Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Martin Strachoň / Wikimedia Commons, zdroj

Hrad potvrdil odchod Jindřicha Forejta – z osobních a zdravotních důvodů

„Jindřich Forejt se k dnešnímu dni, tedy k úterý 6. prosince 2016, z osobních a zdravotních důvodů vzdal místa ředitele Odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky a požádal o rozvázání pracovního poměru dohodou ke dni 31. prosince 2016. Této žádosti bylo vyhověno,“ napsal na web Pražského hradu mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. 

Potvrdila se tak informace již z konce minulého týdne, že šéf hradního protokolu ve funkci skončí. Od pátku měl zapečetěné dveře do své kanceláře. Hrad bližší zdůvodnění odchodu Jindřicha Forejta neposkytl.

Působení Jindřicha Forejta na Hradě v posledních týdnech provázela řada přešlapů – mimo jiné pozdní přílet na pohřeb slovenského prezidenta či kauzu Brady.

Svou roli zřejmě v konci jeho působení sehrálo i to, že o vliv na prezidenta Zemana se již delší dobu Forejt přetahoval se Zemanovým poradcem Martinem Nejedlým a kancléřem Vratislavem Mynářem.

Problémy byly ale závažnější. Součástí příběhu kolem Hradu a Forejta je i bezpečnostní riziko. Nahrávky, které má HlídacíPes.org k dispozici, a které se ale rozhodl nezveřejnit, zachycují Jindřicha Forejta při užívání drog.

Podle bývalého šéfa rozvědky Karla Randáka je v takovém případě bezpečnostní riziko mimořádné. “Bezpečnostní riziko je hlavně to, že takové věci vůbec dělá,” říká Randák k užívání drog. “Vysoce postavený státní úředník nemůže mít v takovém případě vůbec bezpečnostní prověrku,” dodává s tím, že hlavní problém je vydíratelnost.

 

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

6 komentářů

 1. Němec napsal:

  Jelikož pan Forejt očividně kypí zdravím tak je potěšitelné, že nevypadl z okna.

 2. sundialer napsal:

  To musí být nějaká hodně infekční choroba, když mu kvůli tomu zapečetili kancelář. Proč nás proboha musí pořád někdo tahat za nos, jenom to podporuje nejrůznější spekulace, a když nakonec vyjde pravda najevo, už to nikoho ani nezajímá.

 3. eda napsal:

  Pokud vím, tak Forejt měl a má bezpečnostní prověrku. Pokud to celé není fejk (jako že asi ne), pak se do pochybnosti dostává smysl a důvěryhodnost prověrek NBÚ. Není pak možné, že NBÚ dává (Forejt) a nedává (Mynář) prověrky na politickou objednávku?

 4. ČERT napsal:

  A neměl by jít tenhle Forejt, kterého si právě vychvaloval ex-president Klaus, jít dělat velvyslance do Vatikánu? Aspoň tedy podle presidenta Zemana; a i přání Forejta samotného.

 5. rich napsal:

  Souhlasím s „eda napsal“.Na NBÚ by se měl udělat průvan.A přicmrndávám-tak jak to tedy bylo s rezignací Šlachty?
  Hlavně jsem si ale chtěl postýsknout,zda bude o padajícího Zemana teď náležitě postaráno.Po letech si neumím Prezidenta bez přítomnosti pana Forejta představit.Byl pro něho ztělesněním chůvy,předvídatelnosti,chodítka,návodu k použití a bontonu.Zdá se mi,že nepřítomnost pana Forejta měla první procedurální kokty při současné návštěvě Prezidenta v parlamentu ke schvalování zákona o rozpočtu na r.2017.
  Bohužel,tak se stane,když člověk přecení svou nedotknutelnost ve světle přízně nedotnutelného.

 6. Libor napsal:

  Já být v práci pod drogou, tak jdu na §53 ZP a dohodou???To je pro p. JF pohoda……….

Přidávání komentářů není povoleno