Média ve stínu mogulů

České mediální domy ovládly těžké váhy tuzemského byznysu a v osobě Andreje Babiše i politiky. HlídacíPes od té doby monitoruje, zda nezneužívají svá média.

Zeman chce zrušit poplatky. Co dál s Českou televizi?

Prezident Miloš Zeman podpořil zrušení koncesionářských poplatků České televize. Vyslovil se pro „asignační model“, což podle něj znamená, že komu se pořady ČT nelíbí a nechce platit, mohl by peníze poslat na jiné veřejně prospěšné účely, třeba do zdravotnictví, školství či sociální péče.

Babišova média zamlčela anticeny pro svého majitele

Vyhlašování a předávání cen Big Brother Awards, již každoročně organizuje společnost Iuridicum Remedium má jednu jistotu: pro anticeny si nikdo z „oceněných“ nechodí. Jednu z cen dostala letos i MAFRA, zpráva o tom se ve vydavatelství „ztratila v překladu“.

Zabitý muslim versus zabitý křesťan. Jak měří česká média

Tři Američtí muslimové, dvě mladé ženy a jeden muž, byli zastřeleni 10. února v Severní Karolíně. V sobotu Omar El-Hussein v Kodani zavraždil dva lidi a několik dalších zranil. Zatímco druhou zprávu nešlo v českých médiích přehlédnout, informací o smrti muslimů bylo jen poskrovnu.

Šéfredaktorská přestřelka. O Válkovou i (ne)závislost na Babišovi

Konec ministryně spravedlnosti Heleny Válkové s sebou přinesl i podezření, že média vlastněná Andrejem Babišem „spolupracovala“ na scénáři jejího „odejití“. Do debaty se zapojili i mediální ředitel konkurenčního vydavatelství Mladá fronta (mj. Euro a E 15) Tomáš Skřivánek a šéfredaktor MfD Jaroslav Plesl.

Odebrání dětí v Norsku. Česká média selhávají

Média informují o kauze nezletilých chlapců, které norské úřady odebraly jejich matce syny kvůli údajnému zneužívání. Jsou prezentovány jejich podobizny s páskou na očích, jejich matka poskytuje rozhovory a celou situaci obsáhle komentuje. Na práva chlapců se ohlíží málokdo.
Reklama