Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
screenshot ČT24,

Kochejme se krásou žen. Co zaznělo v novoročním projevu předsedy Senátu Kubery v deseti bodech

Po silvestrovském veselí by se určitá část obyvatelstva nemohla na projev soustředit, vysvětlil Miloš Zeman důvod, proč tradičně přednáší své poselství k lidu už na Štěpána. HlídacíPes.org vyšel těmto obavám vstříc a pro ty, kdo strávili silvestrovskou noc tzv. na Rokytku, přináší zhuštěný projev prvního novoročního projevu předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS).

Kubera si ke svému výstupu přizval i třetího nejvyššího ústavního činitele v zemi, předsedu sněmovny Radka Vondráčka (ANO 2011). Co tedy mají oba pánové k 1. lednu 2019 na srdci?

 • Předsevzetí mívají většinou jepičí život.
 • Nebudu mluvit o politice a rozdělení společnosti.
 • Oslavy 100 let republiky pokazil 17. listopad, kdy se hlavním tématem staly květiny v koši. Skoro se bojím, co se bude dít při letošních oslavách Listopadu 1989.
 • Chybějí řemeslníci, digitální obkladači s mobilem si googlují, jak se lepí obkladačky.
 • Politici na sociálních sítích komunikují, ale nemluví.
 • Tátové od rodin se na fotbale proměňují ve zvířata a nadávají rozhodčím.
 • Stát si půjčuje a pak se diví, že si mnozí po jeho vzoru půjčují také.
 • Milion kuřáků je dehonestováno, ačkoli odvádějí do státního rozpočtu nemalé daně.
 • Svoboda nám protéká mezi prsty, ačkoli si to málo uvědomujeme.
 • Zakazují nám kochat se krásou žen.

Radek Vondráček ve svém projevu uvedl, že chce navázat na to dobré, co řekli jeho předřečníci. To se mu v zásadě podařilo, proto nebude nutné tato slova více zmiňovat. V závěru projevu pak Vondráček vyzval k verbálnímu odzbrojení. Jde o národ, ne o momentální rozdělení moci.

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

7 komentářů

 1. PM napsal:

  Chudák Kubera a to jsem se na jeho poselství docela i těšil.
  Ovšem tým, který připravil text pro Ondráčka, to byla síla, podepsal bych každé jeho slovo. Kuberovo čajíček byl úplně vymazán.
  Normalizace je tady se vším všudy a je činěna skutečně kultivovaným způsobem. Počkejme si na příští „svobodné volby“, snad ještě svobodné budou. Svobodní občané, jen prosím mějte na paměti, že spravedlnost, se dá koupit.

 2. Evropan napsal:

  ČR republika si takové politiky jako Kubera a Vondráček, i Zeman ani nezaslouží, i když za mnoho nestojí, inteligenci větší části novinářů a diskutérů převyšují mnohonásobně.

  • Weber napsal:

   Opravdu trefná sebekritika, ale netřeba přehánět kritiku občanů, když neznáme adresy „provinilců“.

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   To je Váš dojem, nebo jste jim měřil IQ „na dálku“?

 3. Karel Novotný napsal:

  Takže žádné překvapení: Zeman navážející se do svých oponentů, Kubera snažící se o státotvornost, ale úvahami mimo a Vondráček bezpohlavní: člověk nemá s čím nesouhlasit, ale po půlhodině si nevybaví jedinou myšlenku.

 4. janw napsal:

  Co se týká Kuberova projevu, opět zazněla připomínka o květinách v koších. Zajímalo by mě, zdali si kritici tohoto aktu uvědomují, že se tak nestalo z neúcty k demokracii, lidem, či našeho státu, ale proto, kdo ty květiny pokládal. Kdyby tak učinila skutečná morální autorita, nebo člověk, který si za totality skutečně vytrpěl, květiny by v koši s největší pravděpodobností nikdy neskončily…….

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   Kdyby … Ty květiny skončily v koši prot, že ten Holanďan považoval položení květin na památku bojovníkům proti komunistů estábákem za pokrytectví, tak hnusné, že je nelze snést.

Přidávání komentářů není povoleno