Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Festival Jeden svět letos hlavně o falešných zprávách. Přijďte i na debatu s HlídacíPes.org

20. ročník tradičního festivalu Jeden svět se tentokrát zaměřuje na tzv. falešné zprávy. Součástí přehlídky dokumentárních filmů o lidských právech je i bohatý doprovodný program – v Olomouci i s účastí HlídacíPes.org.

„Zvykli jsme si volit jednoduchá a líbivá řešení a jednat pod vlivem emocí. Právě zjitřené emoce ve společnosti jsou živnou půdou pro populisty, kteří sami sebe označují za bojovníky vůči systému, jejž považují za překonaný,“ říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický.

Švéd v žigulíku i Mečiar

Hlavním tématem letošního ročníku je politika a média – vliv fake news. Festival v Olomouci představí 21 snímků – 5 českých, jeden ze slovenské koprodukce a 15 mezinárodních.

Je mezi nimi třeba Švéd v žigulíku, film o švédském manažerovi Bo Inge Anderssonovi, prvním cizinci, který kdy vedl ruský automobilový kolos AvtoVAZ.

Festival uvede i snímek Mečiar, ve kterém dokumentaristka Tereza Nvotová skrze pohled na kontroverzního slovenského expremiéra vypráví i příběh své rodné země.

Film Náš nový prezident bude posledním snímkem promítaným na olomoucké části festivalu. Popisuje vliv ruské propagandy a po jeho projekci bude následovat diskuze i s účastí redaktorů HlídacíPes.org.

Doprovodný program

Součástí Jednoho světa je i několik koncertů, výstav a debat. Festival tradičně připravuje také projekce pro školy, pro seniory a program Jeden svět pro všechny pro lidi s různými druhy znevýhodnění. Po projekcích budou následovat debaty s tvůrci, s hlavními představiteli konkrétních snímků nebo s experty na danou problematiku.

Ve čtvrtek 15.3. bude součástí doprovodného programu i HlídacíPes.org. V baru Klid v ruchu pořádá přednášku o dezinformacích a metodách, jak s nimi bojovat.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

4 komentáře

 1. Pamětník - bohužel napsal:

  Jsme opravdu nepoučitelní? Jen tip do doprovodného programu pro Hlídacího psa:
  Tibeťané mají přísloví:
  “ Kdo nepozná, kde dobro, kde zlo je ukryto, netouží poučit se zas a zase
  a vždycky všude dbá jen o své koryto – i kdyby štětin neměl je prase…“

  A analogicky české, rezignační, – spíše jako vážné varování před možným vývojem:,

  Nu, jen si pište vrtichvosti – své básně, romány a dramata.
  Nu, jen si pište – vy rudých pánů pouhá pážata.
  Nu, jen si pište – za to bydlo, za ty řády, metály.
  I kumšt lze změnit na kadidlo,- a rudý tisk vás za to pochválí,
  Nu, jen si pište bez výčitek – jste přeci pravý výkvět národa,
  Když vás má někdo za dobytek,- je zajisté to pouhá náhoda.

  JUDr. Miroslav Jelínek – politický vězeň 9 let Jáchymova

 2. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Co tak uspořádat festival filmů o Lidských povinnostech (tedy o tom, čím jsme povinováni, chceme-li býti zváni lidmi). Nebo takové filmy neexistují?

  • Verka napsal:

   Pane Oskare, dávno nic takového nikoho nezajímá! Skoro 30 roků tu bují lži, nenávist, násilí,kují se pikle,oslavuje se sex ve všech podobách, zlodějiny,prachy,všemožné úchylky a nenormálnosti…kohopak by dnes ještě zajímal slušný člověk, Vy idealisto…

   • Oskar (hanák z hané) napsal:

    Jde z toho na jednoho smutek, jen doufám, že není všem dnům konec.

Přidávání komentářů není povoleno