Média ve stínu mogulů

České mediální domy ovládly těžké váhy tuzemského byznysu a v osobě Andreje Babiše i politiky. HlídacíPes od té doby monitoruje, zda nezneužívají svá média.

Babišova média zamlčela anticeny pro svého majitele

Vyhlašování a předávání cen Big Brother Awards, již každoročně organizuje společnost Iuridicum Remedium má jednu jistotu: pro anticeny si nikdo z „oceněných“ nechodí. Jednu z cen dostala letos i MAFRA, zpráva o tom se ve vydavatelství „ztratila v překladu“.

Zabitý muslim versus zabitý křesťan. Jak měří česká média

Tři Američtí muslimové, dvě mladé ženy a jeden muž, byli zastřeleni 10. února v Severní Karolíně. V sobotu Omar El-Hussein v Kodani zavraždil dva lidi a několik dalších zranil. Zatímco druhou zprávu nešlo v českých médiích přehlédnout, informací o smrti muslimů bylo jen poskrovnu.

Šéfredaktorská přestřelka. O Válkovou i (ne)závislost na Babišovi

Konec ministryně spravedlnosti Heleny Válkové s sebou přinesl i podezření, že média vlastněná Andrejem Babišem „spolupracovala“ na scénáři jejího „odejití“. Do debaty se zapojili i mediální ředitel konkurenčního vydavatelství Mladá fronta (mj. Euro a E 15) Tomáš Skřivánek a šéfredaktor MfD Jaroslav Plesl.

Odebrání dětí v Norsku. Česká média selhávají

Média informují o kauze nezletilých chlapců, které norské úřady odebraly jejich matce syny kvůli údajnému zneužívání. Jsou prezentovány jejich podobizny s páskou na očích, jejich matka poskytuje rozhovory a celou situaci obsáhle komentuje. Na práva chlapců se ohlíží málokdo.

Kauza Nagyová: Je správné z jednání vyloučit veřejnost? Pro a proti

Soud z jednání ve věci bývalé šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové vyloučil veřejnost, protože výpovědí mohou obsahovat informace v režimu utajení. Učinil tak k velkému zklamání médií, která očekávala další online proces. Do jaké míry má či nemá být soudní proces veřejně šířen rozebírá právník Aleš Rozehnal....
Reklama