Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Radim F. Holeček, Vzkaz z ústeckých ulic

Numerologický vzkaz 2017, Babišův účet nesouhlasí a Jurečkova politická masturbace

Ošklivá, zlá slovíčka někdo vyvěsil na plot fakulty designu ústecké univerzity a připomněl nám, že rok 2017 bude především rokem volebním. Takže pojedeme z kopečka, a to fofrem. Lid obecný v úloze voliče to schytá z první a bude toho mít plné makovice. My, nestranní komentátoři Všehomíra, pak budeme mít žně. Vlastně už je máme, tak hurá do toho.

 • My jsme ale pro samé silvestrovské křepčení a rozčilování se nad petardami úplně zapomněli na pravidelné novoroční numerologické okénko. Loni ho pro nás obstaral dodekaedr filantropa Karla Janečka, letos jeho úlohu přebírá architekt dřevostaveb a ochránce křehkých ženských duší Zdeněk Macura. Z jeho myšlenek vybíráme:

„Máme rok 2017 a nemohl jsem si nevšimnout, že vlastně číslo 17 je takové trochu zastrčené, lidé s ním moc nepočítají, není nijak zvlášť oblíbené.“
„Měli bychom si vážit čísla 17, protože bez něho bychom nevěděli, kolik je 10 plus 7. Nepotřebujeme to sice vědět často, ale jednou za čas taková situace může nastat.“
(filosof přírodních věd Zdeněk Macura, 2. ledna 2017)

My k tomu máme ještě vlastní postřeh: vezmeme-li první a poslední číslici letopočtu 2017, dostaneme 27. Otočíme-li ty cifry a přičteme k sedumadvaceti 72, vychází nám 99, a to nemůže být náhoda. Sice ještě nevíme, co to přesně znamená, ale tušíme za tím volební volání Národní fronty.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 • Nestává se to často, zejména kvůli takzvané předběžné opatrnosti, která soudcům svazuje hlas, ale čas od času ano. Justice promluví hlasem mocným, kterého je tolik potřeba. Tentokrát se to podařilo soudci vrchního soudu Pavlu Zelenkovi, když vysvětloval, jaký význam pro něho má kritika jeho zrušujícího rozsudku v kauze Davida Ratha ze strany státních zástupců a ministra spravedlnosti.

„Je to podobné, jako když sparťané či slávisté nadávají rozhodčímu.“
(soudce Pavel Zelenka pro internetový deník Aktuálně, 2. ledna 2017)

Soudce dodal, že kritika ze strany ministra Roberta Pelikána nebo žalobkyně Lenky Bradáčové jsou „takové obecné formulace, které si můžu stáhnout na Googlu“. Jsou prostě chvíle, pro které stojí za to žít.

 • V resortu financí se dějí divné věci, které legitimizují otázku, zda ho ministr Andrej Babiš zvládá. Sabotéři na finanční správě spustili udavačský web k EET, před ministrem ho zatajili, nebo vlastně nezatajili, jenom trochu, ministr Babiš o něm totiž nevěděl, vlastně věděl, ale nevěděl, že je udavačský, to až když mu to deník Blesk připomněl.

„Dobře, možná jsem o něm věděl, ale nikdy jsem ho předtím neviděl, a hlavně jsem nevěděl, že byl anonymní.“
„… celý projekt EET se scvrkl jen na ten formulář, který byl špatný, nešťastný, a ještě ke všemu anonymní. A o tom jsem taky určitě nevěděl, to jsem se dokonce dozvěděl až tento týden. Jsem si myslel, že lidi, když to píšou, tak se tam podepisují.“
(ministr financí Andrej Babiš pro Blesk, 7. ledna 2017)

Tohle my tady dobře známe, nás ten bordel nezaskočí. Prostě tam žádný děvky nebyly, nic jsem neplatil a ta částka absolutně nesouhlasí.

 

 

2017-01-08

 • Dobrý den je, když má lidovecký ministr Jurečka k snídani vtipnou kaši. Stalo se v pátek:

 

„Aktualitka z programové rady KDU-ČSL: …zatím co ostatní masturbují, my oplodňujeme?…. (myšleno politicky a programově samozřejmě?)“
(ministr zemědělství Marian Jurečka na facebooku, 6. ledna 2017)

Však jo, Kefalín, my to taky politicky chápeme. Nicméně vtipálkem týdne se Jurečka nestal, neboť ho o parník přeskočil předseda vlády Bohuslav Sobotka. Ten v rozhovoru pro sobotní Deník nepřímo řekl, že chce vyhrát volby a po nich možná nabídne Babišovi post ministra financí. My tento stav mysli dobře známe. Když jsme ještě jako mladí běhávali Velkou kunratickou, vždycky zhruba uprostřed toho krpálu na Hrádek, s mokrými botami po průběhu potokem a dvěma kilometry před sebou, jsme se zasnili, že teď zabereme a tu Kunratickou vyhrajeme. Mno. Od Sobotky jako vtip dobré, je v tom ale i „tvrdá“ zpráva: hlas pro sociální demokracii je hlasem pro Babišovo ANO. Dobré vědět.

Čili vidíte sami, že se máme na co těšit. Tak klidnou mysl.

Follow @malecak

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

4 komentáře

 1. nováček napsal:

  A ještě jeden odkaz na numerologii : 17 je sedmým v řadě prvočísel. Copak to asi znamená, kromě toho, že sečteme-li 17+7 dostaneme číslo 24, které děleno 4 dá číslo 6 a to děleno 3, druhé prvočíslo v řadě prvočísel, nám poskytne číslo 2, což je první provočíslo v řadě prvočísel. No není na té numerologii přece jen něco?

  • nováček napsal:

   Napadlo mě, že to všechno, podle té numerologie ukazuje na to, že „všetcí kradnú“, jak nám praví svatý Andrej (Babiš).

 2. t117 napsal:

  Predevsim 2017 je prvocilo; kazdy alternativec nebo vzdelanec vyhledavajici si informace na
  http://necyklopedie.wikia.com
  vi, jak zasadni je to informace 🙂

  • nováček napsal:

   Tak daleko jsem s tím numerologickým zkoumáním nešel. Myslíte že i v roce 2017 (a.D.), když 2017 je prvočíslo, bude Babiš používat slogan : „Všetcí kradnú“ (a všetci budú kradnút?).

Přidávání komentářů není povoleno