Víme, že vás reklamy otravují, můžete nezávislou žurnalistiku podpořit i jinak, například prostřednictvím systému Darujeme.cz.
Foto: Profimedia
,

Justiční zápisník: Na obranu Davida Ratha. Jak si stát pěstuje svoje vězně

KOMENTÁŘ. V českých věznicích máme aktuálně skoro 19 a půl tisíce vězňů a stále jich přibývá. Brzy se mezi ně opět zařadí i jeden vězeň řekněme prominentní – bývalý středočeský hejtman David Rath. Pražský vrchní soud mu nedávno prodloužil již dříve uložený sedmiletý trest o rok, a Rath se tak bude muset minimálně na několik měsíců vrátit do vězení. Nemusí mít člověk expolitika kdovíjak rád, aby v tom nenacházel za mák smyslu. 

Zdánlivě banální kauza Davida Ratha zaměstnává orgány činné v trestním řízení a českou justici už deset let. Zdánlivě banální proto, že byl bývalý hejtman jako jediná „velká ryba“ chycen v květnu 2012 s milionovým úplatkem přímo v ruce a na první pohled nebylo moc co řešit. Přesto se kauza stala i díky přístupu Davida Ratha a jeho obhájců učebnicí toho, co vše ještě vydrží český trestní řád.

A nejen on. Sledovali jsme boj o uznání odposlechů, přišlo se na to, jak je soudy povolovaly metodou Ctrl+C Ctrl+V, řešil se boj o vazební stíhání, vodění obviněného k soudu v poutech a řetězech a podobně. I vinou toho trvalo stíhání dlouho, což třeba vrchní státní zástupkyni Lenku Bradáčovou vedlo k úvahám o změně trestního řádu. „Veřejnost očekává rychlejší řízení před soudem. Já také, ale při znalosti všech procesních pravidel a složitostí říkám, že proto musíme změnit trestní řád. A umím si představit, že v řadě míst to může být velmi nepopulární,“ řekla v roce 2015.

Pak přišly boje o zařazení do mírnějšího typu věznice nebo spor o to, zda může mít vězeň nemocný na záda lepší matraci. A teď přichází další kolo: Jaký smysl má, aby se vězeň, který se již osvědčil, prokázal svou nápravu (jinak by ho na podmínku nepustili), vracel na pár měsíců zpátky za mříže? Kdo na tom má zájem?

Zbytečné čtyři měsíce života

Prakticky, v detailech se můžeme trochu mýlit, to bude vypadat zhruba následovně: David Rath dostane příkaz k nástupu do vězení, v němž si má odpykat zbývající rok. Nastoupí a po třetině nebo polovině trestu, tedy za čtyři měsíce nebo půl roku, znovu požádá o podmínečné propuštění. V obvyklých novinách se ve snaze působit na soud nebo aspoň na veřejné mínění objeví skandalizující články, co si to ten sprostý podezřelý odsouzený dovoluje. Rath bude znovu dokládat to, co již jednou doložil, tedy že chápe smysl svého trestu, že se napravil, ve vězeňské nemocnici pracoval jako lékař, a to dokonce i po svém propuštění, a že uložený peněžitý trest splácí.

Soud ho nejspíš po povinných procedurách pustí, možná se odvolá státní zástupce, a tak se věc o několik týdnů posune a pustí ho soud vyšší instance. Televize udělají živé vysílání, ale David Rath nebude mít chuť se s nimi vybavovat a drze ujede zadem. Několik novinářů se promění na komentátory všehomíra a věc okomentují tak, že David Rath ujel zadem, no považte.


KAŽDÉ RÁNO TO NEJLEPŠÍ Z HLÍDACÍPES.ORG


 

Znovu: v čem je zájem na takových věcech? Tedy především, aby člověk, již potrestaný a napravený (znovu: jinak by ho nepustili, je to zákonná podmínka), „smrděl“ dalších několik měsíců ve vězení?

HlídacíPes.org nedávno přinesl analýzu stavu v českých věznicích, co se týče počtů odsouzených. V evropském srovnání na tom vůbec nejsme dobře, víc vězněných na obyvatele už mají jen v Turecku, Gruzii, Litvě, Ázerbájdžánu a přirozeně v Rusku. K tomu se přidává nedostatek dozorců, těch aktuálně schází skoro tisíc. Nejde o to, že bychom měli příliš mnoho lidí, kteří páchají závažnou trestnou činnost, ale že odsouzené posíláme za mříže na příliš dlouhou dobu a neumíme je z vězení pouštět.

„My ukládáme docela dlouhé tresty, navíc u nás se všechny vykonávají poměrně dlouhou dobu. V novinách si třeba můžeme přečíst, že někdo od nás na západ dostal strašidelný trest, ale on se reálně z jeho výkonu různými nástroji, podmínkou, domácím vězením, náramkem a podobně, dostane relativně dřív než náš vězeň s nižším trestem,“ řekl k tomu prezident Soudcovské unie Libor Vávra.

A bývalá ministryně spravedlnosti Helena Válková k tomu dodala: „Hlavního černého Petra drží justice, která by v tomto směru měla být vstřícnější. Je nevysvětlitelné, když v určitém regionu každý druhý odchází na podmínečné propuštění, a berte to prosím s nadsázkou, a jinde skoro nikdo,“ říká Válková.

Je zde jiný příklad. Soud počátkem června zastavil trestní stíhání bývalého ředitele Nemocnice Na Homolce Vladimíra Dbalého ve třetí části jeho korupční kauzy. Lékař už si za braní úplatků odpykává deset let ve vězení, celkově by mohl dostat nanejvýš o dva roky vyšší trest. Toto navýšení by již podle předsedy senátu pražského městského soudu Lukáše Slavíka nemělo jakýkoli pozitivní efekt.

Ve srovnání s Davidem Rathem vidíme propásnutou příležitost. Rath splnil podmínky podmínečného propuštění, mezi něž patří i uchopení viny a snaha o nápravu. Je to právě ten případ, kdy stát jeho dalším vězněním už nic nezíská. Prostor pro výrok soudu, který v druhé větvi konstatuje vinu, ale nezvýší trest. Nebo od potrestání ustoupí pro tzv. neúčelnost. Proč taky? Proč držet ve vězení půl roku člověka, který bude znovu žádat o podmínečné propuštění a dokladovat to, co už jednou úspěšně dokladoval?

David Rath znovu prověřuje elasticitu českého trestního systému. Bohužel to vypadá, že ho to bude stát další čtyři měsíce ve vězení.

Líbil se vám tento text?

Podpořte nás prostřednictvím Darujme nebo převodem pomocí QR kódu

Moc děkujeme za podporu!

QR kód
Líbil se vám tento text? Pokud nás podpoříte, bude budoucnost HlídacíPes.org daleko jistější.Přispět 50 KčPřispět 100 KčPřispět 200 KčPřispět 500 KčPřispět 1000 Kč

LockPlatbu on-line zabezpečuje Darujme.cz

Podpořte novináře

23 komentářů

 1. Petr Pečinka napsal:

  To že Rath taktizuje a hraje si na hodného ještě neznamená že by mu měl být trest odpuštěn. A že se napravil tomu snad nikdo nemůže věřit. Moc nevystrkoval hlavu, sbíral trpělivě a snaživě pochvaly ve vězení. Zcela účelově, protože vědět že ho čeká další soud. Rath a ostatní „Janoušci“ by se neměli spoléhat na dělení trestu dvěma. V USA by dostal 30 let a ani by nemrkl. Trest zde má význam také jako varování pro další Rathy. Moc snadno zapomínáme…

  • petrph napsal:

   Víte, ani bych se nedivil, kdyby v se v té Americe dohodl s prokurátorem na přiznání viny, zaplatil pokutu, a do vězení by nešel vůbec :)))

  • Luboš Vetešnik napsal:

   Vážený pane srovnávat Ratha s Janouskem je trochu na hlavu předně Rath si své odešel nehledě k tomu že jeho souzeni a odsouzení je trochu pofiderni a to proto že když na něj věděli policajti proč tvrdil že v té tašce je víno když by věděl že je tam 7 melounu mě se to spíše jeví jako politicky proces někomu se zdál nepohodlny.Jini kteří byli za stejnou věc souzeni odešli bez trestu.

   • lovechlav napsal:

    Všichni víme ,-jak Miloš Zeman „má rád“ Davida Ratha ,
    který jej nazval staříkem a který není na seznamu jeho přátel,

    ve kterém první místo zaujímá estébák a doslova
    všehoschopný podrazák a lhář – Andrej Babiš –

    kterého Zeman sám nazval nedůvěryhodným člověkem –
    viz video :
    Pan Babiš je nevěrohodný, tvrdil Miloš Zeman ještě v roce 2011

    https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2112044-pan-babis-je-neverohodny-tvrdil-milos-zeman-jeste-v-roce-2011,-

    aby jej nakonec občanům nabízel jako kandidáta
    na Pražský !Hrad ! Jak je toto možné ?

    Zřejmě proto – aby on sám =Miloš Zeman
    nevstoupil do našich dějin jako ten nejhorší prezident ČR,-
    ale aby se jim stal tento slovenský predátor před kterým
    nás varovali sami Slováci ¨viz:

    „Mezi lišky vstoupil lev. Andrej Babiš se chystá dobýt český stát „…

    9. 2. 2017 — Šéf hnutí ANO a slovenský rodák Andrej Babiš se chystá dobýt český stát. Českou politiku vždy ovládaly lišky, tentokráte ovšem přichází lev,…

    A co se týče pana Ratha – je zcela možné, že jeho pobyt ve vězení chtěl prodloužit sám Zeman – aby náhodou pan Rath neskončil jako kandidát některé politické strany na volební listině.

    A pokud toto není pravdou , pak už zbývá jediné a sice to,-
    že se naše věznice potýkají s nedostatkem kvalitních lékařů
    ke kterým pan David Rath – bezesporu patří ..

    Mám zato , že je na čase aby pana Ratha vystřídal ve vězení Andrej Babiš – o kterém všichni víme , že na svém triku má daleko více milionů a hlavně miliard – za které už dávno měl ve vězení být
    .

    • josef napsal:

     … no myslím si, že David Rath nazval „staříkem “ Václava Klause, resp. správně tedy přímo „vrtošivým staříkem“…, protože tehdy mu Václav Klaus – už coby prezident republiky, nechtěl podepsat dekret na ministra zdravotnictví v důsledku „střetu“ zájmů Davida Ratha a to tehdy též jako stávající prezident lékařské komory. To se pak změnilo a novým prezidentem lék.komory se stal – a dosud stále je, Milan Kubek. Miloš Zeman byl v tu dobu hluboce oddán oddechu na Vysočině a víceméně od r.2003 až do kampaně první přímé volby prezidenta, nebyl v politice aktivní… Čili až tak důvod Davida Ratha ho tehdy nazývat staříkem nebyl… Oni dva se v politice časově minuli..

  • Max Braun napsal:

   V USA by k soudu vubec nesel

   • lovechlav napsal:

    Máte pravdu – za ten pakatel ne,
    zato Babiš by již několik let měl v USA odseděno .

    Jak Babiš řekl : Každého si móžem kúpiť

    tedy i toho Šarocha – který na změnu jedné větyv kaze Čapí Hnízdo potřeboval cca 3 roky – s přihlédnutím k jeho výroku :

    „Šaroch žádá pro Babiše v kauze Čapí hnízdo podmínku | E15.cz“
    https://www.e15.cz › Domácí

    30. 3. 2022 — Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhuje v obžalobě týkající se případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo pro bývalého premiéra Andreje …

    Není to divné když VIP a mega zloděj Babiš – by dostal podmínku
    kdy v podstatě proti němu „amatér Rath “ si musí odsedět tolik let ?

    Pokud by tomu tak mělo být — pak nežijeme v právním státě , ale v Putinově Rusku .

    • petrph napsal:

     Tak tohle je složitý, je sice pravda že “ státní zástupce Šaroch požaduje v obžalobě pro Babiše podmínku“, ale současně se taky dá najít, že na tenhle případ byl nasazenej soudce Šott, kterej se na tyhle velký procesy specializuje (dělal třeba Bártu a taky jistýho Junga z finančního ředitelství , kterýmu vloni za příjetí úplatku napařil 9 let.

     Takže, sice i Babišovi, může napařit pořádnou pálku, jenomže je taky jasný, že Babišovi advokáti se hned odvolaj, a poženou to přes Nejvyšší soud až k Ústavnímu a pak zpátky.. Potáhne se to dlouhou řadu let, a není vyloučený, že to ti soudci nahoře z nějakých formálních důvodů shodí..
     Takže proto bych to viděl tak, že se na státním zastupitelství sichrujou, aby nedopadli jako když se odvážili sáhnout na Nečase a jeho lidi, a pak dostali politicky, i mediálně přes držku….:))))

  • Tondach napsal:

   Dělal bys totéž, kdybys byl v base! Zesměšňovat vězně za to, že se chová slušně, může jen blb!

  • lovechlav napsal:

   A co se těch kriminálních činů nadělal sám Babiš , kdy stačí se podívat pouze na jeden viz dnešní článek :
   :
   „Obžaloba mluví jasně. Babiš podvodné získání dotace pro Čapí hnízdo sám řídil, sdělil Šaroch ! “

   https://www.forum24.cz/babis-celou-dobu-lze-potvrzuje-obzaloba-podvod-kolem-capiho-hnizda-mel-sam-ridit/
   Zde se mimo jiné píše:

   Důkazů, které jsou pro Babiše obtížně vyvratitelné, má přitom od policie mnoho. Propojení Agrofertu, Babiše a Čapího hnízda je více než jasné. Tak například, na stavbu luxusního rodinného sídla jménem Čapí hnízdo padesátimilionová dotace nestačila, dalších 150 milionů společnosti půjčil Agrofert. A ten možná nejvážnější důkaz je úvěr ve výši 375 milionů korun, který společnosti Farma Čapí hnízdo půjčila banka HSBC. Za úvěr měl ručit holding Agrofert.atd..

   • josef napsal:

    … no zvláštní výplod rozumu… Dotace nebyla poskytnuta na stavbu luxusního rodinného sídla jménem Čapí hnízdo – to by musel kontrolní orgán zjistit, že se postavilo něco co odporovalo podmínkám dotace , a to nezjistili ani Kalousek, Bendl and Company… Dotace byla poskytnuta na -obrazně řečeno- lepší restaurační provoz v hojdlích „České Sibiře“ a restaurační provoz- do té doby, nikdy Agrofert ve svém ranku neměl… De iure se to „vešlo“ do podmínek přidělení dotace pro malé firmy. Takto „hospoda“ fungovala povinnou dobu, měla své IČO, svůj účet, a byla i takto vedena statistickým úřadem a dtto u fin.úřadu… Že se tam Andrej Babiš pohyboval okolo – asi tedy ne denně, ještě nic neznamená. Právě ta nová „restaurační činnost“ by se dala odůvodnit jako “ na zkoušku“, protože případný krach by neměl ohrozit Agrofert jako celek. No každopádně bude zajímavé jak to bude soud posuzovat, protože ten objekt stojí – tedy trestný čin se nestal jelikož nenastalo žádné osobní obohacení (jako třeba u Dr. Ratha…). Pochopitelně, že musí vycházet z tehdejší legislativy a případně určit, že byla porušena…

 2. Luděk Šmejkal napsal:

  Pane Malecký, již ve čtvrté třídě základní školy jsme se učili, že rostliny se pěstují a živočichové se chovají.
  Odnětí svobody nebo jak píšete „vězení“ není proto aby tím stát něco získával. Odnětí svobody je trest za prokázanou trestnou činnost a každý takový trest by měl být přiměřený způsobené společenské nebezpečnosti.
  Pokud jde o výkon trestu samotný, ten by měl být velmi přísný a tvrdý. Každý odsouzený by měl být po dobu výkonu trestu zbavený všech lidských práv.
  Do podvědomí veřejnosti by se mělo vrýt, že nic hroznějšího než výkon trestu není.
  Pak bychom nemuseli řešit přeplněnost věznic. Věřte, že o problematice vězeňství toho vím hodně a ze současného mi je na zvracení.

  • Luboš Vetešnik napsal:

   To mě je také na zvracení. Odsuzují se zde lidé za maličkosti a grazlove si běhají po svobodě jelikož mají penize

   • lovechlav napsal:

    Přesně tak

    Všichni víme ,- jak Miloš Zeman „má rád“ Davida Ratha ,
    který jej nazval staříkem a který není na seznamu jeho přátel,

    ve kterém první místo zaujímá estébák a doslova
    všehoschopný podrazák a lhář Andrej Babiš –

    kterého Zeman sám nazval nedůvěryhodným člověkem –
    aby z něj nakonec udělal pro občany ČR
    kandidáta na Pražský Hrad ! Jak je toto možné ?

    Zřejmě proto – aby on sám =Miloš Zeman
    nevstoupil do našich dějin jako nejhorší prezident ČR,-
    ale aby se jim stal tento slovenský predátor před kterým
    nás varovali sami Slováci
    „Mezi lišky vstoupil lev. Andrej Babiš se chystá dobýt český stát „…

    A co se týče pana Ratha – je zcela možné, že jeho pobyt ve vězení chtěl prodloužit sám Zeman – aby náhodou pan Rath neskončil jako kandidát některé pol. strany na volební listině.

    A pokud toto není pravdou , pak už zbývá jediné a sice to,-
    že se naše věznice potýkají s nedostatkem kvalitních lékařů
    ke kterým David Rath bezesporu patří ..

    Mám zato , že je na čase aby pana Ratha vystřídal ve vězení Andrej Babiš – o kterém všichni víme , že na svém triku má daleko více milionů a hlavně miliard – za které už dávno měl ve vězení být.
    V USA by Babiš za hospodářská kriminalitu – nevyšel z vězení vůbec .

   • lovechlav napsal:

    Hlavně ten největší z nich -¨viz dnešní články :

    „Obžaloba: Babiš rozdával příkazy, aby Čapí hnízdo nevypadalo jako součást Agrofertu “

    https://zpravy.aktualne.cz/domaci/obzaloba-babis-capi-hnizdo-agrofert/r~341a4170011a11edba5b0cc47ab5f122/?
    ————

    „Obžaloba mluví jasně. Babiš podvodné získání dotace pro Čapí hnízdo sám řídil, sdělil Šaroch ! “

    https://www.forum24.cz/babis-celou-dobu-lze-potvrzuje-obzaloba-podvod-kolem-capiho-hnizda-mel-sam-ridit/

    :::::::::::::::::::

    “ Babiš jako prezident? Ne. Opět ukázal, co by to znamenalo ! “

    https://www.forum24.cz/babis-jako-prezident-ne-opet-ukazal-co-by-to-znamenalo/?utm_source=forum24&utm_medium=Babiš

    Babišův marketingový tým se totiž neštítí vůbec ničeho. Když chce říci něco hodně nevhodného či vulgárního, využije k tomu na sociálních sítích anonymní profil, případně odkaz na dezinformační web Parlamentní listy, a bez uzardění jej šíří mezi statisíce svých fanoušků, ale vlastně „bez komentáře“.

    Ano, strach, lež a nenávist, to bude Babiš šířit.
    Zůstane český volič z kterého marketing Máry Prchala
    doslova dělá „de bile „- pro Babiše i nadále ?

  • lovechlav napsal:

   Máte zcela pravdu – navíc když se ke svému trestnému činu – stejně jako
   Andrej Babiš – navíc před několika svědky kteří si jej natáčeli řekl
   a doslova i přiznal !!!,-
   což najdete v článku nazvaném :

   „Ku*va, proklínám ten den. Nejlepší reality show. Ministr vlády“

   kde kromě jiného se píše –
   že na přetřes přišla též kauza s dotacemi na Čapí hnízdo.
   Přiznal se, poněkud překvapivě: „Kurva, proklínám ten den.“

   Vzápětí vysvětluje, že to byla dcera, která mu prý řekla,
   že sežene s paní Mayerovou evropskou dotaci 50 milionů atd..

   Nejsou tito studenti korunními svědky jeho slov?

   A co jeho syn který měl být „bílým koněm “ – kterého uschoval na Ruskem okupovaném Krymu ?

   Člověk který toto dokáže a který, lže a přísahá na zdraví svých dětí –
   by už za takové chování – měl ve vězení dávno být !

   Ale teď si Babiš hledá úkryt na Hradě – aby za tyto kriminální činy –
   ¨nemusel jít tam – kde dávno už měl být = vězení

 3. Robert Seifried napsal:

  Nesouhlasím. David Rath zasluhuje exemplární trest, za všechno, co představuje. Zkorumpovaný socialista s myšlením a jednáním Hujera (kterého pro jeho hujerství všude vyhodí oknem a on jim tam zase vleze dveřmi). Autor bohužel nepochopil, že Rath dobrým chováním ve vězení neprokázal uznání viny a pochopení trestu, a tedy onu požadovanou nápravu, ale (opět) pouze a jen chladný kalkul o osobním prospěchu, o dosažení maxima možného pro sebe v dané situaci. Rath by zasloužil doživotní trest bez možnosti propuštění jako společensky vysoce nebezpečný a jen velmi nepravděpodobně napravitelný člověk (všichni jsme jeho opakované lži, vykrucování, neskutečně drzý a arogantní způsob jednání a uvažování viděli mnohokrát v přímém přenosu), to ale náš trestní řád (bohužel) neumožňuje. A znovu pro připomenutí, je to socialista…

  • lovechlav napsal:

   A co všehoschopný estébák , udavač, podrazák a lhář,
   nedůvěryhodný člověk za kterého jej označil sám Zeman ,-
   který křivě přísahá na zdraví svých dětí –

   který z České republiky vyždímal 60 miliard korun , který na svém triku
   má svou „covidovou odborností “ přes 30.000 nebožtíků ,-

   tak to je ten nejlepší člověk na Pražský Hrad ?

   Tak to po Vašem příspěvku se mi chce jenom a jenom smát, –
   protože srovnávat profesionálního zloděje Andreje Babiše
   s pouhým „amatérem“ Davidem Rathem –

   pak k tomu už není co dodat .

  • Tondach napsal:

   Není to socialista. ale sociální demokrat! A to snad nejsou lidi, nebo co?

 4. petrph napsal:

  Jistě že se dá s mnohým z toho souhlasit, a že právě případ. dr. Ratha ukázal dosti smutný a chatrný obraz naší justice.
  Ono totiž, připomeňme i jiný výrok paní Bradáčové, citovaný kdysi i zde na HP, „..co se obecně od justice očekává, je kontinuita rozhodování a předvídatelnost rozhodování“..
  https://hlidacipes.org/proc-se-zvenku-zda-ze-justice-nefunguje-zijeme-dobe-verejne-lzi-rika-lenka-bradacova/

  Jenomže – a bez toho si ani ta média nemohou být jistá a objektivně o tom referovat čtenářům, zda v případě rozsudků citují „závazné právo“, a nebo pouze značně subjektivní výklad toho jednoho určitého soudce, o jehož nestrannosti si taky nemohou být jista.

  Sice by se dalo i v případě dr.Ratha dalo psát stohy úvah, zda ten či onen konkrétní právní úkon justice (během dlouhé řady let) byl spravedlivý čili nic, jenomže i po něm přišly i další i další případy politiků, a i tyto otázky by se daly klást znovu.

  Nakonec, i ta odpověď, na otázku „proč musí dr. Rath znovu do vězení, jest známá , neboť je právě pro náš současný soudní systém dosti tyoická.
  Protože si už kdysi soud, který ho soudil, ten případ rozdělil „do několika větví“ a ty pak soudil samostatně.
  Že se pak v takových případech vůbec nedá aplikovat presumpce neviny , protože už soudí toho lumpa, odsouzeného v jiné větvi, už ani naše justice vůbec neřeší.
  Jenomže, od justice, která kašle i jen na ty základní právní zásady, budované v západní společnosti, přes dva tisíce let, se asi příliš spravedlnosti očekávat nedá. Tedy, pouze tu, že pokud uznáváme jako občané tento stát a jeho současný režim, uznáváme i tuto justici a její pravomocné rozsudky , ať se nám to líbí, nebo ne..

 5. petrph napsal:

  Jenom taková poznámka, která dokumentuje, jak dosti chatrně ..tento justiční systém funguje,
  K citaci že „.. „Sledovali jsme“ boj o uznání odposlechů, přišlo se na to, jak je soudy povolovaly metodou Ctrl+C Ctrl+V“.
  nuže v tomto případě šlo o to, že jest to samozřejmě státní zástupce, který musí v žádosti to zcela konkrétně popsat důvody proč o ty odposlechy žádá a toto tedy i zcela formálně právně zdůvodnit. (sorry, že se opakuji, ale tak to je).
  Tudíž, by se dalo i logicky předpokládat, že soudce, pokud s těmito důvody souhlasí, tak je do svého usnesení uvede v naprosto stejném znění.

  Takže potom rozhodnutí „..Vrchního soudu v Praze „, že to ten soudce udělat nesmí, ale musí popsat to stejné „ale jinými, vlastními slovy“, jest zrovna v případě práva, kde záleží na každém slovu, každém právním výrazu, velice problematické“. Pokud nic jiného, tak by to prodloužilo řízení o povolení rozsudků o několik týdnů až měsíců (což jest tak běžná doba. než soud vydá písemně nějaké rozhodnutí). A že zrovna v případě odposlechů, které mohou být požadovány v kritických situacích?
  Jest to opravdu absurdní představa, že třeba teroristé vyhrožují nějakým výbuchem, a aby se povolil odposlech podezřelých osob, pan soudce několik týdnů dumá (protože i jiné práce má dost) , jak to správně právnicky sepsat, aby se neopakoval po žádosti z BIS? :))))))

 6. Anežka Česká napsal:

  Proč má takový člověk sedět ve vězeni? Je to inteligentní člověk který si umí spočítat výhody. A vhodnější trest by byl sebrat veškerý majetek nad rámec běžného živobytí . Byla by trestána i celá jeho rodina a to je varování pro další nepoctivce. Včetně všech politiků.

  • petrp napsal:

   Vase touzebne prani predem splneno:).To uz ta naprosto a super nezavisla media zapomnela napsat, ze pan Rath dostal vedle kriminalu taky penezni trest deset mlionu, jde po nem soudni exekutor, vsechny prijmy mu obstavil a ze uvazuje o prodeji jeho nemovitosti..?

Přidávání komentářů není povoleno