Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: výsledky voleb v kraji, primátor Olomouce kumuluje funkce, vedení neodpovídá novinářům a nezkušený ředitel

Psí přehled týdne toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Olomoucký primátor Antonín Staněk hromadí funkce, podle článku HlídacíPes.org se mu to vyplatí. Poslanec, olomoucký primátor a vysokoškolský učitel – tím vším je Antonín Staněk. Jeho měsíční příjem dosahuje díky tomu přibližně 200 tisíc korun. Teď Staněk navíc aspiruje na předsedu České strany sociálně demokratické.
  • Vedení Olomouce neodpovídá na dotazy ohledně nákupů sportovních stadionů. Opozice podala stížnost krajskému úřadu. Opoziční klub ProOlomouc v zastupitelstvu města podává stížnost ke krajskému úřadu. Primátor Antonín Staněk (ČSSD) a Rada města Olomouce podle opozice opakovaně neposkytli zastupitelům požadované informace týkající se nákupů Androva a zimního stadionu.
  • MF Dnes se věnuje dění v Prostějově. Investor tam zalil betonem skruže, aby aktivisté nemohli otevřít parkoviště,  na jehož místě má developer postavit obchodní galerii za miliardu. O budoucnosti celého projektu jednají radní.
  • Jesenickou školu povede ředitel, který nikdy neučil. Má to být jeho výhoda. Na jesenickou kauzu upozorňuje MF Dnes v úterním článku. Novým ředitelem jediné základní školy v Jeseníku se od února stane jednatřicetiletý Dominik Liberda. A to i přesto, že ve škole nikdy nepracoval ani neučil. On i vedení města v tom však vidí výhodu.
  • Výstaviště Flora pronajímá podle informací Hanáckého Večerníku Pavilon A soukromému subjektu, který v jeho prostorách opakovaně pořádá technoparty. Ty podle všeho výrazně překračují zvukové limity a vibrace skleněných stěn pavilonu hluk násobí. Více se dozvíte zde.

VOLBY: Máme za sebou druhé kolo prezidentských voleb, ve kterých Miloš Zeman obhájil na dalších 5 let svou funkci. Zeman v Olomouckém kraji drtivě porazil svého oponenta o více než 62 tisíc hlasů. Celkově dostal úřadující prezident 59,18 % všech sečtených hlasů, Jiří Drahoš pouze 40,82%. Zeman zvítězil i ve všech volebních okresech a okresních městech Jeseník, Šumperk, Přerov a Prostějov. Výjimkou je krajské město Olomouc, kde Drahoš zvítězil s 51,55 procenty. Zeman zde získal 48,45 % hlasů. V kraji hlasovalo 66 % všech oprávněných voličů.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno