Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
SPOZ, zdroj

Prezidentův muž Martin Nejedlý k pádu Forejta: Je to moje noční můra

ROZHOVOR. Klíčová postava hradního zákulisí Martin Nejedlý bývá v souvislosti s rezignací ceremoniáře Forejta označován za možného strůjce jeho pádu. V rozhovoru pro HlídacíPes.org to rozhodně odmítá. Jedním dechem však dodává: „To, co se stalo, muselo být samozřejmě řešeno“.

Vedoucí hradního protokolu Jindřich Forejt v úterý rezignoval po sérii přešlapů prezidentské kanceláře, které mu byly médii kladeny za vinu a poté, co vyšlo najevo, že je zachycen na kompromitujícím videu jak užívá drogy.

V souvislosti se vznikem videa některá média spekulují, že možným strůjcem Forejtova pádu je Martin Nejedlý, jenž od zvolení Miloše Zemana prezidentem stojí v jeho těsné blízkosti – bez bezpečnostní prověrky a bez pracovní smlouvy.

Již delší dobu se objevují informace o boji mezi Forejtem a Nejedlým o vliv na prezidenta Zemana.

HlídacíPes.org proto Martina Nejedlého v souvislosti s pádem Jindřicha Forejta kontaktoval. Nejedlý, jenž na většinu v minulosti položených dotazů nereagoval, se tentokrát sám telefonicky ozval.

“Od prvního okamžiku jsem si vážil věcí a profesionality Jindřicha Forejta, a byl jsem velmi rád, že pan prezident měl ředitele protokolu Jindřicha Forejta,” říká v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org Nejedlý. “Je to moje noční můra, dokud jí nerozluštím, tak se tím budu trápit,” dodává ke spekulacím ohledně původu kompromitujících materiálů.


Čtěte též:

Pavučiny byznysu Martina Nejedlého


Svůj podíl na diskreditaci Forejta odmítl. Zatímco svůj vztah s vedoucím protokolu ochotně popisuje, k problematice bezpečnostního rizika, které mohl Forejt pro prezidenta představovat, se vyjádřit odmítl.

ROZHOVOR: Bezpečnostní riziko? No comment

 • V souvislosti s kompromitujícím videem zachycujícího Jindřicha Forejta při užívání drog se objevují spekulace, že jste mohl mít na jeho odstranění zájem vy. Je to pravda?

Já, jako Martin Nejedlý vám říkám, že to je lež. Nejen lež, ale nehorázná lež a spekulace. Jindřich Forejt byl a zůstane mým přítelem, a já jsem zděšen z toho, co se stalo. Způsob, že někdo narušil soukromí tohoto člověka, je pro mě něco alarmujícícho. A já znovu opakuji, Jindřich Forejt byl a je mým přítelem, mým kamarádem. Spekulace ohledně soupeření mezi námi je prosím totální blábol.

 • Nicméně spory mezi Vratislavem Mynářem a Jindřichem Forejtem jsou faktem…

Mé jméno je Martin Nejedlý, a vy jste položila otázku Martinu Nejedlém, a já jako Martin Nejedlý odpovídám: Od prvního okamžiku jsem si vážil profesionality Jindřicha Forejta, a byl jsem velmi rád, že pan prezident měl ředitele protokolu Jindřicha Forejta. Pan Forejt a Martin Nejedlý byli celou dobu působení Jindřicha Forejta u pana prezidenta opravdu blízcí lidé. Šlo o komunikaci dvou lidí, kteří si rozuměli.

 • Nepodílel jste se tedy na jeho diskreditaci?

To, co se stalo, muselo být řešeno, samozřejmě. Ale nejsem z těch, kdo by měli mít podílnictví na tom, že to vzniklo. To je až absurdní. Zde jsou překračovány prahy domů a bytů, kde se toto vytváří a všichni bychom se nad tím měli zamyslet.

 • Jaké je tedy vaše vysvětlení, kdo a proč daný materiál pořídil?

Nemám odpověď. Když to zjistíte, tak mi to prosím sdělte. Je to moje noční můra, dokud jí nerozluštím, tak se tím budu trápit.

 • Vám to nedává žádnou logiku? Přeci jenom se na Hradě pohybujete často a s Forejtem jste byl v kontaktu…

Ne. Umím si to vysvětlit leda tak, že někteří lidé, kteří pochází z prahu společnosti – jsou součástí nějaké služby sexuální, tak že se na tom chtěli obohatit. Kdyby to byl nějaký Jan Novák, nebo jak se jmenují anonymní lidé, tak by asi nic takového nevzniklo.

Pochopili, že na tom mohou zbohatnout. A dostalo se to tak daleko, že z toho je velmi závažný problém. Narušení osobního soukromí. A pokud je za tím něco jiného, tak někdo manipuloval s těmi lidmi, aby něco tak hrůzného vzniklo. To je daleko horší.

 • Z videozáznamu je patrné, že Jindřich Forejt, jehož totožnost byla potvrzena několika zdroji, užívá drogy a pohybuje se ve společnosti lidí na pomezí, nebo dokonce za hranou zákona. Nevadí vám, že v těsné blízkosti prezidenta, kde se pohybujete, působil léta muž, jenž mohl být bezpečnostním rizikem?

K tomuto říkám: No, comment. Nechci to posuzovat.

 • Vás to neznepokojuje?

To nechci komentovat. Každý v životě, dokonce i vy máte nějakou pandořinu skříňku, a ta zůstane zavřena. Nikdo nemá právo nikdo ty skříňky otevírat.

 • Ale já nepracuji pro nejvyššího představitele státu…

Dobře. Na vaší otázku jsem odpověděl. V této fázi to nechci komentovat.

 • Čím se vlastně v současné době živíte?

Živím se tím, co jsem dělal celý život a dělám to, co přináší zisky a platím daně. Nechci zodpovídat tyto dotazy.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

15 komentářů

 1. Němec napsal:

  Při úctě k madam Bartové, na záhady máme tajné služby a hlavně Hrad by měly mít pod přísnou kontrolou. Také není možné aby ani pan Forejt nevěděl kde a s kým pracuje a co si tedy může dovolit. Také je takřka nemožné se zbavit pana Forejta vzhledem k jeho vědomostem. Na to se musí elegantně a jistě to nikdo madam nebude vyprávět, včetně dobrého přítele pana neznámého.

 2. Bohumila napsal:

  Nebylo by lepší počkat na vyšetřování, v době počítačů je velice jednoduché vytvořit patřičné podklady, aby člověk byl smeten ze zemského povrchuBohumila. Ctěme presumci neviny. Nepokládejme otázky typu „vše víme“, pokud nebude vše ověřeno, je to stejně špatné jako výslechy za komunistů (zažila jsem to) a vrátit někomu tvář je strašně těžké. Myslím si, že ani údajná „droga“ nemůže být smrtící střelou.

 3. dany napsal:

  Nic víc,než svinstvo na svinstvo!Hnus zvedající žaludek,od shora dolů!

 4. Vochy napsal:

  A cim ze se vlastne provinil nejak mi to neni jasny. Korubce nebo vlastizrada? Ne? Na jakym zaklade ze ho vycoudili? Nejakym videem bud pravdivim nebo ne v jeho soukromi? Podivny. A ktomu ze „dealer“ prodal video s vysvetlenim ze mu dluzil penize? Totalni neamysl prece hm? Kdyby dealer chtel penize zpet ukazal by ho nejprvr forejtovi ktery by okamzite penize zaplatil a kdyz uz resite drogy proc se beztrestne uz nekolik let prodavaji koks trava na vaclavskem namesti? Na tohle nekdo neodpovi protoze cela politika plus policie je jeden velkej biznis kde padaj hlavy jak na poprave samej bilej kun a td.. smrdi to blafem a stejnak na kazdyho jednou dojde pani podnikatele neverim ze by z toho kdokoli vyplul minimalne beze strachu o zivot psichickou ujmou alkoholismem a td.. serete si na hlavu a kvalitni zivot necekejte ani s milionama pod perinou 🙂

 5. Weber napsal:

  Forejt, Nejedlý, Mynář. Čert je vem, kdoví, kdo vlastně ty pentle na zblbnutí občanů tvoří. Možná je to Janečkova parta, ale prezident Zeman čerstvě označil váš server za špínu, kterou by občan neměl raději číst! Co s tím chcete dělat?

 6. rich napsal:

  Švejkův mluvčí bledne závistí a poučuje se.

 7. Adam napsal:

  Co se tu resi? Bral drogy byl pristizen(jeste ze tak) – konci…smitec jak hral vcera banik?

 8. Petys napsal:

  Forejt, reakce Zemana i reakce Nejedlého jsou otřesné- „živím se čím se živím“, o Mynářovi ani nemluvě. Pražský Hrad pod vedením Miloše Zemana je skutečná žumpa, vážení.

 9. petr jansky napsal:

  forejt byl panak který rikal kam se ma druhy panak postavit.. ještě nikdy nikde jsem nevidel podobného panaka který by se neustale pletl do zaberu

  • rich napsal:

   Pane Jánský,zatím co se feudální vládci od malička učili dvornímu protokolu,prezidentům to nebylo dáno.Kdo by také na základce tušil,kam že se to vyšvihne.A všechny vrchnosti na světě si na protokol hrají.Proto jsou osoby,které se tomuto oboru věnují,studují ho a jsou prezidentům k ruce.Že aby nebyli za burany.Ti prezidenti.Proto si Klaus a Zeman pana Forejta tak považovali.Proto jim byl vždy nablízku ku pomoci a proto jste ho tak často na záběrech viděl.
   Pokud se Vám zdá společnost v ČR přepanákovaná,vybídněte svého poslance ať ve sněmovně navrhne zrušení panáků.
   Co jsem napsal jste určitě věděl,že?Jen jste si chtěl zadrsnit.
   Neomlouvám pana Forejta,pokud opravdu drogoval a nechal se zdokumentovat v háklivých situacích.Jsem jen přesvědčen,že bychom se divili jakých intimit jsou schopni někteří lidé,které nám televize představuje coby osobnosti a celebrity.A máme je za ztělesnění inteligence,duševní a fyzické krásy.

 10. petr jansky napsal:

  podivejte se na ten inteligentni oblicej nejedlého.. vypada jak kdyby pomahal castrovi s revoluci

  • rich napsal:

   Vy dáte na ksicht?To jste hodně jednoduchej.Teď vím,s kým mám tu čest.Přeju Vám mnohá další odhalení.

 11. Josef napsal:

  Docela věřím p.M.Nejedlému,že s aférou ceremoniáře J.Forejta nemá nic společného.Je jedno přísloví“tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…“Mluvčí „hradu“ p. Ovčáček je očividně zaražený.Ono totiž narazit na absolutní zlo ,otřese každým.Navíc aféra Forejt je cílená a měla okamžitý výsledek,konec kariéry ceremoniáře Forejta.Ostatní zámysly rozpoutáním aféry Forejt jsou tajemné a mohou posloužit i jiným.A to je v mlze.Je přechodná doba a bude to min. rok ,než se trochu atmosféra pročistí.

 12. klouda napsal:

  Něco málo o IQ pana Nejedlého.
  Ředitel Lukoil Aviation, firma sídlí Panská 6, Praha 1.
  Při pravidelných technických činnostech podle objednávky provozovatele objektu v sídle firmy Lukoil Aviation se pan Nejedlý se na mne v 2014 agresivně osopil, co u něj pohledávám.
  Pochopiv, že jde o tupé přerostlé hovado, jsem s milým úsměvem sdělil: „Gospod Direktor, právě jsem dal do vašeho zařízení jakutský diamant a pověsil pro hledače souřadnice na net!“
  Až o patro výše jsem se svíjel smíchy, když se ozývalo šurdění v zařízeních, kde hovado Nejedlý hledalo ten údajný diamant.
  Nejsem ani závistivý ani si na nic nehraji, su stařec nad hrobem. Jen si myslím, že pan Nejedlý se chová jako poradce p. presidenta stejně nadutě jako manager Lukoil Aviation a zmizí do stejného zapomnění, jako ostatní šmejdi jako třeba mazaný svazák Ulčák.
  Je dobré pana Nejedlého sledovat a trochu mu přistřihnout nafoukaná křidélka přes jeho firmy.
  LK

 13. kloiuda napsal:

  Poslední zjištění o panu Nejedlém z prosince ´16:
  Jeho Lukoil Aviation již nesídlí v Panské 6, přé firmu rozdrobil na cca 15 neprůhledných firem. Je to jistě dobrý podnět pro BIS, rád názvy Nejedlého dceřiných firem poskytnu každému.
  LK

Přidávání komentářů není povoleno