Olomoucký psí týden: prezidentská návštěva, při které se může kouřit, a zimní údržba silnic na Olomoucku

Napsal/a Ladislav Matoušek 11. listopadu 2017
FacebookTwitterPocketE-mail

Psí přehled těch těch nejdůležitějších témat, na která jste mohli narazit v regionálních médiích v uplynulém týdnu.

  • Od roku 2011 trvá spor o stavbu nového kaskádového domu v Olomouci. A nevypadá to, že by měl jen tak skončit. Developer, který požaduje změnu územního plánu, tlačí na město, aby projektu dalo zelenou. Společnost Artera Projekt si pomohla inzercí v Olomouckých listech, kde ale porušila licenci pro použití mapových snímků. Více se dozvíte na stránkách HlídacíPes.org.
  • Zakuřte si, láká spolek Libertas i v olomouckých hospodách. V pozadí ale stojí podvodník. LIBERTAS Smoke’n’Taste Club slibuje všem dychtivým kuřákům svobodu při kávě či drinku. Olomoucká redakce HlídacíhoPsa.org si pro vás připravila článek, ve kterém popisuje chování Libertas klubu v Olomouci, a upozorňuje na kontroverzní postavu Petra Kocourka, který za projektem stojí. Více zde.
  • Šéfredaktor olomoucké redakce HlídacíPes.org komentuje návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Olomouci. Ten se místo návštěvy východní Moravy rozhodl procestovat Olomoucký kraj. Hejtman Ladislav Okleštěk (ANO) totiž s návštěvou prezidenta problém nemá. Zeman je v současné době důležitým spojencem hnutí ANO – a takovým spojencům se neříká „ne“.
  • Olomoucký deník na svých stránkách prezentuje rozhovor s pedagogem Markem Hermanem z Fakulty tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci. Ten jasně říká, že umisťovat děti mladší  do dvou let do předškolních zařízení není správné a má jednoznačně negativní názor.
  • Na serveru iDnes.cz se dočtete, jak to bylo s takzvaným Prokešovým pučem – akce, která ho nakonec stála život. Přesně před 68 lety, 5. listopadu 1949, stanul Květoslav Prokeš na popravišti v pankrácké věznici. Šlo o jediného obyvatele Olomouckého kraje popraveného komunisty.
  • Stovky kilometrů silnic bude místo krajských cestářů udržovat Eurovia. Zimní údržbu frekventovaných silnic první třídy v Olomouckém kraji letos poprvé zajistí soukromý sektor. Konsorcium tří firem pod vedením společnosti Eurovia CS přetlačilo ve výběrovém řízení krajskou správu silnic. Více se dozvíte na stránkách iDnes.cz.
  • Kauza Kvitová: Jak to bylo, když se do věci vložila GIBS. Hanácký večerník se věnuje dodnes neobjasněné kauze pořezání tenistky Petry Kvitové koncem loňského roku, která způsobila letos na jaře menší policejní zemětřesení. Do případu se vložil GIBS a místo, aby se věci vyjasnily, začalo být kolem případu mrtvolné ticho. Kauzi tak hrozí vyšumění do ztracena.
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Čtěte též

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)