Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
, Vánoční poselství Miloše Zemana

Miloš Zeman chystá Vánoční poselství. Co nás čeká? Bude bez vulgarit? Nebo v ruštině?

Zatímco slovenský prezident Andrej Kiska během vánočních svátků opět provokoval dobročinností a návštěvou pacientů a lékařů v nemocnicích, Češi si na vystoupení svého prezidenta ještě chvilku počkají. Miloš Zeman své tradiční Vánoční poselství pronese 26. prosince ve 13 hodin. Na co se můžeme těšit?

Prezident od 12. prosince čerpá řádnou dovolenou, a tak byl v mezidobí veřejný prostor atakován jen výstupy hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka. Ten na obvyklou twitterovou kadenci „tatatatatatata“ zesílil zejména v období projednávání střetu zájmů premiéra Babiše v Evropském parlamentu.

Duopol Zeman-Babiš

Loňský prezidentův vánoční projev se nesl ve znamení čerstvě jmenované první Babišovy vlády, která nakonec nedostala ve sněmovně důvěru.

HlídacíPes.org pravidelně přináší Zemanovy projevy ve zhuštěné podobě, pro ty, kdo na jejich sledování nemají čas, případně nervy.

I na těchto kondenzovaných výpisech lze sledovat, že v mnoha ohledech je Zeman silným politickým hráčem a stále naplňuje svou roli prognostika. Co přesně před rokem řekl?

 • Radostných zpráv bylo loni daleko více než neúspěchů.

O úspěších

 • ČR je šestá nejbezpečnější země na světě, máme nejnižší míru nezaměstnanosti v EU.

O neúspěších

 • Každé světlo má své stíny: růst je krásná věc, ale máme nedostatky v investicích, zejména do dopravní infrastruktury.
 • Je dobře, že máme nízkou nezaměstnanost, ale stále je zde skupina lidí, kterým říkáme nepřizpůsobiví. Je třeba odebrat dávky lidem, kteří odmítají nabízenou práci.

Když Zeman řekne investice do dopravy, vybaví se především kanál Odra-Dunaj-Labe, který považuje za svůj životní úkol. Jinak se ovšem na míře investic do dopravy mnoho nezměnilo – lépe řečeno Babišovy vlády během roku nedokázaly nastartovat plánovací a stavební boom.

O migrační krizi

 • Naším národním zájmem je suverenita. Nikdo nám nemůže diktovat, koho máme umístit na svém území.

Rétorika, kterou Babiš převzal a v zahraniční politice Česka během roku dominovala. Premiér svůj postoj postavil na mnohokrát opakované větě, že ČR nepřijme ani jednoho migranta.

O povolebním vyjednávání

 • Kdybych nejmenoval Babišovu vládu rychle, vládla by zde Sobotkova vláda v demisi. A to si snad proboha nikdo nepřeje.

O předčasných volbách

 • Chci naprosto jasně říct, že to nikdy neudělám. Byl by to výsměch občanům, kteří šli k volbám. Občany nemůžete vyměnit, ale můžete vyměnit politiky.

Pevný postoj, který Zeman dodržel. Ke konci roku je situace dokonce vyšperkovaná Babišovým prohlášením, že nikdy sám neodstoupí, a Zemanovým ujištěním, že by ho případně znovu pověřil sestavením vlády – pokud by opozice uspěla s vyslovením nedůvěry.

O řečech o zmanipulování voleb zahraničními rozvědkami

 • Je to ubohé, je to trapné, je to urážející. Volby byly svobodné.

Vztahy s rozvědkami kombinované s podezřením z vlivu Ruska jsou nejvážnějším škraloupem na letošním Zemanově vládnutí. Už kvůli jeho slovům o tom, že se v Česku skladoval a vyráběl novičok, se v Senátu ustavila skupina požadující nastartování procesu ústavní žaloby. Připomeňme ještě nejmenování ředitele BIS Koudelky generálem, které Zeman údajně premiérovi slíbil, ale nedodržel. A samozřejmě jeho otevřený střet s „čučkaři“ z kontrarozvědky kvůli její výroční zprávě na konci roku.

Nízký kurs na vulgarismy

Co nás ve středu v projevu, který od 13 hodin vysílají televize NOVA, ČT 1, ČT 24, Barrandov a Český rozhlas, čeká?

Třeba sázková kancelář Fortuna téměř s jistotou tvrdí, že lze očekávat nějaký vulgarismus. Kurs na to, že se bez nich prezident neobejde, je nízký – 1,25:1.

Na co dalšího je možné vsadit?

 • Zeman pronese celé poselství v ruštině – 5000:1
 • Vysílané poselství na ČT24 bude mít čínské titulky: 4000:1
 • Omluví se (za cokoliv) – 1.75:1
 • Oznámí vlastní okamžitou rezignaci – 2500:1

O vulgarismech už řeč byla, speciální nabídka zní takto: Ukáže do kamery zdvižený prostředník – 100:1.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. Jasoň Klíma napsal:

  Nejlépe, když bude mluvit čínsky. A určitě si neodpustí svou nenávist k některým lidem, třeba padne zase jméno Bakala. Šloufovi nebyl ani na pohřbu.

 2. Zdenek napsal:

  Priznam se, mam trochu strach. Porad je to prezident CR a casto je mi stydno.

  Co rekne letos? Cekam neco o dostavbe JE, ze jedinym moznym kandidatem je Rosatom. Migranti budou nepochybne, ruku v ruce se strasenim terorismem. Nepredpokladam, ze by se znovu obul do zpravodajskych sluzeb. Naopak ocekavam chvalu Putinovi za Syrii, jak hezky z jedne vody na cisto likviduje kohokoliv, kdo nechce byt po vuli Asadovi. A aby to bylo aktualni, politicke vitezstvi Ruska bude podtrzeno potleskem moudreho kroku Trumpa, ktery uz 12. prosince rekl Erdoganovi do telefonu, ze to bali (a ten kus Syrie, ktery kontroluji jednotky s podporou USA (Kurdove), muze mit Erdogan pro sebe. Tak se Kurdove teste, zase jsme vas (my, Zapad) nechali ve stychu, ale nebojte, jakmile budeme priste potrebovat v teto mimoradne neklidne oblasti pomoci, prispechame s nejakym slibem). Cina musi byt zminena nepochybne, treba ze ty jejich telefony, co maji na Hrade vsichni, jsou uplne cajk a navic byly hrozne levny.
  V domaci politice cekam ody na Babise a jak ekonomicky rust je cite jen jeho zasluhou a kazi to jen EU s hloupou kritikou toho, jak si v CR rozdelujeme unijni penize. Cekam i chvalu na SPD, ale moc mi neni za co by to melo byt tentokrat. Snad za ideologickou pevnost v boji proti miseni ras a kultur? To by slo. Slina nepochybne poleti smerem k zbytkum toho, co byvalo CSSD, husty chrchel si nepochybne najde cil na hlave MZ (jasny dukaz toho, ze Petricek odvadi – prekvapive – zatim lepsi praci, nez se cekalo). Zbytek politickeho spektra pravdepodobne nebude stat za zminku. A na zaver prijde nejaky sebechvalny doklad uspesnosti Zemanovy ekonomicke diplomacie, treba ze se mu podarilo domluvit dodavku peti milionu mucholapek do Ulanbataru.

 3. Jochen Vogel napsal:

  Blbé jako vždy – hlídací ratlík.org hlídá co vlastně, když ani neumí vypotit objektivní nezaujatý článek?

  • ježek 80 napsal:

   tak si zustan u parlamentních listu kdyz nesneseš pravdu o tom ubožákovi z hradu

 4. fRANTIŠEK šulc napsal:

  jAKO VŽDY KAŽDÉMU Z NÁS Prezidenz ŘEKNE TY AŽ NEPŘÍJEMNÉ PRAVDY A URČITĚ VŠEM TĚM NEJVÍCE HLÁSAJÍCÍM DEMOKRACII PŘIPOMENE CO VLASTNĚ DEMOKRACIE JE A ABY JI TEDY CTILI— A JISTĚ ZDŮRAZNÍ-ŽE SE NÁM ŽIJE PO REVOLUCI DOSUD NEJLÉPE s NADĚJNĚ ROSTOUCÍ ŽIVOTNÍ UROVNÍ. Myslím si-že si neodpustí mimořádně slušněji IRONIZOVAT VŠECHNY TY Z KAVÁRENSKÝCH DEMOBLOKŮM–RÁDOBY DEMOKRATY–KTEŘÍ DĚLALÍ VŠE MOŽNÉÍ I NEMOŽNÉ -ABY JI NÁM VŠEM OSTATNÍM PŘIBRZDOVALI. —tak to předpovídám a vidím já F.Šulc

 5. petrph napsal:

  Jestli bych si dovolil svůj tip , 10:1, že pokud použije prezident Zeman během svého projevu nějakou injektivu, tak si toho během toho projevu nikdo nevšimne. A že ta vlna řízené nevole přijde v médiích až druhý den – až jeho oponenti pročtou přepis toho projevu s tužkou v ruce, větu po větě, slovíčko po slovíčku, s maximální snahou najít cokoliv, co by šlo ve vytrhaných citátech proti němu využít :)))

 6. Miroslav Schleier napsal:

  President oznámí že naše a německé pancéře už zase stojí před Moskvou. Tak bude i výše uvedení novinář uspokojen.

Přidávání komentářů není povoleno