Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: výsledky voleb v kraji, primátor Olomouce kumuluje funkce, vedení neodpovídá novinářům a nezkušený ředitel

Psí přehled týdne toho nejdůležitějšího z uplynulého týdne si pro vás připravila regionální redakce HlídacíPes.org/Olomouc.

  • Olomoucký primátor Antonín Staněk hromadí funkce, podle článku HlídacíPes.org se mu to vyplatí. Poslanec, olomoucký primátor a vysokoškolský učitel – tím vším je Antonín Staněk. Jeho měsíční příjem dosahuje díky tomu přibližně 200 tisíc korun. Teď Staněk navíc aspiruje na předsedu České strany sociálně demokratické.
  • Vedení Olomouce neodpovídá na dotazy ohledně nákupů sportovních stadionů. Opozice podala stížnost krajskému úřadu. Opoziční klub ProOlomouc v zastupitelstvu města podává stížnost ke krajskému úřadu. Primátor Antonín Staněk (ČSSD) a Rada města Olomouce podle opozice opakovaně neposkytli zastupitelům požadované informace týkající se nákupů Androva a zimního stadionu.
  • MF Dnes se věnuje dění v Prostějově. Investor tam zalil betonem skruže, aby aktivisté nemohli otevřít parkoviště,  na jehož místě má developer postavit obchodní galerii za miliardu. O budoucnosti celého projektu jednají radní.
  • Jesenickou školu povede ředitel, který nikdy neučil. Má to být jeho výhoda. Na jesenickou kauzu upozorňuje MF Dnes v úterním článku. Novým ředitelem jediné základní školy v Jeseníku se od února stane jednatřicetiletý Dominik Liberda. A to i přesto, že ve škole nikdy nepracoval ani neučil. On i vedení města v tom však vidí výhodu.
  • Výstaviště Flora pronajímá podle informací Hanáckého Večerníku Pavilon A soukromému subjektu, který v jeho prostorách opakovaně pořádá technoparty. Ty podle všeho výrazně překračují zvukové limity a vibrace skleněných stěn pavilonu hluk násobí. Více se dozvíte zde.

VOLBY: Máme za sebou druhé kolo prezidentských voleb, ve kterých Miloš Zeman obhájil na dalších 5 let svou funkci. Zeman v Olomouckém kraji drtivě porazil svého oponenta o více než 62 tisíc hlasů. Celkově dostal úřadující prezident 59,18 % všech sečtených hlasů, Jiří Drahoš pouze 40,82%. Zeman zvítězil i ve všech volebních okresech a okresních městech Jeseník, Šumperk, Přerov a Prostějov. Výjimkou je krajské město Olomouc, kde Drahoš zvítězil s 51,55 procenty. Zeman zde získal 48,45 % hlasů. V kraji hlasovalo 66 % všech oprávněných voličů.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře
Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno