Stánky na Floře (ilustrační obrázek)

Květinová Flora pohledem Finanční správy – zátah na „mrtvé brouky“

Napsal/a Jakub Mikel 4. května 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Mezinárodní výstava květin Flora přiláká každoročně do Olomouce tisíce návštěvníků a patří mezi důležité události ve městě. K Floře patří i desítky stánkařů rozprostřených po výstavišti. Toho letos využila Finanční správa k tomu, aby provedla zátah na neplatiče daní. Akce, při které zabavili úředníci tržby v řádu několika desítek tisíc korun, měla mít „výchovný charakter“ a Finanční správa se jí pochlubila i na Facebooku.

Letošní ročník jarní etapy květinové výstavy Flora v Olomouci vyvolal mezi návštěvníky silné emoce. Hlavní expozice v Pavilonu A svým netradičním pojetím vzbudila vlnu nevole a vášnivých debat na sociálních sítích.

Mezi nejrůznějšími facebookovými komentáři a statusy k tématu se pak objevil i jeden z ne úplně očekávatelného zdroje a s trochu netradičním hodnocením akce.

Finanční správa v něm hlásí, že během úspěšné akce se jí podařilo mezi stánkaři pochytat řadu těch, kteří státu dluží peníze na daních.

Mrtví brouci a daňové „resty“

„Hrát „mrtvého brouka“ se v případě dluhu na dani nevyplácí. Ke svému překvapení to zjistili i někteří prodejci z celé ČR, kteří měli stánek na Výstavišti Flóra Olomouc. Své dluhy exekutorům na místě buď úplně nebo částečně zaplatili, anebo je alespoň začali aktivně řešit,“ píše Finanční správa ve facebookovém statusu.

©©screenshot facebookové stránky Finanční správy

„Finanční správa provedla dne 27. 4. 2018 exekuční akci zaměřenou na daňové dlužníky, kteří byli prodejci na jarní etapě výstavy FLORA Olomouc. Mezi těmito prodejci byly detekovány desítky dlužníků, kteří dluží státu statisíce korun, přičemž Finanční správa se v rámci akce zaměřila zejména na exekuci tržeb u právě těchto prodejců,“ uvedla pro HlídacíPes.org tisková mluvčí Finanční správy Zuzana Žabčíková.

Výchovný charakter akce

Podle Žabčíkové šlo o úspěšnou akci. Finanční správa měla zabavit dlužícím obchodníkům tržby v hodnotě desetitisíc korun.

„Exekuční akce měla především výchovný charakter, u prodejců dlužníků byl znát moment překvapení, že byli nalezeni na výstavních trzích a že Finanční správa aktivně spolupracuje v rámci celé republiky,“ dodává mluvčí.

Zda probíhají podobné kontroly na Floře pravidelně, nebo u jakých podobně velkých akcí probíhají kontroly, mluvčí neuvedla.

„Z taktických důvodů nebudeme sdělovat, na co a kdy se zaměříme v následujícím období. Konstatujeme však, že obdobné akce probíhají i jinde v rámci České republiky,“ uzavřela Žabčíková.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)