Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Pixabay, zdroj

Noční vlci vyjí ze Slovenska, digitální striptýz via Velký bratr a jeden smutný opat

Exkomunista velvyslanec Weiss pobouřil bývalé politické vězně *** Fleischmann: Babiš a Mafra – ve Francii nemyslitelné *** Česká diplomacie, vzor 2018: chaos vyhovující prezidentovi – 26. týden roku 2018 na HlídacíPes.org.

PREZIDENT BEZ POKONDRŮ: „Mít Zemana na Frekvenci 1 je čest, ale útočit na novináře by neměl,“ tvrdí prezident mediální skupiny Lagardère Active ČR Michel Fleischmann, od letoška držitel francouzského Řádu čestné legie. V obsáhlém interview pro HlídacíPes.org mluví i o tom, že tiskový zákon ve Francii novináře chrání, zatímco ten v Česku pojem novinář ani nezná.

BEETHOVENOVI VLCI: Ruský motorkářský klub Noční vlci, který se těší přízni Kremlu i řady českých politiků, si zřídil své nové evropské sídlo. Není v Moskvě (ani v Praze), nýbrž v Dolní Krupé, městečku na západním Slovensku u Trnavy. Ludwig van Beethoven tam údajně zkomponoval slavnou Sonátu měsíčního svitu. Dnes tam mají svou novou ambasádu kremelští vyslanci v kůži a na silných strojích.

SMUTNÝ OPAT: „S Dominikem Dukou se znám ještě z doby před Listopadem. Je to člověk, který vždy hledal kompromis v tom dobrém slova smyslu, nikdy nevyvolával střety. Nemyslím, že by pěstoval – jak mu to někteří podsouvají – nějaký rektální alpinismus směrem k Hradu. Je mi z toho smutno,“ říká v rozhovoru pro HlídacíPes.org arciopat břevnovského kláštera v Praze Prokop Siostrzonek.

ORIGINÁLNÍ DIPLOMACIE: Černínský palác je zvyklý na mnohé. Na intriky, zákulisní hry, velvyslanecké trafiky, sejfy s neznámými penězi i na generálního sekretáře osnujícího vraždu novinářky. I když je tedy laťka docela vysoko, současná politická reprezentace ji úspěšně překonává.

EXKOMUNISTA VS. HORÁKOVÁ: Slovenský velvyslanec v Praze Peter Weiss neprožívá na svém postu zrovna nejklidnější období. Sotva opadla kritika za to, že svou přítomností a převzetím ceny pro zavražděného novináře Jána Kuciaka zaštítil akci spojenou s českými dezinformačními weby, střetl se na pietních akcích k uctění památky obětí komunismu s odporem politických vězňů. Těm vadilo, že zde Weiss vystupuje, ač je sám bývalý komunista.

SHOW PRO VENKOV: Vláda Andreje Babiše, přestože v demisi, stihla už navštívit skoro všechny české kraje. Podle premiéra na výjezdech tvoří „investiční plán“ pro Česko. Spanilé jízdy kabinetu do regionů doprovázené miliardovými sliby působí v české politice na první pohled nově. Na Slovensku je ale – dnes už bývalý – premiér Robert Fico vymyslel před deseti lety. Život lidí v méně rozvinutých regionech to nijak nezlepšilo.

VELKÝ BRATR V PRAZE: Monitor hned proti vchodu do Galerie NTK v pražské Národní technické knihovně vypadá docela obyčejně. Ve skutečnosti jde o multimediální instalaci, která legálně proskenuje mobilní telefon každého nově příchozího a identifikační údaje v podobě metadat okamžitě zobrazuje právě na této obrazovce. Návštěvníci na výstavě tak na vlastní kůži zažijí ztrátu soukromí v moderním digitálním světě.


Podpořte nezávislou žurnalistiku.

Jako odměnu za dar ve výši 499 korun obdržíte exkluzivní 100stránkovou publikaci Babiš. Vůdce pro 21. století.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Nebyl vložen žádný komentář
Přidávání komentářů není povoleno