Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
,

Olomoucký psí týden: Neveřejné zastupitelstvo, Občanská univerzita a neprodaný Andrův stadion

Psí přehled těch nejdůležitějších témat Olomouckého kraje, o kterých jste se mohli dočíst v uplynulém týdnu v regionálních médiích.

  • Zastupitelé Prostějova řešili smlouvy s developerem za zavřenými dveřmi. Bez účasti veřejnosti a s vypnutým online videopřenosem jednali zastupitelé Prostějova o jednom z největších projektů města za poslední roky. Šlo o platnost smluv mezi radnicí a developerem, který má v centru postavit nákupní galerii. Více v článku HlídacíPes.org.
  • Převod Androva stadionu provází komplikace. O koupi stadionu by měli olomoučtí zastupitelé hlasovat za tři týdny. Podle informací MF DNES transakci komplikuje hlavní tribuna opravená s pomocí dotace od státu, který zatím nedal k převodu svolení.
  • Olomoucký primátor Antonín Staněk se nestal předsedou ČSSD. Dosavadní poslanec, olomoucký primátor a také vysokoškolský učitel si tak na svůj účet nepřipsal další úspěch – stanout v čele ČSSD. Redakce HlídacíPes.org vydala k tématu komentář.
  • Olomouc vymění varovné sirény. Varovný systém se teď dočká modernizace, městu se na ni podařilo získat 55milionovou dotaci z Evropské unie. Infromoval o tom Olomoucký deník.
  • „Občanská univerzita“ míří z Olomouce do regionu. Projekt UniON Univerzity Palackého má na základě poptávky v regionech pořádat vzdělávací prezentace a kurzy na různá témata. Cílem Občanské univerzity je poskytnout lidem mimo Olomouc kombinaci vzdělání, osvěty a praktické pomoci s konkrétními problémy. O projektu napsala redakce HlídacíPes.org.
  • Ombudsmanka se zastala zvukaře z protestu v Lipníku. Jako nepřiměřený vnímá policejní zákrok vůči skupině protestujících při listopadové návštěvě prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou. Především kritizuje chování policie vůči zvukaři, který na setkání pustil píseň Modlitba pro Martu. Napsal to Olomoucký deník.
  • Příběh jesenického Hardu se možná dočká šťastného konce. Desítky propuštěných zaměstnanců, žaloby na nového majitele a ztichlé tovární haly. Podle informací HlídacíPes.org teď ale původní majitel – vítkovický holding – jedná s firmou, která by výrobu mohla znovu obnovit.
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno