Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ČT24,

Kochejme se krásou žen. Co zaznělo v novoročním projevu předsedy Senátu Kubery v deseti bodech

Po silvestrovském veselí by se určitá část obyvatelstva nemohla na projev soustředit, vysvětlil Miloš Zeman důvod, proč tradičně přednáší své poselství k lidu už na Štěpána. HlídacíPes.org vyšel těmto obavám vstříc a pro ty, kdo strávili silvestrovskou noc tzv. na Rokytku, přináší zhuštěný projev prvního novoročního projevu předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS).

Kubera si ke svému výstupu přizval i třetího nejvyššího ústavního činitele v zemi, předsedu sněmovny Radka Vondráčka (ANO 2011). Co tedy mají oba pánové k 1. lednu 2019 na srdci?

 • Předsevzetí mívají většinou jepičí život.
 • Nebudu mluvit o politice a rozdělení společnosti.
 • Oslavy 100 let republiky pokazil 17. listopad, kdy se hlavním tématem staly květiny v koši. Skoro se bojím, co se bude dít při letošních oslavách Listopadu 1989.
 • Chybějí řemeslníci, digitální obkladači s mobilem si googlují, jak se lepí obkladačky.
 • Politici na sociálních sítích komunikují, ale nemluví.
 • Tátové od rodin se na fotbale proměňují ve zvířata a nadávají rozhodčím.
 • Stát si půjčuje a pak se diví, že si mnozí po jeho vzoru půjčují také.
 • Milion kuřáků je dehonestováno, ačkoli odvádějí do státního rozpočtu nemalé daně.
 • Svoboda nám protéká mezi prsty, ačkoli si to málo uvědomujeme.
 • Zakazují nám kochat se krásou žen.

Radek Vondráček ve svém projevu uvedl, že chce navázat na to dobré, co řekli jeho předřečníci. To se mu v zásadě podařilo, proto nebude nutné tato slova více zmiňovat. V závěru projevu pak Vondráček vyzval k verbálnímu odzbrojení. Jde o národ, ne o momentální rozdělení moci.

Líbil se vám tento text?
Podpořte nás převodem pomocí QR kódu

Naskenujte QR kód prostřednictvím své mobilní bankovní aplikace a zadejte částku dle libosti.

Děkujeme za podporu!
QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. PM napsal:

  Chudák Kubera a to jsem se na jeho poselství docela i těšil.
  Ovšem tým, který připravil text pro Ondráčka, to byla síla, podepsal bych každé jeho slovo. Kuberovo čajíček byl úplně vymazán.
  Normalizace je tady se vším všudy a je činěna skutečně kultivovaným způsobem. Počkejme si na příští „svobodné volby“, snad ještě svobodné budou. Svobodní občané, jen prosím mějte na paměti, že spravedlnost, se dá koupit.

 2. Evropan napsal:

  ČR republika si takové politiky jako Kubera a Vondráček, i Zeman ani nezaslouží, i když za mnoho nestojí, inteligenci větší části novinářů a diskutérů převyšují mnohonásobně.

  • Weber napsal:

   Opravdu trefná sebekritika, ale netřeba přehánět kritiku občanů, když neznáme adresy „provinilců“.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To je Váš dojem, nebo jste jim měřil IQ „na dálku“?

 3. Karel Novotný napsal:

  Takže žádné překvapení: Zeman navážející se do svých oponentů, Kubera snažící se o státotvornost, ale úvahami mimo a Vondráček bezpohlavní: člověk nemá s čím nesouhlasit, ale po půlhodině si nevybaví jedinou myšlenku.

 4. janw napsal:

  Co se týká Kuberova projevu, opět zazněla připomínka o květinách v koších. Zajímalo by mě, zdali si kritici tohoto aktu uvědomují, že se tak nestalo z neúcty k demokracii, lidem, či našeho státu, ale proto, kdo ty květiny pokládal. Kdyby tak učinila skutečná morální autorita, nebo člověk, který si za totality skutečně vytrpěl, květiny by v koši s největší pravděpodobností nikdy neskončily…….

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kdyby … Ty květiny skončily v koši prot, že ten Holanďan považoval položení květin na památku bojovníkům proti komunistů estábákem za pokrytectví, tak hnusné, že je nelze snést.

Přidávání komentářů není povoleno