Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Ilustrační fotografie.
Milan Malíček / Právo / Profimedia,

Kvůli osmi haléřům v exekuci. Za přehlédnutý nedoplatek exekutor obstavil účty i auto

Systém exekucí v České republice je byznysem, z něhož profitují především advokátní kanceláře a spřátelené exekutorské firmy. Dokazuje to v mnoha ohledech absurdní případ 39letého Jana Geberta. Exekuční firma na něm kvůli špatně zaplacené výši pokuty za jízdu načerno vymáhala 0,08 Kč, slovy osm haléřů. S odměnou pro soudního exekutora a právního zástupce se nakonec částka vyšplhala na téměř pět tisíc korun.

Janu Gebertovi trvalo zaplacení původní pokuty několik měsíců. Má tedy svůj díl viny, nicméně jeho zamotaný případ dobře vykresluje to, jak je exekuční systém v České republice pokřivený.

Lapen bez jízdenky

Jan Gebert jel pražskou MHD bez platné jízdenky v prosinci 2019. Podle právního řádu Dopravních podniků hl. Města Prahy měl posléze 15 dní na splacení pokuty ve výši 800 korun. Pokutu ale v řádném termínu nezaplatil. Pohledávku proto Dopravní podniky předaly advokátní kanceláři. K pokutě tak rychle přibyly i výlohy za právníka a soud.

„Advokátní kancelář poslala v březnu 2020 poštou na adresu trvalého bydliště pana Geberta písemnou předžalobní upomínku a elektronický platební rozkaz na zaplacení pokuty, soudních poplatků a nákladů na právní zastoupení,“ popisuje standardní proces vedoucí odboru komunikace DPP Daniel Šabík.

Podle něj Jan Gebert v březnu zaplatil pouze část pokuty. Konkrétně samotnou pokutu v plné výši , tedy již 1500 korun plus část soudních poplatků. „Náklady na právní zastoupení a zbylou část soudních poplatků ale nezaplatil,“ popisuje situaci Daniel Šabík.

Jan Gebert už si s odstupem času nepřesně nevzpomíná, proč tehdy neposlal celou částku, ale domnívá se, že ze znění dopisu nepochopil, že má zaplatit víc.

„Zaplatil jsem 1887 korun. DPP pak uváděl, že jsem nezaplatil jakési právní poplatky, což je možné, ale pravděpodobně jen pokud tam nebyly uvedeny. Vždy platím vše co mi naúčtují. Upozornění, že částka není v plné výši, jsem každopádně nedostal až do srpna, kdy už mi ale rovnou napsali o tom, že jsem v exekuci,“ říká Jan Gebert.

Bez účtů a auta

A jakže se stal osmihaléřovým dlužníkem? „Pátého srpna mi advokátní kancelář poslala upozornění, abych zaplatil pokutu i s přidruženými poplatky. Šlo o částku 1163,08 Kč. Byl jsem, ale v srpnu na dovolené a doporučený dopis jsem si vyzvedl až 27.srpna. Vše jsem pak okamžitě uhradil,“ popisuje Jan Gebert, který tím považoval záležitost za ukončenou.

Jenže částku zaokrouhlil a místo 1163,08 korun, poslal advokátní kanceláři 1163 korun. Když pak koncem září zjistil, že mu exekutor zablokoval účty a do exekuce dal i jeho automobil, byl zcela v šoku.

„Exekuční soupis mého majetku udělali 10. září 2020, tedy skoro dva týdny poté, co byly uhrazeny veškeré pohledávky, až na těch 0,08 Kč. Já jsem se o zahájení exekuce dozvěděl až 25. září, kdy mi přišlo vyrozumění,“ kritizuje Jan Gebert systém, který je podle něj nastavený na maximalizaci zisků z přidružených právních úkonů, nehledě na podstatu zákona.

„Je zjevné, že jsem projevil dobrou vůli vše uhradit, naopak právnímu zástupci DPP trvalo víc než měsíc mě o exekuci vůbec informovat. Nechápu také, proč podali návrh na dražbu mého automobilu v hodnotě asi 150 tisíc, když si peníze mohli stáhnout z jednoho ze zablokovaných účtů,“ poukazuje na absurdity Jan Gebert.

Zástupce exekutorské kanceláře JUDr. Dalimila Miky Václav Toman ale považuje postup exekutora za logický a v souladu se zákonem.

„Soudní exekutor nemá žádný legální nástroj, jak odmítnout provedení exekuce, byť na úhradu jistiny zbývá 0,08 Kč. V případě podání návrhu na nařízení exekuce je povinen exekuci provést a neexistuje žádná možnost, kdy by mohl exekuci pro tak nízkou částku odmítnout. Navíc v tomto konkrétním případu tu existovaly ještě další náklady,“ odpověděl Václav Toman na dotaz HlídacíhoPsa.org.

Podle jeho vysvětlení se exekuce tedy netýkala pouhých osmi haléřů, ale i dalších nákladů spojených právě se soudním řízením a provedením exekuce. Ta byla podle DPP zahájena 12.srpna, tedy dva týdny před uhrazením požadované částky.

Z dokumentů, které má HlídacíPes.org k dispozici vyplývá, že předexekuční výzva, která byla Janu Gebertovi zaslána 5. srpna, ale on si ji vyzvedl až 27.8., ukládá dlužníkovi uhradit dlužnou částku do sedmi dnů, nikoliv však od obdržení výzvy, nýbrž od odeslání výzvy. Poté se automaticky rozebíhá exekuce.

K té dostal exekutor v případě pana Geberta pověření od Obvodního soudu pro Prahu 4 až 28. srpna, tedy den po splacení dluhu bez osmi haléřů. Právě osm haléřů byla tedy tou dobou částka, kterou Jan Gebert dlužil DPP, zbylých několik tisíc představovaly soudní a exekuční náklady.

„To, že exekuci zahájili jsem se dozvěděl až 25. září. Žádné dřívější vyrozumění jsem nedostal. Žil jsem v domnění, že jsem dluh uhradil. Přijde mi šílené, že mě nikdo déle než měsíc neupozorní na to, že mám exekuci. Myslím, že je tento řetězec nastavený špatně,“ shrnuje své pocity Jan Gebert. Za soudní a exekuční náklady zaplatil celkem 4 780 korun. Peníze si na to musel půjčit. Touto částkou sice disponoval, jenže z vlastního účtu ji kvůli exekuci odeslat nemohl.

Byznys s dluhy

Dopravní podniky Hlavního města Prahy nadále považují takový postup za oprávněný a standardní.

„MHD není zadarmo a je normální za ni platit stejně jako za lístek do kina nebo jakoukoliv jinou službu. V tomto případě DPP v ničem nepochybil. Místo 800 Kč nakonec dotyčný cestující musel až v exekuci zaplatit částku zhruba 10 tisíc korun. Ignorovat opakovaně zaslané upomínky k zaplacení pokuty se hrubě nevyplácí,“ shrnul postoj DPP k celé kauze vedoucí odboru komunikace Daniel Šabík.

Dopravní podnik navíc neřeší, jakou částku vymáhá. Poté, co dlužník neuhradí pokutu za jízdu načerno do 15 dnů, předává pohledávku jedné ze čtyř advokátních kanceláří, které mají za tímto účelem s DPP od roku 2017 uzavřenou pětiletou smlouvu.

Jak dříve informoval HlídacíPes.org, zakázku získali bez výběrového řízení dvorní advokát a přítel prezidentova kancléře Vratislava Mynáře Roman Ambrož, dále Martin Zikmund, který vymáhal pokuty pro plzeňský dopravní podnik proslulý ještě před pár lety nejvyšším počtem dětských exekucí, kdy se dětské dluhy přeprodávaly do daňového ráje. Dalším advokátem je Stanislav Bodlák a sdružení advokátů KGS Legal.

To, že pro advokátní kanceláře i na ně navázané exekutory je vymáhání dluhů pro dopravní podniky i po zpřísnění exekučních podmínek stále výhodným byznysem, potvrdilo HlídacímuPsu.org několik odborníků, kteří se exekucemi v České republice zabývají. Jedním z nich je i právnička a zastupitelka hlavního města Prahy Hana Kordová Marvanová.

„Na vymožení 0,08 Kč věřitel moc zájem nemá, ale exekutor a právní zástupce si z toho může počítat palmáre. Tam nejde o to, kvůli čemu se dluh vymáhá, protože profit z něj je nulový, ale nulové nejsou odměny exekutorů a právních zástupců. Takže tyto drobné exekuce se roztáčejí kvůli odměnám pro ně,“ upozorňuje Kordová Marvanová.

Podle ní jde o systémový problém, který se zatím nepodařilo změnit, protože proti tomu silně lobbují právě advokátní kanceláře a exekutoři.

„Z mého pohledu si tu vytvořila zájmová skupina lidí zákony, které jí šly na ruku. Ti, kteří zákony psali, nebo prosadili, šli pak dělat byznys s exekucemi. Na to se navázala frakce státních institucí či městských firem, které, jakkoliv by za ně dluhy mohl vymáhat stát nebo veřejné instituce, vymáhání zadávají soukromým exekutorům. Dluhy tím znásobují a zvyšují dluhovou past,“ popisuje pražská zastupitelka, která se snaží prosadit to, aby si DPP vymáhal od příštího roku pokuty sám.

„Například Městská policie se domluvila s Celní správou, která pro ní pokuty vymáhá a pro dlužníky je to levnější,“ říká Kordová Marvanová.

Každý desátý Čech v exekuci

Podle Radka Hábla, autora projektu Mapa exekucí, probíhá v České republice 4,3 miliónů exekucí, kterým čelí minimálně 720 000 lidí. 70% z nich má totiž více exekucí najednou, a to u více exekutorů, což představuje zásadní problém v podobě multiplikace nákladů.

„Jako zásadní vnímám dvě věci a sice nezdravou vazbu exekutor-věřitel, která nahrává korupčnímu prostředí a motivuje vymáhat pro kamarády i uvedených 0,08 Kč a pak absenci koncentrace exekučních řízení k jednomu exekutorovi. Tím mám na mysli, že člověk, který čelí více exekucím, má také více exekutorů, což zatěžuje ve svém důsledku celou ekonomiku,“ poukazuje Hábl na problémy, které by teď mohla vyřešit novela exekučního řádu procházející v současné době parlamentem.

„Exekutor, i když vidí, že už je vedeno třeba 10 exekucí na stejného člověka, stejně musí zahájit celý proces lustrace majetku pojedenácté. Tedy píše bankám, pojišťovnám, zaměstnavateli, na úřady. My se snažíme prosadit, aby se v budoucnu exekuce jednoho člověka kumulovaly u jednoho exekutora, který by je spravoval. Tím by se ohromně ulevilo zaměstnavatelům a současně by se odstranil nezdravý byznys s exekucemi,“ vysvětluje Radek Hábl. Volná soutěž mezi exekutory o dlužníky je podle něj jednou z příčin, proč se v dluhové pasti stále nachází 10% Čechů. A jejich možnosti splatit dluhy jsou s rostoucími náklady více exekutorů téměř nemožné.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

145 komentářů

 1. Roman K. napsal:

  NEZOBRAZOVAT PRO VYMAHACE,EXEKUTORY A NABIDKY PUJCEK

 2. JMM napsal:

  „unbelievable“

 3. Lukáš napsal:

  Na jednu stranu souhlasím s tím, že někteří exekutoři se chovají jako podvodníci a zloději. Ale na druhou stranu jel pán bez jízdenky, nezaplatil pokutu v možné době a nezaplatil ani celou částku, kterou po něm chtěli potom ti advokáti, takže si za ty problémy může sám. Stalo se mi už několikrát, že jsem měl platit třeba za pojistné částku, kde byly i haléře, ale nikdy mě nenapadlo, zaokrouhlovat sumu dolů, protože je mi jasné, že by z toho byly jen problémy.

  • Cestující napsal:

   T osice ano, ale pro 0,08Kč dělat exekuci a komplikovat život zablokováním účtu, exekucí auta je přes čáru. Navíc si tu částku mohl ze zablokovaného účtu strhnout. Pak se nedivme, že v některém dlužníkovi bouchnou saze a odkrágluje exekutora i s právní firmou k tomu. Sami tomu nahrávají, když člověka takto zaženou do kouta!

   • Žabka žabička napsal:

    Nic proti tomu, ale dokud je to dáno zákonem, tak neexistuje možnost takto zanedbatelnou sumu nevymáhat. Tudíž myslet si, že je to „přes čáru“ je s spolu se snahou o změnu platné legislativy to jediné, co můžete dělat. A v tomto konkrétním případě jde spíš než o opomenutí konkrétní osoby o cílené jednání lajdáka. Nesoudím jej za jízdu „načerno“, ale za podivné shody okolností v jeho případě (nezaplacení celé částky, nevyzvednutí obsílky včas, svévolná změna částky k úhradě)…

   • Sam - Moravský idiot napsal:

    To je právě ono , exemplárně potrestat.

    • karel napsal:

     …….popravit !!!!!!!!! jízda bez jízdenky – setnout hlavu……….a zabavit majetek !!!!!!!!!!!!!!!!

   • Milan Maňák napsal:

    Pak by jste je mohl žalovat vy že vám dluží 0,02 haléře a podat návrh na exekuci

   • KG napsal:

    Problém NENÍ v exekutorech, ale v poslancích a senátorech !!!

  • Šenkýř napsal:

   Lukáš podle mého názoru v civilizované společnosti se do 0,50 zaokrouhluje dolů a nad nahoru

   • prcekalenka napsal:

    Souhlas. Taky nás to ve škole takhle učili. Exekutoři chodili asi do jiných škol.

    • Vaclav napsal:

     Asi jste nebyl nikdy nakupovat,neboť pokud je cena výrobku uvedena např. 8,20Kč, tak po vás obchodník bude automaticky chtít zaplatit rovných 9 Kč.Tak marně přemýšlím,proč za těch ošklivých komunistů žádní exwkutoři nebyli zapotřebí.Aha,to ještě nebyla ta svoboda a demokracie.

     • Ludek napsal:

      lzete i v obchodech se podle zakona zaokrouhluje dolu

     • Lenka napsal:

      Tak to asi těžko, částka u obchodníka 8,20Kč je pořád 8korun,asi jste nechodil do školy.

   • Radek napsal:

    S civilizovaností společnosti tohle nijak nesouvisí. Zaokrouhlovat si můžete co chcete ve svém soukromí, když se bavíte s přáteli u piva o délce penisu nebo s manželkou počtu vypitých panáků a podobně, případně když v inzerátu na prodej auta uvádíte zdvihový objem motoru.
    Pokud ale máte něco zaplatit (a orgánu státní správy obzvlášť), nemůžete si svévolně zaokrouhlit nic, k tomu prostě nejste oprávněn.

    Když si vezmete spotřebitelský úvěr a máte měsíčně splácet 4897 Kč (příklad), taky si to nemůžete zaokrouhlit na 4890 a myslet si že je to v pohodě, vždyť „v civilizované společnosti…“ atd.
    Kulový, Jasánek, kulový!
    Počítač v bance to okamžitě vyhodnotí jako nezaplacení smluvně sjednané splátky a Vám, plně po právu, přijde upomínka/výzva k uhrazení daného nedoplatku.

    „Jan Gebert jel pražskou MHD bez platné jízdenky v prosinci 2019. Podle právního řádu Dopravních podniků hl. Města Prahy měl posléze 15 dní na splacení pokuty ve výši 800 korun. Pokutu ale v řádném termínu nezaplatil.“

    O čem jako chcete dál diskutovat? 15 dnů měl na to aby zaplatil těch osm set a on tak neudělal?!? Takhle se chová 39letý člověk? To je přístup 5letého děcka které ukradne v obchodě rohlík a strašně se pak diví že mu
    táta doma nebo ještě v tom obchodě naplácá!

    Tohle je jediné na čem záleží, tím taky mohl článek skončit. Exekuce vůbec nemusela být kdyby p. Gerbert:

    1) nejel „načerno“
    2) zaplatil těch 800 Kč pokuty v oněch 15 dnech
    3) nic nezaokrouhloval, ale namísto 1163,08 poslal advokátní kanceláři 1164 nebo třeba 1170 Kč.
    4) atakdále, atakdále, atakdále.

    „Dokazuje to v mnoha ohledech absurdní případ 39letého Jana Geberta.“

    Ano, je skutečné absurdní že v dnešní době, s internetovým bankovnictvím, s mobilním bankovnictvím, s „chytrými telefony“ atd. se najde někdo tak hloupý, že nejenomže jede v MHD načerno a nechá se chytit, ale ještě je tak nesmírně hloupý že pokutu nezaplatí OKAMŽITĚ, během pár minut/hodin/jednoho dne a nakonec místo 20 Kč? za jízdenku ho ta cesta stojí víc než 5000 Kč. A ne kvůli „zlým exekutorům“, ale jen a jenom kvůli jeho blbosti. Rčení „za blbost se platí“ nevzniklo jen tak, je ze života a p. Gilbert a jemu podobní hlupáci jsou toho dokonalým důkazem.

    „Janu Gebertovi trvalo zaplacení původní pokuty několik měsíců. Má tedy svůj díl viny…“
    Ne, nemá nic jako „svůj díl viny“, má 100% podíl viny.
    Měl by mlátit hlavou do zdi a nadávat sám sobě jaký nebetyčný pitomec je a ne fňukat jako malé děcko že jsou na něj zlí.

    Jedna jízda pražskou MHD za 5000 Kč? „A to se vyplatí“, že, pane Gerberte?!? To jste si za ty prachy mohl objednat americkou limuzínu i s nějakou lehčí děvou jako zpříjemněním jízdy a nebyl byste všem pro smích!

    • jarek napsal:

     Můžu zaplatit 8 haléřů v hotovosti?

    • Martin napsal:

     Jj, to se to píše … ale až se tonedejbože stane Vám, budete mluvit jinak.
     Je to sprostota. Podle mě by měla být stanoveno, že nelze vymáhat jistinu, jejiž nominální hodnotu nelze zaplatit v hotovosti – a to haléře nejde.
     Jiné by to bylo, kdyby byl rozdíl 1,- Kč a výše – tato hodnota je zaplatitelná standardními platidly.
     Zase jednou zákondárci víc řešili vlastní ceny v bufetu namísto věnování se správné předloze zákona … ach jo, holt už bylo líp … a současná garnitura nic nezměnila … vlastně jo, jen zadlžila rekordně všechny lidi …

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Jistě, že neměl ten člověk jet na černo, atd. Ale pokud nelze reálně zaplatit 8 haléřů (ale ani jinou částku v haléřích), musí tuto skutečnost zákonodárci zohlednit úpravou zákona. Tím by bylo zamezeno skutečně sprostě zištnému chování exekutorů, ke kterému lemplovství našich současných zákonodárců, přímo vyzývá. Když byly zákonem zrušeny haléřová platidla, měly být současně s tím upraveny i s tím související zákony, nařízení a pod. Ono by se nic nestalo, kdyby třeba v příslušném zákoně bylo, jak zaokrohlovat dlužné částky a to bez výjimky, vždy stejně. I počítače a ekonomové a účetní by to nejspíše zvládli.
     Autorce je nutno poděkovat, že na takový lapsus zákonodárců poukázala a tozejména v těch souvislostech kdy lze a také je,toho zneužíváno v neprospěch lidí obecně. To, že se nikdo nenínikým nucen se zadlužit, kvůli černé jízdě v MHD, by nemělo být používáno jako relevantní argument, je to přinejmenším nevkusné.

    • zdeněk Novák napsal:

     další chytrolín. ja mam za to ze halere byly zruseny tudiz dle meho nazoru to pan uhradil spravne a chovani exekutora je na trest zabaveni celeho jeho majetku tecka

    • pip69 napsal:

     Co slušné mravy?

   • Jakub napsal:

    Prosím, přečtěte si článek znovu a pořádně. Pan zaplatil zcela zjevně jen čas pohledávky, a to až po proběhlém soudním řízení, to znamená že vcelku poklidne ignoroval lhůtu určenou dopravním podnikem a následně zákonem na úhradu. Z toho co je v článku uvedeno dluzil ještě více než 1.500,- Kč. Bohužel dluzil na jistine 0,08 Kč a zbytek na příslušenství, chápu, že když se napíše dluh 0,08 s příslušenstvím, dá se z toho udělat nádherný tendencni článek o tom, jaký je pan chudák a jak ho všichni okradaji, ale ono těch 0,08 kc s příslušenstvím může být klidně půl milionu celkem, protože příslušenství je úrok, úrok z prodlení a náklady soudního vymáhání. A aby to pan završil, tak následně ignoroval i predexekucni výzvu, která ani není povinná a nedoplatil, takže byla zahájena exekuce. Pak zaplatil, ale to už exekuce běžela, takže tvrzení, že na něj někdo podal exekuci pro 0.08 Kč je děsná blbost, nicméně chápu, že pro HP je to skvělá možnost si jako tradičně kopnout do exekučního exekutorů. Bidna novinariny klaunu

  • Milan napsal:

   Souhlasím s Lukášem. V tomto případě je jasná chyba na straně dlužníka. Není možno hledět jen na dlužnou částku 0,08 Kč. Dlužník svým laxním jednáním zbytečně zaměstnával další úředníky. Něco to o dlužníkovi napovídá.

   • Franta napsal:

    V tomto případě není chyba na straně dlužníka, ale na straně státu. Pokud existují zákony, které umožňují exekuovat osm haléřů způsobem, že to naroste na pět tisíc aby se mohli paraziti napakovat je něco špatně.
    Vás tipuji na zaměstnance exekutora, takže chápu, že tenhle zlodějský systém budete obhajovat. Jen tak mimochodem nevšiml jste si, že ten pán zaplatil už několik pokut za svojí chybu? A tak proč ho ještě pořádně neosolit exekucí na osm haléřů? Tohle obhajujete? Jste normální?

    • Jirka Pokorný napsal:

     Naprostý souhlas.

    • Eva napsal:

     Nikdo v tomto státě neudělá pořádek s exekutory. Tak pán má
     zaplatit částku 1163,08, Tak když zaplatí 1164,-Kč, tak si myslím, že
     vznikne zase přeplatek částky. Vzpomínám si, jak mě Finanční úřad
     vypočítal daň, podobnou jak pánovi s haléřama, i když haléře už
     neexistují. Zaplatila jsem a zaookrouhlila směrem nahoru, a několik
     let mi chodí složenky a k tomu vždy připojena poznámka, že mám
     přeplatek 0,30 haléřů. Ale ještě mi nic za ty roky nevrátili.

   • Arnošt napsal:

    Nechápu proč se uvádí haléře když už mnoho let neplatí. Za housku platím 2.50 Kč. A na 3 Kč mi nevrátí mám je dát k soudu? Za těch let by to byla pěkná suma. Co poradíte?

    • Cenda napsal:

     Zaplať kartou 2.50.

    • Milan 63 napsal:

     V bankovním styku se převádí i haléře.Ty byli zrušeny jen pro hotovostní platby.Třeba platba za telefon je 358,51Kč.Když to zaplatím b.převodem,tak to převedou na haléř přesně.Když budu platit složenkou,tak to zaoklrouhlí na celé koruny nahoru.

     • Falmer Vojtěch napsal:

      A když budete mít zaplatit 358,41, tak to zaokrouhlí na celé koruny směrem dolů.

     • David napsal:

      Zákony jak za Karla IV.

    • haha napsal:

     raději ne oni by zdražili na rovnou a to místo 2,50 na 5kč jak to u nás chodí

  • Jirka Pokorný napsal:

   Je dobře, že to takto hájíte, neboť si jsem naprosto jistý, že Vaše koncesionářské poplatky a poplatky sdružením OSA a podobným nejsou rovněž uhrazeny. Je mi jasný, že napíšete, že máte vše ok.

  • Milos Burget napsal:

   Sděl mi jak zaplatit 6 haléřů.

   • Falmer Vojtěch napsal:

    Však když budete zlobit, tak vám to dobrák exekutor napočítá i s vysvětlením.

   • veselý kaktus napsal:

    odpověď už zazněla:
    – bankovním převodem – přesně.
    – hotově či složenkou to prostě bude 1 kč, bohužel.

   • Leo Beran napsal:

    Bankovním převodem!!!

   • haha napsal:

    trochu připilovat a je to

  • Háňa napsal:

   Přesně tak. Dobře tak vykukům, co si myslí, že někoho přechytračí, ale nemají čím. Nejdřív jede načerno, potom nezaplatí pokutu a čeká, že se na to snad zapomene, potom dál otálí s další obsílkou, a nakonec, když už vidí, že se z toho nevykroutí, jim
   pošle méně, než má, aby jim to ukázal. Jestli jde o haléře nebo korunu nebo stovku, to nehraje roli – účetnictví si nehraje na hodně a málo, ale na přesná čísla.

   • Ludek napsal:

    To se muze stat kazdemu, mate litacku a pri kontrole zjistite, ze vam vcera vyprsela. Ono jde taky o to, ze ten system v Praze je schvalne nastavenej, aby lidi jezdili na cerno, vyplati se jim to.

  • Krkowitz fon Milowitz napsal:

   Vtakovém případě celou častku neplaní a asi ani nikdo jelikoš i 1 kč STÁTních dluhopisů se zaokrohluje zásadně dolu !!!!
   Jinak pokuty by mněli být zásadně příjmem vždy státu a ne soukromích korporací či lichvářů,
   A Exekutorský úřad je soudem nišího stupně jak to že si může pacahtel lichvář,drogový díler atd vybýrat kdo mu provede legalizaci nelegalních výnosů na poškozeném.

  • Falmer Vojtěch napsal:

   Skutečně osm haléřů není žádný dluh, nebo tady snad zaokrouhlování částek neplatí? Je to jenom obyčejná zlodějna, kdy si exekutor dělá co chce a stát mu to posvětí. Je jen škoda, že po roce 1989 nám nebyla nadiktovaná Německá ústava a v první řadě jsme již neměli mít tu kdysi hnědou korunu. Pak by nemohl vzniknout dluh osm haléřů, když nemáme haléřové mince.

  • A. S. Pergill napsal:

   Těch 0,08 tam mohlo klidně vzniknout nějakým počítačovým převodem jako artefakt. např. koruna mezi přesunem té částky mezi dvěma bankami trochu oslabila. Nehledě k tomu, že haléře ani nemáme, a tak by se to mělo okrouhlit na celé koruny, tudíž dolů.

  • Petr napsal:

   Stačilo poslat dopis v, pán by jistě rád zaplatil i s náklady na poslání. Jenže to by bylo moc jednoduché a levné a nikdo z z těch hyen by se nenažral.

  • MILOSLAVCHMELA napsal:

   Takove jednani presahuje vrchol sikanovani podvod za asistance nezakoneho zakona nezakonych jednani.Zemi tvori narod,vlastenci,predkove,co budovali dreli,bojovali,umirali,to vsechno pro nasi svobodu a nezavislost ve svate zemi.Pokud lide,vlastenci,obcane rozvracene republiky nedokazou drzet pohromade dokazi k rozpadu,rozkradu a kazdy mafiansky zakon bude novy od pocatku.znovu budovat,drit,umirat,hledat novou vlast,svobodu pro nove pokoleni.Prekreslovat mapy prepisovat historii majetky,vrazdit,zavirat.je to dokola a hlupaci si mysli ze jsou chytrejsi nez ti hloupejsi.Dva se perou a treti se raduje

 4. Karel D. napsal:

  Takto nastavené exekuce já osobně vnímám jako státem organizovaný zločin ve prospěch určitých zájmových skupin.
  To je přece proti smyslu práva, spravedlnosti.
  Ministerstvo spravedlnosti by možná mohlo zvážit přejmenování na Ministerstvo organizovaného zločinu.

 5. martin napsal:

  Zakon c.120/2001 Sb.
  Zákon o soudních exekutorech a exekuční činnosti (exekuční řád) a o změně dalších zákonů
  platnost od 03.04.2001
  ucinnost od 01.05.2001
  tehdejsi premier: ing. milos zeman

  • Zdeny napsal:

   No a schválila tenkrát celá vláda, senát i prezident?

   • martin napsal:

    je to podobny jako zakon na podporu OZE prosazeny sosanama v 2005, ktery nas behem 20 let (10 uz mame za sebou) prijde na 1bln korun.
    lidi jako ty to hazej na vsechny okolo, jen ne na ty kdo to prosadil – sosany.
    exekutorsky zakon prosadil zeman coby premier, tak to je jeho dilo

    • Žabka žabička napsal:

     Prosadil? Snad kontrasignoval. V platném znění vidím podpisy Klaus v.r., Havel v.r., Zeman v.r. A v záhlaví se kromě jiného praví toto: Parlament se usnesl na tomto zákoně České republiky… Nevzpomínám si, že by kdy v historii ČR byl čistě socanský parlament. Neodvažoval bych se tedy tak jednoznačně připisovat „tlačenku“ jen Zemanovi. Nebo že by gauneři jinde než u socanů už nebyli?!

     • martin napsal:

      model, kdy vlada ktera vladne a prosazuje zakony, hodi vse co se ji nepovede na nekoho jineho, zaved zeman a babis to od nej okoukal.
      oba jsou v tom mistri, ale babis, to musim priznat, je v hazeni svych chyb na jine, velmistr.
      a ty jim to zeres

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Je to zbytečné o tom s „Martin“ diskutovat. I blbost je Boží dar.

     • martin napsal:

      ja vim oskare, vy komunisti a jejich priznivci nediskutujete, vy bud rozkazujete, nebo slepe poslouchate

  • Stanislav napsal:

   Zákony přijímá Parlament ČR, nikoliv vláda a premiér.

   • jos napsal:

    Mimochodem jedním z autorů tohoto svinstva je paní Marvanová.

 6. Pepa napsal:

  Že je pražská MHD banka hyen víme už dávno. Český exekutorský systém má jen vznosné jméno, ve skutečnosti jde prostě o brutální mafii pracujícím dozorem, cílem této mafie vůbec není vymoct peníze věřiteli, ale bohatě si namastit vlastní kapsy na úkor dlužníka.
  Stát už mnoho let jako naprosto bezzubá babka přihlíží, jak exekutorská mafie drancuje ČR a nikdo není schopen jim v tom jakkoli zabránit.

  • Šenkýř napsal:

   Pepo, nikdo jim v tom nemůže zabránit – a co ovčani antorouškaři, nebo Mlinářovic revolucionáři a další ochránci lidských práv a svobod, tam je velký prostor.

  • Jirka Pokorný napsal:

   Naprosto souhlasím. Navíc, je jejich pravou rukou policie, která jim dává informace například o autech, jež jsou v exekuci. Exekutor nedělá vůbec nic, až na fakt, že zabavené věci odhaduje na 1% skutečné ceny. Exekutor je zákonem chráněný zloděj, proti kterému se navíc nejde ani bránit. To však v našich zákonech nejde ani proti „obyčejným“ zlodějům a když už, tak vy přijdete o majetek a zloděj si připíše pátou podmínku.

 7. Vít Balabán napsal:

  Nedivím se,že jsou média plná nabídek půjšek,úvěrů a všeho možného.Tady se žije a profituje z hlouposti lidí a důvěřivosti,stát exekutory a podobnou svoloč hájí,je v tom taky.Dokud si to lidi nechají líbit bude se dít dál..Šmejdi na entou

 8. Mirek napsal:

  Stalo se mi něco podobného, dotyčný exekutor mi vrátil vše i s úroky z vlastního, myslím, že to již nikdy a nikomu neudělá. Kde nefunguje spravedlnost, musí si ji člověk zjednat sám a není to zas tak moc složité.

 9. virus napsal:

  To jsou jen další zrůdnosti kapitalizmu , za totáče by se tohle nemohlo stát , protože doprava byla levná a vše se řešilo na místě !

  • martin napsal:

   za totace bys dostal 15 roku za neco co bys neudelal
   a kdyby soudruzi potrebovali sousedy vystrasit jeste vic, tak by te poslali na sibenici

   • virus napsal:

    Jako manžele Rosenbergovi v USA ? Napište o někom , kdo tu dostal 15 let za nic ! Kolik těch případů bylo za Husáka ? Havel ty “ nevinně “ odsouzené amnestoval a výsledkem bylo skoro 200 zavražděných skutečně nevinných lidí . Co zastřelení hladoví demonstranti za 1. republiky , ti přišli o život i bez soudu ! Co miliony mrtvých při agresi západních kapitalistů do Iráku , Afganistánu , Libye , Syrie , další miliony uprchlíků islamizují EU !

    • martin napsal:

     komunisti u nas 250 lidi povesili, 5-10tis zavrazdili pri vyslesich, pri snaze utect na Zapad a v koncentracnich taborech, a 200tis zavreli do komunistickych koncentracnich taboru. byli takovi, kteri byli odhodlani proti komunistum vest valku, protoze oni ji vedli proti cele zemi, ale naprosta vetsina z nich nic neudelala, jen treba nechteli vstoupit do JZD.
     amnestie Vacla Havla se nevztahovala mj. na osoby osouzene za vrazdu. vrazi, kteri vrazdili dal po propusteni z vezeni, byli standardne propusteni po vykonu trestu, nebo pri splneni podminek po 2/3 vykonaneho trestu, jak bylo v souladu s tehdy jeste komunistikymi zakony.

     • A. S. Pergill napsal:

      V Brně jeden havlovsky amnestovaný znásilnil a zavraždil studentku pedagogické fakulty. Bylo kolem toho tehdy velké dusno. Problém je, že v době, kdy ten zločin spáchal, by už byl venku i bez amnestie. (A kdyby havlovci nezrušili trest smrti, tak by jako vraždící recidivista právem visel.)

      Zásadní věc ovšem je, že komunistický režim se snažil nadělat ze svých oponentů kriminální živly. I např. Jazzová sekce byla odsouzena za ekonomické delikty, nikoli za politiku. Skauty a junáíky zase likvidovali na základěš „porušování hygienických předpisů“ (které PO běžně porušovala taky, už proto, že byly účelově formulovány tak, aby se splnit prostě nedaly). V této situaci se nic jiného než plošná amnestie udělat reálně nedalo. Zejména když komunistická justice absolutně s demokratickým režimem nespolupracovala (a činí tak v podstatě dodnes).

     • Volimbabise! napsal:

      Ty jsi minulým režimem úplně nemocný , zapšklý. Je vidět že jsi mladý ,zaslepený nenávistnou propagandou bulvárních a rozvracejících plátků. Vůbec nevíš o čem mluvíš. Tohle může psát jen člověk co nezažil oba systémy. Každý starší nebo důchodce, kdo nejede podle tvojich not je komunista a nepotřebný! Trochu jsi zaspal dobu, na komunisty se dalo nadávat tak před 20ti lety, teď už je to jen volání do tmy. Ty statisíce lidí v 89 v ulicích byli kdo? komunisti, dnešní netahavý (ne všichni) mladí? Měl by jsi se léčit, jsi nemocný. Ještě pár let a současná doba předběhne ,co se úmrtí, násilí a krádeží týče, celý socialismus. Zažil jsem oba systémy , byl jsem vyslýchaný STB atd., ale kdybych si měl vybrat, tak bylo dřív lépe!

     • Oskar (hanák z Hané) napsal:

      Nepapouškujte, co jste snad ani nikde nečetl, jen slyšel.
      Já jsem v té době žil a v době kdy moji rodiče byli při znárodňování jejich majetků zavřeni, oba, jsem byl jako 16ti letý 3 dny a noci vyslýchán na StB a pak celý zbytek života sledován jako osoba ne přátelsky nakloněná budování socialismu (někdy mám pocit, že to sledování nějaká demokratická instituce převzala a že běží dál), takže nemám důvod ohajovat komunisty, ale Vás musím Vás upozornit, že o té době bohapustě lžete třeba v tom, že komunisté vedli válku proti celé zemi. Bylo to tak, že ta celá země, až na pár výjimek jako byli moji rodiči a jim podobní, ty komunisty zvolila a průběžně mnoho let opětovně volila a jsem přesvědčen, podle Vaší rétoriky, která silně komunisty z padesátých let připomíná, že Vaší rodiče, případně spíš prarodiče je poctivě volili při každých volbách, pokud se přímo nepodíleli svým členstvím ve státostraně KSČ a v jejich represivních orgánech, na osudu takových jako jsem já a naše rodina.
      Poznámka: Dva z těch 248 osob popravených z politických důvodů komunisty, jsem dobře znal a byli to svým způsobem moji o pár let starší kamarádi a od otce jednoho z nich, Vlastíka Železného, jsem měl svého psa Alana. Mě možná od podobného osudu zachránilo jen to, že jsem nebyl pro své mládí vhodný objekt k tomu, abych byl s jejich činností spojován.

     • martin napsal:

      oskare, tenhle svuj blabol, ze te StBaci vyslychali tady recyklujes uz ponikolikate. v KPV (Konfederace Politickych Veznu), kam me prived tata, sem nepoznal nikoho, kdo by komousum pochleboval aspon z casti jako to delas ty. podle me ses jen nastrcenej trol, kterej pise do diskusi za penize, nebo z presvedceni…

     • martin napsal:

      hele kluci, vy dva nade mnou (volimbabise! + oskar), me tak napada, nejste v troli farme sousedi co opisujou jeden od druhyho? nebo nejste jeden a ten samej?
      a kdyz si dam mas dva za sebe, dava mi to smysl:
      volimbabise! oskar.

    • Oskar (hanák z Hané) napsal:

     Jak jsem už napsal výše v souvislosti s komentářem od „Martin“, blbost je také Boží dar. Manželé Rosenbergerovi v USA té věkové kategorii, co je „Martin“, nic neříkají a o zločinech USA v tak zvaných rozvojových zemích, prostě ta generace nečte, nudí je to a navíc všude naráží na to, že za všechno můžou komunisti. Už celých 31 let.

     • martin napsal:

      oskare, to ze rosenberg byl prokomunistickej spion, kterej mimo jine komunistum dopomoh k sestrojeni atomove bomby, je prokazany. to, ze jeho zena byla taky prokomunisticka spionka prokazany neni, to je velmi dobre znama historie.
      takze ano, mozna tedy, ze v 300mil USA zavrazdili nepravem obvinenou manzelku prokomunistickyho spiona. u nas zase v 10mil cesku komunisti zavrazdil 250lidi v politickych procesech, tedy v prepoctu na pocet obyvatel ceskoslovensti komunisti vedou 7500:1 nad USA.
      a kdyz vezmes samotny hnizdo komunistu – CCCP, tam jen behem velkych cistek komunisti zavrazdili 750tis lidi. v prepoctu k USA tak rudi teroristi vedou 1:1250000, tedy vic nez 1:1milionu. a to se jedna jen o roky 1937-1939.
      oskare, obhajujes neobhajitelny

     • A. S. Pergill napsal:

      Rosenbergovi byli špioni, jednoznačně vyšší vina byla na Rosenbergové. Významně se podíleli na tom, že SSSR získal jadernou zbraň a stal se supervelmocí. Což se promítlo do osudu střední a východní Evropy po válce, do výsledku Korejské války apod. Je také zajímavé, že neměli zájem žít v socialismu, jen ten socialismus pomáhali vnutit druhým. Když se kolem nich začala stahovat síť, měli šanci emigrovat do „tábora míru a socialismu“, ale chtěli si užívat v civilizované zemi. Takže na to dojeli. Kolem procesu byla jediná nejasnost, spočívající v tom, že Rosenbergovy a spol prozradil „krtek“, kterého měla US tajná služba v Kremlu, a že existence tohoto agenta musela zůstat utajena. Smrt si jednoznačně zasloužili. Spíš by si ovšem zasloužili popravit, zresuscitovat, popravit, zresuscitovat atd., aby byli „odměněni“ za každou ze svých obětí. A nebo nějakou „hru kočky s myší“ na způsob děje staršího českého filmu „Já, spravedlnost“ (https://www.csfd.cz/film/1017-ja-spravedlnost/prehled/), kde takto nakládali s Hitlerem.

     • Pavel napsal:

      Můžeš ty „zločiny v tak zvaných rozvojových zemích“ konkretizovat a nebo tady jen pustě žvaníš? Že ruSSovětský režim podporou teroristických skupin a vraždících maniaků na trůnu zdevastoval řadu afrických a jihoamerických zemí, ses asi ve 40 let starém rudém právu nedočetl, nečtoucí oskare.

 10. Markéta Špačková napsal:

  Napsali sice jména vymahacich agentur, ale jméno soudce, který svým rozhodnutím uvedl celý proces do pohybu zde schází.

 11. jarek napsal:

  Jedna pozitivní věc se na tom dá najít, že paní Marvanová, jako jedna z mála advokátů stojí, již léta na straně spravedlnosti, na rozdíl třeba od pana Sokola, Který vždy hájí ty největší grázly

  • Jeroným napsal:

   Jel načerno, správně dostal pokutu. Kdyby zaplatil 800 Kč nemusel zaplatiti 10000 Kč. A vo tom to je. Rovněž nelze chválit systém, podle kterého se na exekucích mohou přiživovat další osoby.

   • Kalfa napsal:

    V civilizovaném světě existuje zpětná vazba počítající s možností buď děravé paměti či nemoci nebo jen dezorientace v čase, jmenuje se „upomínka“. Nezaregistroval jsem, že by DPP tuto možnost využil. Zde se jedná o lautr stejnou zhovadilost jako kdybych na DPP uvalil exekuci jen proto, že dotyčný „spoj“ nedodržel jízdní řád.

    • Jakub napsal:

     Tak si článek přečtěte znovu a pořádně, dostal dvě upomínky a platební rozkaz od soudu. To už je i na deravou paměť hodně zapominani

 12. Markéta Špačková napsal:

  Soudce, jehož jméno zde uvedeno není, má také odmenu za své rozhodnutí poslat člověka do exekuce. Bývá to asi částka přes 2000Kc asi i víc, přesně nevím, ale bývá to přesně uvedeno v dopise o rozhodnutí soudu, který pánovi nepřišel, jak se uvádí v článku. S tím, že soudce v dopise uvede, že musí být uhrazena také jeho odměna i dluh, který se stále bude útočit procentuálně, dokud nebude uhrazen. To také bývá v rozhodnutí přesně vyčísleno. Pokud se člověk odvolá, na odvolání proti rozhodnutí soudu má 30 dní, stejný soudce jeho odvolání přezkoumá a vydá nové rozhodnutí, ve kterém potvrdí svůj předcházející rozsudek, že exekuce je nutná, a za toto své nové rozhodnutí si opět naúčtuje poplatek asi kolem 2-3 tisíce korun, které musí člověk v exekuci uhradit. Jednou se mi také dopis od soudce ztratil a nepřišel, takže se to asi děje.

  • Martin Červinka napsal:

   Vážená paní Špačková,

   není mi jasné, z čeho dovozujete, že soudce má z nějakého rozhodnutí 2.000,- Kč, když soudní poplatek, který se platí v souvislosti s podáním žaloby, je příjmem soudu. Soudci jsou placeni pevnou částkou stanovenou dle § 28 zákona č. 236/1995 Sb., o platu a dalších náležitostech spojených s výkonem funkce představitelů státní moci a některých státních orgánů a soudců a poslanců Evropského parlamentu, a nejsou žádným způsobem na rozhodování hmotně zainteresováni. Váš komentář tedy jednoznačně vypovídá o naprosté neznalosti problematiky na Vaší straně a usvědčuje Vás z toho, že tomu, co komentujete, vůbec nerozumíte.

  • Cenda napsal:

   To není odměna konkrétního soudce, to jsou zákonem dané soudní poplatky, příjem státu.

 13. Jan Ondračka napsal:

  Dobrý den ,nedivím se že lidé chtějí exekutory střílet jak škodnou zvěř i s rodinami plně to schvaluji sám jsem se dostal vinou jednoho takového s exekutorského úřadu Chrudim do problému který potom přerostl v milionové platbu .A o co víc při jakékoli stížnosti na na exekutorské komoře tak se Vám jen vysmějí a pokračují dál ve svých zlodějnách viz případ exekutorský úřad Přerov a další . Takže pokud tu nebude převrat a obyčejní lidé to nevezmou do ruk tak exekutoři budou krást a hrát si na neviňátka viz. jako obvykle ex. Přerov a další .Děkuji

  • Vít Balabán napsal:

   Jak píšu výše:stát toto zvěrstvo podporuje páč sám na tom profituje,proč by si řezal pod sebou větev??!!Cokoliv opačně stát zkazí či neudělá vůbec tak se nic neděje,ale obráceně jsou to zvěrstva.Až to jednou vezmou lidé do svých rukou možná….

  • A. S. Pergill napsal:

   V některých státech došlo opravdu až k tomu vystřílení exekutorů zoufalými pronásledovanými. Výsledkem byla legislativa, kdy např. odměna exekutora nesmí být vyšší než vymáhaná částka. Za částku 0,08 Kč. by exekuci nikdo nedělal.

 14. Jeroným napsal:

  Boj dlužníků s podnikavci. Obojí si zaslouží odsouzení slušných lidí.

 15. Markéta Špačková napsal:

  Tak už jsem ten starý rozsudek našla, aspoň byli slušní, že to poslali. Ale normální člověk se v těch pojmech asi moc nevyzná. Soudkyně na dvou stranách obhájila svůj rozsudek a zakončila to takto: Povinné nevznikl nárok na náhradu nákladů tohoto úseku řízení; o případných nákladech oprávněného, které mu vznikly v souvislosti s návrhem povinné na odklad exekuce, rozhodně soudní exekutor v příkazu k úhradě nákladů exekuce.
  Zase se šlo do 15 dnů (je zde uvedeno 15 dní) odvolat a pokračovat dál v soudních tahanicích.
  A potom přišel dopis od exekutora rovněž nazvaný jako Usnesení, který vyčísluje náklady takto:
  Jistina: 34.416,23Kc
  Úroky ke dni…: 14.372,15 Kč
  Náklady oprávněného v nalezacim řízení: 6892,32Kc
  Jakož i k vymožení nákladů oprávněného v exekučním řízení a nákladů této exekuce ve výši: náklady oprávněného 2843,50Kc, náklady exekuce 14592,60Kc (uvedené náklady exekuce jsou pravděpodobnými náklady a budou vyčísleny v příkazu k úhradě nákladů exekuce) tedy ke dni vydání tohoto usnesení k vymožení nároku celkem ve výši 66.500,80Kc. Atd. se odvolávají na různé zákony a vyzývají atd. a v závěru je znovu rozpis castek, jen podrobněji jako (trochu se to rozchází, ale konečná částka je stejná):
  Jistina 31 353,71Kc
  Úroky 11 811,07Kc
  Náklady oprávněného 2843,50Kc
  Náklady nalézacího řízení 6892,32Kc
  Odměna exekutora 8360Kc
  Náhrada hotových výdajů a náhrady ve smyslu paragrafu 14 a 15 vyhl. 330/2001 Sb. 2879,84Kc
  DPH 2360,36Kc
  Celkem 66500,80Kc.
  Poučení: Proti tomuto usnesení není přípustný opravný prostředek.
  Atd. Kdy a kde atd.
  Tito byli aspoň slušní, že to vůbec poslali, aby člověk vůbec věděl, že se něco děje.

 16. Igor Heřman napsal:

  Dobrý den , opět tendenční článek. Sice je uvedeno , že mu byl poslán el platební rozkaz ale dál už to nijak nepopisují. V případě , že ho nepřevzal byl autoomaticky zrušen a po nějaké době nařízeno jednání u soudu. Opět dopis a opět zřejmě nepřevzal. Pak soud vydal rozsudek. Opět dopis. Opět nepřevzal. Po nějaké době výzva od exekutora. Opět dopis. Opět nepřevzal. Tedy typický dlužník co nepřebírá poštu!!! Další nepravda, že ze zablokovaného účtu nemůže zaplatit exekutorovi. Může a právě jen a jen exekutorovi !

  • Kalfa napsal:

   Víte, byl jsem svědkem jak PČR přišla zatknout advokáta, prý proto, že nepřebírá poštu od soudu. Vyšlo najevo, že ji ani přebírat nemusí pokud disponuje Datovou schránkou na kterou je mu soud ze zákona prioritně povinen mu poštu posílat. Prostě si nějaký (á) úředník (ice) ani nenamáhali zjistit zda datovou schránku má, věru podivné pochybení od soudního úředníka.

  • Jirka Pokorný napsal:

   Exekuce se, Vážený pane nařizuje ihned po vydání rozsudku, což nemá vliv na zablokování čehokoli. Až poté postupně dochází k obesílání exekuovaného. Navíc, že k soudu dochází se dlužník mnohdy nemusí ani dozvědět. Dozví se to, až zjistí blokaci svého účtu.

  • Tom napsal:

   Můžete mi vysvětlit, jak by tomu exekutorovi mohl zaplatit ze zablokovaného účtu? Přesně a konkrétně, prosím. Protože s tím účtem nemůže nakládat, neodejde z něj žádná platba kromě té, co si exekutor sám stáhne, banka nepřijme a nerealizuje žádné příkazy k úhradě. A jak banka pozná, že chce zaplatit exekutorovi?

 17. Miroslav napsal:

  Máš li svůj pojizdný vůz, jezdí po Praze s ním. Mohlo by se Ti stát, že Ti revizor najde chybičku na Tvé jízdence a budeš věci pobavení a zdroje obživy pro exekutora a jeho pana Karfíka z DPP.

 18. Petr napsal:

  Bohužel, takových případů je mnoho. Jedná se o velmi propracovaný systém. Víte např., že dopisy od soudu na doručenku se ukládají na poště 1 týden a pak se posílají zpět? A ve schránce máte jen oznámení o zásilce (a nebo taky ne), ale těžko se zjišťuje jaká byla. Stačí odcestovat na 14 dnů a nevíte nic. Těch metod jak neinformovat dlužníka je mnoho a jedou v tom businessu exekutoři i soudci.
  Pak dlužíte (třeba za pokutu z automatického radaru) 1000,- Kč a najednou zjistíte, že máte odstavené nejen všechny účty, ale i barák. Stalo se mi to. Barák měl jít za 3 týdny do dražby. O všem jsem se dozvěděl až z účtarny, kdy mě na to upozornila mzdová účetní (přišel jí exekuční příkaz na moji mzdu).
  Věřte, že to byla úplně první informace, která se ke mně dostala. Celé to zastavit přišlo na 20 tisíc. A exekutor vůbec nic neporušil, vše bylo dle našeho práva, které vytvořila sociální demokracie za doby své vládní většiny. Ta strana, která se údajně zastává všeho lidu a jde jí o spravedlnost, nebo co nám to všechno napovídali.
  Jo a ještě jedna důležitá věc – státní instituce nemají povinnost používat datovou schránku. A soukromí exekutoři už vůbec. V celém tohle mafiánském podniku jde o to, co nejvíce lidem mlžit, jde o to, aby se nikdo nedozvěděl, že dluží a ž do doby, kdy už se s tím nedá nic dělat.

  • Robert Bochníček napsal:

   Vážený pane Petře, zcela laicky uvádíte naprosté nesmysly. Pokud je vydán platební rozkaz, musí být doručen do vlastních rukou (fyzicky), jinak ho soudu zruší. Pak soud nařídí jednání, ale pokud ho žalovaný ignoruje, či si ani nevyzvedne z pošty či ze sví schránky předvolání, co s tím má věřitel dělat. Víte, koik lidí má účelově pobyt na obecním úřadě? Prostě není pravda, že nezaplacením účtu z radaru najednou máte obstavené účty atd. Nezlobte se, ale vidíte věc naprosto neinformovaně a laicky.

   • Tomáš napsal:

    Doručit fyzicky do vlastních rukou ? A když ne – soud ho zruší ? Kde žijete ? V tomhle mafiánském státě od roku 2004 platí fikce doručeni :
    Fikce doručení spočívá v tom, že určitá písemnost je (zásadně podle pravidel procesních předpisů) považována za doručenou, i když jste ji nikdy nepřevzali a i když jste se s jejím obsahem neseznámili. Takové rozhodnutí může být například povinnost zaplatit určitou částku (dluh, pokutu apod.). Pokud je vám to takovým rozhodnutím uloženo, může být proti vám po nabytí právní moci rozhodnutí zahájena exekuce. A to i přes fakt, že jste zmíněné rozhodnutí nikdy neviděli a nečetli. A obrana proti exekuci pak může být velmi složitá a finančně náročná.
    Po deseti dnech je bráno že dopis byl doručen a ani nemusí být poté vhozen do schránky , takže stačí jet na 14 na dovolenou a lítáš v tom též !!! O nás bez nás – to se vládní mafie naučila ze západu

    • Martin Červinka napsal:

     Milý Tomáši, fikce doručení se uplatňuje pouze tehdy, pokud si adresát korespondenci řádně nepřebírá na adrese, kterou má pro tento účel zavedenou v Centrální evidenci obyvatel, tedy buď na adrese trvalého pobytu, případně na adrese pro doručování; jak už napsal někdo dříve, existuje poměrně velká skupina adresátů, kteří mají tuto adresu uvedenou na tzv. ohlašovně pobytu, ale jejich skutečný pobyt je úplně někde jinde. To však není problém soudů, úřadů, atd., ale pouze těchto naprosto nezodpovědných jedinců, když se jednoznačně jedná o porušení jejich povinnosti být při doručování písemností k dispozici; není ostatně žádný problém zřídit si datovou schránku a v takovém případě se nemůže stát, že by se o doručení důležité písemnosti adresát nedozvěděl, a pokud by se náhodou stalo, že by odesílatel zásilku namísto do datové schránky odeslal jinak, nebyla by doručena řádně a fikce doručení by se uplatnit nemohla. Nejjednodušší tedy je plnit si řádně své povinnosti a pak není důvodu tady planě polemizovat o tom, zda je systém doručování spravedlivý, či nikoliv.

   • A. S. Pergill napsal:

    Normální dopisy leží na poště 30 dní a pak, poslední den, vám ten dopis pošta hodí do schránky.

 19. Jirka napsal:

  Samozřejmě na počátku byla chyba jízdy bez placení …

  Mně ale přijde šílené, že zablokují účet pro případ, že bych nechtěl zaplatit, aby si to z něj mohli strhnout a tím mně neumožní zaplatit. Kdybych neměl známé na půjčení, tak mě vlastně donutí k vykonání exekuce, neboť bych neměl jinou možnost.

  Rovněž nemůžu za sebe vyloučit, že u částky 1163,08 bych si tu osmičku nesplet s nulou (jsou si podobné), protože bych skoro ani neočekával, že by tam mohla být haléřová částka – ale to je spekulace, nevím, jak to vypadalo na té výzvě.

  • Jakub napsal:

   Problem je, že on těch 1163,08 zaplatil až po zahájení exekuce. Nikdo ho neexekvoval pro 8 haléřů, přestože clanek tak tendence vyznívá.

 20. Ondras napsal:

  Příbuznému se stalo to, že období nepojištěného vozdila, cca 2 měsíce rozdělila na tři soudní řízení, aby tam bylo co nejvíce placení, a některé poplatky za soudní řízení zaplatil 2x, protože to nabylo právní moci a není dovolání.
  Exekutoři jdou ruku v ruce se soudci a nedivil bych se, kdyby byli vlastníky firem, které půjčují lichvy.Přál bych si aby jednou obyčejným lidem došla trpělivost.
  Neříkám dluhy se mají platit, ale po revoluci se děla hrozná zvěrstva, která odsoudila do záhuby spoustu lidí.

 21. Boboff napsal:

  … toto jen potvrzuje jak je náš národ hloupý a zbabělí, je smutné že nejsme schopni to řešit a námi placení politici si mohou dělat co chtějí.

 22. Vilda napsal:

  Celý článek je vycucaný z prstů.Nikdo nemůže zaslat složenku o sumě 1163,08,-kč když u nás halíře neexistují

  • Filip napsal:

   Omyl, haléře stále existují. To, že neexistují ve fyzické formě mincí neznamená, že halíře zmizely. Faktury jsou běžně na haléře. Třeba moje každoměsíční faktura na O2 simku v alarmu je stanovena na 19 Kč a 36 haléřů 😉

  • Cenda napsal:

   Existují. Ale vy tomu můžete říkat třeba osm setin koruny. Věřte mi, koruna se dá dělit na menší jednotky.

 23. Manitius napsal:

  Ten článek je účelový, jako kdyby šlo opravdu jen o pár haléřů. Ale problém začal, když černý pasažér neměl lístek a navíc nezaplatil pokutu v daném termínu. Pozastavujete se nad zrůdným exekutorským systémem, ale že tomu člověku bylo líto dát dvacku za lístek a ještě nezaplatil pokutu, to vás novináře a chytrolínky v diskusi nezajímá.

  • Auditor napsal:

   Tak, jak píšete, týpek měl na dovolenou a platit za lístek pro něj nebylo dost dobré.

  • veselý kaktus napsal:

   nesouhlasím.
   černého pasažéra se není proč zastávat. nakonec černý pasažer „ŽIVIL“ vyžírky z dpp, ale i několik úředníků a exekutorů…
   POZASTAVUJI se na ZRŮDNOSTÍ EXEKUČNÍ PRAXE, kdy pro ABSURDNÍ DLUH ve výši 0,08 kč jsou exekutoři člověka schopni snad i lynčovat! 🙁 🙁 🙁
   systém JE ŠPANÝ.

   p.s.:
   BYL BYCH ŠŤASTNÝ, kdyby mi každý na dříve vystavených fakturách dlužil POUZE 0,08 kč! a nikdy bych je nevymáhal, pochopitelně! 🙂

 24. Jiří Černý napsal:

  Neplatí už dne omezení limitu na exekuce, aby to nebylo na těch 0,08hal.

 25. Martin napsal:

  Hodně záleží na exekutorském úřadu. Řešil jsem čtyři exekuce rodinného příslušníka, který by to sám nevyřídil.
  Dva EU fungovaly úplně bez problémů, rychle vstřícně. V Prostějově a Přerově. Další dva spíše házely klacky pod nohy a měly různé obstrukční chování v případě nahlížení do spisu, nebo zaslání nějaké informace. A podotýkám šlo u zaplacení dluhu. Šlo o EU Svoboda a Valenta v Olomouci.

 26. Angrycitizen napsal:

  Dle mého není morálně úplně v pořádku, že skupina lidí jezdících v milionových autech a bydlících v domech za desítky milionů parazituje, za vydatné pomoci státu, zejména na nejchudších vrstvách a co ještě hůře na dětech. A nikoho evidentně netrápí svědomí. Nehledě na to, že těch deset procent populace v exekuci je vzhledem k praktické nemožnosti dostat se k potenciálně poctivě vydělaným penězům, pro ekonomiku prakticky nefunkční. Opravdu to takhle vyhovuje celé společnosti, nebo jen té vyvolené skupině?

  • veselý kaktus napsal:

   b) je správně.
   vyhovuje – VYVOLENÉ SKUPINĚ!

 27. Jiří napsal:

  Ten, kdo neumí používat lidský mozek (jako exekutor vymáhající 8 haléřů či zástupce DP, který to schvaluje), nepatří do lidské společnosti. A mimochodem: Kdyby někdo přišel do pokladny exekutora zaplatit 8 haléřů v hotovosti, vrátí mu tam ze zaplacené koruny 92 haléřů?

  • veselý kaktus napsal:

   nevrátí, že.

   možná by to tedy BYL DŮVOD, proč právě zahájit exekuci proti exekutorské kanceláři, dlužící 0,92 kč! 😀 😀 😀

 28. Anus Magnus napsal:

  Jezdit MHD se vyplati :-).

 29. Jirka Pokorný napsal:

  Přidám také střípek, bohužel, z vlastní zkušenosti.
  Exekutor nemá za povinnost oznámit exekuovanému soudního řešení. Což je tak nějak logické, aby dlužník nemohl převést peníze ze svých účtů. Ale…..když je exekuce vyhlášena, tak exekutor obstaví účet a konkrétně mě se stalo, že exekutor sebral z mého účtu veškeré prostředky a poslal ho do mínusu, neboť na účet nechal zapsat celou vymáhanou částku. Stalo se tak u Monety. Tím, že jsem byl rázem v mínusu, mi začaly chodit upomínky s penále, které tak generovaly další exekuci. Nezmůžete vůbec nic.

 30. Robert Bochníček napsal:

  Sám jako advokát sděluji, že v článku je řada nesmyslů a chyb účelově překroucených či předkládaných tak, aby vyzněly ve prospěch dlužníka. Jako jeden příklad hlouposti je jen to, že advokátní kancelář poslala dlužníkovi platební rozkaz. ten posílá samozřejmě soud. Dlužník má obecně řadu možností a dle zákonů na to musí být upozorněn a poučen, jak dluh bez exekuce uhradit. Nechci hájit přeprodávání dluhů na Seychely, to je samozřejmě lumpárna, ale nechť autor nemate lidi svými přihlouplými úvahami. 99% exekucí je zcela po právu, jsou to alimenty, dluhy na nájmech, dluhy za půjčky na televize a mobily atd.

 31. Falmer Vojtěch napsal:

  V první řadě by měl být exekutor, který zahájil exekuci kvůli osmi haléřům poslán na psychiatrické vyšetření jestli je vůbec normální. Jednoduše řečeno osm haléřů nemůže být žádný dluh, když po zrušení haléřů se zavedlo že se bude automatický zaokrouhlovat do padesáti haléřů směrem dolů a nad 50 haléřů směrem nahoru,
  tak-že pán nedlužil nic a přesto exekuce. To je skutečně na žalobu k Evropskému soudnímu dvoru. Co si ty exekutoři v Česku dovolují, to skutečně nemá v dnešní době ve světě období.

  • František Řanda napsal:

   Souhlasím. Jen pro upřesnění: Od 0,01 haléřů do 0,49 haléřů se zaokrouhluje směrem dolů. Od 0,50 haléřů do 0,99 haléřů na horu.
   Jinak jsem také názoru, když se haléře fyzicky zrušily, proč se stále požívají.
   Když teda v obchodech se konečná částka zaokrouhlí ( dolů nebo na na horu ), proč např. u dlužné částky se to neděje, nebo paušál u mobilních operátorů, taky se nezaokrouhluje? PROČ?
   V komentářích se jeden ptá, jak zaplatit 0.08 haléřů. Druhý odpovídá, že pouze platební kartou, hotově to nelze.
   Ukaž Te mi, který zákon mi zakazuje uhradit pohledávku hotově, který zákon mi ukládá povinnost uhradit pohledávku pouze platební kartou, či inter. bankovnictvím.

 32. Modrá ústřice napsal:

  Do exukece se člověk dostane tak snadno… a víte co by bohatě stačilo, jak by se předešlo tomu aby Vás nenavštívili exekutoři? Kdyby Vám dali normálně vědět, že jste v exekuci. Už jen ti co na Vás chtěj podat exekuci Vás nemusí informovat o tom, že něco dlužíte a exekutoři samotní nemají za povinost Vás informovat, že máte exekuci, žádný doporučený dopis, telefonát atd atd. a pak z ničeho nic Vám nalepí na okno, že se další den staví Vám polepit majetek, což se normálně děje. Přitom třeba lidi na zaplacení mají ale vůbec neví, že někdo na ně podal exekuci. Jak zde bylo zmíněno je to mafie, je jasný, že jim jde o byznys, takže je pro ně lepší Vám polepit majetek, rozprodat ho, zablokovat účty atd než Vám zatelefonovat.. Přitom v poslanecký sněmovně se jedna starana snaží o zestátnění exekutorů a tím pádem by přestala tahle lichva, ale hold v naší zemi nevládne zdravý rozum a ostatní na to doplácejí.

 33. Sam - Moravský kreativní komentátor napsal:

  Nějak tomu nerozumím. Máme ještě haléře nebo se jedná o 0,08 Kč, tedy slovy o osm setin koruny? No proč se vlastně divím, když náš stát zrušil okresy, ale máme okresní soudy, zřejmě proto, aby právníci a soudci mohli být zaměstnaní a vytahovat z lidí prachy, tím, že si kauzy přehazují tam a zpátky – je tady jeden další stupeň, kde se dá odvolávat a tím se kauzy prodlužují a nemúměrně táhnou. Taky mám pocit, že soudci mají strach rozhodnout. To za socialismu to bylo jasné – kradls? třeba tím, žes jel na černo a okrádal tím spoluobčany – kradlstak z hrušky dolů. Nevím proč se tady vůbec takový příklad řeší. I kdyby se jednalo jen o nezaplacenou 0,001 Kč.

  • veselý kaktus napsal:

   neřeší se tady, zde se jen diskutuje (a není to povinné)…
   a diskutuje se zde o „DLUHU“ 0,08 kč proto, že takový „DLUH“ ti může vzniknout i obyčejným PŘEHLÉDNUTÍM, nebo i NEZNALOSTÍ…
   a pak se budeš divit!
   až ti zablokují účet, protože „visíš“ 0,08kč někde! 🙂

 34. rebel napsal:

  Všude se zaokrouhluje na koruny 26.40kč na 26kč a 26.70kč na 28kčTak nevím proč exekutoři a všichni kdo se kolem toho pohybují tak nekonají.Nejmenší mince je koruna,tak jak měl zaplatit 8 haléřů pokud platí složenkou?To jim má dát 92 haléřů dýško?Exekutoři jsou dravá zvěř mám s nimi také špatné zkušenosti i když jen jako ručitel na úvěr,který kamarád nesplácel.

 35. Teylu napsal:

  Nějak se nemůžu donutit pána politovat a nadávat na exekutory. Pokud to shrneme … jel na černo bez jízdenky, nezaplatil pokutu na místě, nezaplatil pokutu do 15 dnů, nedokázal si pořádně přečíst předžalobní upomínku, zaplatil jen část elektronického platebního rozkazu, nepřevzal včas dopis advokátní kanceláře …. toto pán přiznal. To je 6 věcí, které prokazatelně neudělal. Je to typická ukázka dlužníka, který nadává na exekutory a stát místo toho, aby nadával sám sobě.

  • veselý kaktus napsal:

   tak hlavně, jestlipak ty někde NEDLUŹÍŠ CELÝCH 0,08 kč – abys nebyl/a brzy pod mostem! 😀
   chlapa se nezastávám, ale PROBOHA, PROBER SE – šikanovat někoho pro ABSURDNÍCH pár haléřů je zvěrstvo!

   • Cenda napsal:

    No 0.08 Kč je jen jistina splatného dluhu. Ačkoliv to článek příliš nezdůrazňuje, ten dluh je nyní tvořen převážně příslušenstvím. Jiná je otázka, zda je příslušenství spočítané správně a vymáhané oprávněně. To článek moc neřeší.

   • |Teylu napsal:

    add a, ne, nedlužím … ve svých financích mám pořádek. a i kdyby se nějakou absurdní náhodou toto stalo, budu to okamžitě řešit.
    add b, ono nešlo 0,08 Kč, ale u vcelku velké částky „příslušenství“, které vznikly hloupým nejednáním .

 36. all napsal:

  Pak se divme ,že to někdo nezvládne a jde střílet.

 37. Hanes napsal:

  souhlasím,se všemi kdo odsuzuje praktiky exekutoru.mám vlastní skušenosti-měl jsem exekuci u Vrány(EU Přerov)která byla zaplacena.poté co Vránu degradovali gaunera zlodějského,nastoupil tam druhej ,ale uplně stejnej jako jeho předchudce,a kolotoč nastal znovu udajně že stále dlužím.když jsem upozornil písemně že mám vše dokladované tudíž zaplacené.do dnešního dne mi na tento neodpověděli a je to již5let.nato jsem telefonicky kontaktoval EU kde mi bylo řečeno že na jistou částku nemají doklad proto stále dlužím.proto jsem se rozhodl podat žalobu pro podvod ze strany EU,která je podaná jíž skoro 5let,ale žádný soud zatím neproběhl.tak jak chcete dosáhnout v tomto státě spravedlnosti,když žádná neexistuje jen pro vyvolené.

 38. Tomáš napsal:

  Už se těším až lidem dojde trpělivost s tímto zlodějským státem kde jsou zákony nastaveny tak aby se napakovávali lidi kteří nevytvářejí žádné hodnoty , kteří jsou jen paraziti – mrtvej exekutor- dobrej exekutor , jediné co umí tak vysávat do vlastní kapsy a když už nemají z čeho přesunou se k dalšímu v řadě a až se začne něco dít , milerád se přidám k vyčištění Augiášova chléva !!!!

 39. Okay napsal:

  Halere naskakuji automaticky diky nezaokrouhlovani. Platba prevodem s haleri problem nema. Pan si kompletne na ty problemy zadelal sam a to svym liknavym (nebudu spekulovat, ze to bylo umyslne) pristupem k reseni prusvihu, ktery sam zpusobil okradenim dopravniho podniku.

  Jako dostatecna ochrana proti zvuli statu a exekutoru slouzi Datova schranka, ktera je zdarma. Staci si ji na nejblizsim obecnim urade nechat zalozit. Stat ma povinnost do Datove schranky dorucovat prednostne a veritel, ktery tuto povinnost nema, musi nejprve vycerpat vsechny zakonne zpusoby o kontaktovani dluznika. Cili i Datova schranka patri mezi jednu z moznosti a veritel ji MUSI vyuzit, nez dava zalobu na soud se zadosti o vystaveni elektronickeho platebniho prikazu.

  Cili, tak nebo tak, pristane v Datove schrance dostatek informaci o tom, ze se na dluznika riti nejaka pohroma. Coz docela dobre muze byt i fiktivni dluh. Dnes kazdy svepravny clovek umi pouzivat alespon mobilni telefon, kde je pristup k Datove schrance celkem jednoduchy. Ti nesvepravni pak maji opatrovnika, ktery to zvladne za ne. Prichod zpravy do Datove schranky je ohlasen zaslanim SMS na telefon drzitele schranky.

  Takze, kdyz uz stat tuto vec s Datovou schrankou vymyslel pro dorucovani cehokoli ovcanum, lze ji pouzivat i obracene, tedy pro vynucenou komunikaci vuci statu a veritelum. A ono to funguje, velmi jednoduse a ZDARMA.

  Co chce kdo vic? Ze exkutori jsou mafie, vi kazdy. Nadavat na to je devastaci vlastniho casu. Chytry clovek vyuzije prostredky, ktere se mu zdarma nabizeji a nemusi pak brecet, ze diky svoji lenosti/tuposti/vycuranosti prisel o penize ve vysi sveho platu a nebo i vic.

 40. A. S. Pergill napsal:

  Faktem je, že v předrevoluční Francii si přesně takto počínali výběrčí daní. Kdo z nich byl dopaden po pádu Bastily, skončil na gilotině. Pokud dojde k nějakému sociálnímu pohybu (i třeba na způsob vítězství Milionu chvilek apod.) tak bych se, být exekutor, docela bál.

 41. VEKA napsal:

  a trvá to léta a lumpové si na tom mastí kapsy (stejně jako u ubytoven a řady dalších nešvarů, které provázejí – bohužel – náš život) a 281 tupců v parlamentu to ponechává v klidu

 42. Luděk napsal:

  Zástupce exekutorské kanceláře JUDr. Dalimila Miky Václav Toman ale považuje postup exekutora za logický a v souladu se zákonem. XD, Dle Tomana je logické pro právníka co bere 2000Kč a víc za hodinu, zabývat se půl dne odstavováním majetku pro 0.08 Kč, Ano jistě má na ně právo, ale logické to rozhodně není.

  • Okay napsal:

   Logika se ve state tezko hleda. Financni urad vam bude telefonovat, posilat obsilky i pokuty, pokud neuhradite dvacetnik (vlastni zkusenost). Ze to cele stoji stat mnohonasobne vice, nez samotna castka je sice logicke, ale plat prdne.

 43. Pepa napsal:

  Pokud tomu dobře rozumín, tak soud rozhodl o exekuci kvůli nějaké částce. Tato částka nebyla uhrazená celá. Není rozhodující jestli chybělo 8 hal. nebo 8 000 Kč. Účetně to nesedělo, tak exekutor konal. (Pomiňme morální hledisko), ale dle zákona vpořádku. Tak k čemu tolik rozlícených komentářů?

 44. Pedro napsal:

  Pokud bych dlužnou částku platil z účtu, pak můžu zaplatit i 8 haléřů. Ale už vidím situaci na poště, když bych chtěl částku poslat složenkou a na platit v hotovosti. A pokud by úřednice ČP ODMÍTLA VZÍT 8 HALÉŘŮ, PŘEVEXLOVAL BYCH EXEKUCI NA NI.

 45. Markéta Špačková napsal:

  U mě neměl vykonavatel exekutora (to je ten pán, co chodí k lidem domu zabavit a polepit veci, jedná se o radového zaměstnance exekutora, vysvetluju to tady, protože lidi si ho casto pletou s exekutorem) co zabavit, protože jsem byla po operaci přestěhována v prázdném bytě, kde jsem se zotavovala. Tak mi aspoň z účtu strhnul nemocenskou, na to má podle zákona právo. Šel také do menšího mínusu 300 Kč, ale to jsem hned uhradila, aby mi banka nezačala účtovat penále za nepovolený debet. Takže náklady na exekuci bylo jen těch pár dopisů, co jsem od něj dostala. Ty za něj (i za tu soudkyni) vyřizují jejich zaměstnanci nebo podřízení. Píšu to tu, protože s tím exekutorem přímo se člověk ani do kontaktu nedostane. Banky zruší účet v exekuci, protože se to tak dělá a člověk je pak bez účtu, ale může požádat o výběr minima 6800Kc přímo na pobočce banky. Bydlela jsem tehdy naproti svého zaměstnání, kam jsem se těsně před exekucí naštěstí přestěhovala, jinak by mi na dojíždění nezbyly peníze. Z obstaveneho účtu a později zrušeného účtu neodcházela peníze na splátky u jiného věřitele. Žádná banka člověku v exekuci na jeho jméno účet už neotevře a snad všichni zaměstnavatelé chtějí posílat výplatu jen účet. Clovek, aby si na to vzal týdenní volno, aby mohl tohle řešit. Jen 45 minut jsem čekala v pořadí na telefonní lince do kanceláře exekutora a poslouchala písničku, abych to mohla s jeho pracivnicí potom už celkem rychle vyřešit. Píšu to tu, protože spousta lidí si neumí představit, jak to v praxi funguje. Není to nic snadného to řešit, aspoň při mě to bylo všechno nové.

 46. A. S. Pergill napsal:

  Exekutory je třeba zrušit jako soukromé firmy a nadělat z nich zaměstnance státu, placené od hodiny a od exekuce s tím, že nebudou mít žádné peníze za její výši. Případně fixovat odměnu exekutora na původní částku, takže v tomto konkrétním případě by dostal 8 haléřů dopravní podnik, 8 haléřů exekutor a zbytek by propadl státu. Jinak se z těch sraček, které nám tu nadělali novodobí Boblingové, nemáme šanci vyhrabat.

 47. Terezie napsal:

  A co když zaplatím víc? Taky na mě uvalí žalobu?

 48. Markéta Špačková napsal:

  Taky jsem třeba měla kamaráda, který se zranil na motorce a byl s tím několik měsíců v nemocnici a pak se léčil ještě pár měsíců doma. I mladý zdravý člověk se může dostat do výpadku příjmu. Já jsem mela nezhoubný nádor a dlouho jsem se zotavovala po operaci, tak mi přišla ta exekuce zbytečná, když mi v prázdném bytě nebylo, co zabavit. Zase bych platila jen další zbytečné náklady za návštěvu vykonavatele.

Přidávání komentářů není povoleno