Ne dani z robotů! Co zaznělo ve vánočním poselství prezidenta Miloše Zemana v deseti bodech

Napsal/a Robert Malecký 26. prosince 2018
FacebookTwitterPocketE-mail

Již tradičně HlídacíPes.org nabízí shrnutí projevu prezidenta republiky. Tentokrát přinášíme redakční výběr z vánočního poselství – prvního v Zemanově druhém funkčním období – pro ty, kteří pro sváteční povinnosti neměli na sledování televize čas, případně nervy.

Nejprve krátká informace technického rázu: projev byl přednesen v češtině ze zámku v Lánech. Prezident se vyvaroval vulgarismů. Nejsilnějším pojmem byli „primitivní hlupáci“.

Jaké hlavní myšlenky vystoupení Miloše Zemana obsahovalo?

  • Proč vánoční poselství, a ne novoroční projev? Po silvestrovském veselí by se určitá část obyvatelstva nemohla na projev soustředit.
  • Prezident poděkoval téměř 3 milionům svých voličů a slíbil, že bude dál hájit české národní zájmy, třeba v otázce migrace.
  • S normálními občany se bude dál rád setkávat tváří v tvář během svých výjezdů do krajů.
  • Demokracie nejsou jen práva, ale i povinnosti. Vraťme se k myšlence povinné volební účasti.
  • Zaveďme přímou volbu starostů a hejtmanů. Měli by jimi být nejúspěšnější kandidáti z vítězných stran nebo hnutí.
  • Zaznělo varování před zpomalením ekonomického růstu. Náš růst brzdí nedostatek pracovních sil. Zdravým lidem, kteří odmítnou nabízenou práci, by měly být odňaty sociální dávky.
  • Zaveďme robotizaci. Pod slovem robot vidíme androida nebo monstrum, ale robot je i počítačový program, který snižuje počet úředníků. Ne dani z robotů!
  • Prezident podporuje zahraniční mise, zejména v Afghánistánu. Úspěchem Visegrádské skupiny je zastavení debaty o povinných kvótách pro uprchlíky.
  • V závěru roku jsme zažili dvě hysterické vlny: demonstrace za demisi vlády a „špionománii“. Demonstrovat za svržení vlády je oprávněné v totalitních režimech. Ve svobodné zemi je to pohrdání vůlí voličů. Ke špionománii: Místo mandelinky bramborové se objevily čínské mobily. Proč by Číňané prováděli v Česku technologickou špionáž, když jejich vlaky jezdí 300 km/h?
  • Prezident objevil slovo „lepšolidé“. Komentátoři píší každý den o něčem jiném, přitom pořádně ničemu nerozumí. Tito lidé nám chtějí radit?
Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)