Prezidentův muž Martin Nejedlý k pádu Forejta: Je to moje noční můra

Napsal/a Eliška Hradilková Bártová 8. prosince 2016
FacebookTwitterPocketE-mail

ROZHOVOR. Klíčová postava hradního zákulisí Martin Nejedlý bývá v souvislosti s rezignací ceremoniáře Forejta označován za možného strůjce jeho pádu. V rozhovoru pro HlídacíPes.org to rozhodně odmítá. Jedním dechem však dodává: „To, co se stalo, muselo být samozřejmě řešeno“.

Vedoucí hradního protokolu Jindřich Forejt v úterý rezignoval po sérii přešlapů prezidentské kanceláře, které mu byly médii kladeny za vinu a poté, co vyšlo najevo, že je zachycen na kompromitujícím videu jak užívá drogy.

V souvislosti se vznikem videa některá média spekulují, že možným strůjcem Forejtova pádu je Martin Nejedlý, jenž od zvolení Miloše Zemana prezidentem stojí v jeho těsné blízkosti – bez bezpečnostní prověrky a bez pracovní smlouvy.

Již delší dobu se objevují informace o boji mezi Forejtem a Nejedlým o vliv na prezidenta Zemana.

HlídacíPes.org proto Martina Nejedlého v souvislosti s pádem Jindřicha Forejta kontaktoval. Nejedlý, jenž na většinu v minulosti položených dotazů nereagoval, se tentokrát sám telefonicky ozval.

“Od prvního okamžiku jsem si vážil věcí a profesionality Jindřicha Forejta, a byl jsem velmi rád, že pan prezident měl ředitele protokolu Jindřicha Forejta,” říká v exkluzivním rozhovoru pro HlídacíPes.org Nejedlý. “Je to moje noční můra, dokud jí nerozluštím, tak se tím budu trápit,” dodává ke spekulacím ohledně původu kompromitujících materiálů.


Čtěte též:

Pavučiny byznysu Martina Nejedlého


Svůj podíl na diskreditaci Forejta odmítl. Zatímco svůj vztah s vedoucím protokolu ochotně popisuje, k problematice bezpečnostního rizika, které mohl Forejt pro prezidenta představovat, se vyjádřit odmítl.

ROZHOVOR: Bezpečnostní riziko? No comment

  • V souvislosti s kompromitujícím videem zachycujícího Jindřicha Forejta při užívání drog se objevují spekulace, že jste mohl mít na jeho odstranění zájem vy. Je to pravda?

Já, jako Martin Nejedlý vám říkám, že to je lež. Nejen lež, ale nehorázná lež a spekulace. Jindřich Forejt byl a zůstane mým přítelem, a já jsem zděšen z toho, co se stalo. Způsob, že někdo narušil soukromí tohoto člověka, je pro mě něco alarmujícícho. A já znovu opakuji, Jindřich Forejt byl a je mým přítelem, mým kamarádem. Spekulace ohledně soupeření mezi námi je prosím totální blábol.

  • Nicméně spory mezi Vratislavem Mynářem a Jindřichem Forejtem jsou faktem…

Mé jméno je Martin Nejedlý, a vy jste položila otázku Martinu Nejedlém, a já jako Martin Nejedlý odpovídám: Od prvního okamžiku jsem si vážil profesionality Jindřicha Forejta, a byl jsem velmi rád, že pan prezident měl ředitele protokolu Jindřicha Forejta. Pan Forejt a Martin Nejedlý byli celou dobu působení Jindřicha Forejta u pana prezidenta opravdu blízcí lidé. Šlo o komunikaci dvou lidí, kteří si rozuměli.

  • Nepodílel jste se tedy na jeho diskreditaci?

To, co se stalo, muselo být řešeno, samozřejmě. Ale nejsem z těch, kdo by měli mít podílnictví na tom, že to vzniklo. To je až absurdní. Zde jsou překračovány prahy domů a bytů, kde se toto vytváří a všichni bychom se nad tím měli zamyslet.

  • Jaké je tedy vaše vysvětlení, kdo a proč daný materiál pořídil?

Nemám odpověď. Když to zjistíte, tak mi to prosím sdělte. Je to moje noční můra, dokud jí nerozluštím, tak se tím budu trápit.

  • Vám to nedává žádnou logiku? Přeci jenom se na Hradě pohybujete často a s Forejtem jste byl v kontaktu…

Ne. Umím si to vysvětlit leda tak, že někteří lidé, kteří pochází z prahu společnosti – jsou součástí nějaké služby sexuální, tak že se na tom chtěli obohatit. Kdyby to byl nějaký Jan Novák, nebo jak se jmenují anonymní lidé, tak by asi nic takového nevzniklo.

Pochopili, že na tom mohou zbohatnout. A dostalo se to tak daleko, že z toho je velmi závažný problém. Narušení osobního soukromí. A pokud je za tím něco jiného, tak někdo manipuloval s těmi lidmi, aby něco tak hrůzného vzniklo. To je daleko horší.

  • Z videozáznamu je patrné, že Jindřich Forejt, jehož totožnost byla potvrzena několika zdroji, užívá drogy a pohybuje se ve společnosti lidí na pomezí, nebo dokonce za hranou zákona. Nevadí vám, že v těsné blízkosti prezidenta, kde se pohybujete, působil léta muž, jenž mohl být bezpečnostním rizikem?

K tomuto říkám: No, comment. Nechci to posuzovat.

  • Vás to neznepokojuje?

To nechci komentovat. Každý v životě, dokonce i vy máte nějakou pandořinu skříňku, a ta zůstane zavřena. Nikdo nemá právo nikdo ty skříňky otevírat.

  • Ale já nepracuji pro nejvyššího představitele státu…

Dobře. Na vaší otázku jsem odpověděl. V této fázi to nechci komentovat.

  • Čím se vlastně v současné době živíte?

Živím se tím, co jsem dělal celý život a dělám to, co přináší zisky a platím daně. Nechci zodpovídat tyto dotazy.

Pop-up mobil Mobile (207451)
SMR mobil článek Mobile (207411)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-2)
SMR mobil článek 2 Mobile (207416-3)
SMR mobil pouze text Mobile (207431)

Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.

Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Skyscraper 2 Desktop (211796-4)