Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
repro ČT24,

Kauza Forejt: V průběhu drogového dýchánku zařizoval schůzku u premiéra

Na záznamu je Jindřich Forejt zachycen při užívání drog, v jednom z kompromitujících záběrů telefonicky domlouvá schůzku u premiéra. Forejtovu totožnost na videu potvrdily mimo jiné dva na sobě nezávislé zdroje blízké Hradu.

Dlouholetý vedoucí protokolu prezidenta republiky Jindřich Forejt rezignoval v úterý na svoji funkci. Nicméně již od minulého pátku byla jeho kancelář zapečetěna a očekávalo se oznámení jeho rezignace.

HlídacíPes.org v pondělí zveřejnil některé informace o obsahu kompromitujícího videa, které bylo pořízeno ve Forejtově soukromí.

Protože Hrad včetně prezidenta Miloše Zemana oficiálně zpochybňuje autenticitu videa a bagatelizuje konzumaci tvrdých drog, využívání služeb placených společníků i možnou vydíratelnost bývalého vysokého hradního úředníka, zveřejňujeme další podrobnosti svědčící o tom, že chování Jindřicha Forejta bylo bezpečnostním rizikem a publikování informace o existenci nahrávek je ve veřejném zájmu.


Co řekl Miloš Zeman (Rádio Impuls, 8. 12. 2016)

„Podívejte se, zaprvé já jsem to video, pokud vůbec existuje, neviděl a ani ho nechci vidět. Zadruhé, považuju za špínu lidi, pokud exituje, , kteří ho natočili a považuji za ještě větší špínu ty, kdo si ho koupili, včetně serveru Hlídacípes, jak jsem se dočetl na internetu a pokud je to pravda, tak slušný člověk by server Hlídacípes neměl vůbec sledovat.“


„Nechtěl jsem premiérovi zasahovat do voleb“

Na dvou ze série devíti videí je zřetelně vidět, že si do nosu aplikuje bílý prášek, který do ložnice přinesl muž, jenž video tajně natočil. V záznamu hovoří sám Forejt o „piku“ (hovorové označení tvrdé drogy pervitin – pozn.red.).

Zároveň je na záznamu jasně vidět i slyšet, že – navzdory situaci, v níž se nachází, a přesto, že jsou v bytu přítomni cizí lidé – řeší Forejt pracovní záležitosti.

Konkrétně vyřizuje telefonát ohledně schůzky s premiérem. Při tom jej tajně natáčí muž, jenž se s Forejtem zjevně zná delší dobu a který požívá jeho důvěry.

“…nechtěl jsem zasahovat panu premiérovi do voleb,” říká Forejt do telefonu. “Určitě. No, ono se to ještě připravuje, dokumentů je tam celá řada, takže kdyby to bylo toho 17., 18. Výborně, pokud pan premiér může. Jste moc hodná. Děkuju, nashle, mějte se,” ukončuje Forejt hovor.

Redakce se v minulých dnech opakovaně pokoušela Jindřicha Forejta kontaktovat a konfrontovat jej se zjištěnými skutečnostmi. Forejt však telefon nezvedal a na textové zprávy nereagoval.

Podle vyjádření prezidenta Miloše Zemana pro rádio Impuls stojí za Forejtovým odchodem z funkce pouze osobní a zdravotní důvody.

Nicméně klíčová postava hradního zákulisí Martin Nejedlý v rozhovoru pro HlídacíPes.org naznačil, že odchod Forejta se zjištěnými skutečnostmi souvisel.

ČTĚTE TAKÉ: Prezidentův muž Martin Nejedlý k pádu Forejta: Je to moje noční můra

Náhodné setkání

HlídacíPes.org se v uplynulých dnech snažil dopátrat souvislostí spojených s pádem Jindřicha Forejta. Při jedné ze schůzek s lidmi spojenými s Pražským hradem se s ním autorka tohoto textu shodou okolností setkala.

Forejta zastihla během čtvrtečního dopoledne v kavárně nedaleko Pražského hradu – byl na schůzce s šéfem administrativní sekce hradu Janem Novákem.

Ani jeden z účastníků setkání nechtěl schůzku komentovat. Forejt osobní žádost o rozhovor odmítl. “Nezlobte se, ale ne,” reagoval Forejt při odchodu z kavárny na prosbu, zda by mohl zodpovědět pár otázek.

Později zaslal SMS zprávu: “Nezlobte se, musel jsem odjet. Nechtěl jsem být nezdvořilý,” uvedl Forejt. “Pokud jsem správně zahlédl, seděla jste s jedním z kolegů. Ten Vám možná Vaše otázky zodpoví.”

On sám pak na následně zaslané dotazy již nereagoval.

Prověrka na stupeň tajné

Užívání drog u vysoce postaveného státního úředníka lze považovat za jasné bezpečnostní riziko. Forejtovu totožnost a autenticitu kompromitujících videozáznamů potvrdily při osobní schůzce dva zdroje blízké Hradu.

Přesto podle informací HlídacíPes.org Národní bezpečnostní úřad před pár měsíci (v době kratší než půl roku) obnovil Jindřichu Forejtovi bezpečnostní prověrku na stupeň Tajné.

Nabízí se otázka, jak je možné, že NBÚ neodhalil riziko a Forejtovi, jenž se léta pohybuje v těsné blízkosti prezidenta, prověrku obnovil.

“Obecně lze uvést, že takovou skutečností, která by mohla mít vliv na platnost vydaného osvědčení, jsou samozřejmě i případné informace o požívání drog,” konstatoval mluvčí úřadu Radek Holý s tím, že konkrétní případy komentovat nemůže.


PSALI JSME: Pád Jindřicha Forejta. Video ukazuje drogy, sex a bezpečnostní riziko

Hrad potvrdil odchod Jindřicha Forejta – z osobních a zdravotních důvodů


Zároveň uvedl, že NBÚ průběžně monitoruje veřejně dostupné informace o lidech, kteří prověrkou disponují. Případem se ve středu zabývala také sněmovní komise pro kontrolu činnosti NBÚ.

Ačkoliv Jindřich Forejt ve funkci skončil, jako jediný z blízkých spolupracovníků Zemana prověrkou disponoval – na rozdíl od kancléře Vratislava Mynáře, jemuž prověrku NBÚ neudělil, a Martina Nejedlého, jenž odkazuje na to, že formálně vlastně ani není zaměstnancem Hradu.

Kdo a proč?

Kromě bezpečnostního rizika vyvstávají ještě další klíčové otázky: kdo a s jakým záměrem video natočil?

Zda šlo skutečně o pouhou mstu dealera, jak to prezentuje muž, který video nabízel, či zda šlo o složitou zákulisní hru s cílem Jindřicha Forejta odstranit a zdiskreditovat.

S ohledem na dlouhodobé spory Forejta s kancléřem Mynářem, jenž má za zády silného spojence Martina Nejedlého, se už delší dobu spekuluje o snaze Forejta zdiskreditovat.

Forejt, coby chráněnec prezidenta, mohl zabírat místo, které u něj pro sebe Nejedlý s Mynářem potřebují.

Jiné zdroje ale naopak uvádějí, že Nejedlý se v poslední době naopak za Forejta stavěl a před Mynářem jej hájil. Sám Nejedlý se v rozhovoru pro HlídacíPes.org od případu distancoval s tím, že byli a jsou s Forejtem dobří přátelé.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

19 komentářů

 1. Petys napsal:

  Nejotřesnější je reakce Zemana, který to celé bagatelizuje. Kdyby nebylo Hlídacího psa, celou aféru by zametl pod koberec. A navíc – Zemanův útok na zpravodajské médium referující o drogách na Pražském Hradě je skandální a zločinný a hraničí se ztrátou soudnosti. Zeman je veliké bezpečnostní riziko a koho nepřesvědčilo to, že věří víc ruským agentům než zprávám českých bezpečnostních agentur, tahle drogová aféra na Pražském Hradě by měla přesvědčit každého, že český prezident nezvládá a naprosto není schopen kvalitně a zodpovědně zastávat funkci prezidenta.
  Mělo by dojít k jeho okamžitému odvolání naprosté nepochopení funkce hlavy státu nejspíše z důvodu špatného fyzického i duševního stavu.

  • nováček napsal:

   Takže je to jasné? Jde o Zemana a Forejt se svezl s ním?

 2. petr jansky napsal:

  zeman se zase pokousi manipulovat lidi.. at necha na nich co chteji nebo nechteji sledovat.. hlidaciho psa za zverejneni chvalim

 3. Němec napsal:

  Aféra kolem pana Forejta je ostuda pro naše tajné služby, kdy nás neohrožují nějací teroristé ale dění na hradě, který se změnil v rudý koutek pod dohledem BIS a NBU. Navíc mi člověk, který nemluví pravdu kudy chodí, radí co mám číst jako bychom byli hlupáci, co všemu věří. Panenkomarja kam se to řítíme ?

  • Oskar (hanák z Hané) napsal:

   „Panenkomarja kam se to řítíme?“ Hádejte, Němče.

 4. Oskar (hanák z Hané) napsal:

  Do téhle špinavosti jste se neměli montovat. To je víc než za hranou a ani zvědavostí to nelze omluvit!

 5. lajna napsal:

  Možná se teď spousta kokainistů rozklepala.
  Jako když otiskly noviny fotku vířivky v bordelu, kterou spousta papalášů důvěrně znala 🙂
  Kluci si teď musejí dát delší lajnu 🙂

 6. Josef napsal:

  Kauza Forejt má obdobu aféry plk Rédla za c.a k.mocnářství.Něco mi říká,že na tak sofistikovanou aféru je to na pražskou kavárnu moc náročné.Potom je nutné si odpovědět, kdo za tím je.Není na to jednoduchá odpověď,je to silné uskupení ,které má v Praze zázemí a podporu a nepřeje si opětovné zvolení prez.Zemana.Útok je naznačen na současný „Hrad“,ale i na minulý.V Praze jsou tři mocnosti,které na to mají sílu.

  • petrph napsal:

   Pokud vím, podstata aféry plukovníka Rédla byla v tom že prodával cizí mocnosti významné vojenské tajné materiály. Jeho morální výstřelky zase tak moc nikoho nepobuřovaly . A i dnes jen zřejmé, že „děsivé odhalení“ že pan Forejt se účastnil nějakého snobského mejdanu nikoho ve společnosti do varu nepřivede. To asi ti případní „konspirátoři“ tuhle společnost podcenili..Leda ztratili další zatím důvěryhodně se tvářící informační zdroje,které se v téhle prasárničce přehrabují…
   Každopádně, potíž současných odpůrců Zemana je v tom, že sice mají společnou touhu Zemana odstranit, ale vůbec, ale vůbec nemaj´í představu kdo by ho měl nahradit. Což se může tvrdě vymstít..

 7. Jana napsal:

  Že to má řešit BIS?!! Možná to i řešila a postupně některé lidi odstraňuje od koryta z výchovných důvodů a ne bezpečnostních. Co armádní kauzy? Bylo něco vyzrazeno, někdo byl odsouzen? Ne!! Já nemusím lidsky/morálně souhlasit s chováním dotyčného (navíc používání titulu, který nemá apod.), nicméně si myslím, že toto měli řešit po personální rovině v úřadě pod který spadá. Když autorům videa šlo o nezaplacení drogy, proč natáčeli sexuální praktiky/techniky a vůbec o nich mluvili? Někdy mi přijde, že veřejnost, která nezná praktické fungování státní správy má šílené představy o tom, s čím vším se asi tak její pracovníci seznamují. Když už se řeší prověrky, tak protokolární úředník ji má, ale kancléř ne? Je asi profesní pochybení řešit pracovní záležitosti před cizími lidmi. Na druhou stranu se dokazuje, že schůzku pro premiéra je schopen zařídit i člověk v rauši. :-))A co se týká působení v církevních kruzích? To, k čemu v nich sem tam dochází a jak je ta organizace plná pokrytců, je celkem známo.

 8. Damúza napsal:

  Mno, ať už redakce hlídacího psa nákup kompromitujícího videa pana Forejta zdůvodňuje jakkoli ušlechtilými důvody, čertovo kopyto účelovosti nezakryje. Možná,kdyby kromě pseudomoralistickobezpečnostních důvodů kápla bžskou cui bono,stálo by to za pozorost. Ale takhle….

  • Robert Břešťan napsal:

   Cui bono? Česká republika, budete se divit.

   • rich napsal:

    Už jste přesvědčil,že předmětem „CUI BONO“ nejsou zájmy republiky,ale Vaše kapsa.Rád bych se divil,ale Váš předmět divení za to asi nestojí.Třeste se důležitostí dál sám.

 9. Tom napsal:

  Ja si naopak myslim ze kazdy slusny clovek by Hlidaciho Psa sledovat mel.

 10. rich napsal:

  Nechme na „orgánech činných v trestním řízení“,aby si s nahrávkami pohráli.Ministr Chovanec to slíbil.Snad zjistí „kdo a proč“.Pak tady diskutujme.A pokud ne,budeme na pana Forejta pohlížet stejně jako na pana Šlachtu.Nikomu se nechce do hloubky vyšetřit důvody jejich rezignace.V případě pana Šlachty ani parlamentní komise.Její výsledek bude neurčitý,mlhavý a kauza časem vyšumí.Ale lid český bude přesvědčován,že se parlament „stará“.
  Praktičtí lékaři Hradu,vy jste na preventivních prohlídkách nepoznali,že pan Forejt „šňupe“?NBÚ,vy jste nevěděli,že pan Forejt je narkoman a sexuáálně extravagantní tak,že je vydíratelný a ohrožuje ve své funkci bezpečnost státu?Pak na svých místech nemáte co dělat,nebo se obhajte a vytáhněte ho z té špíny co by osobu čistou a zneužitou.

 11. Jana napsal:

  Já se obávám, že bez konkrétní znalosti kauzy, to není schopný nikdo posoudit. Důvodem pro natočení měl být fakt, že dealerovi dlužil peníze. Ovšem větší, než byla částka, kterou zaplatili novináři. Smysl počínání? Pokud byly obavy z hlediska bezpečnosti, tak video mělo jít orgánům činným v trestním řízení. Chtějme věřit, že Policie ČR bude nezávislá; otázka odkud vítr vane. Prostě „to drhne“. Jinak „pořádek“ na Hradě musí být opravdu velký…

 12. Rony napsal:

  Volil jsem menší zlo v případě volby prezidenta. Avšak nyní poznávám, že „šídlo v pytli neutajíš“ a Milouš si nezaslouží být zvolen pro další volební období. Jednak pro jeho zdravotní stav( zejména diabetes-inzulin) a dále ten alkoholismus.Nechci absolvovat státní pohřeb, jako v případě třech ruských prezidentů. Havla glorizovali v Kongresu USA. Zeman si potřásal rukou s rakouským kandidátem na prezidenta, který nevyhrál. Telefonoval si s novým prezidentem USA. Neudělá nám tam ostudu? Myslí si to hodně občanů.Ve zprávě o videu je zmínka o prášku. Pervitin vyrábí i v Roztokách a jeho aplikace je vnitrožilní. Nejednalo se o jinou drogu??? Rony

Přidávání komentářů není povoleno