Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: Novinářská cena 2017, zátah na Flóře, nezveřejněné dotace a Prostějov

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích. 

  • HlídacíPes.org získal Novinářskou cenu 2017 v kategorii regionální žurnalistika za sérii textů Roberta Maleckého „Čistky v severočeských galeriích a muzeích“. V hlasování o Česko-slovenskou cenu veřejnosti navíc skončila v rámci ČR na 3. místě Eliška Hradilková Bártová se sérií materiálů o vlastnictví strojírenské skupiny Škoda Transportation, Škoda Investment a pozadí jejich prodeje.
  • Hrát mrtvého brouka se v případě dluhu na dani nevyplácí. Tímto výrokem se na Facebooku pochlubila Finanční správa.  Při zátahu na neplatiče daní zabavili úředníci tržby v řádu několika desítek korun. Akce „výchovného charakteru“ se zaměřila na prodejce, kteří měli stánek na Výstavišti Flóra Olomouc. Více na HlídacíPes.org/olomouc.
  • HlídacíPes.org/olomouc píše o testu soukromých dat na univerzitě Palackého v Olomouci. Příště může jít o útok. Přes dva tisíce dobrovolně odevzdaných jmen a hesel jak studentů, tak akademických pracovníků k univerzitnímu portálu. To je výsledek simulovaného phishingového útoku, který pro Univerzitu Palackého připravila společnost CESNET.
  • Kameny za oběti holokaustu jsou po celé Evropě, Prostějov požaduje pozoruhodné doplňující informace, třeba zda nejsou nebezpečné pro chodce. Olomoucký iDnes píše, že ve stovkách evropských měst leží již roky desítky tisíc kamenů zmizelých, které připomínají oběti holokaustu, radnice v Prostějově však žádost místního spolku o umístění kamenů odložila.
  • Rozhovor s Davidem Gernešem si připravil Olomoucký deník. Nový šéf Moravského divadla říká, že by mělo víc ovlivňovat život Olomoučanů. Největší divadelní scénu na střední Moravě bude reprezentovat mladá tvář spojená s odvážnými projekty postavenými na scénickém a artistickém umění.
  • Kraj odmítl zveřejnit vyúčtování dotace šesti set tisíc na show pro děti. Olomoucký kraj podpořil na konci loňského roku nebývale štědrou dotací 600 tisíc korun akci Sportovní hvězdy dětem Olomouckého kraje. Částku zinkasovala – jakožto pořadatel – firma TK Plus sport vlivného sportovního manažera Miroslava Černoška. Soupis jednotlivých výdajů na akci ovšem kraj odmítl vydat. Více na serveru olomouc.idnes.cz.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno