Screenshot ct24.cz, Miloš Zeman ve sněmovně

Dva dny do voleb, Miloš Zeman promluvil ve sněmovně. To podstatné v deseti bodech

Napsal/a Robert Malecký 10. ledna 2018

Prezident Miloš Zeman využil svého práva a promluvil v poslanecké sněmovně na schůzi, na níž Andrej Babiš žádá o důvěru pro svůj menšinový kabinet. To vše ve chvíli, kdy do začátku prezidentských voleb, v nichž sám kandiduje, scházejí pouhé dva dny. HlídacíPes.org přináší jako už tradičně shrnutí Zemanova veřejného vystoupení v deseti bodech pro ty, kteří na sledování televize nemají čas, případně nervy.

Slovo k poslancům

 • Vím, že malostranské paláce jsou útulné, ale občané nejsou uvnitř. Občané jsou vně.

K premiérovi Andreji Babišovi

 • Premiérem má být jmenován předseda vítězné strany. Nesnáším, je-li toto pravidlo obcházeno a jestliže vzniká slepenec méně úspěšných stran. Je povinností premiéra usilovat o partnerství s méně úpěšnými subjekty.

O trestním stíhání Andreje Babiše

 • Od starořímských dob platí presumpce neviny. Nechme pracovat orgány činné v trestním řízení a přijměme s pokorou jejich rozhodnutí.
 • Nebylo by dobré, aby nám po pěti letech vyšetřovatel řekl: Vyšetřování skončilo, zapomeňte. Sorry jako.

O členech vlády

 • Ministr školství prezidenta potěšil rezervovaným postojem k inkluzi: Proti inkluzi protestuji jako proti zrůdnému sociálnímu experimentu.

O programovém prohlášení

 • Připomíná mi švédský stůl, kde si každý může vybrat, na co má chuť.
 • Široká shoda může panovat na prvcích přímé demokracie, přímé volbě starostů, celostátním referendu.
 • Budujme dálnice.

Jak dál?

 • Ať premiér vyjednává o vládě, může to trvat dlouho (jako například v Německu). Babiš dostane dostatečný prostor k jednání (jako například v Německu). I podruhé ho jmenuji premiérem.
 • Prezidentův návod k jednání o koalicích: 103, 108, 115, 140.

Čtěte též

Reklama

7 komentářů

 1. Petr Kaminsky napsal:

  103, 108, 115, 140 – co to je? Nejaka variace Fibonacciho posloupnosti?

 2. Ovčan napsal:

  Pan Babiš záhadně zbohatl v devadesátých letech, kdy byla provedena firmou ODS a spol, na pět minut tma, ovšem dle zákonů které mu převážně modré a růžové ptactvo předhodilo. Ptačí hnízdo dejme odhad okolo 50 melounů opět na hraně, nebo mírně za hranou zákonů.
  Ovšem co zde převedla elita za rozkrádačky za čvrt století je 50 melounů minium. Dle odhadu z Bruselu lítá v luftě okolo dvou bilionů, tudíž se nelze divit, že Amerika ohodnotila Česko na jaře roku 2017 jako rozvojovou zemi.

  • Pavel napsal:

   Jak můžeš u Babiše mluvit jen o 50 mega, zatímco vlastní desítky miliard, které ukradl našemu státu a dál jej okrádá na dotacích a veřejných zakázkách, jde mimo mě. Nechali ho nakrást si, tak to vlastně není jeho chyba, že? Opravdu čecháčkovská logika.

 3. Tondach napsal:

  Proti tomu, jak uboze vypadal, když Babiše jmenoval premiérem, vypadal včera Zeman docela dobře….co asi do něj doktoři napumpovali?

 4. Pamětník - bohužel napsal:

  Pavlovi – k „čecháčkovské logice.“ Dštít síru proti komukoli, na základě (možná i oprávněných pomluv – což je protimluv) i bez jasných aggumentů – právě to je ta čecháčkovská vlastnost.
  Zemana také nevolím, ale vyhraje li proti takovému panu Topolánkovi, – který odvolával NSZ za to, že si (před vstupem ČR do EU) dovolila varovat před vývojem ČR ke kriminálnímu státu – budu věřit, že když se Češi dostanou do úzkých najdou v sobě rozum a v uvažování i logiku.

  • NA napsal:

   Stačí mi moje paměť
   Babiš- Korunové dluhopisy: Všechno je v pořádku. Kalousek mě nechal, tak jsem si nabral. Tak to teda vracím, abyste neřekli.
   Babiš- Čapín: Všechno je v pořádku. O ničem nevím. Nevím čí to je. Má to dcera se zeťákem. Vlastně už zase já. Je to účelovka.

   Mě to stačí, abych mu nevěřil. Clinton letěl za míň.

Přidávání komentářů není povoleno
Reklama
Vážený uživateli, tento web používá k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací o cookies