Kdo pohřbil Zemana, kožený Tuhý a živý mrtvý Gorbačov

Napsal/a Robert Malecký 21. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Na Albertově dostal loni prezident Miloš Zeman vejcem, letos si ho pro sebe uzavřel celý a na ochranu si pozval spolek holohlavců. Je v tom kus logiky, Psisko nechápe, proč je kolem toho u pražských kavárenských stolků takové dusno. Zfašizovaná banda ztroskotanců a samozvanců si prostě 17. listopad oslaví dvaadvacatého – a co? Příští rok se začne už v říjnu, aby se na všechny dostalo. Naším vzorem je Rusko, tam to takhle praktikují už léta, od dob, co ožralec Uljanov vulgo Lenin a jeho banda omylem stříleli z Aurory o měsíc dřív.

  • Je to téma temné jak lógr z kafe, ale někdo se snažil pohřbít prezidenta. Aspoň ten dojem mohl vzniknout podle zprávy ČTK, která v pátek vyslala do světa toto: „Kardinál Duka odslouží v Lánech na počest Zemana bohoslužbu.“ A přisadil si i šéf Zemanovců, senátor Jan Veleba, který napsal: „Velmi vítám významný počin primase českého, kardinála Dominika Duky, který dnes večer sloužil v Lánech mši svatou za prezidenta Miloše Zemana a za naši vlast.“

Jak ovšem plyne z následného vyjádření Arcibiskupství pražského, mše se na počest nikoho živého neslouží, šlo prý jen o tzv. intenci, tedy úmysl vyjádřený v přímluvách, například za vlast, národ nebo za zdraví. „Nepochybujeme, že pokřtěný a biřmovaný pan prezident Zeman jistě ocení přímluvu za zlepšení zdraví a za to, aby s rozmyslem reprezentoval tento stát,“ reagovalo dále arcibiskupství. Duka byl přivítán s oficiálními poctami, které mu náleží z kardinálského titulu, na jehož základě je v diplomatickém protokolu vnímán jako zástupce vladaře a následník trůnu. Jedna mše – a tolik nových informací a námětů k různým konstrukcím. Psisko je spokojeno, takových akcí víc.


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


  • Poslankyně Jana Lorencová, o níž jsme zde už nedávno psali v souvislosti s její řekněme nižší tolerancí vůči nasávání a šíření pitomostí, pro změnu pohřbila Michaila Gorbačova. „Nikde v našich mediích jsem nezaznamenala, že včera zemřel Gorbačov,“ napsala na facebooku. Nezaznamenala, protože nezemřel. Je to samozřejmě hoax, o kterém blíž pojednává například tato stránka. Rozšířil se poté, co Gorbačovovu smrt ohlásila facebooková skupina R.I.P. Mikhail Gorbachev: „At about 11 a.m. ET on Thursday (November 19, 2015), our beloved politician Mikhail Gorbachev passed away. Mikhail Gorbachev was born on March 2, 1931 in Stavropol. He will be missed but not forgotten. Please show your sympathy and condolences by commenting on and liking this page.

Michail Gorbačov přežil svou smrt už v roce 2013, kdy se zpráva objevila dokonce na twitteru státní tiskové agentury RIA Novosti. „Jsem živ a zdráv,“ oznámil tehdy Gorbačov na internetových stránkách listu Novaja gazeta, kterého je spolumajitelem. Dodal cosi o „marných nadějích“. Ne že by Psisko obecně mělo o schopnosti poslanců pracovat s informacemi vysoké mínění, ale zrovna u Lorencové je známá jemně řečeno vysoká aktivita při prosazování zájmů hnutí ANO v bezpečnostních otázkách. Hodně aktivní byla například při mediální popravě ředitele GIBS Ivana Bílka. To už je trochu o strach.

tuhý2

  • Hádanka – co asi tak znamená tato věta? „Nové stejnokrojové součástky, ve kterých můžete již necelého půl roku vídat nejen mě, ale i další policisty a policistky, jsou v souladu s novým stejnokrojovým předpisem.“ Ano, policejní prezident má novou bundu. Koženou. „Rozhodli jsme se navrátit k některým tradicím, od kterých jsme v minulosti bohužel upustili. Mezi ně náleží i kožená bunda, která už dříve mezi výstrojní součásti policie patřila,“ uvedl pro iDNES.cz Tomáš Tuhý.

kožená bunda

Je to náhoda, nebo nemá policejní prezident prostě štěstí na vyjádření? Jaké tradice měl přesně na mysli? Psisko patří ke starším ročníkům, takže leccos pamatuje. A jak ukazuje přiložený snímek, i bazarové servery jako třeba Aukro.cz nabízejí takových pěkných kousků z minulosti celou řadu. Stačí zadat klíčová slova kožená bunda SNB, VB.

  • Už to vypadalo, že běženci z Česka definitivně zmizeli, pokud zde kdy nějací byli, a hele: Na skupinu asi „třiceti zřejmě běženců“ narazil cyklista na cyklostezce poblíž Paskova. Pochodovali z Frýdku – Místku ve směru na Ostravu, napsal server Ostrava-online. „Zastavil jsem u nich, slezl z kola, ale jen na mě něco arabsky pokřikovali. Byli to samí mladí kluci, pěkně oblečení, většinou se sluchátky na uších. Vůbec se neorientovali, kde jsou a že se nacházejí na komunikaci určené k jízdě na kole. Nahlásil jsem informaci policii a raději jel dál,“ citoval server sportovce, který běžence udal.

Mladí pěkně oblečení kluci se sluchátky na uších to v Česku prostě nemají jednoduché. Stejně jako kominíci, třídní kolektivy s romskými dětmi na výletě, folklorní soubory z Afriky nebo slovenští česáči chmele. Na ty všechny už se zde volala policie. Podle ministerstva vnitra šlo v ostravském případě nejspíš o skupinku lidí, kteří byli s tzv. výjezdovým příkazem propuštěni ze zařízení ve Vyšních Lhotách. A je velice pravděpodobné, že už republiku opustili, i když asi jiným směrem, než úřady zamýšlely. Nabízí se otázka, koho budeme udávat, až odsud odejde i poslední uprchlík.

Klidné podzimní dny.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)