Konspirační teorie Přemysla Sobotky, Chovanec – strážce bezpečnosti a Babišův mopslík Komárek

Napsal/a Robert Malecký 1. listopadu 2015
FacebookTwitterPocketE-mail

Kolik národních velikánů zasedá v parlamentu? Nebo jinak položená otázka: kolik z těch 281 poslanců a senátorů znáte? A pokud už jste si jich všimli, bylo to pro skutečně dobrou zákonodárnou iniciativu? Zdá se nám to jen, nebo roste počet pitomin, které z parlamentu zaznívají. Těžké otázky.

  • Poslankyně Jana Lorencová (ANO), kterou si indiánská část publika pamatuje jako Tu, která obcházela vagóny, se pustila do zajímavého sociálního experimentu. Na svém facebooku se během pár dní převtělila ve xenofobní tetu, jejíž pokusy o myšlenkové procesy jsou stiženy těmi nejprimitivnějšími stereotypy. Její sociálně-umělecká performance jde do dokonalosti sdílením těch nejobehranějších hoaxů, které na téma migrace a islámu existují. Jde třeba říct, že se jí proměna zdařila dokonale, všechna čest.

Naposledy se poslankyně zhlédla v Japonsku, jako „zemi, která nemá islám“. Vyvracet všechny tisíckrát vyvrácené nesmysly nejspíš nemá cenu. Psisko je už léta přesvědčeno, že toto se dá řešit jediným způsobem. Přiznat si, že Česko není země duchem tak bohatá, aby dokázala pravidelně generovat 281 lidí schopných aspoň nedělat ostudu. Senát vůbec zrušit a do sněmovny poslat za každý kraj jednoho, dva lidi, oni už by se nějak domluvili.

 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

  • Když je řeč o senátu, i tam se najdou duchové vysokých kvalit, jako naopříklad tamní místopředseda Přemysl Sobotka (ODS). „Tak nám WHO oznámila, že uzeniny mohou způsobovat rakovinu. Jsem překvapen, že tato z mého pohledu ujetá informace se objevuje v době, kdy je v Evropě masivní migrace muslimlů a ti nesmí jíst vepřové,“ zapsal si na facebooku.

V pořádku, je podzim, čas těžkých červených vín, jednomu se z toho může zamotat hlava, jiný zas vidí takové zkratky. Ale co proboha pudilo místopředsedu senátu, aby se po dvou dnech, když už na tu pitomost každý zapomněl, k tématu ještě vracel? „Vzedmuté vášně kolem mého výroku o uzeninách mi jasně ukázaly, že nenávist, atmosféru konfrontace a nedemokratickou podstatu tak zvané politické korektnosti dusící zdravý vývoj evropské společnosti, šíří především ti, kteří sami sebe považují za nositele jediné správné pravdy.“ Ale ne, pane místopředsedo. Prostě jste plácnul koninu.

 

  •  Bezpečnost sice musí jít ruku v ruce s lidskými právy, ale někdy je pro mě bezpečnost prostě prioritou číslo jedna. Tuto větu pronesl v roce 2015 ministr vnitra země, která má aktuálně máslo na hlavě se zavíráním dětí za mříže, což, jak se ukázalo, se ve slušnější společnosti nenosí. Jmenuje se Milan Chovanec a není to poprvé, co ukázal příchylnost k jemně řečeno silovějším řešením.

Psisko má občas takovou představu, že žije v zemi, kde je ještě všechno v pořádku. Když se ukázalo, že Česko zavírá neoprávněně děti migrantů za mříže, existovaly dva dobré způsoby, jak situaci vyřešit: Chovanec si mohl vybrat, zda odstoupí sám, nebo zda ho premiér Bohuslav Sobotka odvolá. V zemi, kde je Chovanec ještě stále ministrem, je něco ve velkém nepořádku.

 

  • Bude Komárek? Bude. Náš oblíbený poslanec za hnutí ANO se opět nominoval, a to tímto výrokem. „Nesouhlasíte s registračními pokladnami? Pomozte nám je zastavit! Píše Petr Fiala na sponzorované stránce ODS. Chudák malej! On už je tak švorc, že musí zastavit i svou registrovanou pokladnu. A ani to pan profesor neumí, takže mu s tím musíme pomoct.“

Takže popořadě. Pokud to měl být vtip, není vtipný. Prostě není, je to na úrovni třetí třídy. Druhá věc: pokud je součástí strategie Andreje Babiše mít ve sněmovně poštěkávajícího a panáčkujícího mopslíka, nemohl by si ho trochu zkrotit? To už je na hranici demence, toto.

Klidnou mysl.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)