Olomoucký psí týden: Jeden svět v Olomouci, darujte spolku své auto, Šantovka číslo 2

Napsal/a Ladislav Matoušek 18. března 2018

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

  • Zveme vás na festival o lidských právech Jeden svět, který začíná v pondělí 19.3. Jeden svět se tentokrát zaměřuje na tzv. falešné zprávy. Součástí přehlídky dokumentárních filmů o lidských právech je i bohatý doprovodný program – v Olomouci s účastí HlídacíPes.org.
  • Kontroverzní podnikatel Petr Kocourek, který stojí za projekty, jako jsou kuřácký klub Libertas, Motoristická vzájemná pojišťovna nebo pojištění proti EET, přišel začátkem února s novým nápadem. Čerstvě založený spolek umožní řidičům, aby přepsali své vozidlo do vlastnictví spolku a zbavili se pokut. Více se dozvíte na našem serveru.
  • Bude se Prostějov soudit s Manthellanem? Developer dostal ultimátum. Spory táhnoucí se mezi Prostějovem a společností Manthellan, která měla v centru města stavět nákupní galerii, se možná blíží ke konci. Manthellan už dostal výzvu k vyklizení prostoru bývalé sodovkárny.
  • Zastupitelstvo města Olomouc schválilo nákup fotbalového Androva stadionu. Město zaplatí za prostory pro profesionální sportovce 145 milionů korun. Opozice nákup kritizuje a poukazuje na to, že v současné době je Olomouc zhruba 2 miliardy v dluhu.
  • Jak se vyvíjí kauza prostějovského sportovního bosse Černoška? O tomto tématu jsme několikrát psali i my a dál v něm pokračuje server idnes.cz.
  • Galerie Šantovka 2: investorovi „přiklepli“ potřebný pozemek. Nákupní centrum Galerie Šantovka je po pondělku zase o něco blíže plánovanému rozšíření. Olomoucký deník přináší fotografie, které tento projekt představují.

Čtěte též

Reklama
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno
Reklama