Média ve stínu mogulů

České mediální domy ovládly těžké váhy tuzemského byznysu a v osobě Andreje Babiše i politiky. HlídacíPes od té doby monitoruje, zda nezneužívají svá média.

Znepokojivé mediální ticho kolem Babišova Agrotecu

KOMENTÁŘ. Firma prvního místopředsedy vlády a ministra financí Andreje Babiše, který svoji politickou kariéru postavil na rétorickém boji proti korupci a proti rozkrádání státu, jde před soud kvůli manipulaci se státní zakázkou.  A… Ticho po pěšině. To mediální ticho děsí. 

Psí týden: Jak to bylo s kauzou Prima

Přetížený web, první publikace článků přes facebook, nadávky, zpochybňování integrity redaktorů, ale i rekordní mediální ohlas – tuzemský i zahraniční – našich zjištění. Končící týden byl pro HlídacíPes.org v mnoha ohledech výjimečný. Šéfredaktor Robert Břešťan díky několikaměsíčnímu úsilí totiž dokázal, že vedení televize Prima nadiktovalo...

Nahrávka z klíčové porady TV Prima k uprchlíkům: „Vedení televize má názor a vy ho budete respektovat.“

AUDIO NAHRÁVKA UVNITŘ. HlídacíPes.org v pondělí přinesl zásadní informaci o tom, že vedení FTV Prima nařídilo redaktorům zpravodajství, že tématiku uprchlíků mají prezentovat jako hrozbu, problém a krizi. Televize Prima to označila za spekulaci. HlídacíPes.org nyní zveřejňuje klíčový důkaz – nahrávku z porady, kde rozhodnutí padlo.