Andreje Babiše či Václava Klause mladšího, se ČRo dohodl na spolupráci s Alexandrou (Alex) Mynářovou, manželkou kancléře Miloše Zemana.    

Ten rozdíl bije do očí již delší dobu. Ať udělají Česká televize, její ředitel Petr Dvořák či nejvýraznější tváře veřejnoprávní obrazovky cokoliv, slíznou to od vládních politiků či z Hradu se vší parádou. Stejně tak od jejich „prodloužených paží“, tedy jimi protlačených lidí v Radě pro rozhlasové a televizní vysílání či Radě České televize. Naproti tomu Český rozhlas vedený René Zavoralem se v přízni mocných doslova hřeje a členové Rady ČRo se rozplývají nad způsobem, jakým veřejnoprávní rádio vede.

Žádný div, že radní Zavoralovi v pauze mezi dvěma koronavirovými vlnami, konkrétně v červenci, zvýšili i plat. Na Kavčích horách vskutku věc nemyslitelná. Ba právě naopak – měsíc před přilepšením šéfovi ČRo radní ČT Dvořákovi vůbec poprvé od prvního zvolení do funkce v roce 2011 zkrouhli roční bonus.

Zapomeňte na Moravce, ideálem je Xaver

O rozdílu mezi Českou televizí a Českým rozhlasem, respektive o přístupu jejich ředitelů k veřejnoprávnosti, výmluvně hovoří i zdánlivá maličkost. Jedinými moderátory, kteří mají ve veřejnoprávních médiích v názvu hned dvou pořadů své jméno či pseudonym, jsou Václav Moravec (Otázky VM a Fokus VM v České televizi) a Lubomír Veselý aka Xaver (Xaver a host, Xaverův veselý kvíz na Českém rozhlase). A to před rokem ČRo sliboval i pořad Xaver na cestách, záměr však zatím nebyl realizován.

Možná i kvůli Veselého vytížení v soukromém projektu XTV, o kterém sice tvrdí, že je v něm „páté kolo u vozu“, ale který má sídlo na adrese jeho trvalého bydliště a v názvu „jeho“ písmeno X. A angažmá v Radě České televize, do které se dostal díky nominaci od Trikolóry, jejímuž předsedovi Václavu Klausovi jr. slíbil ve vysílání svůj hlas, i podpoře ANO, jehož šéf Andrej Babiš si rozhovory s Veselým vysloveně pochvaluje.

 

 

Lubomíra Veselého má ve velké oblibě i Miloš Zeman. Žádný div, že letos v únoru po dohodě vedení ČRo a Hradu právě on vedl „nepolitický rozhovor“ s úřadující hlavou státu. O tom, že by Zeman svolil k rozhovoru s ním, se může Václavu Moravcovi jen zdát. I debatu před poslední prezidentskou volbou musela vést Světlana Witowská. Oficiální vysvětlení znělo, že Moravec se sám rozhodl, že ji moderovat nechce. Insideři tvrdili, že vedení ČT činilo vše možné ve snaze naznačit mu, že by s tímto rozhodnutím měl přijít.

A když už jsme u srovnání Moravec – Veselý, tak první jmenovaný je doktorem filozofie, působí jako vysokoškolský pedagog a napsal knihy Média v tekutých časech či Proměny novinářské etiky. Druhý jen pár let před svými padesátinami stihl vystudoval bakalářský obor sociální a mediální komunikace, jeho bakalářská práce se s několika pasážích shodovala se starší prací současného zaměstnance tiskového oddělení Pražského hradu Víta Nováka a napsal knihy: 150 otázek pro Jiřího Paroubka, Jak jsem potkal hubnutí aneb můj rok s Lindou, Jak se vraždí v Čechách či Moje Las Vegas aneb hlavní město zábavy.

Asi nepřekvapí, že Moravcovi nemohou přijít na jméno Andrej Babiš, Miloš Zeman či oba Klausové. Tedy vesměs ti, kteří oceňují „nekonfliktního“ Veselého.

Kterak paní Alex ke štěstí přišla

Tuctový moderátor Veselý získal exkluzivní prostor každý všední den na všech regionálních stanicích ČRo. A to přesto, že jeho každodenní tlachání se známými lidmi nemá s českými a moravskými regiony nic společného. Nicméně pro Zavoralovo vedení ČRo se stal průkopníkem nového moderátorského stylu – kritici mu říkají „držák mikrofonu“. Takoví lidé – na rozdíl od Moravce, Nory Fridrichové, Jakuba Železného či Marka Wollnera – totiž svým šéfům nepřidělávají problémy s politickou a byznysovou věrchuškou. Právě naopak!

Alex Mynářová si s šéfem rozhlasu Zavoralem v pořadu Vlivní zahrála i badminton (FB: Vlivní s Alex Mynářovou)

A taky – proč stále do něčeho šťourat, něco kritizovat a odhalovat, že? Lepší je posluchače „pohladit na duši“, ukázat jim lidskou tvář prezidenta, či přiblížit jim, jaký vzácný člověk je v soukromí Andrej Babiš. Občané mají přece svých starostí dost! Zcela v souladu s touto tezí nyní Zavoral a spol. sáhli po další hradní posile – druhé dámě Pražského hradu, manželce kancléře Vratislava Mynáře Alexandře. Její pořad Slavné dvojice se má vysílat od začátku prosince, též – a stejně nepochopitelně – na regionálních stanicích, které šíří i pořady Veselého.

„Český rozhlas jsem oslovila já. Zatoužila jsem se po mateřské vrátit do práce. V Rozhlase jsem začínala ještě jako Nosková a strávila jsem v něm několik let. Takže jsem se vracela do prostředí, které dobře znám. Dokonce mám pořád stejného a pořád skvělého šéfa,“ vysvětlila Blesku Mynářová, jak získala novou práci. „Moc mě těší, že slavní hosté budou z různých oblastí společenského dění. Nebudou mezi nimi ale politici. (…) Jsem manželka kancléře prezidenta republiky. Tedy ne politika, ale státního úředníka,“ doplnila Mynářová.

Pečlivě rozhlasem i Hradem utajované angažmá je pozoruhodné hned z několika důvodů.

 1. Mám po mateřské a chci se vrátit do práce. Brknu tedy bývalému šéfovi a nový lifestylový pořad je na světě! Co na tom, že před lety jsem ve vysílání středočeského rádia jen četla zprávy. O podobném zázraku mohou jiné zprávařky po mateřské jen snít.
 2. Že manžel není politik, ale úředník, je pravda jen napůl – Vratislav Mynář byl mimo jiné předsedou Strany práv občanů Zemanovci a velmi aktivně se zapojil do obou prezidentských kandidatur Miloše Zemana.
 3. To, že Mynářová točí promo videa pro Pražský hrad, přece nemůže vadit.
 4. Vadit přeci nemůže ani to, že do těchto videí patří i rozhovory o Pražském hradu a Kanceláři prezidenta republiky vyráběné XTV, za které její manžel poslal Xaverovi a spol. 24 tisíc za kus.
 5. Čím pořad založený na pokecu s veřejně známými lidmi, které spojují pracovní či rodinné vazby, přispěje k plnění veřejnoprávního vysílání na regionální úrovni, též zůstává záhadou.

Pusťte k mikrofonu Ovčáčka!

Zavoralem vedený Český rozhlas dohodou s Alexandrou Mynářovou získá jediné. Zavoral kroutí poslední rok a čtvrt ve funkci, na přelomu let 2021/22 ho čeká obhajoba. A chce v ní uspět. Zjevně za každou cenu. Politické moci nadbíhá kde může. A když novináři odhalí přešlapy jeho oblíbence Veselého alias Xavera, statečně ho – za souhlasného přikyvování radních ČRo – omlouvá. Řeč je o předvolebním fotu s šéfem ultrapravicové Dělnické strany sociální spravedlnosti Tomášem Vandasem, urážkách novinářky (zrůda, svině) na Xaverově youtubovém profilu, absolutně nezvládnutý rozhovor s premiérem Babišem, nebo již zmiňovaná veřejná podpora Klausovi mladšímu (jeden hlas máte jistý).

Repro: Forum 24

Zavoralův přístup k Veselému ostře kontrastuje s postupem, který ředitel zvolil v kauze Kroupa versus Agrofert. Tam od samotného počátku reportéra ostře kritizoval a nechal si připravit hned tři analýzy. Oháněl se pak pouze jednou z nich, protože zbylé dvě se mu nehodily do krámu. Kroupu nakonec i na Zavoralův popud pokárala Rada ČRo a ředitel veřejně avizoval ponižující školení pro redaktory, „aby se něco podobného neopakovalo„. Žádný div, že Kroupa potom v ČRo dlouho nevydržel a odešli i další špičkoví novináři – například Jana Klímová.

I kdybychom však stoprocentně souhlasili s tím, že Mynář není politik (jako že byl a je), stále tu jsou propagační videa točená Alexandrou Mynářovou pro Pražský hrad. Hranice, kdo může být moderátorem veřejnoprávního média, se opět o notný kus posunula. A když může moderovat Mynářová, proč příště ne Jiří Ovčáček? Je to koneckonců též jen státní úředník a stejně jako Mynářová získal moderátorské ostruhy na TV Barrandov v časech, kdy se její majitel Jaromír Soukup v zájmu získání čínských peněz kamarádil s hradním pánem a jeho dvorem. Že se na to nedalo dívat a hanba člověka fackovala, je jiná věc.

Teď tedy po utajovacích manévrech do Českého rozhlasu míří manželka kancléře Miloše Zemana. René Zavoral tím symbolicky završuje své téměř pětileté úsilí směřující k podřízení Českého rozhlasu politické moci.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

34 komentářů

 1. Cui bono? napsal:

  Co je dobré a co špatné, to se s jistotou někdy nedá hned zjistit.. většinou přinese odpověď až čas. Jako vodítko (v tomto případě přímo světlo pravdy boží..) ale může pomoci, když víme, kdo se za kritikou nebo chválou skrývá. V případě „Hlídacího psa“ pana Neumanna aka Open Society Found filantropa George Sorose mám jasno.
  Český Rozhlas se po letech opět (pomalu a opatrně) stává veřejnoprávním médiem.
  Konečně.

  • Ondib napsal:

   Výborně! Kolik žluči a osobní zášti se vejde do jednoho komentáře pana „nezávislého žurnalisty a hlídacího psa“. Musím vzpomenout na bolševickou propagandu, kterou mi to silně připomíná. Ale díky panu redaktorovi už vím kdo je správný a kdo je ten špatný, a už nemusím o ničem přemýšlet a dělat si vlastní názor. Mimochodem: Alex Mynářová je krásná ženská, takže je škoda, že bude jen v rozhlase.

   • Oskar (hanák z Hané) napsal:

    Ano, je škoda, že bude jen v rozhlase, je to opravdu krásná žena.
    Jde zde. skoro jako za bolševika, o velké kádrování …
    Ještě, že jsem už v důchodu, možná bych se svým předválečným kapitalistickým původem dnes nikde neuspěl a musel bych se tři roky seznamovat s novou kapitalistickou třídou, jak se mně to stalo v roce 1948, když jsem se musel tři roky jako pomocný dělník (bylo mně 15 let) seznamovat s dělnickou třídou v Baťa n.p. , po 1. lednu 1949 Svit n.p., ve směnném provozu, abych získal souhlas bezpečnostního referenta ONV (soudruh se jmenoval Špička) s  přihláškou na průmyslovku.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Zdá se, že máte pravdu. Rozhlas, s výjimkou hudby za jízdy autem, neposlouchám.

  • Samael napsal:

   Jo to zrovna, a na tom si byl kde?! Od té doby co na hradě vládne K… a a celej hradní ansábl s Ovčákem zbytkem korupčníků by bodla pražská defenestrace kompletně. Kromě prezidenta toho si mohou vzít do Číny, nebo ještě lépe do Ruska tam ho rádi uvidí….

  • frhk napsal:

   Blbečci za vším hledají Sorose, ilumináty a Mossad

  • Klofik napsal:

   Dobrý den, prosím Vás, co chcete aby Vám ukazoval čas ? Napište konkrétně co není pravda, o čem se píše v článku ?!
   Typoval bych Vás na peknyho trolla, který je placený, sedí u compu, se 200 simkartama a 500 falešnymi emaily a okamžitě při nějaké kritice vlády a hradu a všemu co se jich týká, začněte makat,
   A pokud Vám nemám pravdu, nemám problém ji přiznám a omluvit se,
   Tak čekám co nestalo a neděje o čem se tam píše. Děkuji za odpovědi, zdraví Klofik.

  • Vladimír Vojcík napsal:

   …vážený pane,člověku stačí „pouhý“ selský rozum aby viděl,slyšel a pochopil kde je v tomto případě pravda.Ondřej Neuman to vypsal zcela srozumitelně a pouhý ignorant faktů může tvrdit,že nemá pravdu.Slizký Xaver anebo jak se ta parodie na novináře či moderátora nazývá nesahá takovému V.Moravcovi ani po kotníky.Tolik servilnosti,které tato figurka dává na odiv se jenom tak nevidí.A pro normálně uvažujícího a přemýšlejícího člověka stačí k orientaci už jenom to,komu fandí darební Klausové se stejně darebnými Zemanem anebo Babišem a také Filipem.

  • Vladimír Vojcík napsal:

   …člověče,pokud takto uvažujete,tak by vám měl někdo vysvětlit slovo „veřejnoprávní“.

  • jarda napsal:

   Máte naprostou pravdu,

 2. Soros :D napsal:

  Cesky rozhlas se normalizuje aby byl hlasnou troubou mocnych jako za bolsevika.
  Jasne Soros, Kalousek, Gates – to sou znamy pekelnici pro absolventy Vysoke Skoly Zivota…

 3. Mirek napsal:

  To je tak. když si autor plete veřejněprávní média s kádrovým odborem, STB a soudem dohromady. ČT jsem přestal sledovat dokud bude místo informací, předkládat své aktivistické komentáře a nezmění skladbu svých zpráv které jsou v hlavních rysech předem dané. Jsem pro mnohem tužší dozor nad tímto médiem kterému paltím výpalné – pokud platím chci rozhodovat (i když ho nesleduju) . Celý koncept ČT je jedno velké chucpe. A že se rozhlas vydal jinou cestou – no konečně.

  • nezávislost napsal:

   Človíčku, Vy vůbec nechápete co píšete. Takové zkraty v myšlení jsou mi k smíchu a zároveň k pláči. Zkuste promyslet ještě jednou, co jste tady napsal. A před tím si položte otázku co je to „nezávislost médií“,

  • Mirek popleta napsal:

   Jste to ale popleta Mirku. Ale nic si z toho nedělejte, nejste sám.
   A jestli chcete tužší dohled nad televizí, tak vám nic nebrání odstěhovat se do ruska, číny nebo s. koreje, tam budete spokojen.

 4. Václav Čech napsal:

  Nic nového pod sluncem. Vysílání rozhlasu nikdy nestálo za moc. Nejhorší bylo když jsem byl po úrazu a měl jsem možnost poslouchat jen rozhlas. Bylo to utrpení. Nejsem příznivcem naší pop music, ale ani country a prázdné tlachání nezajímavých osob je také ztráta času. A tak mám raději CD. Tam je z čeho vybírat. Proto mne popsaná situace nijak nepřekvapuje. Rozhlas je pro mne žvanivý slimejš.

 5. filip napsal:

  Na sklonku roku 1968 a v roce 1969 jsme v Československém rozhlase už jednoho Xavera měli. Byl to odporný kolaborant a bezostyšně si na tom zakládal.
  Zdá se, že situace se opakuje. Není to náhoda.

 6. Ondrej napsal:

  tak to je super. treba se od Alex dozvime i neco z domaci kuchyne – treba jak ziskat dotace na zasnezovani, ktere se nakonec nekonalo, jak provadet na cerno stavby – at uz rybniky nebo ruzne rekonstrukce, jak si rict o vsimne pres 200 mega atd, jak si vodit Zemana jako loutku atd…no je to opravdu veleupadek, doufam,ze s odchodem Mlhy do vecnych lovist tohle ihned skonci ale v tomhle bordelistanu uz je mozne asi vse–

 7. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Skutečně takhle ten Xaver urážel novinářku (zrůda, svině) na svém (Xaverově) youtubovém profilu? Opravdu těmito slovy častoval redaktorku serveru Forum 24.cz? A skutečně to nebylo proto, že tento server uveřejnil, mimo jiné i takovéto vyjádření Petra Fialy, předsedy ODS: server Forum24.cz, 21.8.2020 :
  „Opatření jsou nesmyslná a zbytečná. Není žádný důvod pro to, aby se plošně zaváděly roušky. Toto říká řada odborníků. Čísla jsou pozitivní. Nejde o počty nakažených, ale o počet lidí, u nichž má onemocnění vážný průběh, jde o smrtnost. Všechna tato čísla jsou lepší a lepší! A vláda přichází s plošným opatřením, které všechny otravuje. Takže se ptám: Proč? Komu to slouží? A čeho tím vláda chce dosáhnout? Ochrany zdraví určitě ne.“
  A 9.září 2020 ještě pan přeseda dodal, že : „Znovuzavedení plošných opatření je bohužel dalším fatálním selháním vlády“.
  Ovšem pokud Lubomír Veselý použil taková ohavná slova vůči ženě, byť byla redaktorkou serveru Forum24.cz, když: „… útočil na novinářku Johanu Hovorkovou kvůli jejímu komentáři „Xaver chce znormalizovat Moravcův pořad, aby byl bezzubý jako Události, komentáře“. V něm se Hovorková vymezuje vůči návrhu Veselého, aby se v Otázkách Václava Moravce na ČT střídali moderátoři“, bylo to od něho nehezké, až ohavné.
  Ovšem, to „Forum 24 prokazatelně lže“, mně zase jaksi nehraje s tím prohlášením předsedy ODS Fialy, přece nechtěl ten server poškodit pana předsedu, či jeho pověst (s přihlédnutím k tomu, co potom, to uznání zbytečnosti a nesmyslnosti nošení roušek a dalších MZ navržených opatření, způsobilo).
  A že by, nejen jeho (Forum24.cz), ale žádní novináři neměli jezdit „nafukovat hlavu děckám“, s tím bych s prominutím souhlasil, protože mně to až příliš připomíná dobu protektorátu Čechy a Morava, kdy nám, do tehdy obecné školy, chodili lidé-novináři neblaze proslulého protektorátního ministra školství a národní osvěty Emanuela Moravce, vykládat, jak to s námi Čechy a Moravany Adolf Hitler a Třetí říše (národa německého) vůbec, myslí dobře a abychom nevěřili těm, co těm Moravcovým lidem a protektorátním novinám, ze kterých jsme povinně v hodinách vyučování museli číst nahlas, nevěří.
  Prostě, neměli jsme věřit těm, co nevěřili tomu, že to s námi tehdy Němci mysleli dobře.

 8. Článek, který mi zvednul náladu napsal:

  Nic mi neudělá větší radost než vztekající se kavárna a sluníčkáři. Tak jen dál piš a štěkej hlídací pse, doufám, že budu číst ještě hodně takových žlučovitých ufňukaných a závistivých článků……….

  • Klofik napsal:

   Hmm, tak ty jsi dobrej svazak, nebo ti z toho života už pěkně hráblo, myslím že ty už se nedozijes návratu komunistů chlapče,

  • M. Culek napsal:

   Pokud je to vaše největší potěšení, tak jste fakt veselá kopa. Na nic víc se nezmůžete?

 9. Petr Kaminsky napsal:

  1) Pokud je ukolem CRo (jako verejnopravniho media) life-style vysilani, asi neni duvod protestovat. Mimochodem – vi nekdo z diskutujicich, co je vlastne ulohou verejnopravniho media? 2) Svoboda/demokracie se v CR pomalu chyli ke konci. Jejimi hrobniky jsou lide jako Zavoral. 3) To „protekcni“ angazma Alex je fakt dost trapne. Jake ma kvalifikacn predpoklady krome toho, ze je byvala novinarka a manzelka Mynare?

 10. dodatek napsal:

  Proboha už si jenom neříkejte veřejnoprávní, ani televize ani rozhlas. Jste pouze soukromá postkomunistická televize i rozhlas, kde si teď hrabou jen určití lidi sami pro sebe a pro své známé

 11. petrph napsal:

  Ale no právě, tím se zase dostáváme k té zásadní otázce, ve které není jasno jaká je vlastně úloha veřejnoprávních médií.
  Když se totiž napíše „..A taky – proč stále do něčeho šťourat, něco kritizovat a odhalovat, že?“.. Je tohle práce vřp médií, nebo není?
  V seznamu jejich zásad se pouze píše „..objektivita – míra kvality zprávy, jako věrnost reprodukované zprávy skutečné události.“. Mimo jiné vyžaduje nejméně dva nezávislé zdroje. Atd..“
  Vůbec tedy z toho nevyplývá, že by vřp média měla vést nějaké vlastní vyšetřování. Měla by – pouze přebírat a publikovat ověřená fakta. Nic víc.
  Ono totiž, když se nad tím zamyslíme, takové „privátní vyšetřování“, není nikdy úplně legální (tu pravomoc mají oficiálně pouze orgány v trestně právním řízení), a taky se nikdy nedá úplně předem zaručit , zda zjištěná fakta jsou nejen fakticky pravdivá, ale hlavně i později zpětně právně doložitelná. Tudíž, pokud je médium publikuje jako vlastní zjištění, vždycky riskuje . Jednak se tím může ztratit důvěryhodnost (aby ho pak třeba někdo neoznačil jako zdroj fake news)
  A druhak, riskuje právní spory a případné penalizace. A je otázka, zda mu to mají platit jeho koncesionáři ze státem vynucených poplatků. Něco jiného je třeba politický bulvár, který si – díky ziskům na ty penalizace /když se někdy splete/ sám vydělá.

  • Pavel Liška napsal:

   Takže spojení „veřejnoprávní médium“ a investigativní žurnalistika je chucpe? Obávám se, že objektivní investigativní žurnalistika na soukromém médiu je ještě mnohem více problematická. Ale je fakt, že veřejnoprávní médium při tom mnohem více riskuje svoji pověst a nezávislost. Peníze ne, ty jsou koncesionářů….

 12. Marek Loucký napsal:

  Ano, určitě se najdou tací, kteří servilitu X považují za známku dobré novinařiny, nebo si myslí, že každý názor má stejnou hodnotu…hitler, žid, stalin, pastafarián, profesor…vsjo rovno. Že po staletí budovaná funkce médií a zásady novinářské práce by se měly změnit třebas na linérní nestrukturovaný proud nejrůznějších vyjádření, zpráv, názorů, analýz, postřehů bez ohledu na jejich validitu, ověřitelnost, dobový a společenský kontext, nebo renomé autora. Hlavně v dortu musí být všechno, jako když kočička s pejsek vařili dort. Zajisté pro takové lidi není vůbec důležité komu média patří a čí zájmy sledují. Poté už asi skutečně nemá smysl řešit, kdo komu a z jaké pozice dohodí job, protože v takové bramboračce to má téměř nulovou důležitost. Plebs jásá, čím hůře pro „Voni“, tím přece musí být lépe pro nás dolních 10 milionů. Nebo snad ne?

  Společně s proměnami společnosti (podpora antisystémových hnutí, populismu, všeobecná buranizace veřejného prostoru) začínají pokusy o naleptání ochranného krunýře veřejnoprávních médií, které ať se to jejím krtikům líbí nebo ne, pořád dodržují jasně nastavené standardy vyplývající ze zákonů. Kolik soukromých médií podstupuje podobné audity a pravidlený monitoring ? Nejrůznější analýzy dlouhodobě potvrzují, že s drobnými výhradami reportuje ČT vyváženě a objektivně.

  Idioti jásají, moudří vědí, že se řítíme do průšvihu. Jednoduchou cestu ze téhle šlamastyky bohužel neznám.

  • M. Culek napsal:

   Souhlasím s Vámi, vidím to podobně. Jenom se obáván, že lidé, co chtějí, aby bylo co nejhůře pro „Voni“ ani nečekají, že bude lépe pro „ně“. Jen se potřebují vylít svou zlost, kopat, ať je všechno na maděru.

 13. uznání napsal:

  musí se uznat že HP je alespoň natolik statečný že na svých stránkách udržuje diskuzi k tématu oproti zbabělcům s forum 24, echa, akualně, seznam zprávy a dalších guru psavcu a zapálených osvetářu …

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Ano, za to že udržuje diskuzi a zveřejňuje i komentáře proti názorům vyjadřovaným v článcích, si HP skutečně zaslouží úctu a to proti všem těm „forum 24, echa, akualně, seznam zprávy a dalších guru psavcu a zapálených osvetářu …“, kteří tím, že neumožňují zveřejnění názoru čtenářů na přečtené, klesli pod úroveň předlistopadových tiskovin a to tak, že hluboko (i RP občas zveřejnilo kritický názor čtenáře). Já takové servery ani neotevírám, takže ani reklam na nich si nepovšimnu.

 14. František Balco napsal:

  Není pravdou, že když se dva perou, třetí se směje. Ale kéž by byla!

 15. Logika napsal:

  Autor článku neumí psát. Nuda… Chaos. Mynářová umí mluvit, proto bude dělat v rozhlasu.

 16. Tondach napsal:

  Je to smutný čtení! Jak článek, tak třeba kecy o kavárně a sluníčkářích v diskuzi….

  • M. Culek napsal:

   Na kecy o kavárně a sluníčkářích nedejte. Chtějí slušné lidi jen znechutit, zdiskreditovat, přitom sami neví, k čemu jim to bude dobré. Vznášet se nad tím jako oblak.

Přidávání komentářů není povoleno