Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Facebook Milana Chovance,

Konspirační teorie Přemysla Sobotky, Chovanec – strážce bezpečnosti a Babišův mopslík Komárek

Kolik národních velikánů zasedá v parlamentu? Nebo jinak položená otázka: kolik z těch 281 poslanců a senátorů znáte? A pokud už jste si jich všimli, bylo to pro skutečně dobrou zákonodárnou iniciativu? Zdá se nám to jen, nebo roste počet pitomin, které z parlamentu zaznívají. Těžké otázky.

 • Poslankyně Jana Lorencová (ANO), kterou si indiánská část publika pamatuje jako Tu, která obcházela vagóny, se pustila do zajímavého sociálního experimentu. Na svém facebooku se během pár dní převtělila ve xenofobní tetu, jejíž pokusy o myšlenkové procesy jsou stiženy těmi nejprimitivnějšími stereotypy. Její sociálně-umělecká performance jde do dokonalosti sdílením těch nejobehranějších hoaxů, které na téma migrace a islámu existují. Jde třeba říct, že se jí proměna zdařila dokonale, všechna čest.

Naposledy se poslankyně zhlédla v Japonsku, jako „zemi, která nemá islám“. Vyvracet všechny tisíckrát vyvrácené nesmysly nejspíš nemá cenu. Psisko je už léta přesvědčeno, že toto se dá řešit jediným způsobem. Přiznat si, že Česko není země duchem tak bohatá, aby dokázala pravidelně generovat 281 lidí schopných aspoň nedělat ostudu. Senát vůbec zrušit a do sněmovny poslat za každý kraj jednoho, dva lidi, oni už by se nějak domluvili.

 


Politici a další veřejně činné osoby se den co den „dopouštějí“ zaznamenáníhodných slov, jež je dobré uvést do patřičného kontextu.


 

 • Když je řeč o senátu, i tam se najdou duchové vysokých kvalit, jako naopříklad tamní místopředseda Přemysl Sobotka (ODS). „Tak nám WHO oznámila, že uzeniny mohou způsobovat rakovinu. Jsem překvapen, že tato z mého pohledu ujetá informace se objevuje v době, kdy je v Evropě masivní migrace muslimlů a ti nesmí jíst vepřové,“ zapsal si na facebooku.

V pořádku, je podzim, čas těžkých červených vín, jednomu se z toho může zamotat hlava, jiný zas vidí takové zkratky. Ale co proboha pudilo místopředsedu senátu, aby se po dvou dnech, když už na tu pitomost každý zapomněl, k tématu ještě vracel? „Vzedmuté vášně kolem mého výroku o uzeninách mi jasně ukázaly, že nenávist, atmosféru konfrontace a nedemokratickou podstatu tak zvané politické korektnosti dusící zdravý vývoj evropské společnosti, šíří především ti, kteří sami sebe považují za nositele jediné správné pravdy.“ Ale ne, pane místopředsedo. Prostě jste plácnul koninu.

 

 •  Bezpečnost sice musí jít ruku v ruce s lidskými právy, ale někdy je pro mě bezpečnost prostě prioritou číslo jedna. Tuto větu pronesl v roce 2015 ministr vnitra země, která má aktuálně máslo na hlavě se zavíráním dětí za mříže, což, jak se ukázalo, se ve slušnější společnosti nenosí. Jmenuje se Milan Chovanec a není to poprvé, co ukázal příchylnost k jemně řečeno silovějším řešením.

Psisko má občas takovou představu, že žije v zemi, kde je ještě všechno v pořádku. Když se ukázalo, že Česko zavírá neoprávněně děti migrantů za mříže, existovaly dva dobré způsoby, jak situaci vyřešit: Chovanec si mohl vybrat, zda odstoupí sám, nebo zda ho premiér Bohuslav Sobotka odvolá. V zemi, kde je Chovanec ještě stále ministrem, je něco ve velkém nepořádku.

 

 • Bude Komárek? Bude. Náš oblíbený poslanec za hnutí ANO se opět nominoval, a to tímto výrokem. „Nesouhlasíte s registračními pokladnami? Pomozte nám je zastavit! Píše Petr Fiala na sponzorované stránce ODS. Chudák malej! On už je tak švorc, že musí zastavit i svou registrovanou pokladnu. A ani to pan profesor neumí, takže mu s tím musíme pomoct.“

Takže popořadě. Pokud to měl být vtip, není vtipný. Prostě není, je to na úrovni třetí třídy. Druhá věc: pokud je součástí strategie Andreje Babiše mít ve sněmovně poštěkávajícího a panáčkujícího mopslíka, nemohl by si ho trochu zkrotit? To už je na hranici demence, toto.

Klidnou mysl.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

5 komentářů

 1. Borek napsal:

  S uzasem sleduju, jak smahem sypete vsechny lidi z ceske,(mimochodem dost ubohe), politiky, do jednoho pytle s napisem DEMENTNI TROTLOVE…kde se ve vas, pane Roberte Malecky, bere ta arogance a jistota, ze jedine Vase odsudky a nazory jsou ty spravne a pravdive…odhaduju, ze budete mit prinejmensim titul MBA a navic jste lehky psychopat s absolutnim nedostatkem sebereflexe…Pokud vas vase multikulturni zaslepenost dovedla az sem, zamyslete se, prosim a uz radeji nepiste!…hezke Dusicky preju! 🙂

 2. SuP napsal:

  Každý člověk občas plácne koninu, s tím lze těžko co udělat, protože koninou může být i správný leč v té chvíli „nekonformní“ názor.
  Ovšem člověk ve vysoké politické pozici by buď měl plácání omezit tak, aby na koninám zúžil prostor, nebo by měl být natolik erudován, aby to, co plácá, nebyly koniny.
  Nojo, ale kde takové hledat, na to jsme ještě nepřišli.

 3. petrph napsal:

  Ale no tak, k čemu tolik demagogie. On snad někdo „posilá děti imigrantů za mříže? „. Novinář by měl vědět že hovorový výraz „poslat někoho za mříže“ znamená že dotyčný je odsouzen soudem k trestu vězení. Což se tedy děti – ale ani dospělí v Bělé nejsou. To jsou zajištovací ubytovací zařízení pro lidi, kteří jsou u nás naprosto bez dokladů,sice se prohlašují za uprchlíky,ale u nás ani o azyl požádat nechtějí, všichni jen touží se z toho zařízení dostat a vyrazit do svého bájného Německa.
  Bohužel, tady se nacházíme v právním vákuu potom co se přestaly dodržovat dohody Dublin II vlastně nikdo nezná naprosto správné legislativní řešení jak se k těm migrantům ani jejich dětem chovat. Tedy-v plné šíři platných předpisů. Abych dal příklad, dejme tomu že by se ty děti daly do nějakých lepších zařízení pod dohledem sociálky, nebo k dočasným pěstounům. Ptám se, jaká bude právní zodpovědnost těchto zařízení, když si ty děti ve 3 v noci otevřou okno a vyrazí směr Německo, jak měly od začátku v plánu? Mají si snad i tato zařízení zabudovat mříže a požádat aby tam taky hlídali policisté?

  • SuP napsal:

   Pane kolego, ten hrách na té stěně držet nebude a nebude …..!

  • Karel Novotný napsal:

   Prosím víás, kdo vám řekl, že zajištovací zařízení Bělá a spol. jsou jen pro „lidi bez dokladů, kteří u nás o azyl požádat nechtějí?“ Zajištěni jsou i lidé s doklady, stačí, že nemají platná víza a chytnou je.

Přidávání komentářů není povoleno