Co řekl Zeman Sobotkovi, dodekaedr filantropa Janečka a nájezdníci v Chebu

Napsal/a Robert Malecký 3. ledna 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

Je novoroční čas a Psisko ho nechtělo kazit nějakými jízlivostmi. Ale politici si začali, takže smůla. Navíc zhoustla situace na západní hranici, kterou vzali ztečí imigranti vracející se z Německa, a ČT a ostatní televizory o tom mlčí. My nemůžeme.

120px-Dodecahedron-slowturn

  • Vstoupili jsme do výjimečného roku, pravil filantrop a velvyslanec Dobra Karel Janeček. Zde důkaz: „Letošní rok je v jistém smyslu výjimečný. Je totiž násobkem 12 21. Číslo 12 představuje dodekaeder, pravidelný dvanáctistěn, zřejmě nejzajímavější platónské těleso a podle mě je navíc symbolikou racionálního myšlení, naší šedé kůry mozkové. Číslo 21 je číslo našeho vesmíru. Přejeme všem báječný rok 8 krát 12 21,stojí na jeho facebookovém profilu

Psisko věc vtáhla, čili zapátralo a zjistilo, že zatímco ostatní tzv. platónská tělesa – tedy čtyřstěn, krychli, osmistěn a dvacetistěn – řecký filosof považoval za představitele čtyř základních živlů, země, vzduchu, ohně a vody, pravidelný dvanáctistěn má výjimečné postavení jako zástupce veškerého jsoucna. K onomu numerologickému výkladu se pak váže ještě jedna zvláštnost, tramvaj číslo 12 jezdí v Praze na Nádraží Holešovice, kde lze přesednout na autobus číslo 201, který odnepaměti jezdí do Bohnic. Ty mají přesně sedm písmen, což jak pozorný čtenář sám nahlédne, je jen o jedno méně než 8.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


FB_IMG_1451466305686

  • Ale teď už rychle do Chebu, odkud se hlásí naše zvláštní reportérka Jari Poláčková a její facebookové zpravodajství. „To je Cheb tento týden. ČT i další TV o tom mlčí. Nebude trvat dlouho a máme je v Plzni :-(( VLÁDNÍ BANDA ANI NECEKNE TO JSOU IMIGRANTI, CO JE VYHOSTILI Z NĚMECKA K NÁM. CHEBSKÉ NÁDRAŽÍ. To je výsledek střežení hranic naší republiky. O tom se ale tiše mlčí a ČT tu i další TV to nezajímá. Hlavně, že ve zprávách melou nesmysly, kterým snad věří jen pan premiér!“

Tak konečně někdo napsal pravdu. Celý podzim jsme se tu třásli, že k nám běženci nechtějí. Michal Uhl si je dokonce bral domů, aby viděli, jak to tu máme pěkné, ale oni nic. Až teď se k nám ve velkém vozí pěkně pod trolejí. Do Chebu blahopřejeme k prvnímu hoaxu roku, doporučujeme sednout na vlak, dojet do Prahy a dál pokračovat tramvají a autobusem podle předešlého odstavce.

  • V Hradci Králové mají zaděláno na skandál, novoroční ohňostroj totiž trval jen 86 vteřin (zase ta osmička!), což poutavě ve své reportáži postihla například zpravodajka MF Dnes. „Lidé však ještě několik minut nevěřícně stáli a koukali k obloze. Když z ní opravdu již žádnou rachejtli nevykoukali, spustili pískot, za který by se nemuseli stydět ani fotbaloví fanoušci. … Kritika na ohňostroj byla slyšet nejen na náměstí, ve velkém ho rozebírali i lidé vracející se domů městskou dopravou.

No co vám budeme povídat, řešilo se to až na nejvyšších místech, sám primátor Zdeněk Fink z toho byl špatný. „Věřím, že za 365 dní bude vše opět v pořádku. Osobně dohlédnu na to, aby se toto už neopakovalo a aby hlavní atraktivitou této zavedené a oblíbené akce byl opět ohňostroj, tak, jak to máte vy, Hradečáci, rádi.“ Přesně, to je slovo chlapa, Hradečáci si svůj ohňostroj rozvracet nedají.

sládek fb2

  • Toto by byla škoda nezaznamenat, ale zase tomu z pochopitelných důvodů nechceme věnovat moc času a prostoru, takže jen telegraficky. Zatímco pro své vánoční poselství zvolil stárnoucí elegán dr. Miroslav Sládek jakési astrální pozadí s vesmírnou modří a hvězdami, novoroční je bojovnější. Zjevně si za peníze, co zbyly po straně republikánů, zakoupil plamenomet.

Obecně jsme rádi, že je pan doktor zpět a rozdává radost. Budeme se těšit na jeho další vystoupení, která se čím dál víc blíží staré dobré novácké show biotronika Pfeiffera.

  • Závěrem si prosvištíme některá slovíčka. Přeložte do češtiny následující vyjádření premiéra Bohuslava Sobotky po novoroční schůzce v Lánech: „I když s prezidentem republiky nemáme na všechno stejný názor, i pro rok 2016 platí, že budeme v pravidelném kontaktu a budeme spolupracovat v zájmu občanů a dobrého fungování České republiky.“

Ano, správná odpověď zní: „Prezident mi řekl, že jsem osina v zadku a že mě zařízne jak podsvinče hned, jak k tomu bude mít příležitost, což jak doufá, bude nejpozději po podzimních krajských volbách.“ Cenu za nejpřesnější odpověď získává čtenář JUDr. Haszek Mihály z Brna.

Tak s klidnou myslí do volebního roku.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)