,

Olomoucký psí týden: Turečtí profesoři, letecká bitva nad Olomoucí, fotbal a pátrání po členovi olomoucké ČSSD

Napsal/a Ladislav Matoušek 14. května 2018
  • Turečtí profesoři Yasir Yilmaz a Gokhan Bacik utekli z Turecka krátce poté, co začaly čistky a zatýkání po nevydařeném pokusu o puč proti prezidentu Erdoganovi v roce 2016. Oba našli útočiště v České republice na Univerzitě Palackého v Olomouci. Redakce HlídacíPes.org/Olomouc si pro vás připravila sérii rozhovorů.
  • Největší letecká bitva nad Protektorátem Čechy a Morava se odehrála nad Hanou v prosinci 1944. Američtí plánovači kvůli probíhajícím bojům na mnoha frontách neočekávali velký německý odpor, skutečnost ale byla jiná. Navzdory nepříznivému počasí a husté oblačnosti se Němci vzchopili k dosud největší obranné protiakci.
  • Od zásahu Národní centrály proti organizovanému zločinu na brněnském ředitelství státního podniku Povodí Moravy, olomoucké radnici a ve stavební firmě v Olomouci uplynul měsíc. Jak kauza dále pokračuje, se dozvíte na serveru Olomouckého deníku.
  • Policisté vyhlásili pátrání po vlivném členovi olomoucké ČSSD, radním a řediteli městských technických služeb Miroslavu Petříkovi. O muži, který beze stopy zmizel téměř před týdnem, píše redakce iDnes.cz Olomouc.
  • Opavský podnikatel Lukáš Urbanec měl své vize nastínit ve středu na tiskové konferenci, jenže klub ji náhle zrušil. Chaos kolem nového mecenáše Sigmy tak pokračuje. Více zde.

Čtěte též

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno